Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Atahan
Obserwator
x 28
x 9

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Czyli zgodnie z moimi przewidywaniami. Nie jestem zaskoczony. :(
Maleńkie morderstwa - Zoom TV [12:20]
Elif - TVP1 [14:00]
Przysięga - TVP1 [16:05]
Więzień miłości - TVP2 [17:15]
Narzeczona ze Stambułu - Zoom TV [20:00]
Adix2004
Poster
x 59
x 66

Post autor: Adix2004 »

Z tego co dowiedział się Telemagazyn.pl TVP wyemituje cały serial, a odcinki zostały skrócone.

https://www.telemagazyn.pl/artykuly/wym ... 79755.html
vlv
Obserwator
x 4
x 6

Post autor: vlv »

Pytanie kto je skrócił, dystrybutor czy TVP?
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że dystrybutor przygotowuje aż tyle różnych 45-minutowych wersji.
Na stronie zawsze podawana jest jedna wersja międzynarodowa.

Strasznie mnie te cięcia wkurzają. Normalnie chyba na TVP nie było tureckiego serialu, który nie zostałby dziwacznie pocięty. Nawet specjalnie porównywałem ten sam odcinek u nas m.in. z wersją hiszpańską, arabską, węgierską, hinduską I CAŁY ŚWIAT MA TĘ SAMĄ wersję tylko jakimś cudem biedne TVP kupuje jakieś okrojone wydania. Normalnie brak słów i na dodatek bezczelnie twierdzą, że sami niczego nie tną.

Naprawdę trzeba czekać na TDC albo liczyć na Zoom TV chcąc obejrzeć serial w całości bez ingerencji w treść.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Palomita
Użytkownik
x 1

Post autor: Palomita »

Zastanawia mnie, w jakim celu pocięli odcinki serialu premierowego. Rozumiem skracanie dłużyzn w tasiemcach, ale w serialu w naszym formacie ok. 153 odcinkowym? W jakim celu? Tak bardzo śpieszą się z rozpoczęciem emisji powtórki innego?
Adix2004
Poster
x 59
x 66

ZOOM TV zrezygnował z powtórek "Narzeczonej ze Stambułu" w weekendy.
Palomita
Użytkownik
x 1

Post autor: Palomita »

Tak chyba wyglądają te długie i rzekomo skomplikowane negocjacje poprzedzające zakup serialu:
Turcy: Cały serial przycięty do formatu rynku europejskiego liczy 153 odcinki i kosztuje X.
Polacy: To za dużo, damy za niego Y.
T: To za mało, poza tym przygotowanie specjalnie dla Was innej wersji wymaga wykonania dodatkowej pracy, co kosztuje. Za waszą cenę możemy sprzedać 139 (sto trzydzieści dziewięć) odcinków.
P: Dobrze, niech będzie wersja 139-(stotrzydziestodziewięcio)odcinkowa.
T: Sprzedane! Możemy teraz napić się herbaty.

Obie strony są zadowolone, z tym że w pewnym momencie przez wkurzonych widzów obudzona z samozadowolenia strona polska orientuje się, że trzyma rękę w nocniku...
Atahan
Obserwator
x 28
x 9

Wyglądało to pewnie tak, że w momencie gdy kupowali faktycznie tyle było wszystkich odcinków. Z emisją wystartowali kilka godzin przed finałem w Turcji, więc wykupione musieli mieć już z 1-2 miesiące wcześniej. Że serial się słabo oglądał, to stwierdzili, że nie ma sensu kupować tych 22. brakujących odcinków i dlatego skonczyli, jak skończyli.
vlv
Obserwator
x 4
x 6

A co usprawiedliwia cięcia Wiecznej miłości, Meandrów uczuć, Imperium miłości i w zasadzie każdego innego serialu tureckiego na TVP?

Z TDC dalej cisza?
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Awatar użytkownika
Hombre
Użytkownik
x 1

Post autor: Hombre »

Adix2004 pisze: 06 lut 2020, 20:51 TVP wyemituje wszystkie odcinki. Liczba odcinków często się różni w zależności od potrzeb stacji kupującej serial. Dystrybutorzy przygotowują różne wersje montażowe. Dwójka wykupiła 139. odcinków (całość) z pociętymi scenami.

