Telenowele

Forum fanów telenowel :)
pablo21
Obserwator
x 1

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Dobra wiadomość dla fanów produkcji latino! Kanał Novela TV wrócił wraz Water Planet z przekazem na satelitę HotBirda 13 East. i nadaję od dzisiaj z tego samego transpondera co Tele5 i Polonia 1. Oba przekazy są niekodowane FTA!
Oto parametry:
"Eutelsat Hot Bird 13D (13,0°E)
tp. 158 (11,662 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: Water Planet
PID V: 2041 (MPEG-4/SD)
PID A: 2042
PID PCR: 2041
SID: 16958
PID PMT: 1858
Provider: Telespazio
Kodowanie: brak
Jakość obrazu: 720x576, 16:9, ok. 1,62 Mbit/s
Jakość dźwięku: 160 kbit/s, MPEG stereo

ID: Novela Tv
PID V: 2061 (MPEG-4/SD)
PID A: 2062
PID PCR: 2061
SID: 16960
PID PMT: 1860
Provider: Telespazio
Kodowanie: brak
Jakość obrazu: 720x576, 16:9, ok. 1,43 Mbit/s
Jakość dźwięku: 128 kbit/s, MPEG stereo"

Prawdopodobnie Polcast TV dogadał się z którąś z platform satelitarnych i obie stacje dołączą do oferty platformy?
Jordi
VIP Expert
x 1838
x 1836

Telenowele

Post autor: Jordi »

O wiele za późno. W ogóle objęto tu kompletnie złą strategię, kodując kanał tak szybko. Gdy rozmawiałem swego czasu z konsultantem nc+, to wyszło na to, że "zaporową" cenę dali za swoje kanały względem wartości programowej.

Od samego początku powinni z rok pójść odkodowani z dużą ilością produkcji, a tak naprawdę oba kanały miały po 4-5 programów wałkowanych na okrągło...

Ciekawe czy na Noveli będzie coś nowego. Na Tele5 FB niby zapowiedzieli telkę po słabiutkim Talizmanie... (Ja to nie wiem czemu jak polska telewizja wybiera Telemundo, to zawsze te najsłabsze kupują. Wyjątkiem był Puls swego czasu...)
dawid99
Junior
x 2

Telenowele

Post autor: dawid99 »

Bo najtańsze ;)

Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 178
x 333
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

No proszę, a to niespodzianka, a już straciłem wszelka nadzieję.

@Jordi, "Talizman" nie jest z Telemundo. Zapewne zakupili ją ponieważ była najtańsza ;)
xime
Użytkownik
x 3
x 1

Telenowele

Post autor: xime »

Jordi pisze:Na Tele5 FB niby zapowiedzieli telkę po słabiutkim Talizmanie... (Ja to nie wiem czemu jak polska telewizja wybiera Telemundo, to zawsze te najsłabsze kupują. Wyjątkiem był Puls swego czasu...)
Talizman to nie Telemundo, to Venevision i Univision.

A co do cen, to nie wiem czy Niewinna intryga byłaby tańsza od telenowel z poprzednich sezonów i nie dotyczy to hitów. Chcieli coś nietypowego, ale też świeżego to wybrali LI.
Kyrtap1993
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Kyrtap1993 »

Swego czasu pan Jacek wspominał, że zastanawiał się nad kupnem "A Vida da Gente" (70 odc., Globo). Telenowela właśnie została sprzedana do 98 państw, stając się trzecią, najlepiej eksportowaną telenowelą brazylijską.

1. W Niewoli Przeszłości (Avenida Brasil) - 130 krajów
2. Barwy Grzechu (Da Cor do Pecado) - 100 krajów
3. A Vida da Gente - 98 krajów

‘The Life We Lead’ becomes one of Globo’s greatest worldwide hits

The interest of the international market in the moving “The Life We Lead” does not stop growing. Even after almost two years after its premiere in Brazil, the telenovela continues to spark the interest of buyers around the world and has already been licensed for 98 countries, becoming one of Globo’s greatest worldwide hits. The plot, which won the audience by showing how two sisters deal with tragedy and find paths that lead to happiness, recently had its broadcast rights acquired by the Fox (Holland), Guatevisón (Guatemala), and TDM (Macau) channels.

