Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Od 28 czerwca na TVP Kobieta także wieczorna emisja Więźnia miłości - od poniedziałku do piątku o 19.30. Emisja poranna pozostaje bez zmian. Rano na kanale będzie emisja premierowa, a wieczorem powtórkowa.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Celina
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 01 kwie 2021, 17:39
x 11
x 6

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Celina »

Wie ktoś ile u nas będzie mieć odcinków pięciu braci na dizi?
shawu
Obserwator
Posty: 429
Rejestracja: 19 maja 2018, 15:26
x 10
x 282

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: shawu »

Atahan pisze: 03 cze 2021, 23:10 Jest jeszcze szansa, że jakaś ogólnodostępna stacja komercyjna sprawi nam premierę, tak jak Zoom TV pod koniec września 2019 roku, chociaż jakoś w to wątpię. Z roku na rok ramówki stacji są coraz bardziej powypychane powtórkami, paradokumentami, a teraz doszły jeszcze kabarety, które napędzają oglądalność.
Wątpię, zresztą po co kolejna premiera? Turcy się pomału u nas wypalają. Novelas+ i Dizi mają bardzo dobrą ramówkę, to wystarczy.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Celina pisze: 11 cze 2021, 18:16 Wie ktoś ile u nas będzie mieć odcinków pięciu braci na dizi?
Oryginał ma 13 odcinków, bo po premierze oglądalność zaczęła drastycznie spadać i przerwali emisję, żeby dokończyć w wakacje. Na nasze w takim razie wyjdzie ok. 40 odcinków, może ciut mniej.
shawu pisze: 11 cze 2021, 18:31
Atahan pisze: 03 cze 2021, 23:10 Jest jeszcze szansa, że jakaś ogólnodostępna stacja komercyjna sprawi nam premierę, tak jak Zoom TV pod koniec września 2019 roku, chociaż jakoś w to wątpię. Z roku na rok ramówki stacji są coraz bardziej powypychane powtórkami, paradokumentami, a teraz doszły jeszcze kabarety, które napędzają oglądalność.
Wątpię, zresztą po co kolejna premiera? Turcy się pomału u nas wypalają. Novelas+ i Dizi mają bardzo dobrą ramówkę, to wystarczy.
Nie do końca się wypalają. TVP zainwestowała w "Elif" i odkryli, że najtańsze tasiemce potrafią gromadzić taką samą, a nawet czasami wyższą oglądalność, niż te lepsze seriale, więc wypchali wszystkie pasma takimi 'dziełami'. Przez to nie ma żadnych nowych seriali. Zaś w Zoom TV chyba kasa się nie zgadza. "Narzeczona ze Stambułu" była hitem, chwalili się wynikami, nawet teraz kolejny raz jest emitowana powtórka, pytali o propozycje, a ostatecznie stwierdzili, że nie planują premiery. Teraz ich ramówka kręci się wokół emitowanych w pętli staroci, kabaretów i dokumentów o domach, milionerach. A TV Puls zrezygnował z telenowel, większość ramówki zajmują ich dwa paradokumenty emitowane na zmianę. Niedawno dopiero wstawili "Zbuntowanego anioła", bo też chcieli tanim kosztem podnieść sobie widownię i chyba im się udało.
Zaś Novelas+ i Dizi to stacje płatne. Dizi nawet dobrej dystrybucji nie ma i oglądalność zapewne na poziomie błędu statystycznego. Novelas+ może ma się lepiej, ale to i tak są raczej wyniki w okolicach max. 0,1%. Wiele osób nie ma pojęcia o istnieniu tych kanałów, a te osoby, które o nich wiedzą nie mają do nich dostępu. Nieliczna część wykopie odcinki w internecie, jeśli zostaną przez kogoś wrzucone. W przypadku Dizi premiery wkrótce się zaczną kończyć, bo SPI ma dostęp jedynie do wybranych seriali z Ay Yapim i zaczną wałkować powtórki, a Kerem Catay dodaje z 1-2 seriale na rok i jego ostatnie, które trafiły do Dizi to "Wieczna miłość" i "Maleńkie morderstwa", więc pewnie "8. Dzień" będzie ostatnią premierą na razie. Dlatego byłoby fajnie, gdyby Zoom TV jednak po sukcesie "Narzeczonej ze Stambułu" postawił na premierę, ale jak już wspominałem wątpię w to. :(
shawu
Obserwator
Posty: 429
Rejestracja: 19 maja 2018, 15:26
x 10
x 282

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: shawu »

Kto miał się dowiedzieć o Novelas to się dowiedział. Jak ktoś jest fanem gatunku to zapłaci za kanał płatny. Dizi dyskwalifikuje brak emisji na satelicie. Z ekonomicznego punktu widzenia nie dziwię się że stacje typu Zoom puszczają głównie kabarety i lombardy. Jak ludzie to oglądają to po co inwestować w coś lepszego. Ogólnie TV naziemna to dno. Ale jak już kiedyś pisałem towar adekwatny do ceny.

