Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Johny Begood
Poster

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

'To' będzie emitowane od 1.09.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Jantar
VIP Expert
x 8
x 57
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

Panie Jacku, a jak z numeracją odcinków? Konkretnie, czy emisja będzie od 1-go nakręconego odcinka, czy od któregoś dalszego? I ile odcinków stacja ma kupionych na dzień dzisiejszy?
Johny Begood
Poster

Telenowele

Zwykle jako pierwszy emitowany jest odcinek pierwszy. Ile ma kupionych to słodka tajemnica stacji.
Jantar
VIP Expert
x 8
x 57
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

Panie Jacku, w przypadku soap oper to nie jest takie "zwykle", dlatego pytam. Przykład? Proszę bardzo. Moda na sukces - emisja od odc ok. 250. Kolejny: Santa Barbara - pominięte pierwsze ok. 300 odcinków, wyemitowane ok. 150 kolejnych i znów urwane, po czym na innym kanale po przeskoku o około 500 odcinków jakaś tam seria (nie wiem, ile, bo nie miałam dostępu do kanału, gdy zaczynali, a później nie śledziłam). O emisji Żaru młodości na Polsatach to już w ogóle w ogóle wolę nie pisać. Jedyną soapką wyemitowaną w całości było Sunset Beach na RTL7, choć wielokrotnie zmieniali godziny emisji. A więc panie Jacku pytanie nie jest bezzasadne, więc proszę o odpowiedź.
Robertita
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Robertita »

Wiesz co, Jacuś ? Wielkie dzięki. Właśnie zmarnowałeś mi wieczór. I sądzę, że nie tylko mnie. Ja tu jak głupia myslę sobie ,,jesli nie Rosa Diamante, to może jednak La Patrona" i cieszę się z czekającej mnie niespodzianki, a tu się dowiaduję że zamiast tego będzie jakieś europejskie g***o ! I mam gdzieś, że mogę stąd wylecieć, i tak o peremierach się dowiem od znajomych z Fb, więc nie straszcie mnie tu banem. Drogi Jacku - lecz się na dupę, bo na głowę za późno.
Johny Begood
Poster

Telenowele

Ja także pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Dalia
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Dalia »

Nie wierzę, że wolicie hiszpańską soap operę niż latynoską telenowelę.
Robertita mocne słowa ale rozumiem Cię, ja również liczyłam na coś zupełnie innego, ale trudno.
Sytuacja nie jest taka najgorsza, będą telenowele na innych kanałach więc będzie co oglądać od września :)
Extremaduro
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Extremaduro »

Aż tak ważne są etykietki? Dla przykładu w Chile nie używa się określenia telenowela, lecz teleseries. I co, powiecie że cały kraj jest nieuświadomiony, bo ktoś sobie to podzielił i ponazywał inaczej?
Telenowela z pewnością znajdzie swoją publikę, niekoniecznie tę, która wypowiada się w tym temacie. Kiedy TVN7 postawił na "Orła", także hiszpańska produkcja, fani telenowel (jednej wytwórni, to należy wyraźnie podkreślić) byli zawiedzeni. A ten się bardzo dobrze sprawdził. Kiedy zaś w jego miejsce pojawiła się bardzo telenowelowa "Teresa", odwróceni fani wrócili, a wyniki oglądalności poleciały w dół, miażdżąc pasmo.
dawid99
Junior
x 2
x 1

Telenowele

Post autor: dawid99 »

Ja wolę telenowelę, ale "Sekret" z fabuły przypomina mi telenowelę, chociaż jest soap operą :)
Mam nadzieję, że się sprawdzi i po nim albo w innych pasmach polecą kiedyś telenowele jak nie w TV Puls to Puls2 :)
Od razu mówię, że będę oglądał "Sekret" i dziękuję Panu za emisję :D

Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3425
x 1539

Telenowele

Post autor: Trzeciak »

Robertita pisze:Wiesz co, Jacuś ? Wielkie dzięki. Właśnie zmarnowałeś mi wieczór. I sądzę, że nie tylko mnie. Ja tu jak głupia myslę sobie ,,jesli nie Rosa Diamante, to może jednak La Patrona" i cieszę się z czekającej mnie niespodzianki, a tu się dowiaduję że zamiast tego będzie jakieś europejskie g***o ! I mam gdzieś, że mogę stąd wylecieć, i tak o peremierach się dowiem od znajomych z Fb, więc nie straszcie mnie tu banem. Drogi Jacku - lecz się na dupę, bo na głowę za późno.
Co to za brak kultury w tym poście? To jest tylko rynek telewizyjny - trochę dystansu, bo Twoje zachowanie zostawia wiele do życzenia.
mam gdzieś, że mogę stąd wylecieć, i tak o peremierach się dowiem od znajomych z Fb, więc nie straszcie mnie tu banem. Drogi Jacku - lecz się na dupę, bo na głowę za późno.
Problem w tym, że akurat jako moderator mam pełne prawo do tego, żeby Cię straszyć banem, jak i na Ciebie nałożyć. I to właśnie czynię - udajesz się na dwutygodniowy urlop, bo otrzymałaś trzecie ostrzeżenie, za niekulturalną odzywkę w stosunku do innego użytkownika. Ostrzegam Cię, że jeśli po powrocie nie poprawisz swojego zachowania, to wylecisz stąd na zawsze.

