Telenowele

Forum fanów telenowel :)
lukison
Użytkownik

Telenowele

Post autor: lukison » 05 wrz 2018, 17:51

Co do ''Zbuntowanego Anioła'' to wcześniej już nie raz stacja nie miała problemu z dokończeniem ;) - Wiem że większość straciła nadzieje ale liczę na to że po ''Zbuntowanym... '' TV Puls wykupi nowość od Telemudno, zawsze widz ma pewien wybór a nie tylko TV4 i ich meksykańskie telenowele na jedno kopyto.
0 x
Wieczna Miłość - TVP 1 [16:05]
Jantar
VIP Expert
x 8
x 37
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 05 wrz 2018, 18:33

@lukison, nie piszemy posta pod postem - patrz twoje poranne wpisy. Następnym razem będzie ostrzeżenie.

Co do Pulsu to lepiej niech już nie kupują telenowel, a już na pewno nie kryminalnych. Ostatnia kryminalna telka u nich wylądowała po dłuższej przerwie na ich VOD i mało kto ją dokończył oglądać przy ich ciągłych problemach z serwisem. Ja nie mogłam, bo ich VOD ciągle mi pokazywał komunikat, że "serwis nie działa w moim kraju". I nie pomogły żadne zgłoszenia faktu, że mieszkam w Polsce i mam polskie IP i polskiego operatora.

Również mają na sumieniu sporo tytułów zdjętych z emisji i nawet bez dokończenia w VOD. Także i telenowele tego doznały, choć sami wielokrotnie zapewniali na swoim profilu, że "telenowele emitują zawsze w całości". Guzik prawda, przykład to chociażby "Jesteś moim życiem", czy "Sekret". Ten ostatni po 346 odcinkach urwali samą końcówkę. Zapowiadali emisję tych 35 odcinków aż 5 razy, nawet oficjalnie w "Świecie Seriali", i nie dokończyli. Dodam jeszcze, że w chwili przerwania emisji "Sekret" był emitowany o 6.00, a więc i z tego pasma wyrzucają, jak im coś nie pasuje.

Co do "Marii z przedmieścia" - wspomnień czar... Życzę sobie i reszcie fanów, żeby było więcej powrotów po latach...
0 x
Ann
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Ann » 05 wrz 2018, 22:32

PPM pisze:Jak tam Wasze wrażenia po pierwszym odcinku "Marii z przedmieścia"? :) Dla mnie dzisiejszy odcinek był premierowy - 20 lat temu nie oglądałem "Marii" od początku. Zacząłem (jeśli dobrze pamiętam, wybaczcie, minęło sporo czasu :) ) od mniej więcej odcinka gdzie akcja posunęła się jakieś 7 lat.
W każdym razie ogląda się przyjemnie i z sentymentem trochę. To był taki hit, że każdy oglądał, bez wyjątku.
Dla mnie to tez premiera, oglądałam gdzieś od połówki, ale i tak niewiele pamietam ;) Bardzo fajne uczucie zobaczyć znowu Marię na ekranie telewizora :) Obyśmy mieli więcej takich niespodzianek ;D ;D ;D
0 x
Eduardo
Użytkownik
x 38

Telenowele

Post autor: Eduardo » 06 wrz 2018, 9:19

Światło twoich oczu - przeciętny początek. Wszystko było identyczne jak w Esmeraldzie. Nie postarali się o nic nowego tylko skopiowali identycznie pierwowzór. Zobaczę czy się rozkręci, bo jak nie to sobie daruję. Nie lubię smętnych telenowel a ta wydaje mi się że może taka być. Ale gorsza od Esmeraldy chyba nie będzie. Pierwowzór był jak dla mnie kiepski. Taka typowa telka z której ludzie sobie kręcą bekę i naśmiewają sie z ludzi co to oglądają.

Maria z Przedmieścia - nie wiem czym ludzie się tu zachwycają. Główna bohaterka strasznie irytująca. Jej zachowanie jest strasznie przerysowane. Kto normalny się tak zachowuje. Wiem że ma 15 lat i jest nierozgarnięta, ale bez przesady. A ten cały Luis Fernando wydaje się głupkiem. Rzuciła go jakaś panna i oszalał. Już nie wspomnę o fatalnej grze aktora w pierwszym odcinku gdzie pokazał swój kunszt udając pijanego.

