Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Robertita
Użytkownik

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robertita »

Aniu, czy xime to twoje kolejne alter-ego ? Aha, i pozdrów ode mnie swoją koleżankę z forum Romantica - żałosną Cris :D Pamiętam jakie tam cyrki wyprawiałyście :D
MoonSwan
Obserwator
x 4
x 2
Kontakt:

Telenowele

Post autor: MoonSwan »

AnaPaula pisze:A tak poza tym - czy nie uważacie, że starsze telenowele Televisy też by się u nas przyjęły ? Chodzi mi głównie o "Fuego En La Sangre", "Manana Es Para Siempre" i "En Nombre Del Amor" :) Marzę zwłaszcza o dwóch ostatnich, wydaje mi się, że byłyby ciekawą alternatywą dla tych, którym znudziły się obecne nieco naciągane Visowe historie :D
Właśnie ja bardzo chciałabym zobaczyć En nombre del amor, ale czuje że w polskiej tv nigdy sie jej nie doczekam..
Robertita
Użytkownik

Telenowele

Manana Es Para Siempre też bym chciała, uwielbiam Dominikę ;)
AnaPaula
Użytkownik
x 2

Telenowele

Post autor: AnaPaula »

MoonSwan pisze:Właśnie ja bardzo chciałabym zobaczyć En nombre del amor, ale czuje że w polskiej tv nigdy sie jej nie doczekam..
Na TV4/TV6 nie ma co liczyć niestety :( Jedynym ratunkiem jest Polsat Romans (o ile pojawią się tam następne telenowele, bo na razie cisza) i Puls... Starsze Visówki mają w sobie ten klimat, którego obecnym produkcjom przeważnie brakuje. Dlatego myślę, że świetnie by sobie poradziły :) Osobiście najbardziej wyczekuję MEPS i ENDA; w pierwszej mamy Lucero i Ferdka, którzy mają u nas duże grono fanów, w drugiej niezastąpioną Leticię :D
Robertita
Użytkownik

Telenowele

Jeśli chodzi o telenowele spoza Televisy i Telemundo, to bardzo, bardzo bym chciała obejrzeć Prófugas Del Destino. I macie dowód na to, że wcale nie dyskryminuje wytwórni Azteca :)
PDD byłoby naprawdę dobrym pomysłem, panie Jacku, oto moje argumenty:
1) Gabriela Vergara - znana polskim widzom z roli Barbary w Kobiecie w lustrze i z tego co wiem, doceniana nie tylko przeze mnie
2) Tak wielu widzów wciąż się upomina o Aztecę, no a jeśli kupować coś z tej Azteki, to właśnie jakąś dobrą produkcję, z dobrymi aktorami, mającymi klasę, talent i styl
3) Obecnie ta produkcja nie jest chyba dostępna na żadnej stronie internetowej i to mój główny, obok Gabrieli Vergary, argument - bo jeśli nie pojawi się w tv, to po prostu ci co chcą zobaczyć nie będą mieli na to najmniejszych szans. A, jak wiadomo, jeśli czegoś nie ma w necie to przyciąga przez ekrany więcej widzów, a nie tak jak było z Nieposkromioną miłością - najpierw wszyscy pisali: ,,hurra, dziękujemy, kochane tv6!" a jak przyszło co do czego to i tak większość nie oglądała, bo twierdzili, że ,,po co, skoro już widzieli". Oczywiście to nie dotyczy mnie, bo ja np. Corazón Indomable i tak obejrzę jeszcze raz, i z wielką przyjemnością - no ale niestety wiadomo, jacy są ludzie ;)
Dalia
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Dalia »

