Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Atahan
Obserwator
x 29
x 7

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

"Marzę o Tobie" jest fajne, lekkie. Miło się ogląda. Nie ma przerysowanych postaci i świat przedstawiony, gdyby nie wstawki komediowe wyglądałby jak prawdziwe życie. "Wieczna Miłość" po wejściu Mercan na chwilę się ruszyło moim zdaniem, ale teraz znowu wieje takim znudzeniem. Raczej obejrzę do końca, ale bardziej na zasadzie "nie mam nic innego do roboty w tym czasie".

Właśnie teraz jak przeczytałem, to co napisałeś, zdałem sobie sprawę, że od dawna nie widziałem nic od Endemol w Turcji. Dobrze, że TIMS i Bi się połączyli, bo tworzą razem naprawdę ciekawe seriale, co widać po wynikach oglądalności, choć dla mnie "Soz" miał zbyt ciężką fabułę, ale "Bir Zamanlar Cukurova", "czy "Gulperi" już lepiej. :D
Elif - TVP1 [14:00]
Przysięga - TVP1 [15:50]
Więzień miłości - TVP2 [17:10]
Narzeczona ze Stambułu - Zoom TV [20:00]
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 191
x 81
Kontakt:

Post autor: mateusz_71 »

gigiola pisze:
11 lip 2019, 13:33
Po Marzę o tobie będzie :lol: serial fabularny :lol:
Po "Marzę o Tobie", Dwójka rozpocznie emisję "Wymarzonej miłości" (Erkenci Kus).
https://www.omediach.info/turecki-seria ... y-ogladac/
Adix2004
Poster
x 37
x 45

Post autor: Adix2004 »

Super! "Rany ptaszek" to fajny tytuł, choć później historia robi niejaka. W dniu premiery u nas "Wymarzonej miłości", tego samego dnia Turcja wyemituje ostatni 51. odcinek :)

Myślę, że po "Wiecznej miłości" poleci "Yasak Elma".
Atahan
Obserwator
x 29
x 7

Odpadam. Poczekam na to, co dadzą nam po "Wiecznej miłości".
Chyba TVP kończą się tytuły, że poszli znowu w Global Agency. Może tym sposobem, kiedyś pojawi się u nas przepiękny serial "Kardes Cocuklari" :D
vlv
Obserwator
x 4

Post autor: vlv »

Oj, to też długi serial. Około 200 odcinków pewnie będzie.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Obserwator
x 29
x 7

Dokładnie, a według mnie serial powinien się skończyć w okolicach 25 tureckiego odcinka. Im dalej, tym naprawdę jest gorzej (w moim odczuciu). Muzzafer ze swoją mamą są tak denerwujący... nie dość, że nadają jak katarynki, to jeszcze oboje mają taki dziwny głos.
Zapewne będę oglądać do końca wakacji dla Leyli i Emre'go. ;D
katep
Użytkownik

Post autor: katep »

szkoda że nie dali Kiralik Ask, czyli miłość na sprzedaż, super serial i lekki
Atahan
Obserwator
x 29
x 7

Ja jestem za krótszymi komediami. "Cilek Kokusu" odcinkowo jest w sam raz. "Kiralik Ask", "Erkenci Kus", "No.309"... wszystkie te seriale moim zdaniem, z czasem stają się coraz bardziej naciągane, aby tylko utrzymać odpowiednie wyniki oglądalności.

Dzisiaj dopiero odkryłem nowy teleturniej TVP "Krzyżówka", którego premiera ma wystartować na przełomie sierpnia i września, czyli tak samo jak kończy się "Wieczna miłość". Planują godzinę 15:30 lub 16:30. Ja mam ogromną nadzieję, że wstawią ten teleturniej o 15:30 i tym samym nie ruszą pasma dla tureckiego serialu. Jeśli tak zrobią, to niestety będę się spóźniał na początek. :( Moim zdaniem bardziej opłaca im się ta 15:30. O:-)
Adix2004
Poster
x 37
x 45

Zgadzam się. Krótsze komediówki są idealne. Dobre tytuły to "Cicek Koksu" czy "Dolunay", gdzie wątki nie są przedłużane na siłę a liczba odcinków jest w sam raz.
Takie produkcje jak "Erkenci Kus", "No:309" czy "Kiralik Ask" to telenowele, które na początku są przyjemne a później wszystko się wlecze i robi nudne. Jedyna produkcja, która moim zdaniem się obroniła to "Sezon na miłość", który jest wspaniały od początku do końca <3 Nawet "Kontakt na miłość" późnej robi się nudny :(

Wolałbym, żeby nie ruszali pasma tureckich seriali. Jakby dali nowy teleturniej o 16.30 to będzie on rywalizować z "Kołem fortuny" w Dwójce. Jeśli o 15.30 to stworzyli by pasmo "Krzyżówka" + "Familiada" + "Kolo fortuny". Jednak jakby zdecydowali by się dać o 16.30 to oglądalność z tureckiego serialu o 15.30 spłynęła by na teleturniej i widzowie "Teleexpresu" o 17.00 włączyli by wcześniej. Różnie to rozmyślać.
Ja ma tylko nadzieję, że od września utrzyma się powtórkowa emisja pasma o tureckiego o 6. rano. Bo od 20 sierpnia mam zamiar oglądać o 16.00 "Przeklęta" w Czwórce, a "Wieczną miłość" powtórkę o 6.15.