I jednak TVP nie wyemitowała całości. "Wymarzona miłość" została przerwana na scenach z 44. odcinka tureckiego. A wszystkich jest 51.
Adix2004 pisze: 24 lut 2020, 20:31 TVP 2 na wiadomości odnośnie "Wymarzonej miłości" odpowiada teraz, że wyemitują wszystkie odcinki jakie zakupili od dystrybutora. TV Puls mówił tak samo w sprawie "Kontraktu na miłość" i jak wiemy, przerwali serial kilka odcinków przed końcem. Z "Rannym Ptaszkiem" będzie zapewnie tak samo.

No tak, tyle odcinków zakupili. Nie dodali tylko, że w ofercie dystrybutora było więcej odcinków. Spryciarze :afro:

karolina1995 pisze: 07 lut 2020, 18:24 13 marca kończy się Grzech Fatmagul na tvp seriale, ciekawe co wyemitują po nim :)

"Złotopolskich" od 1. odcinka :lol:
Ostatnio zmieniony 05 mar 2020, 14:13 przez Hombre, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hombre
Użytkownik
x 1

Post autor: Hombre »

Do usunęcia :redface:
Adix2004
Poster
x 59
x 66

vlv pisze: 05 mar 2020, 13:20 A co usprawiedliwia cięcia Wiecznej miłości, Meandrów uczuć, Imperium miłości i w zasadzie każdego innego serialu tureckiego na TVP?
Różnica jest taka, że "Wymarzona miłość" nie została zakończona, nie wykupili wszystkich odcinków. Natomiast przy innych serialach np. "Meandry uczuć", wyemitowali je do końca tylko, że dystrybutor powycinał sceny.
Z TDC dalej cisza?
Cisza :rolleyes:
vlv
Obserwator
x 4
x 6

Adix2004 pisze: 05 mar 2020, 20:09Różnica jest taka, że "Wymarzona miłość" nie została zakończona, nie wykupili wszystkich odcinków. Natomiast przy innych serialach np. "Meandry uczuć", wyemitowali je do końca tylko, że dystrybutor powycinał sceny.
Pozwolę sobie powtórzyć mój wcześniejszy post:

Specjalnie porównywałem ten sam odcinek u nas m.in. z wersją hiszpańską, arabską, węgierską, hinduską I CAŁY ŚWIAT MA TĘ SAMĄ wersję tylko jakimś cudem biedne TVP kupuje jakieś okrojone wydania.

Naprawdę, dosłownie wszystkie państwa mają tę samą wersję, ani razu nie natknąłem się, żeby któryś kraj miał taki sam odcinek co TVP.
Podejrzane.
Atahan
Obserwator
x 28
x 9

W przypadku KS, CvG i KSvS, TVP emitowało wersje od dystrybutora, a jeśli jakieś sceny były wycięte (a wiem, że były bo oglądając KS widziałem, że sceny bywały wycinane, najbardziej pod koniec sezonów) to przez wytwórnię, która przygotowywała serial dla dystrybutora. Osobiście denerwuje mnie, jak wycinają kilka ważniejszych scen tylko po to, żeby zdążyć w te 45-minut, a zostawiają te przeciągane, ale co zrobić.
Adix2004
Poster
x 59
x 66

Atahan pisze: 05 mar 2020, 21:23 Osobiście denerwuje mnie, jak wycinają kilka ważniejszych scen tylko po to, żeby zdążyć w te 45-minut, a zostawiają te przeciągane, ale co zrobić.
Tak, dużo ważnych scen jest wycinanych a te nudne, przeciągane są zostawiane. Choć dystrybutor czasami ma dziwne myślenie. Choćby wycięcie finałowej sceny na jachcie w "Meandrach uczuć", nie mógł już zostawić te 30 sekund szczęścia protów? :redface:
Atahan
Obserwator
x 28
x 9

We wtorek i czwartek "Przysięga" o 15:50 z powodu Skoków Narciarskich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”