Podtrzymuje że tureckie się wypalają. To że seriale mają oglądalność w grupie 60+ nie świadczy o sukcesie. Tematy, plenery, wątki pomału im się kończą. Wspólną cechą tych seriali są imponujące pierwsze odcinki, i rozciągnięte do granic absurdu dalsze. Pod koniec to już sam scenarzysta chyba nawet tego nie ogarnia. Według mnie seriale meksykańskie są lepiej napisane, widać że mają lata doświadczenia. Jednak warsztat i budżet mocno odbiegał od dzisiejszych standardów. Turcy przeciwnie, produkują z rozmachem. Piękne pomieszczenia, bogate domy, modne ubrania, samochody itp.

Jedno ich łączy. Zbyt wiele pasm z Turcji i latino doprowadzi do przesycenia rynku. Tak było w programami kulinarnymi kilka lat temu.
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Wypowiem się i ja o tureckich serialach :)
Niektóre były fajne ale mnie spodobały się tylko dwa " Sezon na miłość '' i '' Maleńkie Morderstwa '' w tym przypadku nie widziałam wszystkich odcinków o 19 serial konkurował z '' Zakochanymi po uszy '' a powtórki o 10.15 nie mogłam obejrzeć bo praca
Jednak wiem ze nie żałuję tego swego czasu rok temu oglądałam '' Przysięgę '' niestety ale wytrwałam jeden odcinek i pół drugiego :-\
Próbowałam oglądać też " Miłosne potyczki '' w listopadzie i obejrzałam tylko 3 więcej nie dałam rady
Postanowiłam zaryzykować z '' Narzeczoną ze Stambułu " a tu wytrwałam najdłużej 2 minuty :lol:
'' Sezon na miłość '' był jedynym tureckim który mi się podobał drugi sezon być może obejrzałabym ale to nie moje klimaty
Jak dla mnie ( to oczywiście tylko moje zdanie ) żaden turecki serial nie przebije latino choćby miał lepszy scenariusz to latino górą <3
vlv
Junior
Posty: 839
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Seriale z TVP wypadły ze względu na mecze czy wakacje? Bo np jutro o 16 nie ma żadnego meczu, a w programie nie ma Przysięgi.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Liam
Junior
Posty: 1427
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 99
x 220

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

Ze względu na mecze.
"Elif" i "Przysięga" powrócą z nowymi odcinkami 21 czerwca, a "Promyk nadziei" - 5 lipca.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Przybliżona oglądalność "Przysięgi" od marca.
Przybliżona, bo "Lab" przez pierwsze dwa tygodnie był o 17:00, więc te wyniki są nieco zawyżone, ale z racji, że to tylko 2 tygodnie to pewnie ok. 1,1 mln widzów jest.

Obrazek

EDIT
Kolejna powtórka "Marzę o Tobie". Emisja od poniedziałku 5 lipca o 10:00 w TVP3.
Awatar użytkownika
Dominik19891
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 09 paź 2020, 18:14
x 2
x 26

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik19891 »

Szkoda znowu nie obejrze, bo oglądam "Narzeczoną ze Stambułu" chociaż 1 sezon mi się bardziej podobał, ale to dopiero początek.
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Szkoda ze nie latino na TVP3 ale Marzę o tobie to miesiąc emisji :)
Liam
Junior
Posty: 1427
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 99
x 220

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

W najbliższy poniedziałek, nowe wydanie Świata Seriali z okładką z bohaterami „Wymarzonej miłości”.

Coś dziwnego dzieje się ze Światem Seriali. Kilka tygodni temu okładka z meksykańskiej telenoweli „Z miłości do dziecka”, teraz okładka z tureckiej „Wymarzonej miłości”. Chyba znudziło im się w końcu „M jak miłość” :lol:
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Coś czuje ze teraz nie będzie nic Latino w gazecie :'(
Szkoda ze tureckie są w modzie seriale one są do niczego ( to tylko wyłącznie moje zdanie ) ;)
Awatar użytkownika
Dominik19891
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 09 paź 2020, 18:14
x 2
x 26

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik19891 »

Znowu najeźdzasz na Tureckie seriale chyba znowu chcesz bana jak twoja "koleżanka" co też nie lubiła tureckich i gadała tak samo jak ty a twoje konto pojawiło się zaraz po jej zbanowaniu przypadek nie sądze ;)
Ostatnio zmieniony 19 cze 2021, 19:51 przez Dominik19891, łącznie zmieniany 1 raz.
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Napisałam że to tylko i wyłącznie moje zdanie a ty atakujesz ☺
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości