Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
vlv
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 123
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Na bank krótkie. I pewnie wyjdzie tego dość sporo, jeśli będzie całość.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Jak sprawdzałem to III sezon jeszcze nie ma podany, ale razem będzie ok. 300 odcinków! :O
vlv
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 123
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

I ktoś tu coś pisał, że to nie tasiemiec :)
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Pomyliło mi się z innym serialem od tego producenta, też leciał na Starze i główny aktor ten sam. Myślałem o "Kaderimin Yazildigi Gun". :lol:
"Istanbullu Gelin" no jakby na upartego patrzeć leciało w Turcji raz na tydzień, bodajże w piątek. Seriale na TVP oprócz "Wymarzonej Miłości" to codzienne seriale. Mam nadzieję, że pomimo takiej ilości odcinków, będzie ciekawa akcja (odwrotnie proporcjonalna do akcji w "Elif"), a w obsadzie dojrzałem aktora Berkay Hardal, który grał główną rolę w niedawno zakończonym na TVP 2 serialu "Marzę o Tobie". No i Salih Bademci. Wiecie, czy tutaj będzie miał podobną rolę, do tej w "Kiralik Ask". Wiem, że jedno to komedia, a drugie dramat, ale może dostał podobną rolę, w "Kiraliku" miał całkiem spoko.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Atahan pisze: 12 sie 2019, 17:07 Ja jestem jeszcze ciekawy jakiej długości będą odcinki, skoro emisja o 20:00 i czy będą powtórki, i czy odcinki będą od poniedziałku do piątku, czy tylko w poniedziałki. Ja się bardzo ucieszyłem z tego serialu, może TVP się nauczy kupować 'nietasiemcowate' seriale. :D
Ja bym wołał, żeby odcinki chyba były podzielone bo tak to o 20.00 obejrzał bym sobie "Narzeczoną" a potem np. "Pułapkę" na TVN, "Zawsze warto" w Polsacie. Jeśli jednak odcinki będą całe to jeśli nie będzie powtórek z rana to wolę emisję tylko raz w tygodniu. Jeśli będą z rana powtórki to mogą puścić w oryginalnej długości.
Atahan pisze: 12 sie 2019, 19:02 "Istanbullu Gelin" no jakby na upartego patrzeć leciało w Turcji raz na tydzień, bodajże w piątek. Seriale na TVP oprócz "Wymarzonej Miłości" to codzienne seriale. Mam nadzieję, że pomimo takiej ilości odcinków, będzie ciekawa akcja (odwrotnie proporcjonalna do akcji w "Elif")
Mimo 300 odcinków nie oceniam tego serialu jako takiego 'tasiemca'. W Turcji emisja była raz w tygodniu, więc akcja tam jest bardziej wartka niż w codziennym serialu "Elif".

Ogólnie bardzo się cieszę z emisji "Narzeczonej" :) Teraz to chyba napewno odpuszczę sobie "Yemin" i będę oglądał dwa turkisze "Wymarzona miłość" i "Narzeczona ze Stambułu" <3

Nadal bardzo mnie ciekawi jak tam z "Yasak Elma". Czy tej jesieni jeszcze zobaczymy ten serial. Myślę, że to nie Zoom TV wykupił "YE". Bo tak to by wykupili wszystko u tego samego dystrybutora a nie kupowali osobno :)

