Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Poti pisze:
30 lip 2020, 20:37
TVN dal na profilu Fb zagadke dnia, czy pamietamy co to za serial.
Poti pisze:
30 lip 2020, 20:37
Chodzi o Esmeralde czyżby TVN chciał emitować???
Takie znaki nie oznaczają, że od razu coś poleci. Tak samo jak w Świecie Seriali napisali przy artykule o tureckim "Bay Yanliş", że MOŻLIWE iż poleci w Polsce i od razu wszyscy "Na jakiej stacji", "Ciekawe kiedy" itp. Po za tym prędzej bym się spodziewał emisji jakiejś telenoweli w TVN7 niż w TVN ale to też raczej mało prawdopodobne. Wiemy jak z nami było w Siódemce.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 611
x 771

Telenowele

Post autor: N-O-R-O-N »

Wątpię, by na głównym TVN-ie były emisje telenowel, a już na pewno nie takie starocie. Ostatnia telenowela na głównej antenie to była bodajże ,,Marina" (z Echeverrią z ,,La Bandidy" emitowanej w Jedynce) która leciała do 2008 roku. Ostatnio dominowały paradokumenty; tu też się coś zmienia, ale nie w takim kierunku, żeby puszczać telenowele. Za to będzie powrót ,,Brzyduli".
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
VIP Expert
x 1
x 29

Telenowele

Post autor: Blank »

N-O-R-O-N pisze:
30 lip 2020, 23:13
Wątpię, by na głównym TVN-ie były emisje telenowel, a już na pewno nie takie starocie. Ostatnia telenowela na głównej antenie to była bodajże ,,Marina" (z Echeverrią z ,,La Bandidy" emitowanej w Jedynce) która leciała do 2008 roku.
Tak, ostatnia telenowela wyemitowana na głównym TVN to "Marina" w latach 2007-2008.

To nie te czasy, że moglibyśmy zobaczyć telenowelę na TVN, jeśli już to na Siódemce lub na kanale Metro. Zresztą, TVN wielokrotnie próbował emitować telenowele po 2008 roku na swoich innych antenach, jednak oglądalność nie była zadowalająca.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 157
x 303
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

Siódemka wybierała tytuły, które nie miały szans na przyjęcie. Jedyna, która mogła sobie poradzić, czyli "Kobieta ze stali", została przez nich wystawiona do samobójczej rywalizacji z hitowym "Dzikim sercem" TV4.

W poniedziałek o 20:10 na Metro TV startuje "Królowa Południa", która jest tzw. "super series" Telemundo (NBC Universal). Niestety, to bardziej serial sensacyjny niż telenowela i zapewne dlatego została wybrana. Przeczuwam, że znów ostro się przejadą na takim odchodzącym od standardu typowej telenoweli wyborze. Miłośników klasycznych telenowel nie zdobędą, a widzowie seriali sensacyjnych z góry uznają, że to kolejna "płaczliwa" telenowela i nawet nie spojrzą.

"Marina" była idelanym trafieniem w gust polskiej widowni. Problem w tym, że TVN właśnie w tamtym czasie zdecydował się na tworzenie własnych adaptacji latynoamerykańskich telenowel, co zaskutkowało zaprzestaniem kolejnych zakupów. Wiem, że mieli w planach kupienie kolejnego ówczesnego hitu Telemundo, czyli telenowelowej wersji "Zorro", ale ostatecznie do tego nie doszło. Wspomnianą telenowelę mieliśmy okazję oglądać kilka lat później w TV Puls, gdzie doskonale sobie poradziła i doczekała się kilku powtórzeń.
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Telenowele