Również uważam, że telenowela typu rosa nie gwarantuje sukcesu. Nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej. Podstawą jest ciekawy scenariusz i tyle. Jeśli historia zainteresuje widza, to z pewnością ją obejrzy. Dlatego przy wyborze telenoweli proponuję na to właśnie zwrócić uwagę. A przede wszystkim jeśli telewizje chcą mieć wyniki oglądalności, to niech zaczną emitować telenowele w godzinach kiedy widz jest w domu i ma możliwość obejrzenia danej telenoweli. Emisja o godzinie 13 lub 14 nie ma sensu, bo w tych godzinach większość z Nas jest w pracy lub szkole, więc siłą rzeczy nie ma jak oglądać telewizji. Tvn 7 narzekał na niską oglądalność Teresy a ja się wcale nie dziwię, że była ona tak niska, bo mało kto był o tej godzinie w domu. Gdyby zmienili godzinę emisji na późniejszą jestem przekonana, że oglądalność byłaby dużo lepsza. Kupili nie najgorszą telenowelę ale kompletnie skopali ją przez kiepską godzinę emisji. A teraz próbują nam wkręcić, że polscy widzowie nie lubią latynoskich telenowel i nie warto ich kupować bo i tak nikt ich nie ogląda. Tylko niech najpierw zastanowią się dlaczego jest niska oglądalność, bo na pewno nie dlatego, że nie lubimy ich oglądać. Gdyby w tych godzinach, w których była emitowana Terasa, leciały ich paradokumenty, to też ich oglądalność by nie powalała. Dyskusja która telenowela odniesie u nas sukces a która będzie porażką, nie ma najmniejszego sensu, bo nikt nie jest w stanie tego przewidzieć. Wiadomo każdy ma swój gust i lubi co innego. Możemy jedynie wypisać tytuły które nas interesują i chcielibyśmy zobaczyć w polskiej tv a to czy ich emisja odniesie u nas sukces to tylko czas pokaże. Widzę, że już podajecie swoje ulubione telenowele i bardzo dobrze :) Niech wiedzą, które tytuły interesują Widzów i zakupią ich jak najwięcej :)
Jantar
VIP Expert
x 8
x 57
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

Robertita pisze:I nie wiem czy cię to zainteresuje, ale np. z Gabrielą Vergarą chętnie obejrzałabym wszystkie telenowele z Azteki - bo ta aktorka ma klasę i nadaje ją każdej produkcji, w której gra :) Dlatego właśnie ostatnio oglądam Cielo Rojo i przeszukuję cały Internet aby znaleźć Prófugas Del Destino ;) Tylko że ty zawsze jako przykładowe produkcje Azteki i jej największą chlubę podajesz same telenowele z Silvią Navarro (kolejna twoja ulubiona aktorka - tak, wiem, nie grała w Perla Negra) i jak ja je skrytykuję to potem się czepiasz że ja niby dyskryminuję inne wytwórnie. Owszem, może i do niedawna krytykowałam ogólnie Aztecę, ale to przez to, że nie miałam pojęcia, w jak wielu jej telenowelach zagrała Gabriela Vergara, która jest naprawdę rewelacyjną aktorką. Dla niej to i produkcję Telefe i Pol-Ki bym obejrzała, a nawet znienawidzonego przeze mnie Globo - oczywiście musiałaby najpierw przejść do którejś z tych wytwórni, w co bardzo wątpię.
Powinnaś wiedzieć, że Gabriela Vergara debiutowała i przez lata grała w telkach znienawidzonego przez ciebie Venevisionu. Np. w rewelacyjnej telenoweli Imperium kobiet (El pais de las mujeres). Kilka z telenowel z VV z jej udziałem było zresztą emitowanych na Zone Romantice.
Robertita pisze:Aniu, czy xime to twoje kolejne alter-ego ? Aha, i pozdrów ode mnie swoją koleżankę z forum Romantica - żałosną Cris :D Pamiętam jakie tam cyrki wyprawiałyście :D
Że co??? Niech się admini tego forum wypowiedzą, bo i tak nie uwierzysz ani mnie, ani @Xime... Oczywiście łatwo jest napisać, że wszyscy, którzy mają inne zdanie to kolejne alter ego jednej osoby, ale już jak inni mają takie samo zdanie jak ty to piszesz, że setki osób cię popierają, więc skoro inne zdanie ma jedna osoba w 100 czy 1000 wcieleniach, a ciebie popierają inni to znaczy, że ty masz rację, a inni są żałośni... Brak słów na twoje rozumowanie... Ciągle próbujesz narzucać wszystkim swoje zdanie i ciągle obrażasz wszystkich dokoła, kto ma inne zdanie od ciebie. Rób tak dalej - w końcu wszystkich zmęczysz i nikt nie będzie chciał z tobą dyskutować.
Jordi
VIP Expert
x 2020
x 1934

Telenowele

Post autor: Jordi »

Tvn był wałkowały 300 razy - dajcie już z tym spokój bo powiedzieli nie to nie i koniec nie będzie tam telenowel...

