Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 178
x 333
Kontakt:

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: [email protected] »

"A Vida da Gente" z pewnością tego pasma nie utrzyma. Telenowele Globo TV są bardzo trudne w odbiorze dla polskich widzów telenowel, którzy uwielbiają klasyczne, a wręcz bajkowe telenowele ("Nie igraj z aniołem", "Triumf miłości").

Produkcje brazylijskie są zbyt wielowątkowe, dotykają trudnej tematyki. Nie mówię, że są one złe, ale na pewno nie trafiają w gusta polskich widzów. Proszę mi nie przywoływać teraz jako kontrargumentu sukcesu "Niewolnicy Isaury", która była wyświetlana w Polsce ponad 25 lat temu. "Niewolnica Isaura" w przeciwieństwie do obecnych telenowel Globo TV nie była tak przepełniona ogromna ilością wątków, w których, aż można się pomylić. Główna bohaterka była prześladowana i maltretowana, to właśnie przyciągnęło miliony ludzi przed telewizory. Nie bez znaczenia było też, to, że była pierwszą latynoską telenowelą wyświetlaną w polskiej tv. Ludzie byli znudzeni szarością PRL-u, a "Niewolnica Isaura" była taką ucieczką do egzotycznego, kolorowego świata.

Oglądalności telenowel brazylijskich, które były emitowane przez Zone Romantica, też nie ma co przytaczać jako przykład sukcesu tychże telenowel. Przypomnę, to co napisała @Jantar, Zone Romantica mogła sobie pozwolić na kupowanie Globówek - to była stacja tematyczna. Jej oglądalność była mierzona w innych wymiarach i do innych stacji porównywana.

Proszę też nie pisać, że jesteśmy tylko za Televisą, a nienawidzimy Globo, bo to nie prawda. Moim zdaniem każda klasyczna, bajkowa telenowela o kopciuszku, nieważne z jakiej wytwórni i kraju, sprawdzi się w Polsce. Brazylijskie Globo na Wasze nieszczęście, niestety takich telenowel nie produkuje :(
pablo21
Obserwator
x 1

Telenowele

Post autor: pablo21 »

Produkcja z Globo dobije pasmo telenoveli w Pulsie 2! "Pasion" miało b.dobre wyniki z tego co wiem w Pulsie głównym jak było emitowane kilka lat temu. Dużo aktorów z "Pasion" jest w "Alboradzie" a sama produkcja pochodzi spod ręki tej samej Pani producent co "Pasion" czy "Amor Real". "Amor Real" była kiedyś emitowana na TVN-ie a potem powtarzana na TVN7 i odniosła ogromny sukces u nas.
Cóż ja Panie Jacku już więcej nie będę namawiał na "Alboradę" bo decyzja i tak należy do Pana ale proszę się dobrze zastanowić nad decyzją wyboru :-(
Johny Begood
Poster

Telenowele

Post autor: Johny Begood »

Jak już napisałem: żadna decyzja nie została jeszcze podjęta. Ani o kontynuacji telenowel, ani tym bardziej o tytule.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

AgaM pisze:myślę że Ana Paula to nie jest kwestia"według mnie się przyjęła", bo oglądalność nie zależy od naszej opinii czy zdania. To jest rzecz obiektywna, albo coś ma ją, albo nie. Nie porównuję tu do TDA czy SMV bo to nie ma sensu, ale choćby do Accoraady. Tela z tej samej godziny, która nie raz znalazła się w 15 najczęściej oglądalnych pozycji, a CME nigdy. Zresztą dopóki podawano najczęściej oglądane pozycje danej stacji w podsumowaniach miesięcznych na wirtualnychmediach, najpierw 15, potem 10, to patrzyłam jaką oglądalność miała ostatnia pozycja. Bywało że ledwo przekroczyła 200 tys. i mimo to CME nie znalazło się, to znaczy że nawet takiej nie miało. A Accoralada w tych podsumowaniach miała ok. 350 tys. czasami nawet do 400 się zbliżała. Od siebie dodam że mi się Accoralada nie podobała, nie cierpię tej teli, ale obiektywnie patrząc to była sukcesem i moje zdanie nie ma znaczenia. A co do cięższego klimatu w CME, ja osobiście nie zauważyłam go i było w niej wiele uproszczeń i naiwności typowych dla klasyków, ale to pewnie kwestia gustu, więc się nie spieram. :P
Ja jeszcze dodam tylko kilka słów na temat oglądalności Acorralady i Cuando me enamoro. Sądzę, że powodem tak ogromnej widowni Acorralady był fakt, że jedną z głównych ról zagrał Willy Levy. Niestety ma on w Polsce ogromną rzeszę fanów, którzy gotowi są obejrzeć dosłownie wszystko, w czym tylko się pojawia - choćby telenowela miała najbardziej idiotyczne wątki. Sądzę też, że jego udział w Acorraladzie był powodem zakupu tej telenoweli przez TV4. Stacja kupuje właściwie wszystkie tytuły, w jakich zagrał - nie było chyba tylko Pasion, które zdążył kupić Puls i nie było jeszcze Mi vida eres tu, w której zagrał niewielką rolę, a telenowela była długa. Wszystkie pozostałe tytuły, w których Levy zagrał większe i główne role prędzej czy później lądują na TV4 - jestem też pewna, że prędzej, czy później zobaczymy też La tempestad. Tak jest od czasu Nie igraj z aniołem, która była kupiona po Rebelde dla Maite Perroni, a to z niego uczyniła w Polsce większą gwiazdę. I nic dziwnego, że to właśnie Acorralada systematycznie pojawiała się na wykazie najchętniej oglądanych pozycji TV4, a nie Cuando me enamoro. Mnie osobiście bardziej odpowiadało Cuando me enamoro - aktorzy tu grający przynajmniej zagrali co najmniej dobrze. Z miłą chęcią widziałabym na Pulsie jakąś telenowelę z Silvią Navarro - może to być z Televisy Manana es para siempre (u boku Colungi i Lucero jako czarny charakter), albo też z Televisy Amor bravio, albo z Azteci La heredera czy Montecristo. Te telenowele, choć długie, mają szanse na dużą oglądalność wielu fanów czeka zwłaszcza na te 2 produkcje z Televisy, bo na te z Azteci już nikt nie liczy.
Ann
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Ann »

