Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Awatar użytkownika
Dominik19891
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 09 paź 2020, 18:14
x 2
x 26

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik19891 »

Lepsze od "Kozackiej miłości" ale licze, że sie rozkreci tylko trzeba dać czas ;)
Aurora12356
Użytkownik
Posty: 89
Rejestracja: 29 sty 2021, 8:43
x 5
x 4

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Aurora12356 »

Każda tureckie badziewie jest nudne
Akurat Kozacka miłość jest lepsza zobacz sobie ze jest popularniejsza niż Tureckie ;)
Awatar użytkownika
Dominik19891
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 09 paź 2020, 18:14
x 2
x 26

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik19891 »

Aurora myślisz , że każdemu sie podoba to samo. A weż mi z tym nie wylatuj z ta "Kozacka miłością" dno I wodorosty ogladać sie tego nie da. Rozpieszczona pannica i tyle rozpieszczona przez swojego Tatusia i to niby ma być fajne. W Rosji to tylko wszystko robią wulgarne i na siłe.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Aurora12356 pisze: 17 kwie 2021, 10:35 Każda tureckie badziewie jest nudne
Na szczęście jesteś w tej mniejszości. Nawet w krajach latynoskich i hiszpańskojęzycznych tureckie seriale zaczęły wypychać telenowele:
- Serial "Wieczna miłość" wygrał nagrodę Emmy w 2017 roku w kategorii "Najlepsza Telenowela"
- "Grzech Fatmagul" został już sprzedany do ponad 160 państw, a Hiszpania nakręciła adaptację.
- Meksykańska Televisa sięgnęła po tureckie scenariusze i zaczęła na ich podstawie produkować telenowele ("Miłość i brudne pieniądze", "Królowa jednej nocy").
- "Kadin" i "Sen Cal Kapimi" okazały się hitami w Hiszpanii.
- Na amerykańskim Univision "Wieczna miłość" poszerzała oglądalność z odcinka na odcinek, pod koniec mając już niezłą przewagę nad konkurencją. Obecnie jest emitowany kolejny serial z Neslihan Atagul "Sefirin Kizi".
- Telemundo wkrótce rozpocznie emisję "Hercai", w zeszłym roku emitowali jeszcze "Łzy Cennet". Mają także na koncie adaptację "Ask-i Memnu".
- Na argentyńskim Telefe serial "Kadin" okazał się hitem, teraz ruszyła emisja "Mucize Doktor" i nawet dystrybutor serialu pochwalił się rewelacyjnymi wynikami, zgodnie z którymi ponad 50% widzów oglądało wtedy turecki serial. Wkrótce ma tam wystartować "Hercai".
- Meksykański kanał Imagen TV w godzinach prime-time emituje obecnie tureckie seriale: "Yasak Elma" i "Bir Zamanlar Cukurova", do niedawna emitowany był także serial "Miłość i brudne pieniądze".
- Serial "Yarali Kuslar" był hitem w Kolumbii.
- Na hiszpańskim kanale Nova, który do niedawna emitował latynoskie telenowele, od kilku lat przewinęła się ogromna ilość tureckich seriali. Teraz z powodzeniem jest emitowany np. serial "Zalim Istanbul". "Sen Anlat Karadeniz" także bardzo dobrze sobie poradził, wkrótce startuje tam "Baraj".
I tego jest pewnie znacznie więcej, bo tureckie seriale sprzedają się, jak świeże bułeczki. W internecie te seriale są bardzo popularne, wystarczy odwiedzić kanały na YouTubie "Marasli", "Sen Cal Kapimi", "Sol Yanim", "Masumiyet", "Camdaki Kiz" - tam się miliony nabijają/ły ot tak. Owszem, produkcje obecnie emitowane w Polsce na TVP to możliwie najtańsze seriale, ale w zestawieniu z polskimi operami mydlanymi np. "Klan", to wcale nie wypadają tak 'badziewnie'. ;)

A co, do tego, że "Kozacka miłość" ma wyższe wyniki od obecnie emitowanych tureckich seriali, to nie od dziś wiadomo, że Polacy bardzo lubią produkcje kostiumowe. W końcu do dziś wiele osób telenowele kojarzy właśnie z "Niewolnicą Isaurą". Ale tureckie "Wspaniałe stulecie" emitowane o gorszej porze (15:50) potrafiło zbierać przy drugim etapie emisji nawet o 1-1,3 mln wyższe wyniki oglądalności, niż obecnie zbiera "Kozacka miłość" nokautując tym samym konkurencję.

