Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

katep pisze:tv puls odpisał na facebooku, iż telenowele odnoszą u nich sukces i podał przykład Kontraktu na miłość i podał tytuł nowej tureckiej telenoweli u nich
Grunt to dobry chwyt marketingowy. Gdyby telenowele rzeczywiście odnosiły taki sukces, jaki przedstawiają to nie zdejmowaliby Sekretu z emisji w samym środku wątków. A wiemy nie tylko przy okazji Sos mi vida, że zdejmują z anteny, jak serial / telenowela ma zbyt niskie dla nich wyniki oglądalności. Wiadomo też z publikowanych informacji, że wyniki wszystkich telenowel i seriali tureckich są mniej więcej na zbliżonym poziomie (mają oczywiście jakieś tam różnice), więc o jakim sukcesie piszą? Chyba o tym, który sami sobie wyobrażają, albo o tym, jaki może być, jeśli odpowiednio przedstawią sytuację zachęcając tym nowych widzów do śledzenia dalszych odcinków serialu tureckiego, bo tylko ten serial jest promowany - o pozostałych pisali tylko pierwszego dnia przy premierze i później drugi raz, gdy dodali je do playpuls. Natomiast tureckie seriale reklamują średnio 2-3 razy w tygodniu. Wydaje mi się też, że Knm aż takiej dobrej widowni nie zbiera, skoro ciągle go reklamują. Analogicznie było przecież z serialami pasm wieczornych - wszystkie reklamowane na profilu przy niemal każdym odcinku miały na tyle marną widownię, że o kolejnych sezonach można tylko pomarzyć, natomiast stacja kupuje kolejne tytuły.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 171
x 329
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

Ten nowy "kebab" Pulsu - "To moje życie!" ma iście kopciuszkowy scenariusz. Może być hit.
Jordi
VIP Expert
x 1825
x 1818

Telenowele

Post autor: Jordi »

[email protected] mam dokłanie to samo zdanie. Tu nie będzie żadnej komedii. W O Hayat Benim jest już wszystko, co ma też produkcja latynoska. Co prawda wszystko brzmi megaprzewidywalnie , ale każda taka klasyczna historia miłosna nie jest niczym nowym.

W czwartek dostanę wynik średni sierpniowych epów Kiraz Mevsimi i rating finału, to go podam, ale wychodzi na to, że wbrew temu co pisze Jantar - przynajmniej KM miał zadowalające wyniki. Inaczej nie inwestowaliby w 2 kolejne seriale...
katep
Użytkownik

Telenowele

Post autor: katep »

Jordi pisze:[email protected] mam dokłanie to samo zdanie. Tu nie będzie żadnej komedii. W O Hayat Benim jest już wszystko, co ma też produkcja latynoska. Co prawda wszystko brzmi megaprzewidywalnie , ale każda taka klasyczna historia miłosna nie jest niczym nowym.

W czwartek dostanę wynik średni sierpniowych epów Kiraz Mevsimi i rating finału, to go podam, ale wychodzi na to, że wbrew temu co pisze Jantar - przynajmniej KM miał zadowalające wyniki. Inaczej nie inwestowaliby w 2 kolejne seriale...
dokładnie, w tej telce była magia i widać do na równych forach i na facebooku, ludzie już się nastawiają na 19 września i na oglądanie 2 sezonu w oryginale. Wyniki muszą być koło 4. Kontrakt dużo słabszy, ale to w sumie dopiero 3 odcinki były,może się rozkręci...
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

@Jordi, nie napisałam, że były totalną klapą, ale że wszystkie miały zbliżone wyniki, a tureckie mogą mieć zadowalające stację. Natomiast jeśli chodzi o inwestycję w kolejne tytuły to sądzę, że raczej kupowali je w pakiecie - przynajmniej Kontrakt o miłość wraz z To moje życie. Dlaczego? Bo Kontrakt jest zbyt krótki, żeby mieli czekać na rozwój wypadków z oglądalnością. Tym bardziej, że jeszcze na dobre Kontrakt się nie zaczął, a już jest informacja, jaki serial będzie następny.