Robertita szanuję twoje zdanie, ale te bezczelne przytyki względem Jantar są żenująco słabe i tylko sama tworzysz zaczepki, żeby wyszła kłótnia.... Nikt ci nie broni tu pisać, ale daj już spokój z wymyślaniem sobie, że "wszyscy mogą pisać co chcą, a ty nie", bo to już wkurzające...

Ja widziałem całą Perlę i szczerze wynudziłem się - za długie to było plus o wiele bardziej podobała mi się np. Antonella - RD na pewno jest lepsze w tym aspekcie, że akcja dużo szybciej idzie, gdyż nie ma ponad 200 odcinków, a ledwo 124. Obsada też świetnie dobrana. Co do tego że "leciały już dwie wersje w Polsce" to no sorry jaką oglądalność ma Polonia 1?? Od niepamiętnych czasów to marginalna stacja żyjąca Teleszopem... Poza tym nadal wiele osób totalnie nie zna tej historii, a że to do bólu klasyczna telka, to chyba nie byłby zły wybór. Oczywiście jeśli Puls będzie w ogóle myśleć o premierowej telce :)
xime
Użytkownik
x 4
x 1

Telenowele

Post autor: xime »

Robertita pisze:Aniu, czy xime to twoje kolejne alter-ego ? Aha, i pozdrów ode mnie swoją koleżankę z forum Romantica - żałosną Cris :D Pamiętam jakie tam cyrki wyprawiałyście :D
Pomyliłaś mnie z kimś ;) Ale tym wpisem potwierdzasz jedynie to co napisałam wyżej: za dużo sobie dopowiadasz.
Miej swoje zdanie, ale dyskusja z Tobą nie ma sensu, bo Ty najwidoczniej nie potrafisz normalnie i kulturalnie wymieniać swoich poglądów :rolleyes:
Robertita
Użytkownik

Telenowele

Że co Jantar ? ZNIENAWIDZONE PRZEZE MNIE VENEVISION ?? Boże, ręce opadają... Kobieto, teraz to ci się już coś porządnie pomyliło, ja NIGDY nie wypowiadałam się negatywnie o tej wytwórni ! Wręcz przeciwnie - zawsze zaznaczam, że jest to moja trzecia ulubiona wytwórnia po Televisie i Telemundo ! Chyba już tysiące razy pisałam, że uwielbiam Evę Lunę i Talizman i jak sięgam po jakąś telkę spoza Televisy i Telemundo to najczęściej jest to Venevision ! Ile razy mam ci powtarzać, że znienawidzona przeze mnie wytwórnia to GLOBO ?! Nie lubię też Telefe i Pol-Ki, ale pierwszy raz się dowiaduję o sobie, że jestem antyfanką Venevisionu :lol:
A wracając do tematu premiery na Pulsie - jak pisałam już wcześniej, ja też bardzo ucieszyłabym się z Rosa Diamante :) Wprawdzie jeszcze bardziej z Telemundo marzy mi się Corazón Valiente, ale na to chyba raczej nie ma szans :( Niech będzie więc RD ;)
I masz rację, Dawid99 - nie wszyscy mają możliwość nagrania, więc jak dają telki w godzinach szkoły / pracy to niech potem nie jęczą że jest mała oglądalność. Ja tam mam nagrywarkę, więc dla mnie osobiście godzina nie ma znaczenia, ale nie wszyscy są w tak komfortowej sytuacji, więc żeby nie było potem tak jak z Teresą w tvn7 zdecydowanie telka powinna być emitowana późnym popołudniem / wieczorem.
dawid99
Junior
x 2
x 1

Telenowele

Post autor: dawid99 »

Teresa miała słabą oglądalność, bo leciała o 15.00, a po tygodniu o 13.55, a od 60-odcinka o 7.30, gdyby nawet była o 16.00 to na pewno by sobie lepiej radziła i jeszcze jakby ją dobrze reklamowali. Tak samo będzie jak Puls będzie nadal dawał telki 13-14, to też będą miały tak słabą oglądalność jak Teresa albo troszeczkę lepszą. Nwm jak to możliwe, że Sąd rodzinny czy Hela w opałach powtarzane po raz enty mają lepszą oglądalność niż telki. :(

Robertita
Użytkownik

Telenowele

W pełni się z Tobą zgadzam, Dawid99 ! Ja już na te polskie badziewia patrzeć nie mogę :/ I powiem Ci, skąd ta oglądalność - bo Polacy niestety są strasznie podatni na reklamę, a te chłamy typu Hela w opałach w kółko się reklamują. Nawet Świat Seriali, który wprawdzie kupuję, bo tam jest zawsze coś o Latinowood, nie jest sprawiedliwy - zwróć uwagę jak mało tam jest stron poświęconych Latynosom. Większość zajmują durne polskie kicze i trochę też satanistyczne bzdety typu amerykańskie wampiry. No ale co na to poradzimy - kupuje się, bo przynajmniej te 2-4 stron o Latynosach można poczytać. Ale to też wcale nie znaczy, że wszystko co tam piszą jest prawdą - np. w którymś numerze, jak pisali o kręceniu telek Telemundo w USA, dodali: ,,oczywiście i tak nakręcenie całej telenoweli jest znacznie tańsze niż nakręcenie jednego odcinka sitcomu". Jeśli ktoś w to uwierzył to gratuluję mu inteligencji... No proszę Was - nakręcenie 20-minutowego odcinka dennych ,,Przyjaciół" czy ,,Pełnej chaty" droższe od całej telenoweli ? Przecież tam wszystko kręcą w studiu telewizyjnym, a jak robią ,,plener" to na oko widać, że naprawdę to też jest studio ,,grające" plener - wystarczyło popatrzeć na ,,plażę" w Hannie Montanie. Naprawdę, nie rozumiem po co nam próbują na siłę wmówić, że telenowele to najtańszy i najgorszy chłam - ciągle są one dyskryminowane przez kanały telewizyjne i gazety.
dawid99
Junior
x 2
x 1

Telenowele

@Robertita, Masz rację w Świecie seriali są tylo 4 strony Latinowood, a tak to same polskie i amerykańskie seriale i polskie soap opery, teraz to nawet zaczęli pisać o paradokumentach :(
Szkoda, że era telek się u nas skończyła akurat gdy ja zacząłem je oglądać. :( Podobno Marina miała lepszą oglądalność na TVN niż lecąca jakiś czas temu o 15:00 Ukryta prawda. Myślę, że na TVN7 telenowela przy dobrej reklamie i godzinie mogłaby mieć przyzwoitą oglądalność, ale niestety jak widać TVN7 jest niezainteresowane telenowelami i woli puszczać paradokumenty. :( Dobrze, że mamy Puls i Szóstkę chociaż :)
Rzeczywiście podobno koszt wyprodukowania odcinka telenoweli to grube tysiące, a odcinek polskiej soap opery może z 30 tysięcy, więc to co pisali to bzdura

Robertita
Użytkownik

Telenowele

No pewnie że bzdura - wystarczy popatrzeć np. na taką Otchłań namiętności (to akurat nie Telemundo, ale też telenowela): zobacz ile kręcą na dworze, pokazują różne miejsca na łonie natury itd. A taka ,,Niania" ? Studio telewizyjne i koniec.
dawid99
Junior
x 2
x 1

Telenowele

No właśnie ;)
Producenci telenowel się starają i wydają nawet dużo kasy, bo wiedzą, że kilkanaście państw to kupi i będą mieli zysk, a producenci soap oper to wogóle się tym nie przejmują i produkują odcinki masowo jak najtaniej i żeby było ich jak najwięcej (przykłady: Klan, Pierwsza miłość). Tak 90% scen jest w domach itp. A poza tym tego typu dziadostwa mają o ile się nie mylę emisję ylko w ojczystym kraju. Mało które mają emisję za granicą, a jak mają to albo w kilku (5) państwach, a jak w większej ilości państw to emisja po jakimś czasie zostaje zawieszona

ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”