Filmed in HD, with careful photography, and beautiful sceneries in Brazil and Argentina, ‘The Life We Lead’ first showed its potential to win audiences in Brazil. When broadcast in Access primetime, the plot reached an impressive average of 24 points and a 52% share (source: Ibope). In Uruguay (Teledoce), Costa Rica (Teletica), and Ecuador (Ecuavisa), the telenovela was leader in its time slot. Europe also surrendered to this beautiful production. In Portugal, on Globo’s basic channel, the plot was one of the most watched programs on cable TV in the country.

The telenovela tells the story of Ana (Fernanda Vasconcellos, ‘Pages of Life’), a promising tennis player who has the support of her best friend and sister, Manuela (Marjorie Estiano, ‘Two Faces’). After a tragic accident, Ana goes into a coma and remains in it for five years. Upon awakening, she has to recover the life that went on without her presence and that she no longer recognizes as hers.

‘The Life We Lead’ was written by Lícia Manzo (‘The Cleaning Lady’), directed by Jayme Monjardim (‘The Clone’), and featured renowned actors such as Thiago Lacerda (‘Seize the Day’), Daniela Escobar, Stênio Garcia, Paulo Betti (‘The Clone’), Regiane Alves (‘Women in Love’), Nicette Bruno (‘The Buzz’), and Leona Cavalli (‘Destiny River’), among others.

źródła: http://www.globotvinternational.com/new ... newsId=426
http://rd1.ig.com.br/a-vida-da-gente-en ... ela-globo/
Jordi
VIP Expert
x 1838
x 1836

Telenowele

No tak - już któryś raz mylę. Nie wiem czemu wiecznie ten Talizman mi do Telemundo wchodzi XD

No tak podejrzewam, że LI było chyba tańsze od LP czy RD, które były hitami (zwłaszcza LP megahit TM). Szkoda, bo nie chcę krakać, ale coś czuję, że LI jednak się nie wybroni...
dawid99
Junior
x 2

Telenowele

Z fb STOPKLATKA tv wynika, że stacja zastanawia się nad Montecristo (Azteca 2006)

Jordi
VIP Expert
x 1838
x 1836

Telenowele

Dla mnie to będzie niemały szok, jakby na takim kanale pojawiła się telenowela... Ale wybór całkiem całkiem. "Montecristo" to jedna z najlepszych telek Azteci po 2000 roku. Wyprodukowana tuż przed pierwszym kryzysem ratingowym tej stacji (2007-08).
xime
Użytkownik
x 3
x 1

Telenowele

Post autor: xime »

Kto się zastanawia? Bo na pewno nie stacja. Jedynie niejaka moderator wyciął im to zaproponowała- nic poza tym.

Za publikację prywatnych danych osobowych otrzymujesz ostrzeżenie. / Karol
Jordi
VIP Expert
x 1838
x 1836

Telenowele

Aha to wiemy już kto. Osoba dzięki której nie mamy danych o oglądalności telek w Polsce...
dawid99
Junior
x 2

Telenowele

No ona, ale stacja napisała, że pomyśli, czyli nie wiadomo czy tak czy nie :/
Pożyjemy zobaczymy
Na Stopklatce telka mogłaby być bo mają być produkcję z całego świata, a latino raczej nie ma

Jestem ciekaw co w Pulsie po ZA, bo już tylko 2 miesiące do końca
Chyba już mają jakieś plany

Jordi
VIP Expert
x 1838
x 1836

Telenowele

Pan Jacek jak uzna, że nadszedł właściwy czas, to pewnie nam sam napisze, co za ZA poleci. Ja wolę się na nic nie nastawiać.
dawid99
Junior
x 2

Telenowele

No jeszcze czas, wiadomo mogą dać powtórkę jakiegoś serialu albo dokument :(

AnaPaula
Użytkownik
x 2

Telenowele

Post autor: AnaPaula »

Co do Stopklatki - może warto najpierw przeczytać posty do końca, zanim zacznie się wysuwać błędne wnioski ;) Stacji ten pomysł się spodobał i napisali, że będą działać, ale na razie nic nie obiecują. Tak więc szansa jest i należy ją wykorzystać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”