I jeszcze uwaga do innych wypowiadających się w tym wątku. Jeśli nie poprawicie poziomu swych postów, wciąż będzie pisanie o jednym i tym samym, to zamkniemy tymczasowo wątek i go przeczyścimy, a niektórym "zasłużonym" wręczymy ostrzeżenia. Nie po to daliśmy Wam specjalny wątek, żebyście robili z niego czatowy śmietnik.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 218
x 391
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

Z "Sekretem" było podobnie jak w Polsce z "Samym życiem", czy "Pierwszą miłością", które pierwotnie również były planowane i kręcone w formie telenoweli. Sukces tych produkcji sprawił jednak, że telewizja Polsat postanowiła nie zabijać przysłowiowej kury znoszącej złote jajka i powydłużała liczbę odcinków tworząc z nich pełnoprawne opery mydlane. Warto dodać, że pomysłodawcą zarówno "Pierwszej miłości" jak i "Samego życia" był sam Paweł Nowicki, który jak nikt inny zna gatunek telenoweli od podszewki. W końcu sam wiele z nich wyprodukował mieszkając w Kolumbii. Kończąc temat, do pewnego czasu "Sekret" był telenowelą. Jednak przy ilości ok. 1000 odcinków telenowelą nazwać go już nie można.

Osobiście ciesze się z zakupu poczynionego przez Puls. Z taką klasyczną fabułą, pokrzywdzoną przez los bohaterką, jasno zakreślonymi postaciami ten serial/telenowela, czy jakkolwiek go nazwiemy ma ogromną szanse na sukces.
Jordi
VIP Expert
x 2020
x 1934

Telenowele

Post autor: Jordi »

Extremaduro pisze:Kiedy zaś w jego miejsce pojawiła się bardzo telenowelowa "Teresa", odwróceni fani wrócili, a wyniki oglądalności poleciały w dół, miażdżąc pasmo.
Dokładnie. Niektórzy nadal nie rozumieją, że premierowa telenowela latino na ogólnodostępnym kanale to jednak jest ryzyko i to czasem spore. Pan Jacek nie kupowałby w ciemno żadnego serialu, więc widocznie ten "Sekret" musi coś w sobie mieć, że zdecydował się na tę produkcję i dlatego dam szansę tej produkcji. Nie wiem, czy Puls nie wyjdzie na tym lepiej niż TVN7 na LI, które moim zdaniem nie będzie "triumfalnym powrotem" telek na ten kanał, choć może się mylę... VIoletta na bank będzie mieć porządną oglądalność bo to pewniak młodzieżowy trochę jak Zbuntowani, ale LI nie ma czym przyciągnąć widza.... nijaka fabularnie historyjka ratująca się jak zwykle genialnie grającą wredne baby Christian Bach...

Trzeciak dziękuję ci bardzo za usunięcie tej "pani". Dla mnie ta osoba ma jakieś problemy z głową (i chyba nie tylko dla mnie). Dziwię się, że admini największego portalu o telenowelach nadal wierzą w jej zapewnienia że się zmieni, jak co parę tygodni wyskakuje z czymś takim. Czasem myślę, że prawo w Polsce powinno być zmienione i bardziej restrykcyjne...
Johny Begood
Poster

Telenowele

Porównanie z 'Pierwszą miłością' jest doskonałe. Początkowy serial napisany przez Pawła zamykał się w 120 odcinkach. Po pierwszych 60 emisjach było jasne, że należy go kontynuować. Paweł uważał to za świętokradztwo i serial przejął Okił i nowa ekipa scenarzystów. Jak widać opłaciło się. Kwestia nazwy gatunkowej jest trzeciorzędna. Ale jak widać nie dla wszystkich.
Conan
VIP Expert
x 1

Telenowele

Post autor: Conan »

Myślę, że problemem fanów telenowel jest tutaj liczba odcinków gdyż są oni przyzwyczajeni do oglądania seriali, które mają zamkniętą fabułę i bardzo rzadko przekraczają 200 odcinków. Poza tym w przypadku tak długiego serialu istnieje ryzyko, że po jakimś czasie widownia spadnie, serial zostanie zdjęty z anteny, a wierni widzowie nie będą mogli poznać dalszych losów bohaterów, co w przypadku telenowel z ograniczoną liczbą odcinków raczej nie ma miejsca. Oczywiście życzę TV Puls i tej produkcji jak najlepiej.

Przy okazji, mam nadzieje, że stacja zainteresuje się hiszpańskimi serialami z prime time. Naprawdę jest w czym wybierać.
pablo21
Obserwator
x 10

Telenowele

Post autor: pablo21 »

Czytam te posty i jestem zdziwiony poziomem kultury i wiedzy niektórych userów! Normalna DZIECIARNIA się tutaj wypowiada w większości! Administracja powinna przeczyścić ten wątek z niepotrzebnych postów i co niektórych nagrodzić tym co trzeba :-)
Co do wyboru to wielkie Dzieki dla Pana Jacka bo ja lubię kostiumówki.
A teraz mam pytanie? Kto określił że Hiszpania nie jest krajem latynoskich? Z tego co ja wiem to latynosami nie tylko się określa kraje Ameryki Południowej, Środkowej i Meksyk ale także w Europie Hiszpanie, Portugalię i z tego co wiem Włochy. Przecież kraj takie jak Brazylia to kolonia portugalska i tam jest język Portugalski a inne kraje Ameryki Południowej, środkowej i Meksyk to kolonie hiszpańskie i używają tam odmian języka hiszpańskiego.
Panie Jacku jeszcze raz wielkie dzieks za zakup tego tytułu i proszę niech Pan nie zwraca uwagi na co niektóre osoby na tym forum bo widać że to dzieciarnia :-)
Mam nadzieję że kupił Pan wszystkie do tej pory nakręcone sezony tego serialu ba ja go będę zaliczać do telenoveli :-)
Jeszcze pytanie co będzie w miejsce :Kobiety w lustrze" o 11.30 jak się zakończy emisja w TV Puls? Czyżby miejsce na powtórki odc. z poprzedniego dnia "Sekretu"? :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”