Kiedyś TV4 potrafił kupować dużo lepsze telki, które wciągały. A teraz jakieś smętne bajeczki o kopciuszkach. Może Puls kiedyś wróci do telenowel Telemundo, bo co tu dużo mówić przerastają klasą Televisę.
0 x
lukison
Użytkownik

Telenowele

Post autor: lukison » 06 wrz 2018, 10:39

Rozumie twoje rozżalenie stacją TV Puls - Bardziej chodzi mi o wybór i owszem rozumiem że każdym ma swój gust ale tutaj zgadzam się z Eduardo, również uważam że wcześniejsze telki od TV 4 bardziej wciągały.

Niestety teraz stacja również mnie zawiodła obie produkcji uważam za zbyt nijakie i nadto sztuczne nie tylko chodzi o historie ale też właśnie grę aktorską, dlatego również liczę na TV Puls i telkę od Telemudno które mnie zdecydowanie bardziej wciągają .
0 x
Eduardo
Użytkownik
x 38

Telenowele

Post autor: Eduardo » 06 wrz 2018, 11:02

lukison pisze:Rozumie twoje rozżalenie stacją TV Puls - Bardziej chodzi mi o wybór i owszem rozumiem że każdym ma swój gust ale tutaj zgadzam się z Eduardo, również uważam że wcześniejsze telki od TV 4 bardziej wciągały.

Niestety teraz stacja również mnie zawiodła obie produkcji uważam za zbyt nijakie i nadto sztuczne nie tylko chodzi o historie ale też właśnie grę aktorską, dlatego również liczę na TV Puls i telkę od Telemudno które mnie zdecydowanie bardziej wciągają .
Kiedyś to były na TV4 Kiedy się Zakocham, Otchłań namiętności, Zakazane uczucie, Ukryta miłość czy nawet Osaczona i Eva Luna z innej wytwórni. Te telenowele wciągały, a teraz jakieś mizerne i bez polotu te telenowele. Nic się w nich nie dzieje i po pierwszych odcinkach daje sobie spokój z oglądaniem. Żeby chociaż główni bohaterzy przyciągali. Ale na przykład w Marii z przedmieścia, główna bohaterka zachowuje się tak nie naturalnie i głupio, że nie wzbudza mojej sympatii.
Z telemundo świetne były Santa Diabla, Niewinna Intryga, Królowa Serc, Dom po sąsiedzku i Duch Eleny. Nie było jakiś głupkowatych historyjek o kopciuszku. Nie żebym coś miał do tego typu telenowel, ale Televisa robi je strasznie sztuczne.

Nie cytujemy ostatniego posta. Chyba, że odnosisz się tylko do jakiejś jego części. Następnym razem będzie ostrzeżenie. / Jantar
0 x
Jantar
VIP Expert
x 8
x 37
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 06 wrz 2018, 12:29

Eduardo pisze:Z telemundo świetne były Santa Diabla, Niewinna Intryga, Królowa Serc, Dom po sąsiedzku i Duch Eleny. Nie było jakiś głupkowatych historyjek o kopciuszku. Nie żebym coś miał do tego typu telenowel, ale Televisa robi je strasznie sztuczne.
Chyba nie muszę ci przypominać, jak było z emisją tych telenowel? Santa Diabla nie została dokończona na antenie - po jakimś czasie łaskawie dokończyli ją na VOD, co skończyło się oglądaniem przez garstkę fanów. Niewinna intryga wylądowała w emisji o 6.00. Królowa serc w premierze utrzymała się w swoim paśmie, ale powtórka nawet z 8.00 wylądowała na 5.00. Dom po sąsiedzku leci tylko na Noveli TV, a to kanał tematyczny, więc oglądalność liczy się inaczej. Nie mówiąc już o tym, że dostępność do tego kanału jest znikoma. Na kanale ogólnym, Polonii1, została zdjęta po 90 odcinkach. Duch Eleny przeszedł z 14.00 na 10.00 i cudem dotrwał do końca - tylko dlatego zresztą, że jeszcze wtedy potrafili dokończyć emitowane telenowele.

