Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Atahan
Obserwator
x 32
x 11

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Szkoda. Liczyłem, że się utrzyma o 19:00 i na wiosnę w to pasmo kupią klasyczną historię, których nie brakuje.
"Gang Olsena" wprawdzie mógł zostać wstawiony tylko tymczasowo, ale widząc, jak dobrze pomimo ciągłych powtórek trzyma się w ramówce "Co ludzie powiedzą?", to może zagościć na dłużej.
Ciekawe, co zostanie wyemitowane za "Narzeczoną ze Stambułu", bo do końca zostało już ponad 50 odcinków, czyli z przerwą świąteczną jakieś trzy miesiące emisji.
vlv
Obserwator
x 8
x 7

Post autor: vlv »

Przerwy świątecznej chyba nie będzie, przynajmniej kiedyś tak pisali. Wydaje mi się, że tym razem jednak wezmą pod uwagę zdanie widzów.
Trzymam kciuki za Hercai, które już się kończy na dniach, no i główna protka to Burcu z Narzeczonej, więc jest jakieś połączenie.
Trzeba tylko lobbować na ich fb :-)
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
pablo21
Obserwator
x 10

Post autor: pablo21 »

Jeśli chodzi o plotki co do zakupu przez TVP premierowej telenoveli tureckiej "Emanet" czyli "Dziedzictwo" to mnie cieszy bo oglądam premierowe odc. na YouTube. Akcja i proci bardzo dobrze dobrani. Dzieje się. Owca wpadła w jamę Lwa tak jak w "Więźniu miłości" :-)
Serial ma to coś. ciekawe czy wejdzie w pasmo tureckie w TVP1 czy TVP2?
Atahan
Obserwator
x 32
x 11

Zapewne na TVP2, bo "Przysięga" potrwa dłużej, niż "Więzień miłości" i zgadzam się z tobą @pablo21. Serial ma 'to coś', historia się rozkręca. Dobrze, że Yaman nie jest już takim tyranem, przynajmniej tak mi się wydaje. Przestałem oglądać na YouTubie, bo zamierzam obejrzeć z lektorem w TVP. Oglądalność w Turcji ładnie rośnie, mam nadzieję, że nie rozciągną za bardzo tego serialu. Dwa sezony i koniec, te trzecie sezony coś są pechowe dla Karamel Yapim.
pablo21
Obserwator
x 10

Serial już zakupiły stacje zagraniczne jak zdążył miesiąc temu się rozpocząć w emisji w Turcji. :-) Kupiły go między inni kraje w Europie i Ameryce Łacińskiej.
pablo21
Obserwator
x 10

A tak przy okazji to kiedy kończy się emisja "Wiezień miłości" w TVP2? Bo to raczej w to miejsce wejdzie "Dziedzictwo"? :-) Wg. programu TV w necie 27.11.2020 będzie odc. 440 i to chyba ostatni odc. bo na 30.11.2020 brak tytułu w ramówce TVP2?
vlv
Obserwator
x 8
x 7

Dystrybutor podaje, że jest 493 odcinki, więc jeśli TVP ma tę samą wersję i nic nie będzie ciąć jak przy innych serialach, to emisja jeszcze trochę potrwa.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
pablo21
Obserwator
x 10

To jeszcze dużo odc. zostało kurcze. Nowy tytuł dopiero na Wiosnę u nas w TVP :-( Ja sobie odc. obejrzę w necie na YT są tłumaczone na English a przez tłumacza google można sobie przerzucić je na polski :-)
Atahan
Obserwator
x 32
x 11

No niestety, musimy jeszcze trochę poczekać na "Emanet".
Z racji, iż rozumiem turecki obejrzałem kilka pierwszych odcinków. Przestałem, gdy pojawiła się informacja o zakupie przez Polskę, żeby później nie oglądać tego samego, tyle że z lektorem. Cierpliwie czekam na emisję w TVP2, bo ciekawi mnie, co takiego się wydarzyło, że Yaman zmienił nastawienie do Seher, no i oczywiście jak potoczy się ich historia, czy Seher łatwo zapomni, co jej zrobił i do czego posunie się Ikbal z siostrunią, by tą ich relację zniszczyć.
pablo21
Obserwator
x 10

