Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Tymczasem zmiana!!!! Od 14 stycznia na TVP2 o 13.15 w paśmie dotychczasowych powtórek wchodzi nowy serial turecki:
13:15 Miłosne potyczki - odc. 1 (Ask Laftan Anlamaz) 45'; serial obyczajowy kraj prod.Turcja (2016); reż.:Muge Ugurlar; wyk.:Hande Ercel, Burak Deniz, Ozcan Tekdemir, Demet Gul;
vlv
Obserwator
x 5

Post autor: vlv »

Nie spodziewałem się, bo to raczej serial komediowy.
Pewnie głównym kryterium doboru była aktora z Czarnej perły. 102 odcinki.

Krótka opinia na temat serialu.
Jest to naprawę bardzo fajny, lekki i przyjemny serial, ale tylko gdzieś do połowy. To co się dzieje od połowy to jakby zupełnie inny serial. Zmiana o 180 stopni. W moim odczuciu całkowicie traci on swój lekki charakter i staje się dość ciężki. To co scenarzyści zrobili z głównym bohaterem to masakra. Zaczyna zachowywać się tak irracjonalnie a wręcz patologicznie, że szok. Druga część zdecydowanie na minus.

Ale ogólnie serial bardzo dobry. Jednak nie można po nim stwierdzić, że TVP przerzuca się na komedie. A szkoda, bo jest kilka tytułów, które są świetne i fajnie było by zobaczyć coś typowo zabawnego jako odskocznię od samych dramatów.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Post autor: Adix2004 »

Wspaniale! Bardzo się cieszę! Jeszcze kilka tygodni temu pisałem, że chciałbym emisji tego serialu :)
Dziwię się, że TVP 2 nagle dało premierę o 13.15. Co się stało? "Miłosne potyczki" pewnie miały lecieć w paśmie po "Łzy Cennet". Czyżby stacja o 17.15 dała coś innego niż turecki serial? Choć 2 premierowe tureckie seriale bardzo mnie ucieszą. Chyba, że Czwórka o tej godzinie premierę to raczej zdecyduje się na premierę latino. Ale z emisji "Ask Laftam Alamaz" bardzo się cieszę <3
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

vlv pisze:
03 sty 2019, 6:48
Pewnie głównym kryterium doboru była aktora z Czarnej perły. 102 odcinki.
Angielska Wikipedia podaje 110 odcinków:
https://en.wikipedia.org/wiki/A%C5%9Fk_Laftan_Anlamaz
Season 1
No. of Episodes 110
Episodes 1–31
Atahan
Obserwator
x 30
x 8

Post autor: Atahan »

Że też taki serial poleci o 13:10...
Chyba powtórki seriali muszą sobie naprawdę nieźle radzić, skoro zdecydowali się na premierę. Najbardziej boli fakt, że nie ma mnie wtedy w domu, a jednak oglądanie na VOD, to wg. mnie nie jest już to samo co zrelaksowanie się przy serialu przed tv.
Elif - TVP1 [14:00]
Przysięga - TVP1 [16:05]
Więzień miłości - TVP2 [17:10]
Narzeczona ze Stambułu - Zoom TV [20:00]
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Trzeba pomyśleć o dekoderze z nagrywaniem i problem rozwiązany :)
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Mi to obojętnie o której jest emitowany serial bo mam nagrywarkę :) I jednym słowem decyzje stacji (odnośnie godzin emisji) mam gdzieś...
Nie do końca podoba mi się tytuł serialu. O wiele lepszy jest prawdziwy tytuł czyli "Miłość nie rozumie słów" <3 Choć "Miłosne potycznki" nie jest taki zły. Trafiało się gorzej z tłumaczeniem tytułów.
Jestem naprawdę ciekaw co się stało, że o takiej porze TVP 2 postanowiło na premierę i to tak nagle :) Fajnie by było w tym paśmie zobaczyć inny serial komediowy np. "Dolunay" z Ozge Gurel <3
Muszę przyznać, że TVP aktualnie w ramówce będzie miał bardzo dobre tureckie seriale, jedynym minusem jest beznadziejna "Elif". Za to hitowa "Wieczna miłość", popularne "Miłosne potyczki" i dość dobre "Łzy Cennet". Oby Telewizja Polska nadal dawała takie dobre telenowele :) Po "Cennet" mogliby dać "Ask memnu" z Beren Saat <3
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Mam pytanie odnośnie "Kontraktu na miłość".
9 stycznia TV Puls wyemituje ostatni odcinek serialu... Czyli zostały 4 odcinki (polskie) do końca. Wczoraj został wyemitowany 54. turecki odcinek "Kontraktu...". Cały serial liczy 59. odcinków tureckich. 5×2,5 (bo zazwyczaj odcinek turecki jest dzielony na 2 i pół odcinka polskiego) = ok. 12 odcinków. Czyli stacja powinna wyemitować jeszcze ok. 12 odcinków serialu a zaplanowanych jest tylko 4.
Ja źle liczę czy jak? Bo już się pogubiłem.
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Pierwszy sezon był emitowany w wersji oryginalnej długości odcinków - było ich 19. Drugi sezon ma 40 odcinków długich, jednak długość poszczególnych odcinków jest różna i dystrybutor podzielił je na 108 odc. po ok. 45 minut. Puls kupował ten sezon już po zakończeniu produkcji, więc na pewno jest cały.
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Ciekawe czy będzie zwiastun "Miłosnych potyczek" :)
Póki co żadnego jeszcze nie widziałem.
Jestem ciekaw czy TVP 2 po "Miłosnych..." będzie chciało kontynuować dalej pasmo premierowe o 13.15. Jest tyle pięknych komedii romantycznych, więc TVP mogłoby się na nie przerzucić i wyemitować "Dolunay", "Hayatımın Aşkı",
"Cilek kokusu" i "No: 309" <3
A po "Łzy Cennet" mam nadzieję, że poleci "Anne" lub "Kadin" <3
Atahan
Obserwator
x 30
x 8

Szczerze. Lepiej niech nie wykupują "Anne", albo "Kadin". To już są mega ciężkie seriale, a to właśnie takie dramaty jak "Meandry uczuć", czy "Łzy Cennet" wyprowadziły pasmo z 500 tyś. widzów (tyle m.w. było przy "Tylko z tobą"), do 1,2 mln (tyle potrafi być przy Cennet) :D . Ja osobiście patrząc na seriale zakończone wybrałbym ze STAR TV "Ufak Tefek Cinayetler", albo "Fazilet Hanim ve Kizlari", z Show TV "Ruya", z ATV "Kara Para Ask", a z Kanal D "Poyraz Karayel" lub "Siyah Beyaz Ask". Szkoda, że TVP nie wykupuje dramatów z FOX, bo jest tam kilka ciekawych produkcji np. "Bana Sevmeyi Anlat". :-/ :D
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Nie chce tu taj panikować czy coś ale nadal jedno mi nie daje spokoju... Dzisiaj TV Puls wyemitowało koniec 54. I początek 55. odcinka tureckiego, według polskiej numeracji był to odcinek 107. "Kontraktu na miłość". Czyli jeszcze druga połowa 55. odcinka i 4. dwugodzinne tureckie odcinki do finału serialu bo cały serial liczy 59. odcinków we wersji tureckiej. A TV Puls jutro wyemituje ostatni odcinek. Czyli jak dystrybutor podzielił odcinki? Skoro odcinków pownno być jeszcze z 10. (godzinnych) a jutro leci ostatni? Ominął 4. dwugodzinne odcinki i dokleją finał? Nie rozumiem.
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Czyżby znów jednak urwali nam końcówkę? A zapewniają, że mają całość...
Atahan
Obserwator
x 30
x 8

Takie samo odczucie miałem w przypadku "To moje życie!". Od 1 do ok. 328 odcinka nic nie było wycinane, wszystko równo, biegle, a tu nagle na kilka odcinków do końca (tych z 2017 roku), z samego końca 111 i 112 odcinka w oryginale brakowało z 20 minut. I w "Kontrakcie..." też właśnie mi nie gra, bo oglądam urywkami z rana i też mi nie pasuje nic do finału.
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Tyle, że To moje życie było urwane w pół zdania. I ewidentnie brakuje sporej ilości odcinków, bo żaden z wątków nie jest rozwiązany.

Niech diabli wezmą prezesa Pulsu, bo to on o wszystkim decyduje! Trzeci turecki serial rozpieprzony! Raptem jedną Silę wyemitowali łaskawie w całości. Niech już powstanie ten kanał od FilmBoxów i niech tam pojawią się te 3 seriale tureckie, bo coś mnie trafi!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”