Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Atahan
Obserwator
x 30
x 8

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

My też mamy swój mały hit, którego Rumunia i Węgry na pewno nam zazdroszczą, czyli "Elif". :)
Elif - TVP1 [14:00]
Przysięga - TVP1 [16:05]
Więzień miłości - TVP2 [17:10]
Narzeczona ze Stambułu - Zoom TV [20:00]
vlv
Obserwator
x 5

Post autor: vlv »

Nie wiem, czy jest się czym chwalić, że Polacy lubią takie tasiemce. :)
Chociaż przyznam, że chyba od dwóch lat nie oglądałem Elif i akurat włączyłem w momencie, jak się zaczął nowy sezon, no i zacząłem oglądać dalej, ale tylko przez wzgląd na nowe wątki (Reyhan). Wydaje się, jakby był to całkiem inny serial i nawet fajnie się na to patrzy, ale co jakiś czas pojawia się Elif z tą swoją głupią, płaczliwą miną i czar pryska.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Obserwator
x 30
x 8

Mnie najbardziej podobały się początkowe odcinki "Elif", które mimo słabego wykonania miały całkiem przyjemny klimat i III sezon, bo po prostu był ciekawy. II sezon znacznie mniej mi się podobał, bo jakieś 150 odcinków poszukiwali zaginionej Elif po wypadku tego brata Melek (nie pamiętam imienia). IV sezon to już rodzina Yusufa, który umarł w wypadku w ostatnim odcinku poprzedniego sezonu. Obecnie jak oglądam to mam wrażenie, że Ruya już sama nie wie, o czym ma ten scenariusz pisać, dlatego grzecznie czekam na powrót Melek.
"Elif" chyba też straciło mocno po kosztach, bo nie widziałem domu Veysela, Tulay i Inci. Sceny z nimi są kręcone w sklepiku i przy stole, który wystawili sobie na drogę. :lol:
vlv
Obserwator
x 5

Zauważyliście, że wszystkie tureckie seriale na VOD mają ostatnio strasznie duży oos. Niekiedy kilka dobrych sekund i nie da się tego oglądać. Wydaje mi sie, że powodują go przycięcia obrazu tzw pikseloza, która pojawia się nawet kilka razy w odcinku.
Wygląda to jakby ktoś nagrał odcinek z telewizji naziemnej ze słabym sygnałem i zakłóceniami.

A tak w ogóle to nie rozumiem, dlaczego oni na VOD nie wrzucają czystej wersji tylko nieudolne nagrania z tv. Przecież tę amatorszczyznę nawet serwisem VOD nazwać nie można.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Post autor: Adix2004 »

@vlv dokładnie. Na TVP VOD wszystkie tureckie seriale wyglądają jakby zostały nagrane nagrywarką podczas emisji w TV, co czasami irytuje.
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Od 2 maja, w każdą sobotę o 20.00 Romance TV będzie emitował serial "Wydział zabójstw Stambuł". Jest to niemiecko-turecka produkcja, lecz językiem którym się w serialu posługują to niemiecki.

Jest przystojny i szarmancki, a do tego odnosi ogromne sukcesy zawodowe. Komisarz Mehmet Özakin pracuje w metropolii nad Bosforem, gdzie musi prowadzić walkę na dwóch frontach: z przestępcami i z biurokracją, która częstokroć przeszkadza mu w sprawnym prowadzeniu śledztwa. Zawsze może liczyć na swojego wiernego asystenta Mustafę.
Jednak życie komisarza Özakina składa się nie tylko z karkołomnych akcji policyjnych. Mężczyzna poświęca też sporo czasu swojej ukochanej żonie. Serial kryminalny powstały na kanwie powieści pisarza Hülya Özkana i nie jest pozbawiony elementów romantycznych.
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Post autor: Jantar »

Adix2004 pisze:
29 kwie 2020, 23:21
Od 2 maja, w każdą sobotę o 20.00 Romance TV będzie emitował serial "Wydział zabójstw Stambuł". Jest to niemiecko-turecka produkcja, lecz językiem którym się w serialu posługują to niemiecki.
Od jakiego 2 maja? Przecież serial emitują w każdą sobotę już od kilku miesięcy! W najbliższą sobotę będzie już 19-y odcinek, a cały serial liczy w sumie jak na razie 22 odcinki. Oto polskie tytuły całości:

Zwłoki w cysternie
Morderstwo nad Bosforem
W twoich rękach
Kamienni wojownicy
Cena życia
Więzy krwi
Tranzyt
Niemy świadek
Ratujcie dzielnicę Tarlabasi
Drugi ślad
Koniec Alp Atakan
Broker znad Bosforu
Przegrana
Club Royal
W znaku Byka, część 1
W znaku Byka, część 2
Podejrzana - cała wieś
Utracony syn
Ostatni klient
Zabójcza żądza
Operacja Tajlandia, część 1
Operacja Tajlandia, część 2
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Jantar pisze:
30 kwie 2020, 15:28
Adix2004 pisze:
29 kwie 2020, 23:21
Od jakiego 2 maja? Przecież serial emitują w każdą sobotę już od kilku miesięcy! W najbliższą sobotę będzie już 19-y odcinek, a cały serial liczy w sumie jak na razie 22 odcinki. Oto polskie tytuły całości:
Wczoraj czytałem artykuł i pisało, że emisja od 2 maja. A teraz patrzę pisze "nowe odcinki". Sorki za błąd. Nie oglądam tam nic oprócz "Górskiego lekarza", więc zbytnio nie wiem co i jak :P
Adix2004
Poster
x 42
x 49

Jeśli chodzi o drugi turecki serial na ZOOM TV to dowiedziałem się od nich, że na pewno nie będzie premiery w ciągu wakacji, a jeśli wszystko będzie po ich myśli to pojawi się jesienią. Mają już wybrany tytuł nad którym pracują.
Atahan
Obserwator
x 30
x 8

Fajnie by było, gdyby Zoom TV wstawiła ten nowy serial np. tego 31 sierpnia (poniedziałek), razem z ramówką jesienną. Jestem ciekawy, jak będzie wyglądać ramówką po wejściu tego nowego, tzn. czy przewidują dalej powtórki "Narzeczonej ze Stambułu" i tego nowego. Bo wtedy byłoby aż 4-godzinne pasmo tureckich seriali. O 17:00 i 18:00 powtórki, a o 19:00 i 20:00 premiery.
vlv
Obserwator
x 5

Ciekawe, co wybrali. Coś z propozycji widzów czy coś własnego. Oby tylko nie żaden tasiemiec.

O ile pamiętam, to z często powtarzających się propozycji były Aşk-ı Memnu i Hercai.
Adix2004
Poster
x 42
x 49

vlv pisze:
04 maja 2020, 14:10
O ile pamiętam, to z często powtarzających się propozycji były Aşk-ı Memnu i Hercai.
Jakiś czas temu pisali, że "Aski Memnu" jest zbyt leciwy (stary), o "Kadin", że za smutny. O "Fazilet" napisali że do nich nie pasuje. O "Harcai" w sumie nie wiem.
Pytanie tylko czy ich wybrany tytuł jest obecnie emitowany w Turcji czy już zakończony. Wtedy już moglibyśmy coś odrzucić.
Ostatnio hitem sprzedażowym jest "Bizim hikaye", więc kto wie. Choć ja nadal mam nadzieję, że będzie to "Ask-i Memnu". Klasyk tureckich seriali. Bardzo dobra historia. Mimo iż starsza produkcja to nadal trzyma gardę. Jedne co mi w niej nie pasuje to Kivanc.
vlv
Obserwator
x 5

Hercai ma przerwę w kręceniu z powodu wirusa, więc chyba też odpada...
Atahan
Obserwator
x 30
x 8

Moim zdaniem od początku jakichkolwiek planów mieli już wybrane kilka propozycji, tak jak w przypadku "Narzeczonej ze Stambułu", kiedy pod uwagę brane były także "Kiralik Ask" i Erkenci Kus", a post na FB opublikowany w bodajże październiku miał na celu jedynie sprawdzenie, czy ich myśli zbiegają się z myślami widzów. Pozostaje nam na razie cieszyć się, że dobre rozreklamowanie oraz klasyczna historia w przypadku IG sprawdziły się, widownia dopisała, a stacja jest zainteresowana dalszymi serialami. :D

EDIT
"Łzy Cennet" od 22 maja zastąpi w TVP3 serial "Meandry uczuć". Emisja CODZIENNIE od poniedziałku do piątku o 15:05, a w weekendy o 15:40.
vlv
Obserwator
x 5

Trochę to niespójne, rozważali dwie komedie a wybrali dramat. Wtedy na FB co chcieli propozycje od ludzi, to też pisali, że gatunek jaki chcą, to dramat obyczajowy.

Szkoda, że TVP obwarował się tasiemcami i nie zanosi się na żadną premierę.
Pozostaje czekać na TDC. Pytanie jak długo...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”