TVP daje tanie 'tasiemcowe' seriale a taka stacja jak Zoom TV dała droższy serial nominowany do nagród Emmy.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Umówmy się, ale nikt nie spodziewał się emisji tureckiego serialu tej jesieni na Zoom TV, a tym bardziej dopiero, co skończonego "Istanbullu Gelin". Tak samo możemy się zdziwić z "Yasak Elma". Może pojawi się po "Przeklętej" na TV4, może po "Wymarzonej Miłości" na TVP 2, a może w zupełnie innej stacji. Ja dopuszczam jeszcze myśl, że może ktoś się pomylił (wiem, że to było oficjalne oświadczenie, ale pomylić się mogli, w końcu to też ludzie). Gdyby jeszcze "Yasak..." miał się pojawić, to nie wiem, kto obejrzałby wszystkie tureckie seriale obecnie emitowane (premierowe i powtórkowe).
Ja też się cieszę z emisji "Narzeczonej ze Stambułu". Teraz już wiem na 100%, że tej jesieni nie będę oglądać "Przysięgi". :P
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Wiadomo, już co poleci we wrześniu po "Czarnej perle" na TVP3?
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Raczej nic. Pozwolę sobie wykorzystać wiadomości z postu @Kamilx z tematu o TVP3. O 11:35 ma być emitowane "W tyle wizji", a emisja serialu spada na 11:00. W 35 minut z reklamami nie zmieszczą tureckiego serialu.
Tak samo nie będzie żadnego tureckiego serialu w niedziele o 15:15, bo będą puszczane filmy fabularne.
Pozostaje nam myśleć, że po "Wspaniałym stuleciu: Sułtance Kosem" zobaczymy np. "W sercu miasta", ale to i tak dopiero za jakieś 3-4 miesiące. :-\
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Na początku sierpnia TDC HD wystartowało w Rumunii. https://satkurier.pl/news/182683/timele ... j-upc.html

Pojawiło się jakieś info nt. startu kanału w Polsce? :)
pablo21
Junior
Posty: 1231
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 114
x 178

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Na razie nic ale być może na jesieni tej coś ruszy bo Kino Polska S.A., która jest własnościa SPI Int. i zarazem producentem i dystrybutorem kanałów SPI Int. w Polsce już wprowadza polską ścieżkę do kanału DocuBox HD oraz nadal trwa uruchamianie polskiej wersji językowej GameToon HD :-) Myślę, że coś ruszy w polskich platformach tej jesieni i w kablu też :-)
Palomita
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 14 gru 2013, 19:23
x 1

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Palomita »

Niestety, podział oryginalnych odcinków serialu tureckiego na krótkie 45-minutowe wyświetlane raz dziennie znacznie spowalnia akcję i przez to źle wpływa na odbiór całego serialu.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Bardzo czekam na TDC :) Póki co kanał startuje z angielską ścieżką dźwiękową i napisami wybranymi dla odpowiedniego kraju.

Ciekawe kiedy premiera "Narzeczonej ze Stambułu" bo z ostatnich informacji wynika, że raczej nie 30 września :(
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Przejrzałem ramówkę Zoom TV i od przyszłego tygodnia o 20:00 startują jakieś programy i seriale, nie wiem, czy to premiery czy powtórki, ale od poniedziałku do piątku o 20:00 wpisany jest jakiś program z dopiskiem "- odc. 1".
Pewnie ramówka nieco nam się pozmienia. Może wstawią ten serial o 18:00 (albo 19:00 premiera, i 18:00 następnego dnia powtórka). 20:00 to jednak jedno z najmocniejszych pasm i trochę niebezpiecznie startować z serialem, który pewno będzie emitowany od pon. do pt. z taką liczbą odcinków. Musieliby poprzestawiać rosyjskie seriale, które mam wrażenie, że są tak po prostu wstawione na wakacje.
Pozostaje nam czekać, aż pojawią się oficjalne informacje. :D
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Jeśli Zoom TV zdecyduje się na 20.00 to chyba będzie to emisja cotygodniowa. Stacja od poniedziałku do piątku o 20.00 i 21.00 emituje różne programy np. w poniedziałki "Bogate dzieciaki w Sieci" po dwa odcinki, we wtorki "Ostry dyżur" po dwa odcinki a w piątki "Rosyjski Projekt Lady". Są to premiery. Jeśli codziennie to może po "Szeptunce" o 18.00 czy 19.00.
Uważam, że lepszą godziną byłaby 18.00. Bo 20.00 to dość ciężka pora. Szczególnie, że Nowa TV czyli największy konkurent Zoom TV będzie o 20.00 emitował pierwszy własny serial paradokumentalny "Łowcy cieni".

Pasmo tureckich seriali w TVP3 z 11.00 prawdopodobnie zostaje przeniesione na 10.00.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Według oficjalnej listy premier Netflixsa na wrzesień "Kara Para Ask" pojawi się 15 września :)

PS. Zobaczymy czy tym razem się pojawi czy będzie tam jak we wrześniu rok temu czy lipcu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Marek99 i 19 gości