Co do nowego "kebabu" Pulsu to może i jest to historia Kopciuszka i ma prawie wszystko, co ma telenowela, jednak pewnych rzeczy Turcy nie mogą pokazywać w serialach. Powodem tego są panująca religia i obyczajowość. Dlatego uwaga widza odwracana jest elementami komedii i galopującej akcji. Ale zwróćcie uwagę, że w żadnym serialu tureckim nie było scen łóżkowych, ani nawet odrobiny nagości - coś, co w telenowelach latynoskich jest normalnym elementem. Zwróćcie uwagę, że jeśli już jakaś bohaterka jest w ciąży to cała sytuacja jest przedstawiana jako naganna. Takich elementów jest znacznie więcej. W sumie, gdyby ograniczyć te głupawki komediowe to z 2-u godzinnego odcinka zostałoby ze 30 minut i wtedy rozwojem akcji i przedstawieniem bohaterów seriale bardziej by przypominały telenowele z lat 50-ych czy 60-ych, kiedy w telewizji zachodniej, jak i w samym Hollywood, była daleko posunięta cenzura obyczajowa, o której pewnie mało kto dziś pamięta lub w ogóle wie.
Jordi
VIP Expert
x 1825
x 1818

Telenowele

Post autor: Jordi »

Zdarzają się produkcje tureckie "bardzo odważne" jak na ten kraj. Np świetna namiętna scena w Ezel. Odcinek puszczono po 23, a i tak była krytyka rządu i ichniejszej KRRITV...

Wiadomo, że jak coś leci o 20, to nie może być zbyt odważne. Puls kupuje telki FOX wszystkie z slotów o 20:00. Ale O Hayat Benim o tyle jest inne, że nie ma tam praktycznie grama komedii. To melodramat z tajemnicą urodzin i naprawdę podłymi antagonistami - nie taka Onem z Kiraza czy Musztarda (czy jak jej tam - matka Fatiha) z Ask Yeniden. Przy "udawanej" siostrze głównej i jej rodzicach z OHB to aniołki są.

Sekret to ja się dziwię, że tyle wytrzymali, bo od 4-5 miesięcy oscyluje z ledwo 2% udziałem, a to no mimo wszystko dość słaby wynik.
dawid99
Junior
x 2

Telenowele

Post autor: dawid99 »

Mnie ciekawi, jak CI. :P
Czy oglądalność poszła jeszcze wyżej.
Czekam również na ratingi SD, LQLVMR i AY oraz końcowe odcinki KM.

Palomita
Użytkownik
x 1

Telenowele

Post autor: Palomita »

Turcy nie pokazują też alkoholu. Zwróćcie uwagę, że kieliszki i butelki są rozmazane.
Natomiast ciekawa jestem, czy nasz KRRiT nie nałoży na PULS kary za scenę łóżkową w LQLVMR, pokazaną w środku białego dnia. ;)
dawid99
Junior
x 2

Telenowele

U nas sceny łóżkowe są chyba dopuszczalne o każdej porze.
Właśnie nwm, po co zamazują. Rozumiem, gdyby były etykiety, ale zwykle szklanki...

Kyrtap1993
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Kyrtap1993 »

Jantar pisze:Ale zwróćcie uwagę, że w żadnym serialu tureckim nie było scen łóżkowych, ani nawet odrobiny nagości - coś, co w telenowelach latynoskich jest normalnym elementem.
I tutaj się mylisz. W "Aski Memnu", na którym opierało się "Pasión Prohibido" miało sceny łóżkowe/rozbierane. Np. tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=aVFBdZnShew
Awatar użytkownika
Marecki384
Obserwator

Telenowele

Post autor: Marecki384 »

Lukałem na filmwebie ile tam jest telenowel
Pomyślcie co by było jakby więcej prywatnych tv było na początku lat 90
Byłby zalew
A co do tureckich seriali to ludzie mają najwyraźniej dosyć amerykańskiej papki
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 189
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Poland »

W Czwórce tym razem od 31 sierpnia nowa telenowela - Kotka. Emisja w dni powszednie o 16:00 z powtórką o 10:00. Dzikie Serce z kolei zostaje przeniesione na 11:00.
Poland - Aktywnie najlepszy!
dawid99
Junior
x 2

Telenowele

"Dzikie serce" zostaje nadal o 17:00 z powtórkami o 11:00.

Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 189
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Poland »

Dzięki za poprawkę. Przeglądając ramówkę na stronie Telemagazynu nie zauważyłem że "Dzikie Serce" będzie też z odcinkiem premierowym.
Poland - Aktywnie najlepszy!
dawid99
Junior
x 2

Telenowele

Czyli oficjalnie można napisać, że od 31 sierpnia emisja telenowel i produkcji telenowelowo-serialowych (tureckich) będzie wyglądała tak:
6:00 "Zbuntowany anioł" - Puls 2
7:00 "Teresa" - TVN Fabuła
7:20 "Na straży miłości" - Polonia 1
8:30 "Kontrakt na miłość" - TV Puls
10:00 "Kotka" - TV4
10:00 "Tysiąc i jedna noc" - TVP1
10:55 "Wspaniałe stulecie" - TVP1
11:00 "Dzikie serce" - TV4
11:00 "Santa Diabla" - TV Puls
11:30 "Teresa" - TVN Fabuła
12:00 "Za głosem serca" - TV Puls
12:30 "Imperium miłości" - TVP2