Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Jantar
Activist
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 07 lip 2017, 13:47

Zdania są podzielone, jeśli chodzi o typy telek. Jednak nie da się ukryć, że najchętniej oglądane są typowe klasyki, choć niektórych irytują głupkowate wątki, czy sceny. Komedie od czasu do czasu też są pożądane - choćby dla złapania oddechu, odrobiny zapomnienia od rzeczywistości i rozrywki. Czasami właśnie takie komedie sprawiają nam wiele radości i dobrze nam się je ogląda. Tureckie seriale są w większości ciężkie w odbiorze, poruszają bardzo poważne tematy, które wynikają z ich kultury, obyczajowości i nawet religii. W Turcji kobiety nadal muszą walczyć o swoje prawa, nadal panuje bezwzględny patriarchat (zwłaszcza na prowincjach) - w naszym świecie takie sprawy jak aranżowane przez rodziny małżeństwa, obowiązkowe poślubienie wdowy przez najbliższego krewnego zmarłego męża (nawet nieletniego), małżeństwa nieletnich, zabroniona nauka dla kobiet nie istnieją, a tam są jednak nadal na porządku dziennym. O maltretowaniu psychicznym, fizycznym, finansowym, a czasem wręcz katowaniu, nie wspominam, bo to akurat częste jest w naszym kręgu kulturowym - wystarczy poczytać rodzime wiadomości. Jednakże to są tematy ważne dla telenowel i swego czasu były też bardzo ważne w telenoweli latynoskiej.
vlv
Użytkownik

Telenowele

Post autor: vlv » 07 lip 2017, 17:13

Zamiast czegoś nowego wolałbym, żeby dokończli to, co przerwali.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Palomita
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Palomita » 07 lip 2017, 19:08

@JOHNY BEEGOOD
czyli to będzie... 'Cerca, cada vez mas cerca'... ;)
dawid99
Junior

Telenowele

Post autor: dawid99 » 08 lip 2017, 10:30

Miejmy nadzieję, że będzie to miła niespodzianka. :)

AnaBr
Użytkownik

Telenowele

Post autor: AnaBr » 08 lip 2017, 15:41

A ja mam nadzieję, że jest to prawdziwa informacja, niż plotka wyssana z palca. :)
Awatar użytkownika
Alek
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Alek » 08 lip 2017, 16:37

Obywatel BEEGOOD nie rozpowszechnia nie sprawdzonych informacji.
Palomita pisze:@JOHNY BEEGOOD
czyli to będzie... 'Cerca, cada vez mas cerca'... ;)
czyli będzie to :

Obrazek

:)
pablo21
Obserwator

Telenowele

Post autor: pablo21 » 08 lip 2017, 23:52

Telenovela "Twoja na zawsze" w TV4 zakończy się w emisji gdzieś w połowie września 2017. Tak więc od września możemy mieć w TV4 dwie nowe premiery? Całość ma 137 odc.
Co do TV Puls to Johny B. wie co mówi a info ma sprawdzone :-)
Awatar użytkownika
Alek
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Alek » 09 lip 2017, 12:44

pablo21 pisze: Co do TV Puls to Johny B. wie co mówi a info ma sprawdzone :-)

:P :D
Palomita
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Palomita » 09 lip 2017, 14:20

pablo21
Obserwator

Telenowele

Post autor: pablo21 » 09 lip 2017, 14:45

vlv pisze:Zamiast czegoś nowego wolałbym, żeby dokończli to, co przerwali.
Też jestem także za tym by dokończyli to co przerwali. Zwłaszcza szkoda mi przerwanej emisji "Jesteś Moim życiem" i "Sekretu". :-(
Przy okazji niech też będą nowości z telenovel dla równowagi w ramówce. :-)
Awatar użytkownika
Alek
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Alek » 09 lip 2017, 15:03

pablo21 pisze:
vlv pisze:Zamiast czegoś nowego wolałbym, żeby dokończli to, co przerwali.
Też jestem także za tym by dokończyli to co przerwali. Zwłaszcza szkoda mi przerwanej emisji "Jesteś Moim życiem" i "Sekretu". :-(
Przy okazji niech też będą nowości z telenovel dla równowagi w ramówce. :-)
Sos mi vida wyemitował Polsat Romans do końca. A "Sekretu" żal. Tym bardziej, że padło tyle szumnych obietnic 8)
Palomita pisze:@Alek
Johnny B. Goode
https://www.youtube.com/watch?v=6ROwVrF0Ceg
:)
Bardziej po Pulsowemu jest to :

pablo21
Obserwator

Telenowele

Post autor: pablo21 » 09 lip 2017, 15:12

Nie każdy ma lub miał Polsat Romans bo to płatny kanał. Widzowie DVB-T nie mieli i nie mają Polsat-u Romans. Pamiętaj o tym!
Jantar
Activist
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 09 lip 2017, 15:17

Zgadzam się z przedmówcą: Sos mi vida w całości był na Romansie, więc uważam, że szkoda czasu antenowego, bo dobrych wyników nie będzie - kto miał obejrzeć to obejrzał, zwłaszcza znając Puls i jego roszady ramówkowe z dnia na dzień.

Natomiast też żałuję Sekretu. A tyle było obietnic dokończenia emisji historii Pepy i Tristana! Oficjalne info do redakcji prasowych nawet szło - Świat Seriali kilka razy publikował informacje powołując się na redakcję programową. A skończyło się tak, że serial urwano w pół słowa, bo prezesowi 2% oglądalności o 6.00 rano nie wystarczało. I przypomnę jeszcze, co napisałam, jak pan Jacek zapowiedział emisję Sekretu po zakupie. Pisałam, że obawiam się, że tych 381 odcinków nie zobaczymy, że zostanie nam urwany w najmniej odpowiednim momencie. I dokładnie tak się stało.

O innych przerwanych serialach i telenowelach nawet nie wspomnę, bo jest tego troszkę. Pomijam seriale, które są emitowane na innych kanałach, bo tych przynajmniej nie jest żal. Ale te premierowe w polskich tv, które tylko Puls miał na swojej antenie mogłyby zostać dokończone. Z pewnością spotkałoby się to z aprobatą widzów i przełożyło na oglądalność także innych pozycji w ramówce. Bo niestety takie urywanie seriali działa na widzów w sposób odstraszający - każdy myśli: "Po co mam zaczynać oglądanie serialu na tym kanale, skoro w każdej chwili mogą go zdjąć z emisji?". Widzowie godzą się na zmiany godzin, o ile jest odpowiednia informacja w odpowiednim terminie i jest dostępna prawidłowa ramówka, ale usuwanie seriali po kilkudziesięciu, kilkunastu, czy kilku odcinkach odbierają jako brak szacunku do widza i czasu, jaki poświęca danej stacji.
Awatar użytkownika
Alek
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Alek » 09 lip 2017, 15:23

pablo21 pisze:Nie każdy ma lub miał Polsat Romans bo to płatny kanał. Widzowie DVB-T nie mieli i nie mają Polsat-u Romans. Pamiętaj o tym!
Mam dziwną telewizję, bo u mnie większość płatnych kanałów jest bezpłatna w tym Polsat Romans, Novela TV, 4 kanały Filmboxu i wiele innych.
Dopłacić muszę za HBO, Canal+ lub Cinemaxy.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] » 09 lip 2017, 16:02

Po co znów emitować produkcje, które już raz sie nie sprawdziły? Przecież nie bez powodu przerwano ich emisję. Znów chcecie Pulsu bez telenowel?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”