Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Tylko, że Zorro miał powtórkę na Pulsie jakoś w około rok po premierze. Trzecia emisja Zorro mogłaby już nie mieć takiej oglądalności. La tormenta była już emitowana przy nie najgorszym zasięgu Pulsu i dlatego miała dobrą oglądalność. Lepszym kandydatem do powtórki z archiwum Pulsu byłby Wieczny płomień miłości, czyli Gitanas. Zresztą ta telenowela uplasowała się na 2-im miejscu w głosowaniu tutaj na forum.

Co do Nie igraj z aniołem to jest emitowana po raz 3-i, a nie 4-y. Ma dobrą oglądalność, bo Levy ma ogrom fanów w Polsce.

Na premierę wolałabym Montecristo. Historia jest ogólnie znana i lubiana, powieść na której bazuje scenariusz, jest chętnie czytana przez kolejne pokolenia, doczekała się też kilku ekranizacji. Ale jest jeszcze trochę za wcześnie na propozycje - pan Jacek na pewno w stosownym momencie sam coś napisze.
Palomita
Użytkownik
x 1

Telenowele

Post autor: Palomita »

Jeśli nic się nie zmieniło, w poniedziałek Televisa powinna rozpocząć emisję "Mi corazón es tuyo" z Silvią Navarro i Jorge Salinasem.

A skoro mowa o tym ostatnim. Przypomniała mi się starsza telenowela z jego udziałem: "Fuego en la sangre".
dawid99
Junior
x 2

Telenowele

Post autor: dawid99 »

Od wtorku 8 lipca Talizman w Tele5 od wtorku do piątku o 16.00 zamiast o 19.00. :(

http://www.telemagazyn.pl/tele_5/201407 ... o,cpr.html

Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 178
x 333
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

Niestety, ale można się było tego spodziewać. Bardzo słaba i nudna telenowela. Podejrzewam, że Polcast zakupił ją ze względu na niską cenę, na którą z pewnością wpływ miała spektakularna klapa jaką "Talizman" odniósł w USA.
AnaPaula
Użytkownik
x 2

Telenowele

Post autor: AnaPaula »

Jantar pisze:Lepsza byłaby jakaś nowa historia na premierę.
Na premierę na Pulsie trzeba wybrać taką telenowelę, co do której nie ma wątpliwości, że się przyjmie. Czyli zdaniem większości "Rosa Diamante" :P

Palomita pisze:Przypomniała mi się starsza telenowela z jego udziałem: "Fuego en la sangre".
Z chęcią bym ją obejrzała ze względu na "Gorzką Zemstę" i gwiazdy w obsadzie :D A także "Manana Es Para Siempre", "En Nombre Del Amor" i "Heridas De Amor", na które szans już chyba nie ma, zostaje internet :(
Robertita
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Robertita »

No pewnie, że Rosa Diamante, co z tego że to już trzecia wersja - inni aktorzy, inny klimat, inna wytwórnia. Moim zdaniem to zdecydowanie najlepsza z wersji Perli Negry i nikt mnie nie przekona że jest inaczej ;) A akurat oglądalność remaki mają w Polsce dużą - teraz niby tak wszyscy psioczą na Triumf miłości, ale jakoś jak leciał to oglądalność była znacznie większa niż Nieposkromiona miłość.
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

Robertita pisze:Moim zdaniem to zdecydowanie najlepsza z wersji Perli Negry i nikt mnie nie przekona że jest inaczej ;)
Nie masz pojęcia co piszesz! Ciekawe, jak możesz porównać do poprzednich wersji, skoro nie widziałaś ich nawet we fragmentach.
Robertita pisze:A akurat oglądalność remaki mają w Polsce dużą...
To też nie jest taka całkowita prawda. Jakoś Amores verdaderos podobno nie miało rewelacyjnej oglądalności. A przecież to remake argentyńskiej Amor en custodia, znanej u nas z Polonii1. I żeby było ciekawiej, była to 3-a wersja tej historii emitowana u nas. Drugą była Pasiones prohibidas z Azteci i też nie wypadła za dobrze, skoro TVS wyemitowało tylko połowę telenoweli.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 178
x 333
Kontakt:

