Rebelde way

Forum fanów telenowel :)
tomex
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 22 sie 2007, 16:19

Rebelde way

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomex »

Rebelde way-jest to argentyński teleserial dla młodzieży wyprodukowany przez Cris Morena Group przy współpracy izraelskiej wytwórni filmowej Yair Dori Communications. Premiera serialu miała miejsce 27.maja.2002r w argentyńskiej stacji Azul Tv,gdzie po roku w sierpniu 2003r z powodu popularności przeniesiono na ogólnodostępną stację America TV.Finałowy odcinek w Argentynie wyemitowano 18.grudnia.2003r.Serial Rebelde way składa się z 2 sezonów: (1 sezon ma 139 odcinków,a 2 sezon 177 odcinków +2 specjalne odcinki).Serial doczekał się w 2004r kontynuacji w postaci filmu pełnometrażowego pt "Erreway 4 Caminos",którego ogólnoświatowa premiera miała miejsce w Argentynie 01.lipca.2004r.

Serial "Rebelde way" okazał się tak wielkim hitem,że w 2004r meksykańska wytwórnia telenowel TELEVISA nakręciła w 2004r meksykański remake Rebelde.Także w Indiach nakręcono własną wersję tego popularnego serialu pod nazwą Remix.4 głównych protogonistów "Rebelde way" założyła bardzo popularny w krajach Ameryki Południowej i Łacińskiej oraz Europie Wschodniej i Izraelu zespół pop/rock Erreway.Serial był emitowany w ponad 40 krajach na całym świecie,w których cieszył się bardzo wielką popularnością.W Europie serial był emitowany min: w Austrii przez tv ORF1,w Niemczech przez Nickledeon,w Rosjii przez REN TV,w Izraelu(Jetix) a także w Hiszpanii gdzie cieszył się największą popularnością widzów w Europie emitowały go 3 stacje(Jetix,Localia Tv oraz Cuatro),Macedonii przez A1 Televizja(2005/2006),w Grecjii w ET1(2006),Bośni i Hercegowinie w OBN(2007) oraz ostatnio w Serbii na kanale B92(2007).

Najprawdopodbniej na przełomie 2007/2008r ten popularny argentyński teleserial, zostanie wyemitowany w kolejnych krajach min:Chile,Wenezueli,Turcji,Francji,Portugalii i Polsce. Potwierdzeniem tej informacji może być artykuł w internecie ze strony www.variety.com z 17.grudnia.2006r w którym napisane jest,że te kraje nabyły prawa do emisji Rebelde way oraz innego serialu argentyńskiego dla młodzieży pt "Floricienta" z 2004r.
Serial opowiada o losach młodzieży która uczy się w Elite Way School czyli prestiżowej szkole z internatem w Buenos Aires dla dzieci z bogatych rodzin z całego kraju i z różnych środowisk społecznych.

Bohaterowie serialu przeżywają wiele przygód ale także dużo nieszczęść i rozczarowań. Czwórka głównych bohaterów: Mia Colucci,Marizza Pia Spirito,Manuel Aguirre i Pablo Bustamante tworzą zespół muzyczny Erreway. Erreway jest to prawdziwa nazwa zespołu którego członkami są aktorzy grający główne role w serialu. Pomiędzy czwórką głównych bohaterów rodzą się silne uczucia: miłość, a niekiedy nienawiść.


Obsada aktorska [edytuj]
Benjamin Rojas jako Pablo Bustamante
Luisana Lopilato jako Mia Colucci
Camila Bordonaba jako Marizza Pia Spirito Rey
Felipe Colombo jako Manuel Aguirre
Georgina Mollo jako Luna Fernandez
Diego Mesaglio jako Guido Lassen
Jazmin Becar Varela jako Lujan Linares
Miceala Vazquezz jako Pilar Dunoff
Angeles Balbiani jako Felicitas Mitras
Jorge Maggio jako Tomas Ezcurra
Diego Garcia jako Marcos Aguilar
Victoria Maurette jako Victoria Paz
Guilermo Santa Cruz jako Nicolas Provenza
Boy Olim jako Sergio Bustamante
Martin Seefeld jako Franco Colucci
Catherine Fulop jako Sonia Rey
Susana Ortiz jako Sandra Fernandez
Fernan Miras jako Santiago Mansilla
Pablo Heredia jako Blas Heredia
Lis Moreno jako Dolores Arregui
Debora Cuenca jako Bianca
Piru Saez jako Rocco Fuentes
Hilda Bernard jako Hilda Acosta
Maria Fernanda Garcia jako Alicia Salzar
Fernand Neil jako Fernanda Byron
Ines Palombo jako Sol Rivarola
Gimena Accardi jako Sabrina
Gaston Grande jako Joaquin
Esteban Perez jako Simon
Augustin Sierra jako Nacho
Sabrina Garcoarena jako Luz
Patricia Viggano jako Mariana Colucci
Arturo Bonin jako Marcelo Dunoff
Źródło: "http://pl.wikipedia.org/wiki/Rebelde_Way"

Uważam,że ten argentyński serial powinien zostać wyemitowany w Polsce,bo w-g mnie jest to jeden z lepszych seriali południowoamerykańskich o szkole jaki powstał!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości