Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Awatar użytkownika
Hombre
Użytkownik
x 2

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hombre »

[email protected] pisze: 29 paź 2020, 21:20 To było do przewidzenia. Ten serial nie miał prawa się u nas przyjąć.
Mam takie samo zdanie. Skoro "Narzeczona..." się przyjęła powinni iść w podobne klimaty, a nie kupować turecki serial w stylu amerykańskim. Jednak szacun dla Zoom, że próbowali przynajmniej ratować ten serial. Puls pewnie byłby bardziej radykalny ;/
FORUM o telenowelach i serialach ->>> http://www.lastelenovelas.fora.pl/
Jesteśmy także na Facebook'u ->>> @lastelenovelasforum
Adix2004
Poster
x 82
x 69

Post autor: Adix2004 »

Nowy turecki oryginalny serial platformy Netflix - „Bir Baskadir”.
Premiera 12 listopada.
Polski tytuł to „Etos”.

Palomita
Użytkownik
x 1

Post autor: Palomita »

pablo21 pisze: 02 lis 2020, 17:33
vlv pisze: 02 lis 2020, 8:23 Zasubskrybuj sobie kanał, po co masz ręcznie sprawdzać.
Tak wiem i to zrobiłem a potem wycofałem subskrypcję bo miałem spam niezły przez to. :-)
Wolę ręcznie spr.. Spokojnie poczekam na nowe odc. :-)
Załóż sobie adres mailowy tylko do tego kanału i po problemie.
Atahan
Obserwator
x 32
x 11

Post autor: Atahan »

W związku z "Pucharem Świata w Skokach Narciarskich" w piątek, 11.12.2020 nie odbędzie się emisja serialu "Przysięga".
Adix2004
Poster
x 82
x 69

Zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu tureckiego serialu Netflixa - "Love 102" a jego premiera zaplanowana jest na pierwszą połowę 2021 roku na Netflix.
Atahan
Obserwator
x 32
x 11

"Wymarzona miłość" od 30 listopada o 10:00 w TVP3.
Emisja od poniedziałku do piątku.
Od 24. odcinka.
vlv
Obserwator
x 9
x 7

Post autor: vlv »

Ciekawe czy puszczą wszystkie odcinki tak jak pisali kiedyś.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Obserwator
x 32
x 11

W tym roku przerwa na Zoom TV będzie krótsza. Zarówno "Maleńkie morderstwa", jak i "Narzeczona ze Stambułu" kończy emisję 23 grudnia, a nowe odcinki startują już w poniedziałek 28 grudnia.
W przypadku "Narzeczonej ze Stambułu" będzie to emisja już ostatnich 20 odcinków, więc prawdopodobnie pod koniec grudnia powinniśmy znać tytuł premiery, chyba że w związku ze świętami przesuną informację na styczeń.
vlv
Obserwator
x 9
x 7

Oby był to jakiś dobry serial, nie za długi z prostą klasyczną historią.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Obserwator
x 32
x 11

I oby tym razem nie patrzyli tyle na rok produkcji, tylko właśnie na klasyczną historię, o której wspomniałeś @vlv . A przecież wiele takich historii jest obecnie zakończonych i wcale nie mają po 300 odcinków.
- Kanatsiz Kuslar (2017-2018 ATV /// 160 odcinków) - może nie jest to saga rodzinna, ale dramat rodzinny już tak
- Fazilet Hanim ve Kizlari (2017-2018 Star /// 174 odcinki) - być może stacja zmieniła już, co do tego serialu zdanie, niemożliwa miłość, rozdarcie między miłością, a pieniędzmi (młodsza córka), są też absurdy
- Fatih Harbiye (2013-2014 FOX /// 126 odcinków) - dwa światy, niemożliwa miłość
- Sevdim Seni Bir Kere (2019-2020 Star /// ok. 180 odcinków) - serial z daytime, ale miał tylko jeden sezon. Klasyczna historia: ona biedna, on bogaty, znajomość zaczyna się od sprzeczki itd.
- Zalim Istanbul (2019-2020 Kanal D /// 136 odcinków) - scenarzystka od "Fazilet Hanim ve Kizlari" i praktycznie podobna historia
- Siyah Beyaz Ask (2017-2018 Kanal D /// 96 odcinków) - mało odcinków, ale jest to historia na zasadzie pięknej i bestii, ona jest ofiarą, on oprawcą i z czasem zaczyna rodzić się miłość, choć po odejściu dwóch scenarzystek podobno się trochę posypało
- Ask-i Memnu (2008-2010 Kanal D /// 158 odcinków) - tego chyba nie trzeba tłumaczyć
- Gullerin Savasi (2014-2016 Kanal D /// 168 odcinków) - serial scenarzystek klasycznych telenowel, w tym "Fazilet Hanim ve Kizlari", czy "Zalim Istanbul"
- Hayat Sarkisi (2014-2016 Kanal D /// 186 odcinków) - widziałem kawałek, lekki klimat, nieodwzajemniona wręcz wywalczona miłość i pełno sekretów
- Adini Feriha Koydum (2011-2012 Show TV /// 174 odcinki) - scenariusz do Pań z "Gullerin Savasi" , ona biedna, on też udają kogoś kim nie są, jednak akcja toczy się w pewnej mierze na uniwersytecie
+ seriale, które bywały przez nas już niejednokrotnie wymieniane, czyli "Bizim Hikaye", "Kadin" od FOX, ale myślę, że np. takie "Kalbimdeki Deniz" - historia rodziny, która w jednym momencie wszystko traci też mogłoby się spodobać.