Telenowele

@Jantar, Niestety ale ponownie błędnie rozumujesz. To, że "Prawdziwe uczucie" się u nas nie przyjęło, to nie wina tego, że jest to już trzecia wersja tej historii emitowana u nas i Polacy mają jej już dość, to nie tak. Przecież w gruncie rzeczy wszystkie telenowele opowiadają niemal te same historie, więc to nie tutaj leży problem. Zarówno "Amor en custodia", czy "Pasiones prohibidas" były emitowane na mało znanych kanałach, tak więc szersza widownia nie znała tej historii. Problem leży gdzie indziej, polscy widzowie nie lubią takiego typu telenowel i fabuły jaką ma właśnie "Prawdziwe uczucie", które nie są typową telenowela 'rosa'. Przypomnę, że zarówno "Prawdziwe uczucie" jak i jej poprzednia wersja, czyli emitowana przez TVS "Pasiones prohibidas" szybko zmieniły godziny emisji, lub całkowicie spadły z anteny jak właśnie było w przypadku wersji emitowanej przez TVS.
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

@Marcin, to nie tak, że Pasiones prohibidas spadło z anteny z powodu małej oglądalności. W tym przypadku po prostu stacja zakupiła połowę odcinków - tak przynajmniej informowano w redakcji. A jeśli chodzi o godziny emisji to o ile pamiętam, do samego końca były w tym samym paśmie - wahania były w granicach 20 minut.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 178
x 333
Kontakt:

Telenowele

@Jantar, Przecież oczywiste jest, że gdyby"Pasiones prohibidas" przynosiła stacji zadowalające wyniki, to z pewnością dokupiono by rzekomo brakujące odcinki. Tak niestety nie było i telenowela w konsekwencji spadła na gorszą godzinę, a w jej miejsce wprowadzono brazylijską produkcję "Chwytaj dzień", która zresztą dobiła pasmo telenowel w TVS.
dawid99
Junior
x 2

Telenowele

Post autor: dawid99 »

Ja uważam, że najlepszy typ telki do Pulsu to klasyk, bo przecież hitami u nas były głównie klasyki. A jak nie klasyk to trójkącik, czyli protagoniści + antagonistka, bo takie telki też były u nas hitami: Otchłań namiętności i Kiedy się zakocham...

Kyrtap1993
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Kyrtap1993 »

[email protected] pisze:(...) na jej miejsce wprowadzono brazylijską produkcję "Chwytaj dzień", która zresztą dobiła pasmo telenowel w TVS.
To akurat nieprawda! Nie możesz pisać niesprawdzonych informacji! Na jakiej podstawie piszesz, że Chwytaj Dzień dobiło pasmo? Ja nigdzie nie spotkałem się z taką informacją! Proszę pokazać mi źródło, gdzie jest napisane, że "VaV" miało złe wyniki oglądalności!

Skoro za każdym razem piszesz, że wprowadzanie powtórek, dodatkowych pasm i innych tego typu emisji to dowód na to, że jakaś telenowela się sprawdziła, to czemu przy "Chwytaj Dzień" piszesz inaczej? Dlatego, że to globówka? Dlaczego z taką pewnością piszesz, że "dobiła pasmo"? To tylko Twoja niczym nieuzasadniona hipoteza, bo wszystkie inne znaki mówią, że Chwytaj Dzień miało dobre wyniki, co więcej, wprowadzono pasmo powtórkowe, czego nie miały inne telenowele emitowane na TVS (emisja o 15.30 i 7.30), a niedługo po emisji premierowej (pół roku) wznowiono "Chwytaj Dzień" - inna sprawa, że wówczas nie wyemitowano jej do końca i tutaj już nie przeczę, za drugim razem mogła nie osiągać dobrych wyników, ale może to z powodu zbyt szybkiej emisji powtórkowej. Ale proszę Cię, nie pisz że "Chwytaj Dzień" dobiło pasmo telenowel na TVS, bo to tylko niczym nieuzasadniona twoja teoria.

TVS nigdzie nie pisało o oglądalności Chwytaj Dzień, więc naprawdę nie rozumiem, skąd to wytrzasnąłeś? Myślałeś, że nikt nie zauważy, ze dorobiłeś sobie taką ideologię? W przypadku Teresy na TVN7, czy innych telenowel TV4 pojawiały się informacje o słabej oglądalności, ale w sprawie Chwytaj Dzień, TVS nie podjęło głosu, ani pozytywnego, ani negatywnego. Mimo wszystko nic nie wskazuje na to, żeby "Chwytaj Dzień" miało fatalne wyniki - najprawdopodobniej miała przyzwoite, skoro nie spadła z ramówki, a wprowadzono dodatkowe pasma i szybko powtórzono serial.

Pamiętam, że była sprawa odnośnie pomyłki w emisji odcinków. Raz emitowano odcinki niepokolei, a jednego odcinka (13) w ogóle nigdy nie wyemitowano. Sporo osób pisało w tej sprawie do TVSu i pamiętam, jak stacja przepraszała za nieudogodnienia, usprawiedliwiając się, że emitują odcinki w tej kolejności, w jakiej je dostali, a na końcu dopisywali, że dziękują, że telenowela cieszy się takim zainteresowaniem. Więc pasma chyba nie pogrzebała, o czym tak święcie jesteś przekonany i ogłaszasz wszem i wobec, chyba tylko po to, żeby potwierdzić swoją teorię, że globo jest be...
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 178
x 333
Kontakt:

Telenowele

Nie sądzisz, że gdyby oglądalność była dla stacji zadowalająca, to dalej inwestowaliby w telenowele? ale tak się jednak nie stało. Nie trzeba znać oficjalnych wyników oglądalności, aby domyślić się, że były one niesatysfakcjonujące dla stacji. Wystarczy logicznie pomyśleć. Zauważ, że już po krótkim czasie telenowela spadła na wcześniejszą godzinę oraz była ostatnią telenowelą nadawaną w TVS, a to o czymś świadczy.
Kyrtap1993 pisze:Chwytaj Dzień miało dobre wyniki - ba, co więcej, wprowadzono pasmo powtórkowe, czego nie miały inne telenowele emitowane na TVS (emisja o 15.30 i 7.30), a niedługo po emisji premierowej (pół roku) wznowiono "Chwytaj Dzień" - inna sprawa, że wówczas nie wyemitowano jej do końca i tutaj już nie przeczę, za drugim razem mogła nie osiągać dobrych wyników, ale może to z powodu zbyt szybkiej emisji powtórkowej.
Tutaj również się mylisz. Zarówno wcześniej emitowane "Pasion Morena", czy "Zakazana namiętność" miały równoczesnie pasmo powtórkowe ok godziny 23:30. Druga emisja o której wypominasz nie jest tutaj żadnym dowodem na sukces tej telenoweli. Przecież TVS mogła z góry wykupić licencję obejmującą dwie emisje.
Awatar użytkownika
mili1212
Użytkownik

Telenowele

Post autor: mili1212 »

''Maria z Przedmieścia'' po tylu latach byłaby mega hitem dla wszystkich kochających telenowele :) Sama nie wiele pamiętam z tej telki , jedynie jakieś urywki, które utkwiły w pamięci. Czołówki nie da się zapomnieć :) piosenka i charakterystyczna dziewczyna i wkoło niej śmieciowisko. Niedawno moja babcia wspominała tę telenowelę jak i Luz Claritę - obejrzałaby z przyjemnością po tylu latach. Niestety tych telenowel jest całe mnóstwo jak i ludzi pragnących oglądać swoje ulubione seriale. Gdyby zapytać każdego przechodzącego ulicą, na pewno byłoby milion propozycji z różnymi telenowelami. Ja jestem szczęśliwa ,że TV Puls i Puls2 wyemitowali ''Zbuntowanego anioła'' :) Wielkie brawa za to :) :) :)
Kyrtap1993
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Kyrtap1993 »

[email protected] pisze:Nie sądzisz, że gdyby oglądalność była dla stacji zadowalająca, to dalej inwestowaliby w telenowele? ale tak się jednak nie stało. Nie trzeba znać oficjalnych wyników oglądalności, aby domyślić się, że były one niesatysfakcjonujące dla stacji. Wystarczy logicznie pomyśleć. Zauważę, że już po krótkim czasie telenowela spadła na wcześniejszą godzinę oraz była ostatnią telenowelą nadawaną w TVS, a to o czymś świadczy.
Według mnie to wcale nie jest takie logiczne... TVN też zaprzestał emisji telenowel po "Marinie", a oglądalność miała taką jak wszystkie inne telenowele na tej stacji w ostatnich latach ich bytowania. Owszem, TVS zdjął telenowele, ale zmienił też poniekąd profil swojej stacji - mieli nowy pomysł na to pasmo i chcieli wypróbować czegoś nowego. To, że z czegoś się rezygnuje nie zawsze musi być podyktowane fatalnymi wynikami oglądalności. Może były średnie, a szukali czegoś jeszcze lepszego. Skąd możesz wiedzieć, czy "Chwytaj Dzień" nie miało takich samych wyników jak Pasion Morena czy PP? Może postanowili spróbować do trzech razy sztuka? Sam napisałeś, że to tylko twoje "logiczne" myślenie, tak więc nie pisz, że na pewno "Chwytaj Dzień" pogrzebało to pasmo.
Tutaj również się mylisz. Zarówno wcześniej emitowane "Pasion Morena", czy "Zakazana namiętność" miały równoczesnie pasmo powtórkowe ok godziny 23:30. Druga emisja o której wypominasz nie jest tutaj żadnym dowodem na sukces tej telenoweli. Przecież TVS mogła z góry wykupić licencję obejmującą dwie emisje.
Przyznaję się, że nie wiedziałem o emisji o 23.30. Jednak jeśli chodzi o "Chwytaj Dzień", to na początku była emitowana tylko po południu i dopiero po miesiącu wprowadzono dodatkową emisję o 7.00 - może zrobili to tylko po to, żeby zapchać pasmo, nie wiem, ale w Twoim przypadku byłbym ostrożny z takim osądem, że "pogrzebała pasmo", bo tego nie wiesz, to tylko TWOJE "logiczne" myślenie.

I też nigdzie nie napisałem, że "Chwytaj Dzień" było sukcesem. W przeciwieństwie do Ciebie unikam takich stwierdzeń "klapa", czy "sukces", bo nie znam oficjalnych danych. Napisałem tylko, że powtórkowa emisja po zakończeniu telenoweli MOŻE być wynikiem PRZYZWOITYCH wyników oglądalności. Nawet napisałem, że "Chwytaj Dzień" nie jest ani przykładem na sukces, ani na klapę, bo TVS nie wyraziło żadnej oficjalnej opinii odnośnie oglądalności, ani pozytywnej, ani negatywnej.
Równie dobrze ty też tylko MOŻE masz rację, ale tak jak piszę, ja wolę być ostrożny i nie pisać z taką pewnością jak ty, że na pewno było gwoździem do trumny jeżeli chodzi o telenowele na TVS. To, że była ostatnią mogło być też wynikiem problemów finansowych stacji, może nie mieli wtedy kasy na zakup czegoś nowego. Nie pamiętam, co zajęło pasmo po Chwytaj Dzień, ale wydaje mi się, że nie żaden nowy inny serial, tylko jakaś powtórka własnego programu. Skoro chcesz uchodzić za kogoś kto ma jakieś informacje o rynku telewizyjnym i telenowelach, to pisz sprawdzone informacje, a nie dorobione przez siebie teorie :) Bo to, że napiszesz coś, czego TY jesteś pewien i napiszesz to z pełnym przekonaniem, wcale nie sprawia, że wszyscy to kupią. Do mnie to niestety nie przemawia, a wręcz powoduje całkiem odwrotny skutek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”