Po prostu Yaman wreszcie spotkał tą jedyną, która była mu przeznaczona a której do tej pory nie spotkał na swojej drodze. Zaimponowała mu swoja odwagą i upartością oraz poświeceniem w stosunku do siostrzeńca. W jaki sposób walczy o niego i nie ustaje w tym mimo że ją prześladował i nawet chciał zabić.
Atahan patrząc na codzienne publikacje na koncie YouTube serialu nowych odc. to wygląda na to że emisja w Turcji jest codziennie czy też najpierw premiera w sieci jest na jakimś serwisie VOD i z niego wrzucają na YT a potem na kanale w TV? Wiesz coś o tym jak idzie emisja w rodzimym kraju serialu i w jakiej ilości w tygodniu? Ktoś kiedyś mówił że w Turcji emisja serialu jest 1-2 odc. w tygodniu tylko ale za to odc. trwa 1,5-2 godziny nawet. :-) Właśnie jak to jest tam? :-) U nas stacje kupują odc. cięte z tych dużych długich odc. orginalnych specjalnie przygotowane przez dystrybutora czyli na odc. 45 min. zgodnie z prawami w Europie czy Ameryce. :-)
Adix2004
Poster
x 82
x 69

Post autor: Adix2004 »

@pablo21 "Emanet" emitowany jest w paśmie codziennym, od poniedziałku do piątku. Najpierw emituje go rodzima stacja Kanal 7, potem odcinek trafia na YouTube. Jeden odcinek trwa średnio ok. 60 minut, raz dłużej, raz krócej.
TVP kupuję odcinki skrócone przez dystrybutora do 45 minut. Jeśli by chcieli to mogliby kupować oryginalnej długości, ale bardziej opłaca się im kupować odcinki 45 minutowe.
pablo21
Obserwator
x 10

Adix2004 pisze: 02 lis 2020, 0:39 @pablo21 "Emanet" emitowany jest w paśmie codziennym, od poniedziałku do piątku. Najpierw emituje go rodzima stacja Kanal 7, potem odcinek trafia na YouTube. Jeden odcinek trwa średnio ok. 60 minut, raz dłużej, raz krócej.
TVP kupuję odcinki skrócone przez dystrybutora do 45 minut. Jeśli by chcieli to mogliby kupować oryginalnej długości, ale bardziej opłaca się im kupować odcinki 45 minutowe.
Skrócone odc. tzn. łączona całość i wycinane po 45 min? :-(
Czy może wiesz codziennie o której naszego czasu lecą nowe odc.? Żebym wiedział o której sprawdzić na YT są wrzucane nowe odc. :-)
vlv
Obserwator
x 8
x 7

O 19:00 czasu lokalnego. Zasubskrybuj sobie kanał, po co masz ręcznie sprawdzać.

45 min (godzina komercyjna) to jakby standardowy czas trwania seriali na rynku międzynarodowym. Turcja jest wyjątkiem. Seriale codzienne trwają ok 60 minut, a cotygodniowe różnie, np około 2.5 godziny.
Dystrybutor przygotowuje różne wersje na różne rynki i musi ciąć odcinki. Czasami całkowicie usuwa jakieś mniej istotne sceny, a ogólnie to co zostaje po cięciu przechodzi do następnego odcinka.
Atahan
Obserwator
x 32
x 11

pablo21 pisze: 02 lis 2020, 7:31 Czy może wiesz codziennie o której naszego czasu lecą nowe odc.? Żebym wiedział o której sprawdzić na YT są wrzucane nowe odc. :-)
Dokładnie o 17:00 czasu polskiego rusza "Ozet", czyli coś na zasadzie "W poprzednim odcinku", z tą różnicą, że u nas w Polsce to trwa 2 minuty maksymalnie, a w Turcji może trwać nawet z pół godziny. Ok. 19:30 czasu polskiego rusza na Kanal 7 jakiś indyjski serial, więc mniej więcej ok. 19:30-20:00 powinien być odcinek na YouTubie. Strona Kanal 7 udostępnia swoją telewizję także w Internecie, ale wiadomo... są przerwy na reklamy, nawet 15-minutowe, więc chyba lepiej odczekać, aż wrzucą odcinek na YT.

Co do wersji eksportowej, to Nazmiye Yilmaz tak się 'wycwaniła', że sceny praktycznie nie są wycinane, żeby odcinków wyszło jak najwięcej i żeby dzięki temu jak najwięcej zarobić. Gdy oglądam "Przysięgę" w TVP1, to dojrzałem nawet czasami, że scena z poprzedniego odcinka jest powtarzana na początku kolejnego, nie cała, ale z połowa i nie zawsze. Więc przy "Emanet" zapewne wycinania scen też nie będzie, ale też z ok. 180 odcinków na sezon, które nakręcą, u nas będzie ich z 250-270.
pablo21
Obserwator
x 10

vlv pisze: 02 lis 2020, 8:23 Zasubskrybuj sobie kanał, po co masz ręcznie sprawdzać.
Tak wiem i to zrobiłem a potem wycofałem subskrypcję bo miałem spam niezły przez to. :-)
Wolę ręcznie spr.. Spokojnie poczekam na nowe odc. :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”