Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Adix2004
Junior

Post autor: Adix2004 » 19 lis 2019, 10:53

Jantar pisze:
18 lis 2019, 17:04
Eccho Rights podaje na swojej stronie, że 2-i sezon Przysięgi ma już 250 odcinków po 45 minut, a jeszcze tuż przed rozpoczęciem emisji na TVP podawali 200 odcinków. Czyli na dzień dzisiejszy serial liczy już 353 odcinki.
Producenci ogłosili, że wyemitują pełny 2. sezon, który będzie liczył ok. 180 odcinków czyli na polskie gdzieś właśnie ok. 250. Ogłosili też, że piszą scenariusz do III. sezonu, który również ma liczyć ok. 180. odcinków. Czyli czeka nas długa droga, żeby w paśmie o 16 pojawił się jakiś ciekawy turkisz ;)
Jantar
Activist
Kontakt:

Post autor: Jantar » 19 lis 2019, 12:05

Ależ Przysięga jest całkiem niezła! O ile nie spieprzą historii jakimś niepotrzebnym uśmierceniem kogoś, jak to zrobili z Więźniem miłości.... Bo tu zaprzepaścili totalnie serial.
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator

Post autor: Atahan » 19 lis 2019, 16:47

"Przysięga" byłaby fajna, gdyby akcja była szybsza i historia zamknęła się w te 150 odcinków. Mnie połowa II sezonu "Wiecznej miłości" wynudziła. Co za dużo, to nie zdrowo. :(
Elif - TVP 1 [14:00]
Narzeczona ze Stambułu - ZOOM TV [20:00]
vlv
Użytkownik

Post autor: vlv » 19 lis 2019, 17:49

Według mnie 150 odcinków jest optymalne, max 200. Nie ma szans, żeby utrzymać dobry poziom powyżej dwustu odcinków. Choćby nie wiem, jaki fajny był serial z początku, rozwlekanie go i robienie z niego tasiemca potrafi zniszczyć każdą historię nawet najlepszą historię.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Adix2004
Junior

Post autor: Adix2004 » 20 lis 2019, 0:20

Dla mnie "Przysięga" to bardzo kiepski serial - nic się tam nie dzieje - Reyhan chodzi z jedną miną, Cavidan gada do siebie. Nie oglądam "Elif" ale nawet ta produkcja wypada lepiej niż "Przysięga". Cieszyłbym się gdyby pomiędzy I. a II. sezonem "Przysięgi" Jedynka wyemitowała coś innego - ale to raczej nie możliwe.
Jantar
Activist
Kontakt:

Post autor: Jantar » 20 lis 2019, 13:06

Oj, dzieje się, dzieje w Przysiędze. Akcja musi iść wolno, jeśli mają być na pierwszym planie szczegóły, uczucia, wątpliwości i relacje. Fakt, że Reyhan właściwie chodzi z jedną miną, ale nie tylko mina się tu liczy. I jednak dużo widzów zauważa wszystkie detale, skoro serial ma popularność. Poczytaj komentarze pod odcinkami zamieszczonymi na youtube... W realu sprawy uczuć też nie idą szybko - zwłaszcza, gdy w związek z różnych powodów mieszają się osoby trzecie. A przecież serial zaczyna się od ślubu kompletnie obcych sobie osób. Gdyby cała akcja potoczyła się w szybkim tempie, byłoby to kompletnie nierealne i serial szybko straciłby widzów.
Adix2004
Junior

Post autor: Adix2004 » 21 lis 2019, 16:57

"Meandry uczuć" od 17 grudnia o 15.05 w TVP3.
Adix2004
Junior

Post autor: Adix2004 » 25 lis 2019, 13:34

Informacja❗
19 grudnia zostanie wyemitowany 49. odcinek "Narzeczonej...". Od 23.12 do 5.01 przerwa. Potem 6.01 odcinek 48. (powtórka), 7.01 - odcinek 49. (powtórka). Od 8.01 premierowy 50. odcinek. 9 stycznia FINAŁ I. sezonu.

Od 12 stycznia planowany jest II. sezon o ile wszystko sie uda załatwić ze Star TV....
Awatar użytkownika
AgnieszkaWawa
Użytkownik

Post autor: AgnieszkaWawa » 28 lis 2019, 10:44

Akcja ,,Przysięgi" idzie wolno ale tam chodzi o uczucia, spojrzenia. Główni bohaterowie już są w sobie zakochani ale dzieli ich tak wiele, że powstrzymują się przed okazywaniem jakiegokolwiek uczucia. Główna aktorka jest taka świeża, delikatna że z ogromną przyjemnością się na nią patrzy - w dobie napompowanych kobiet.
Jantar
Activist
Kontakt:

Post autor: Jantar » 28 lis 2019, 11:36

@AgnieszkaWawa Mam dokładnie to samo zdanie. I właśnie dlatego tak dobrze ten serial się ogląda. Głównych bohaterów dzieli wiele, a kolejne intrygi jeszcze ten wielki i gruby mur między nimi potęgują. Emir kompletnie nie wie, co ma myśleć. Z jednej strony Reyhan wydaje mu się szczera, a z drugiej strony widzi rzekome dowody na to, że jest interesowna. Reyhan z kolei jest po prostu zagubiona w tym wszystkim. Kiedy już wydaje się, że wszystko jest na dobrej drodze, nagle Emir wyskakuje z rozwodem, albo awanturą o coś, co spreparowały mamuśka z Cemre. I Reyhan znów zamyka się w swojej skorupie. Ważna w tym serialu jest także przemiana głównych bohaterów. Poznaliśmy Emira, kiedy kompletnie nie liczył się z nikim i z niczym, nie uznawał żadnych zobowiązań, wolał szaleć na motorach niż zajmować się sprawami firmy. Ojciec wymusił przecież na nim to małżeństwo właśnie po to, żeby się zmienił. A przecież wiadomo, że każda przemiana nie dokonuje się z dnia na dzień, ale jest to długi proces. I to właśnie obserwujemy w serialu.
vlv
Użytkownik

Post autor: vlv » 28 lis 2019, 11:57

Nie oglądałem jeszcze tego, ale wydaje mi się, że akcja idzie powoli dlatego, że to jest tasiemiec obliczony na masę odcinków i siłą rzeczy wszystko się w nim musi przeciągać.
PS czy ten serial nie jest podobny do Więźnia miłości, bo z waszych postów wynika, że tak, i to bardzo. Dwie osoby z różnych światów zmuszeni są wziąć ślub, z czasem zakochują się w sobie, ale żadna z nich nie chce się do tego przyznać. 200 odcinków dalej wciąż to samo, plus jakieś tam intrygi antagonistów?
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator

Post autor: Atahan » 28 lis 2019, 12:28

Skoro ta sama wytwórnia i ta sama scenarzystka to mogę się założyć, że jest podobne do "Więźnia miłości", chociaż nie oglądałem dużo. Ale tam protka, żeby spłacić jakiś tam dług bierze ślub z protem i on ją poniża. Do tego momentu oglądałem. Tutaj protka bierze ślub z protem, bo wuj tak chce i ten też ją poniża.
Mnie te dłużyzny męczą. Zgadzam się z @vlv. Akcja idzie wolno, bo skoro już wiedzą, że powstanie III sezon i będzie te min. 400 odcinków, to muszą to wszystko rozciągać, jak się da. Nie twierdzę, że każda aktorka musi wyglądać, jak napompowany balon... Ozge Yagiz jest ładna, ale aktorki z niej nie będzie. Postać Reyhan jest nudna. Co chwilę łapie powietrza, jak ryba, która nie ma dostępu do wody, rusza tymi powiekami, chodzi w spowolnionym tempie... ja tutaj uczuć nie widzę, za to widzę wymyślane na siłę dłużyzny, żeby tylko ta godzina stuknęła. Największym kołem ratunkowym tego serialu jest bezapelacyjnie Gokberk. Ma on napisaną beznadziejną rolę, typowy idiota, któremu można wcisnąć każdy kit, a on w to uwierzy, ale w różnych scenach jego mimika potrafi pokazać emocje, uczucia; i aż mi go szkoda, że poszedł do tasiemca, bo moim zdaniem bez problemu dostałby rolę w jakimś cotygodniowym serialu, ale wiadomo już nie jako prot. Co do antagonistów to są tutaj mamusia Emira i Cemre, która chce być z tym Emirem. To wygląda tak, że Cavidan (matka Emira) coś planuje, informuje o tym Cemre, później plan nie wychodzi i musi się to wydłużyć na kilka odcinków, w tym samym czasie Cavidan w 95% scen siedzi na kanapie, pije kawę i mówi sama do siebie, a Cemre strzela fochy, że "Mamo Cavidan, znowu mnie okłamałaś."...
Dla mnie Nazmiye Yilmaz (scenarzystka) jest strasznie słaba w tym, co robi. Nie potrafi wymyślić nic twórczego, tylko wydłużać sceny i przeciągać w nieskończoność wątki... Nie twierdzę, że wszystko ma się dziać z prędkością światła, ale widać u niej brak pomysłów. Mam wrażenie, że ona to pisze, bo musi. Do projektu siada się chyba spokojnie i wymyśla wszystkie wątki, a nie główny zarys, a później ciągnie się to, aby tylko... Przecież jedno nie wyklucza drugiego. Serial codzienny nie musi być nudny i przedłużany, wystarczyłoby tylko chcieć stworzyć coś, co nie wygląda tak, że Reyhan chodzi w tempie żółwia, ale i tak damy jeszcze tą scenę w slow-motion... :(

Oglądam ten serial, bo o 16:00 i tak nic innego ciekawego dla mnie nie leci, więc chociaż się tak popatrzę w to. I zapewne tak też robi wielu widzów, serial ma się pewnie dobrze i będą nas katować tym serialem do 2022 roku to co najmniej. :P
Elif - TVP 1 [14:00]
Narzeczona ze Stambułu - ZOOM TV [20:00]
Palomita
Użytkownik

Post autor: Palomita » 29 lis 2019, 22:20

@Atahan,
recenzja "Przysięgi" w punkt. Od siebie dodam, że tutaj drugi plan też jest nieciekawy. Wydawało się, że stryj i lunatyczka trochę podciągną historię, ale nic z tego nie wyszło.
Ponadto już chyba w trzecim odcinku protagoniści mieli tyyyyyle wspomnień... z pierwszych dwóch.
Adix2004
Junior

Post autor: Adix2004 » 02 gru 2019, 7:29

Zwiastun tureckiego serialu "The Gift" z Beren Saat, którego premiera 27 grudnia na Netfixsie.

https://youtu.be/RvvVF8sEsNo
pablo21
Obserwator

Post autor: pablo21 » 05 gru 2019, 17:03

Kanał z tureckimi telenovelami od SPI Int. czyli TDC (Timeless Drama Channel) HD w Polsce i w Rumunii od przyszłego roku :-)
TDC HD Polska wystartuje i wejdzie od stycznia 2020 roku do ofert polskich operatorów z ramienia Grupy Kino Polska SA będącej własnością SPI Int. Prawdopodobnie za wycofywany z ofert operatorów w Polsce kanał CBS Action Polska. Analogiczna sytuacja jak z wycofywaniem kanału Universal Channel Polska z ofert i wejście w to miejsce kanału Epic Drama HD 2 lata temu. :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”