[email protected] pisze:"A Vida da Gente" z pewnością tego pasma nie utrzyma. Telenowele Globo TV są bardzo trudne w odbiorze dla polskich widzów telenowel, którzy uwielbiają klasyczne, a wręcz bajkowe telenowele ("Nie igraj z aniołem", "Triumf miłości").

Proszę też nie pisać, że jesteśmy tylko za Televisą, a nienawidzimy Globo, bo to nie prawda. Moim zdaniem każda klasyczna, bajkowa telenowela o kopciuszku, nieważne z jakiej wytwórni i kraju, sprawdzi się w Polsce. Brazylijskie Globo na Wasze nieszczęście, niestety takich telenowel nie produkuje :(
pablo21 pisze:Produkcja z Globo dobije pasmo telenoveli w Pulsie 2! "Pasion" miało b.dobre wyniki z tego co wiem w Pulsie głównym jak było emitowane kilka lat temu. Dużo aktorów z "Pasion" jest w "Alboradzie" a sama produkcja pochodzi spod ręki tej samej Pani producent co "Pasion" czy "Amor Real". "Amor Real" była kiedyś emitowana na TVN-ie a potem powtarzana na TVN7 i odniosła ogromny sukces u nas.
Cóż ja Panie Jacku już więcej nie będę namawiał na "Alboradę" bo decyzja i tak należy do Pana ale proszę się dobrze zastanowić nad decyzją wyboru :-(
Całkowicie sie z wami zgadzam!!! Pasmo z Globo dobije telenowele na Pusie2 i tyle je będziemy widziec.
Za to Alboradę jak najbardziej popieram, no ale decyzja nalezy do Pana my możemy sobie tylko pisac.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

Telenowele

Post autor: zesepo »

Ja na miejscu p. Jacka dostałbym kręćka - trochę mącicie - wg. Was wszystko jest co najmniej świetne :) i pytanie do wypowiadających się - skoro znacie obsady, klimat, jakiśtam typ telenoweli, to po co wam jego emisja w TV, bo podejrzewam, że wiecie jak się wasze seriale kończą?
https://www.facebook.com/forummedia2

14 lat forum.media2.pl 8)
8 lat na forum!
Kyrtap1993
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Kyrtap1993 »

Jantar pisze:
Johny Begood pisze:'A Vida da Gente' nie jest żadnym skrótem - to telenowela , która ma 90 odc.
Trzy odcinki możecie obejrzeć tutaj:
http://www.globotvinternational.com/pro ... 6229883385
No cóż, czarno na białym podane jest 137 odcinków po 50 minut:

http://pt.wikipedia.org/wiki/A_Vida_da_Gente
Tylko pierwszy i ostatni odcinek A Vida da Gente miało 50 minut. Na wikipedii jest podana długość razem z reklamamy, a bez reklam, jak wspomniałem odcinek miał pół godziny (35 minut).
[email protected] pisze:Produkcje brazylijskie są zbyt wielowątkowe, dotykają trudnej tematyki.
Owszem, tak było kiedyś, ale wszystko się zmienia i telenowele Globo też przechodzą metamorfozy. Owszem, produkują nadal wielowątkowe historie, ale na dzień dzisiejszy jest różnie. Wielki sukces brazylijski "Avenida Brasil" miało kilka wątków pobocznych (w całej telenoweli było 32 bohaterów), a wszystko toczyło sę wokół jednego, głównego. Dla mnie to akurat była wada "Avenidy", bo zabrakło mi właśnie większego drugiego planu, ale wspominam o "Avenidzie", żeby pokazać, że nie wszystkie historie Globo są tak wielowątkowe, jak piszecie. Większość Waszych informacji jest już przedawnione. Podobnie "Guerra dos Sexos", ta telenowela ma tylko 28 bohaterów.
[email protected] pisze:Moim zdaniem każda klasyczna, bajkowa telenowela o kopciuszku, nieważne z jakiej wytwórni i kraju, sprawdzi się w Polsce. Brazylijskie Globo na Wasze nieszczęście, niestety takich telenowel nie produkuje.
I niestety znowu się mylisz. Globo produkuje mnóstwo historii o kopciuszkach. Wezmę pierwszy z brzegu przykład, myślę, że bardziej bajkowej historii nie mogę przedstawić. "Cordel Encantado" telenowela Globo z 2011 roku. Kostiumówka, której akcja dzieje się w fikcyjnym królestwie Serafia, które jest podzielone na część północną i południową, która żyją ze sobą w stanie wojny. Pokój w Serafii ma zostać zawarty dzięki małżeństwie potomka króla Teobalda, księcia Felipe i nowo narodzonej córki króla Augusta, księżniczki Aurory.
Podczas królewskiej podróży do Brazylii, podła księżna Ursula, która czyha na tron Serafii postanawia pozbyć się królowej i jej córeczki - Aurory. Królowej udaje się jednak uratować dziewczynę i oddaje ją w ręce biednych rolników, a sama umiera z rąk wspólnika księżnej. Mija 20 lat, Aurora została wychowana na zwykłą dziewczynę i nazywa się Acucena. Jest szalenie zakochana w Jesuinie, który nie wie, że jest synem największego rozbójnika w regionie. Do Serafii dociera informacja o tym, że księżniczka Aurora przeżyła i mieszka w Brazylii. Król Augusto wyrusza do tego kraju z postanowieniem odnalezienia córki.
Jest mnóstwo bajkowych elementów, Acucena będzie musiała przyzwyczaić się do bycia księżniczką, będzie zmuszana do zawarcia małżeństwa z księciem Felipem. Czy to nie jest przykład kopciuszkowej, bajkowej historii? Nie wiem skąd wziąłeś informację o tym, że Globo produkuje tylko obyczajówki.

Inny przykład, Amor Eterno Amor (2012), współczesna historia o wiecznej miłości (również motyw kopciuszka), Cheias de Charme (2012) telenowela o trzech pokojówkach, które marzą o lepszym życiu, telenowela pokazuje o spełnianiu marzeń. Najnowsze "Flor do Caribe" romantyczna historia, której akcja dzieje się na malowniczych plażach, w nadmorskich klimatach. Telenowela nie jest też aż tak wielowątkowa. Przykładów jest naprawdę wiele, że nie będę wszystkich wymieniał.

Dlatego nie wiem, dlaczego co niektórzy piszą z taką pewnością o telenowelach Globo, skoro z każdym swoim postem pokazują jak mało o nich wiedzą.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 178
x 333
Kontakt:

Telenowele

"Cordel Encantado" jest już przesadnie bajkowa, a nie o to chodzi. W przypadku tej telenoweli, ta bajkowość jest, aż nadto wyeksponowana.

Pomijając już typ historii, klasyczna, czy też nie. Telenowele Globo TV mają wręcz odpychające abertury (tłumacz. czołówki), napisy końcowe. Po dziś dzień pamiętam koszmarną czołówkę z "Barw grzechu" i ta piosenka w tle. KOSZMAR! Tak, niestety jest z każdą Globówka, która widziałem. Jedynym wyjątkiem, jak dla mnie jest "Avenida Brasil".

Globówce naprawdę bardzo ciężko byłoby się przebić w dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces w Polsce i to jeszcze na ogólnodostępnym, nie tematycznym kanale jakim jest PULS2.

NIE MÓWIĘ, ŻE BRAZYLIJSKIE TELENOWELE SĄ ZŁE, BO UWAŻAM WRĘCZ PRZECIWNIE.
SĄ ONE ZBYT INTELIGENTNE, DOPRACOWANE I ZASKAKUJĄCE JAK NA POLSKIEGO WIDZA. W TYM NIESTETY JAK NA IRONIĘ TKWI ICH NAJWIĘKSZY PROBLEM.
Kyrtap1993
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Kyrtap1993 »

Hehe, widzę, że co nie powiem to i tak będzie "na nie". Jak nie bajkowa, to źle, jak bajkowa to, że za bardzo. Ciężko dogodzić. Akurat się nie zgodzę, że Cordel Encantado jest aż nadto bajkowe. Mimo iż opowiada o księżniczkach i królach, to oglądając ją nie odnosiłem wrażenia, że oglądam produkcję dziecinną, wręcz przeciwnie, to była baśń, która pomogła zapomnieć o rzeczywistości i zabrała mnie do świata marzeń, a była przeznaczona dla każdego widza...

Czołówki owszem, są specyficzne, i niektóre mnie też się nie podobają, ale w Globo bardzo dużo nad nimi pracują i to też jest swego rodzaju sztuka. Dużo ciężej wymyślić coś oryginalnego, nawiązującego do fabuły, niż zlepić kilka prom w jedno i z tego powstaje "niby czołówka"... Mówię tutaj o televisie, której czołówki też nie są najwyższych lotów. Jeśli już wybierać, jaki kraj ma najlepsze, to wydaje mi się, że Argentyna, albo Telemundo. Nie mniej jednak, brazylijskie czołówki też mi się podobają ze względu na swoją oryginalność i czasem można tam znaleźć naprawdę pięknie odwołania do sztuki, filmów, czy obrazów z życia.

Ja już nie chcę dyskutować o większości jednych produkcji nad drugimi, bo chyba i ta nie dojdziemy do porozumienia. Wolę unikać stwierdzeń "na pewno się przyjmie", albo "na pewno będzie klapą", bo nie jestem jasnowidzem i byłbym ostrożny w stwierdzeniu, że "W dzisiejszych czasach globówka miałaby ciężko, żeby odnieść sukces"... Według mnie każdy zakup stacji nosi za sobą ryzyko, podobnie jest z amerykańskimi serialami, nie każdy w Polsce się przyjmie i tak samo jest z telenowelami, wątpię, żeby zależało to tylko od wytwórni, czy kraju pochodzenia i nie mam tu na myśli tylko telenowel.
[email protected] pisze:SĄ ONE ZBYT INTELIGENTNE, DOPRACOWANE I ZASKAKUJĄCE JAK NA POLSKIEGO WIDZA.
Myślę, że to zdanie może urazić niejednego Polaka. Tak samo jak z kinem alternatywnym, czy niezależnym - też mówią, że nie są to produkcje dla przeciętnego widza, a jednak cały czas powstają i są sprowadzane do Polski, więc czy aby na pewno Polak lubi tylko głupiutkie i proste seriale/filmy? A może po obejrzeniu "zbyt inteligentnej" globówki, niejeden przeciwnik telenowel uznałby, że te produkcje nie są tak naiwne i infantylne, jak im się wydawało, a jakie można tylko obejrzeć w polskiej telewizji (bo nie ukrywajmy, dzisiejsza opinia na temat telenowel jest tworzona głównie na podstawie telenowel televisy, bo to one są puszczane na największych stacjach i mają u nas jakby monopol).
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 577
x 2826

Telenowele

Post autor: Karol »

Ja mam życzenie odnośnie telenoweli :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=Zxrz3l3PkNI

Przyznam, że za młodu oglądałem z uwagi na to, że leciało to przed kreskówkami na RTL 7. :D
Conan
VIP Expert

Telenowele

Post autor: Conan »

Kyrtap1993 pisze:
[email protected] pisze:SĄ ONE ZBYT INTELIGENTNE, DOPRACOWANE I ZASKAKUJĄCE JAK NA POLSKIEGO WIDZA.
Myślę, że to zdanie może urazić niejednego Polaka. Tak samo jak z kinem alternatywnym, czy niezależnym - też mówią, że nie są to produkcje dla przeciętnego widza, a jednak cały czas powstają i są sprowadzane do Polski, więc czy aby na pewno Polak lubi tylko głupiutkie i proste seriale/filmy?
Tylko czy kino alternatywne i niezależne zobaczysz w telewizji komercyjnej, darmowej, których dochodem są tylko i wyłącznie reklamy? Nie. Telewizja emituje to co trafi w gust masowego widza. Produkcji ambitniejszych, które nie są lekką i niewymagającą rozrywką tam nie zobaczysz. Smutna prawda, ale tak właśnie jest.
Conan
VIP Expert

Telenowele

Post autor: Conan »

Bedą ujawnione, kiedy zostanie to uznane za stosowne. Trochę cierpliwości.
Johny Begood
Poster

Telenowele

W maju na pewno nie będzie telenoweli.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 178
x 333
Kontakt:

Telenowele

a jest szansa na to, że pojawi się w późniejszym terminie?
Johny Begood
Poster

Telenowele

Sugeruję powrót do moich poprzednich maili w tej kwestii.
Obecnie trudno mi określić te szanse. Nie wiem jeszcze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”