[email protected] pisze:
31 lip 2020, 11:27
Siódemka wybierała tytuły, które nie miały szans na przyjęcie. Jedyna, która mogła sobie poradzić, czyli "Kobieta ze stali", została przez nich wystawiona do samobójczej rywalizacji z hitowym "Dzikim sercem" TV4.
"Teresa" z Boyer była wielkim hitem w Meksyku i na świecie. W Polsce nie. Dlaczego? Nie wiem. Telenowela jest świetna i przyjemna w oglądaniu. "Niewinna intryga" tu nie dziwota. Telenowela jest ciężka. Dla mnie dobra (choć mimo tych 120 odcinków, przeciągana) ale nie dla polskiej widowni. "Kobieta ze stali" czy została zjedzona przez "Dzikie serce"? Nie koniecznie. "Dzikie serce" zaczęło od 300 tys. a "Kobieta ze Stali" od razu od 80 tys. Gdyby "Kobieta ze Stali" chciała to mogła się obronić.
[email protected] pisze:
31 lip 2020, 11:27
W poniedziałek o 20:10 na Metro TV startuje "Królowa Południa", która jest tzw. "super series" Telemundo (NBC Universal). Niestety, to bardziej serial sensacyjny niż telenowela i zapewne dlatego została wybrana. Przeczuwam, że znów ostro się przejadą na takim odchodzącym od standardu typowej telenoweli wyborze. Miłośników klasycznych telenowel nie zdobędą, a widzowie seriali sensacyjnych z góry uznają, że to kolejna "płaczliwa" telenowela i nawet nie spojrzą.
"La Reina del Sur" nawet nie ma szans. Jest to bardzo dobry tytuł. Jeden z lepszych produkcji Telemundo, ale na pewno nie dla polskiej widowni. To, że się na tym tytule przejadą jest raczej pewne. Choć i tak ją kupili raczej za grosze, więc nie tak źle :P
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Telenowele

Julieta Grajales czyli serialowa 'La Bandida' pozdrawia polskich fanów! :)
KubaBing
Obserwator
x 35
x 27

Telenowele

Post autor: KubaBing »

Wiecie ile czasu TVP trzyma "La Bandida" na vod?
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 157
x 303
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

Adic2004 pisze:"Teresa" z Boyer była wielkim hitem w Meksyku i na świecie. W Polsce nie. Dlaczego? Nie wiem.
Jest po prostu niemiłosiernie nudna. Sam wymiękłem po kilku odcinkach. No i jeszcze ta sztuczna, teatralna gra Boyer :/

KubaBing pisze: Wiecie ile czasu TVP trzyma "La Bandida" na vod?
Podobno tydzień.
shawu
Obserwator
x 7
x 207

Telenowele

Post autor: shawu »

W czasach wymarcia telenowel w naszej tv, 23.07.2020 stał się cud. Telenowela meksykańska, na dodatek z TV Azteca była trzecią najchętniej oglądaną audycją w polskiej tv w skali tygodnia!

Co do Esmeraldy na fb...
Myślę że TVN może robić rozeznanie rynku. Post wzbudził wielkie zainteresowanie. Zauważcie że cały czas robią jakieś powroty, szukają pomysłu na siebie. Wynik Bandidy czy nawet Esmeraldy w tv4 pewnie daje im do myślenia. Kto wie może robią jakieś małe przymiarki jak nie teraz to za jakiś czas. Jedno jest pewne czymś muszą przyciągnąć widzów, a w tv było już wszystko.
Kilka razy tutaj pisałem że telenowele się nie przyjmują, bo puls czy tv4 to nie jest miejsce dla nich. Polsat, TVP1/2, TVN mogłyby spokojnie emitować ten gatunek, oglądalność by dopisała.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 33
x 164

Telenowele

Post autor: wislok »

Byłbym wdzięczny za odpowiedź. Odcinek telenoweli "Ta jedyna" w Portugalskiej TV trwał około 52 minuty jak czytam. U nas odcinek trwa 19 minut. Ciekaw jestem jak to się odbywa , czy odcinek nadawany w Portugalii u nas podzielony jest na 2,5 odcinka czy TVP tak montuje odcinek,że wycina większość z oryginalnego odcinka ?

Trzymam kciuki,że "La Bandida" pojawi się na VOD w całości.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Palomita
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Palomita »

KubaBing pisze: Wiecie ile czasu TVP trzyma "La Bandida" na vod?
Podobno tydzień.
[/quote]

Tyle, że się nie odtwarza. Można obejrzeć reklamy, a potem:
"Upps... Coś poszło nie tak!
Wystąpił błąd podczas odtwarzania.
Kod błędu 20001.
Odśwież, aby załadować ponownie."
Nic nie daje nawet wielokrotne odświeżanie. Nie można obejrzeć odcinków: 27, 28, 29 ani na komputerze, ani na smartfonie.
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Telenowele

Póki co TVP wyemituje tylko jeden sezon telenoweli „Uśmiech losu”. Od 20 sierpnia w ramówce wpisany 'serial fabularny'.
wislok pisze:
01 sie 2020, 14:20
Byłbym wdzięczny za odpowiedź. Odcinek telenoweli "Ta jedyna" w Portugalskiej TV trwał około 52 minuty jak czytam. U nas odcinek trwa 19 minut. Ciekaw jestem jak to się odbywa , czy odcinek nadawany w Portugalii u nas podzielony jest na 2,5 odcinka czy TVP tak montuje odcinek,że wycina większość z oryginalnego odcinka ?
Dystrybutor podzielił na zlecenie TVP odcinki na ok. 20 minutowe. Jeden odcinek w Portugalii to u nas ok. 3 odcinki. TVP nie może ingerować w takie coś i ciąć sobie na co jak ma ochotę.
Awatar użytkownika
VIP Expert
x 1
x 29

Telenowele

Post autor: Blank »

shawu pisze:
31 lip 2020, 21:03
Kilka razy tutaj pisałem że telenowele się nie przyjmują, bo puls czy tv4 to nie jest miejsce dla nich. Polsat, TVP1/2, TVN mogłyby spokojnie emitować ten gatunek, oglądalność by dopisała.
I tak, i nie... Był w polskiej telewizji taki okres, że telenowele u komercyjnych nadawców zajmowały dużo czasu w ramówce, niczym szczególnym było je zobaczyć w prime time, a jednak mało telenowel emitowanych w Polsce, odniosło spektakularny sukces, że śmiało je można nazwać kultowymi do dzisiaj. Czasy świetności telenowel minęły.
vicos
Użytkownik
x 5
x 1

Telenowele

Post autor: vicos »

Królowa Południa dam telce drugą szansę natomiast za pierwszym razem mnie nie wciągnęła, cóż nie mam nic do telenowel o zabarwieniu sensacyjnym natomiast miłość w tlę musi być :-* :DD
Fan_Internado
Użytkownik
x 2

Telenowele

Post autor: Fan_Internado »

Blank post_iód=616830 pisze:
02 sie 2020, 6:46
shawu pisze:
31 lip 2020, 21:03
I tak, i nie... Był w polskiej telewizji taki okres, że telenowele u komercyjnych nadawców zajmowały dużo czasu w ramówce, niczym szczególnym było je zobaczyć w prime time, a jednak mało telenowel emitowanych w Polsce, odniosło spektakularny sukces, że śmiało je można nazwać kultowymi do dzisiaj. Czasy świetności telenowel minęły.
Najlepszym okresem w ostatnich 7 latach dla telenowel był rok 2016 gdzie Tv Puls w ciągu roku wyemitowało około 6 premier w tym moje ulubione "Oblicza miłości" a Tv4 w tamtym czasie emitował też telenowele a wszystko zaczęło się psuć w Tv4 po wyemitowaniu Tres Veces Ana, gdyby dokończyli wtedy UCHED i np po Esmeraldzie nie poleciało CCEA po raz 6 ty tylko np powtórka Cristiny albo Lo Imperdonable to mieli byśmy w tej stacji nadal telenowele a z kolei w Tv Puls zaczęła się sytuacja psuć kiedy wyemitowali Mi Corazon Insiste en Lola Volcano a potem Dulce Amor myślę że gdyby Tv Puls w 2016 r postawił wcześniej na powtórkę Esmeraldy i wyprzedził Tv4 to teraz mielibyśmy na tym kanale telenowele.

Zastanawiam się czy Nowa Tv naprawdę miała plany zakupić jakaś telenowelę odpowiednią dla polskiej publiczności i czy negocjacje się nie powiodły czy może jest szansa jednak że za 1,5 lub 2 miesiące ujrzymy jakąś telenowele premierową na Nowa Tv,. Jak myślicie czy Novela Tv od września powróci z telenowelami powtórkowymi bo tam żadnej premiery nie będzie ale na Noveli Tv mogli by puścić Talizman albo Strumień namiętności.?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”