Masz prawo nie przepadać za tureckimi telenowelami, ale nie musisz przy tym zakrzywiać rzeczywistości, bo dla ciebie to są badziewia, a na świecie w sporej mierze hity.
Awatar użytkownika
karolina1995
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 01 mar 2016, 20:17
x 20
x 24

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karolina1995 »

Ja akurat lubię latino i tureckie :)
Niedługo kończą się Meryem i cena namiętności, jak myślicie co mogą nam zaserwować?
Na novelas tv leciały :
Şeref Meselesi (78)
Ölene Kadar(39)
Merhamet (190)
Kuzey Güney (160)
Łzy Cennet
Wieczna miłość (która niedługo się tam pojawi)
Grzech Fatmagul
w sercu miasta
Z nowości to tylko 4 seriale, mogliby dać najpierw Olene Kadar, bo jest krótka, u nas było by jakieś 39 odcinków,
W nawiasie przy tytułach jest liczba odcinków, na polskie,
Ale mogę się mylić, pewnie wyemitują tak jak we Francji :)
La malquerida/mujer de nadie/Trzy siostry
Despertar contigo/Pasion y poder/
Kobieta z Vendaval/zakazany owoc/Dziedziczka/
skaty
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 16 sie 2016, 17:44
x 31
x 15

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skaty »

Ja mam nadzieję, że to będzie FAZILET HANIM VE KIZLARI choć wiem, że nie ma szans. Ważne żeby to nie była powtórka z innych polskich tv.
Awatar użytkownika
vicos
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:45
x 129
x 75

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicos »

Przyznam, że „Promyk nadziei” odpuściłem sobie już po zwiastunach. Plusem jednak jest jego długość możliwe, że jest to oznaka, że TVP wraca do krótszych tureckich seriali.
Awatar użytkownika
vicos
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:45
x 129
x 75

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicos »

Aurora12356 pisze: 17 kwie 2021, 10:35 Każda tureckie badziewie jest nudne
Akurat Kozacka miłość jest lepsza zobacz sobie ze jest popularniejsza niż Tureckie ;)

Gusta są różne nie mniej tak jak i ukraińska czy rosyjska, tak i turecka kinematografia stoi na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
karolina1995
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 01 mar 2016, 20:17
x 20
x 24

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karolina1995 »

Od 10 maja o 22:00 na kanale dizi serial W sieci kłamstw (orig.Son)
La malquerida/mujer de nadie/Trzy siostry
Despertar contigo/Pasion y poder/
Kobieta z Vendaval/zakazany owoc/Dziedziczka/
Liam
Junior
Posty: 1410
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 98
x 217

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

31 maja zostanie wyemitowany 139 odcinek "Wymarzonej miłości" w TVP3. Na tym odcinku poprzednio stacja przerwała emisję serialu. Wkrótce okaże się, czy stacja ma w planach wyemitowanie zaległych 22 ostatnich odcinków.
evaluna1999
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 17 lip 2017, 15:38
x 18
x 4

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: evaluna1999 »

Wie ktoś ile odcinków ma "Meryem" i "Cena Namiętności"?
Dziwne ze Novelas + nie podał jeszcze co zastąpi te produkcję.
vlv
Junior
Posty: 824
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 121
x 114

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Meryem 95, Cena chyba coś podobnie.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Awatar użytkownika
karolina1995
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 01 mar 2016, 20:17
x 20
x 24

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karolina1995 »

evaluna1999 pisze: 21 kwie 2021, 12:25 Wie ktoś ile odcinków ma "Meryem" i "Cena Namiętności"?
Dziwne ze Novelas + nie podał jeszcze co zastąpi te produkcję.
Meryem ma 93 , a Cena namiętności 96 :)
La malquerida/mujer de nadie/Trzy siostry
Despertar contigo/Pasion y poder/
Kobieta z Vendaval/zakazany owoc/Dziedziczka/
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Nowość za Meryem powinna wejść 6 maja, a za Cenę 11 maja.
gonzo
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 26 sty 2021, 18:02
x 6
x 1

Tureckie według mnie lepsze niż te meksykańskie. Chodź Rosyjskie są też spoko.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gonzo »

Wyrażę i Ja swoją opinię na temat seriali tureckich, wiadomo każdy lubi to co lubi dla Siebie według Swojego kryterium. Oglądałem pierwszy raz meksykański cały Rubi, oraz teraz oglądam Z miłości do dziecka aktualnie jeszcze leci, niby oglądam cały czas bo jestem ciekawy zakończenia, jednak według mnie to nie jest to co mają seriale tureckie, nawet chyba nie wiem jaką by miał słabą fabułę dla mojego punktu widzenia przebije każdą meksykańską chyba telenowele, no chyba iż ta może nowa na netfix jest wart obejrzenia, jeśli w nowym stylu. Brakuje mi w meksykańskich nie tylko jeśli chodzi o aktorstwo czy fabułę, ale również piosenki, akcji muzyki takiej typu napięciowej itp. Jednak Kozacka Miłość Rosyjski serial spoko, o wiele według mnie też ciekawsze są te Rosyjskie, Ukraińskie nawet niż te meksykańskie coś nie mogę się do nich przekonać. Chociaż Rosyjski serial i tak dla mnie Tureckiego nie przebije.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości