Telenowele

Forum fanów telenowel :)
xime
Użytkownik
x 3
x 1

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xime »

Puls mnie zaskoczył, tym że puści SMV , odważnie, zwłaszcza że Polsat Romans tez będzie tą telenowele powtarzał.
Jeśli chodzi o Kobietę w lustrzę- tak coś czułam, ze z tą 19 nie wypali, ale fajnie, że nie znika kompletnie z anteny :) A dobrze sobie radzi na Tv Puls?

Anikaa, dlaczego tak wciskasz te telenowele Televisy? Skoro LQLVMR ma mieć około 200 odcinków, to nie jest to dobra telenowela do "zaryzykowania".
kasia.budyn
Użytkownik

Telenowele

Post autor: kasia.budyn »

Tylko nie każdy ma Polsat Romans , wiele osób będzei miało okazję zobaczyć Sos mi vida po długiej przerwie z Polsatu.
kolejna spawa jakość Puls ma super jakość, a Polsar Romans piksele jak na Noveli. Ja osobiście poczekam na emisję z Pulsu :)
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Anikaa »

xime pisze:Puls mnie zaskoczył, tym że puści SMV , odważnie, zwłaszcza że Polsat Romans tez będzie tą telenowele powtarzał.
Jeśli chodzi o Kobietę w lustrzę- tak coś czułam, ze z tą 19 nie wypali, ale fajnie, że nie znika kompletnie z anteny :) A dobrze sobie radzi na Tv Puls?

Anikaa, dlaczego tak wciskasz te telenowele Televisy? Skoro LQLVMR ma mieć około 200 odcinków, to nie jest to dobra telenowela do "zaryzykowania".
Dlatego że są one najbardziej popularne u nas i aktorzy w nich grający, a LQLVMR jest największym hitem obecnie w ramówce. Zresztą ja już się nie wtrącam wiem tylko że mam dość powtórek ale cóż trudno :( Pozdrawiam.
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

Z tą największą popularnością Televisy u nas to bym dyskutowała. Jak można porównywać popularność Televisy do np. Azteci, skoro tej drugiej wytwórni od lat u nas nie ma w tv, a Televisa ma stałe pasmo 2-3 godziny premier + 2 godz powtórek na tak dostępnym kanale jak TV4. I raczej nie jest to wynik "wielkiej popularności" Televisy u nas, a sprawa wynegocjowanego kontraktu Televisy z TV4 - a wnioskuję to na podstawie artykułów w prasie latynoskiej, w której przedstawiciele Televisy chwalili się "długoletnim kontraktem na wyłączność" podpisanym z nową hiszpańską stacją La Siete, na mocy którego stacja ta uzyskała wyłączne prawo do emitowania w Hiszpanii telenowel Televisy zarówno premierowych, jak i starszych. Podejrzewam, że gdyby taki kontrakt z Televisą chciał podpisać Puls, dostalibyśmy powtórki klasyków, ale także premiery.

I gdyby miała być premierowa telenowela na Pulsach to ja bym wolała coś z Venevisionu albo Azteci.
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

Kiedyś lubiłam Venevision, w latach 90-tych, ale teraz najczęściej grają tam sztuczne nabotoksowane lalki a nie aktorki, co do Azteci to ona pada, teraz zaczęli nadawać Avenida Brasil zamiast drugiej premierowej swojej telki niestety...
xime
Użytkownik
x 3
x 1

Telenowele

Usunąłem zbędne cytowanie. /Direct

Oglądam telenowele z Venevision i tam tyle samo nabotoksowanych co i w meksykańskich telenowelach. Przestań, zawsze się znajdą tacy aktorzy i czy przez to sama telenowela coś traci? Nie.
O Aztece się martw, bo jednak ma też w swojej ofercie telenowele sprzed kilku sezonów. Jest w czym wybierać :)
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

Usunąłem zbędne cytowanie. /Direct

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie po prostu. Ja najbardziej lubię telenowele Televisy i Telemundo. Telemundo już u nas nie ma, emisja w tv6 jest niepewna więc zaraz Visy też może nie być, fajnie by było jakby jakaś polska stacja podpisała taki kontrakt jak hiszpańska...co do Venevision to np. Eva Luna mnie strasznie wynudziła. Kręcą coś wartego uwagi?
Jordi
VIP Expert
x 1845
x 1838

Telenowele

Post autor: Jordi »

Dajcie spokój z tym gadaniem, że La Gata to bankowy przebój, jak do premiery w samym Meksyku zostało 2 i pół miesiąca...

Zgadzam się Jantar - jest dziwna grupa megafanów Televisy, która nie dopuszcza myśli, że inne stacje też produkują naprawdę świetne historie i też mają na koncie wiele dobrych "rosa" jak już w nie brniemy... i to powtarzanie jak mantrę "ja chcę premierę tylko z Televisy, walcie się z powtórkami" - do PR lub TV6 z takimi słowami niech sobie idą - tamci może posłuchają, bo Puls raczej ma gdzieś, co chcą 3-4 osoby... na FB nadal męczą PR od chwili gdy tylko ogłosili, że "będą nowe telki"...

Anikaa, Azteca nie pada, tylko od pół roku już planowała AB w porze wieczornej, tyle że o 22:30 dopiero - okazało się, że Las Bravo ma spore opóźnienia w produkcji, więc stacja zdecydowała się na emisję o 21:30 także z powodu słabej oglądalności telki "Hombre Tenias Que Ser", którą skrócili o 30 odcinków - na razie AB notuje naprawdę dobre wyniki - ponad 10 punktów to jest dla nich sukces jeśli spojrzeć na ostatnie lata i to ,że konkurują z Lo Robo które pod 30 ma :)

Przykład Portoryko podam jako to, że nawet tak blisko Meksyku wcale nie musi rządzić Televisa - otóż w ostatnim miesiącu ranking telenowel w tym kraju wyglądał tak...

1. Marido en Aquiler (Telemundo) - ok 20%
2. Lo Que La Vida Me Robo (Televisa) - ok 11-12%
3. Dama y Obrero (Telemundo) - ok 11%
4. Santa Diabla (Telemundo) - ok 9,5%
5. Avenida Brasil (GloboTV) - ok 9%
6. Corazon Indomable (Televisa) - ok 8%

No i co?? Jak widać co kraj to obyczaj, a Portoryko jest bardzo bliskie Meksykowi - jednak wolą amerykańskie TM - nie można skreślać niczego, póki się nie obejrzy choć paru telek z każdej wytwórni...

Najnowsza telka Azteci, Siempre tuya Acapulco, to ich pierwsza "rosa" od długiego czasu i na razie po 10 odcinkach też cały czas oscyluje na poziomie ponad 7 punktów i jest bardzo chwalona przez widzów (powtórki też zgarniają bardzo dobrą widownię) - mnie również bardzo się podoba, twórca Acorralady nie zawodzi na razie bardzo ciekawa historia, choć bardzo klasyczna
A to, że ktoś puścił w necie niusa, że Azteca się wali, bo AB puszcza zamiast własnej produkcji, to przesada... Corazon en Condomino wydłużyli o 50 odcinków, bo ich zadowala rating, więc mimo, że stacja ostatnio dołowała, to widać, że jednak coś zmienia w swojej strategii i zaczyna to przynosić skutek :) No i Azteca ma kilka świetnych starszych telek, które spokojnie by się u nas przyjęły (Vuelveme a querer - nowoczesna dość, ale jednak rosa z identycznie głupim głównym jak w CI :P , Emperatriz z genialną Gabrysią Spanic, czy telki z Silvią Navarro)

Venevision robi ostatnio bardzo nijakie i przynudzające telenowele - zanim coś zaczyna się dziać, to większość przestaje oglądać - sama stacja ostatnio robi coraz mniej produkcji i ma sporo opóźnień...

Co do Sos Mi Vida - w paśmie ZA czy tych okolicach powinna dać sobie radę, choć mnie osobiście telka nie wciągnęła za bardzo... to już nie była ta sama magia protów jednak...

No i na koniec znów zgadzam się z Jantar - a co ma być popularne, jak 80% telek emitowanych w naszym kraju to Televisa?? Poza tym niektórzy uważają, że "wszystko od nich u nas będzie hitem" - no niestety AV i AB na TV4-6 pokazuje, że niekoniecznie... wcześniej też już bywały porażki....
xime
Użytkownik
x 3
x 1

Telenowele

Aktualnie nie :) Ostatnio Venevision mieli jakiś zastój z telenowelami. Jakiś kryzys chyba ich dopadł. Kilka telenowel ma dopiero mieć premiery w tym roku.
W polskiej telewizji to ja bym wolała różnorodność, puszczanie telenowel tylko z Televisy może bardzo nudzić. Niech już one pozostaną na tv6 :)
Jordi
VIP Expert
x 1845
x 1838

Telenowele

Dokładnie - myślę, że TV6 da jeszcze dwie premiery z Televisy po AB i AV - a PR mogłoby zainwestować w coś innego (i Puls w przyszłości ;) )
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

No to właśnie mówiłam o Telemundo ze mają ciekawe telki, i wcale ich nie ma u nas, a ranking z Porotryko pokazuje że rządzi jednak Telemundo i Televisa tak to już wygląda choćby wielu osobom się to nie podobało, ja kończę na razie dyskusję na tym forum bo mam wrażenie że co niektórzy tylko naskaują jak ktoś ma inne zdanie niż oni, bo ja w sumie tylko chciałam dziś napisać odnośnie zawieszonej emisji Kobiety w Puls2 i jak przeczytałam że Sos mi vida będzie w Puls, pomysł wydał mi się kuriozalny, ale niech stacje robią co uważają. Dobranoc.
Jordi
VIP Expert
x 1845
x 1838

Telenowele

Anikaa nikt ci nie broni wyrażać własnego zdania :) No i masz rację - my możemy pisać co chcemy, ale stacja "ewentualnie" może brać to pod uwagę, lecz nie musi :)
Ann
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Ann »

xime pisze:Jeśli chodzi o Kobietę w lustrzę- tak coś czułam, ze z tą 19 nie wypali, ale fajnie, że nie znika kompletnie z anteny :)
Dokładnie, godzina 19 to chyba trudne pasmo, ale ważne ze Kobieta w Lustrze zostaje na TV Puls.
Jordi pisze:Venevision robi ostatnio bardzo nijakie i przynudzające telenowele - zanim coś zaczyna się dziać, to większość przestaje oglądać - sama stacja ostatnio robi coraz mniej produkcji i ma sporo opóźnień...
Niestety czasy telenowel w stylu "Marii Celeste" już minęły, teraz nie robia juz takich pięknych seriali :(
aniulka6484
Użytkownik

Telenowele

Post autor: aniulka6484 »

Sądzę że to zły pomysł by emitować po Zbuntowanym aniele, Sos mi vida. Szczególnie że ta sama telenowela ma być emitowana na Polsat Romans, co oznacza jedynie bezsensowną konkurencję która nic nie wniesie. Lepiej zaryzykować i wyemitować coś nowego niż po raz kolejny powtórkę. Szczególnie że w tym samym czasie na dwóch kanałach będzie to samo. Uważam że lepiej by było gdyby kupiono telenowelę Visy lub Mundo które w ostatnim czasie emitują naprawdę dobre telenowele.
Anikaa
Użytkownik

Telenowele

Najlepiej dajcie Sos mi vida po Zbuntowanym Aniele, gdy już każdy obejrzy kto będzie chciał na Polsacie Romans, a potem po tygodniu zdejmijcie z ramówki że nia ma oglądalności. Kto to wymyślił
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”