Ostatnio jak rozmawiałem z pewną osobą o emisji "Yasak Elma" to powiedział, że nie zdziwił by się gdyby ten serial dali od września w Czwórce. Jak myślicie? Są na to szanse? "Yasak Elma" to taka typowa telenowela, taka "Moda na sukces". Może dadzą o 15.00 żeby nie rywalizował z tureckimi serialami na TVP. Jakby to się okazało prawdą był bym w ciężkim szoku, myślę jednak że ten tytuł zakupiło TVP lub AXN... :)
Atahan
Obserwator
x 29
x 7

O, tak! "Sezon na miłość" obejrzałem cały 1. sezon. Drugi tylko po przeglądałem, ale wiem mniej więcej, co się tam działo.

Ja mam ogromną nadzieję, żeby tylko nie ruszyli i pomyśleli właśnie w ten sposób ""Krzyżówka" + "Familiada" + "Kolo fortuny"".

Wątpię, że Czwórka pójdzie w tureckie seriale. Nawet jak skończą im się klasyki z Televisy to pewnie wstawią jakieś polskie seriale, może "Policjantki i policjanci". "Yasak Elma" świetnie pasuje do TVP, bo drugi sezon to jak historia pisana przez scenarzystę "Mody na sukces", a pomyśleć, że miało to być "50 twarzy Greya". Pozostaje mieć mi nadzieję, że serial od września będzie gościł na moim ekranie o 16:05. Jeśli trafi do AXN White... No cóż, mówi się trudno. Muszę się z tym pogodzić. :-\
gigiola
Użytkownik

Post autor: gigiola »

Atahan pisze:
19 lip 2019, 15:02
"Yasak Elma" świetnie pasuje do TVP, bo drugi sezon to jak historia pisana przez scenarzystę "Mody na sukces", a pomyśleć, że miało to być "50 twarzy Greya". Pozostaje mieć mi nadzieję, że serial od września będzie gościł na moim ekranie o 16:05. Jeśli trafi do AXN White... No cóż, mówi się trudno. Muszę się z tym pogodzić. :-\
A dlaczego od razu "trudno"? Przecież dzisiaj każdy serial turecki można oglądać w necie. Nie masz internetu w domu, że u Ciebie takiej opcji nie ma? Bo tylko tak to można wytłumaczyć.
Atahan
Obserwator
x 29
x 7

Nie po to człowiek ma telewizje, żeby oglądać serial w jakości 360p (jak nie niższej) w internecie. Nie dawno zacząłem oglądać "Pogotowie miłosne" z AXN White. Część odcinków była ładna, a część jest zgrana naprawdę w beznadziejnej jakości. ;)
Jak serial trafi do AXN to dalej będę kontynuował oglądanie na jednej z grup, w której ten serial jest tłumaczony.
gigiola
Użytkownik

Post autor: gigiola »

Atahan pisze:
19 lip 2019, 17:04
Nie po to człowiek ma telewizje, żeby oglądać serial w jakości 360p (jak nie niższej) w internecie. Nie dawno zacząłem oglądać "Pogotowie miłosne" z AXN White. Część odcinków była ładna, a część jest zgrana naprawdę w beznadziejnej jakości. ;)
Jak serial trafi do AXN to dalej będę kontynuował oglądanie na jednej z grup, w której ten serial jest tłumaczony.
Bez przesady. Ja nie narzekam i zamiast wybrzydzać jestem wdzięczna, że ktoś jest uprzejmy i udostępnia, A jakość wcale nie jest zła co mówię na podstawie wielu seriali, które oglądałam w necie (oczywiście na ekranie tv),
Adix2004
Poster
x 37
x 45

Finał "Wiecznej miłości" prawdopodobnie 2 września - 3 września nowość.
"Wieczna miłość", która jest emitowana od kilku tygodni na Univision (hiszpańsko języczny kanał) w USA stała się hitem. Oglądalność "Kara Sevda" jest wyższa niż ich własnych telenowel "Por Amar Sin Ley" czy "La reina soy Yo".

Jeśli "Yasak Elma" nie wykupiło jednak TVP, to po "KS" chciałbym emisję kolejnej telenoweli Hilal Saral - "Ask-i memnu" z Beren Saat.

Premiera tureckiego serialu Netflixsa "The Gift" z Beren Saat w grudniu.
Atahan
Obserwator
x 29
x 7

Widziałem nie dawno na instastory Hilal Saral, jak oglądała "Kara Sevda" na Univision. Trochę dziwnie oglądało się to z dubbingiem hiszpańskim.

Tu akurat mamy odmienne gusta. Może i "Ask-i Memmu" jest ciekawą historią, ale ze względu na rolę Kivanca (którego nie lubię) i rok produkcji, to ten serial odpada w moich oczach.

Tak późno? Przypuszczałem, że serial wystartuje, tak jak rok temu "The Protector", ale jednak miałem jeszcze tą nadzieję, że serial pojawi się od września.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”