To oczywiście nie wszystko, jest tego więcej. Wybór jest spory, teraz najważniejsze to nie wybrać serialu pokroju tych 'sensacyjnych'. I ciekawe, czy tym razem coś wylosowałem i z tej listy pojawi się w styczniu na Zoom TV. :)
vlv
Obserwator
x 9
x 7

No, jest z czego wybierać. Cześć z tych, które wymieniłeś oglądałem i na pewno by się u nas przyjęły. No może poza Siyah Beyaz Ask. Nie przypadł mi do gustu. Zbyt sensacyjny, morderstwa, strzelaniny itp. Coś pod Ezela bardziej podpada. Wątek miłosny na drugim planie.

Ale już na przykład Ask-i Memnu jest fajne. Ciekawa historia, wyraźny wątek miłosny i znani polskim widzom główni aktorzy.
Latynoska wersja Pasion Prohibita też bardzo mi się podobała.

Jestem ciekaw, co wybiorą. Mieli pytać o zadanie widzów, ale jakoś tego nie widać na ich fb.
Wydaje mi się, że serial już wybrali, bo Narzeczona już się kończy, a kupno, tłumaczenie i nagranie lektora trochę trwa.
Atahan
Obserwator
x 32
x 11

Przyznaję się, że przy "Siyah Beyaz Ask" widziałem jedynie początek, dlatego nie wiem, w jakim kierunku poszło to dalej. Obstawiałem, że Eylem i Sema utrzymały klimat bez większej ilości strzelanin. Ciekawe też, czy planują coś za "Maleńkie morderstwa". Owszem, okazały się klapą, ale może nauczeni na błędach spróbują z czymś nowym wiosną, albo chociaż na lato z jakąś komedią romantyczną np. "No.309" - napisany przez scenarzystkę "Sezonu na miłość".

Także uważam, że serial mają już kupiony. Mam nadzieję, że i tym razem zrobią te 'zagadkowe' posty na swoim FB. Myślę, że nie ma sensu pytać o zdanie widzów na Fb, bardziej na przykład tutaj na forum. Na fb znajdą się psychofanki danego aktora, czy aktorki, albo pojawi się jakieś 150 różnych tytułów i od takiej liczby, to się osobom pracującym w stacji aż wszystko pomiesza. Pozostaje czekać, za jakiś miesiąc powinniśmy już znać tytuł.
vlv
Obserwator
x 9
x 7

Dokładnie, na FB ludzie piszą, że chcą seriale, które już leciały wcześniej np na TVP. Walą tytuły bez przemyślenia, bo gdzieś tam kiedyś oglądali jakiś odcinek z tłumaczeniem na grupie facebookowej.
Zero rozeznania i logiki.
Atahan
Obserwator
x 32
x 11

"Przysięga" oprócz jutrzejszej przerwy, nie będzie emitowana także 22 grudnia oraz 28-30 grudnia. W te dni TVP1 na zmianę wyemituje "Skoki narciarskie" i powtórki Wigilijnego Kolędowania. Emisja "Elif" i "Więźnia miłości" odbywa się bez zmian, z jedyną przerwą od 24-25 grudnia.

30 grudnia TVP2 wyemituje 461. odcinek "Więźnia miłości". Do końca zostanie już tylko ok. 40 odcinków, czyli max. 2 miesiące emisji.
Adix2004
Poster
x 82
x 69

W Nowy Rok oraz Święto Trzech Króli bez nowego odcinka, więc finał "Narzeczonej ze Stambułu" zobaczymy we wtorek, 26 stycznia.
Atahan pisze: 04 gru 2020, 14:08 Owszem, okazały się klapą, ale może nauczeni na błędach spróbują z czymś nowym wiosną, albo chociaż na lato z jakąś komedią romantyczną np. "No.309" - napisany przez scenarzystkę "Sezonu na miłość".
Z tego co pamiętam, było kiedyś info, że stacja niewyklucza komedii romantycznej, ale tylko takiej, która zakończy się w kilka miesięcy, uwzględniając sezon letni. Czyli "No. 309" odpada. Prędzej takie "Dolunay", "Çilek Kokusu" czy "Her yerde sen" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”