Niestety telenowele Telemundo nadają się tylko i wyłącznie na kanał tematyczny, a nie na ogólny naziemny, gdzie liczy się oglądalność. Jeśli Puls kupi kolejną telenowelę kryminalną to znów spadnie ona z anteny już po zaledwie 10-u odcinkach. Zauważcie, że w ostatnich kilku latach seriale spadają z ramówki już po tygodniu, góra 2-ch. I jak wyrzucą z ramówki, bo przykładowo oglądalność będzie na poziomie 1,5%, a prezes oczekuje 7% to znów będzie wściek, wyzwiska, fala hejtu na ich profilu, co i tak w niczym nie pomoże i telenowela nie wróci. Inna stacja też nie wyemituje, bo Puls zablokuje prawa emisyjne na 3-4 lata. Zastanówcie się dobrze, czy tego właśnie chcecie, bo tak się to skończy.

Możecie się wyśmiewać, że ludzie oglądają proste historie o Kopciuszku, ale to jest samo życie. Od początku kinematografii i telewizji dużym powodzeniem wśród widowni cieszyły się właśnie dramaty i melodramaty, które wywodzą się wprost z powieści romantycznych. Zawsze tak było i zawsze tak będzie. Pamiętajcie też, że już od dzieciństwa mamy styczność z takimi historiami poprzez wszelkiego rodzaju baśnie np. Andersena, czy braci Grimm. Te baśniowe historie o Kopciuszku siedzą w nas gdzieś głęboko i z czasem ewoluują na powieści romantyczne, seriale obyczajowe, czy telenowele.
0 x
xime
Użytkownik
x 3

Telenowele

Post autor: xime » 06 wrz 2018, 13:02

Według mnie najważniejsze jest uczucie, a w telenowelach Telemundo nie zawsze wątki romantyczne są prowadzone tak aby ruszyć naszym sercem, częściej chcę jedynie wzbudzać sensacje a to akurat nie każdy lubi. Kopściuszki za to są głównie nastawione na uczucie, tylko trzeba pamiętać, że Kopciuszek nie oznacza, że w ciemno można powiedzieć że spodoba się to widowni, bo były takie telenowele, które mimo że rosy a jednak nie spodobały się widowni. W czym tkwi sekret to chyba nikt nie wie.

Po pierwszym odcinku Marii jestem zachwycona. Urok dawnych telenowel nadal działa na widzów. Wiadomo ciuchy, fryzury, technologia to wszystko widać, że jest już przeszłością, ale dobrze się to ogląda. Z resztą dom de la Vegów nadal prezentuje się okazale. Infantylność Marii jest specjalnie eksponowane przez aktorkę, bo jednak gra znacznie młodszą od siebie, taką jest jej interpretacja młodziutkiej,infantylnej, nieokrzesanej Marii.
[ Spoiler ]
.
Druga telenowela powiewała nudą. Niby podobna do Esmeraldy, ale jednak odcinek się dłużył. Bardzo nie podoba mi się entrada, bardzo dużo ujęć piosenkarki a sceny z serialu bardzo powolne. Nieciekawie to wygląda. Co mogę docenić to ciekawe ujęcia. Chyba nietypowe w telenowelach. O postaciach nie bardzo jest co powiedzieć, poza tym że główny aktor wygląda na ponad 10 lat starszego zarówno od Mariny jak i odpowiedniczki Gracieli, a są przecież w tym samym wieku co Marina na pewno.

Ciekawa jestem oglądalności, ale na to trzeba będzie poczekać.
0 x
Eduardo
Użytkownik
x 38

Telenowele

Post autor: Eduardo » 06 wrz 2018, 13:07

Tu już nawet nie chodzi o telenowele kryminalne. Ale po co cały czas katować ludzi tymi samymi historiami. Ten sam motyw jest w każdej telenoweli emitowanej na TV4. Na przykład Zakazane uczucie miało ciekawą historię, biedna dziewczyna zostaje służącą bogatego sparaliżowanego bogacza. Z czasem się w nim zakochuje itp. Albo innym przykładem klasycznej telenowlei może być Ukryta miłość, gdzie dziewczyna też była biedna. Klasyczna i prosta telenowela też może być ciekawa. Ale ile razy można oglądać dziewczynę mieszkającą w szałasie, na wysypisku czy w innych slamsach. Te historie są tak podobne do siebie, że wydaje się jakby tylko aktorzy się zmieniali. Mogliby się pokusić o coś ciekawszego.
0 x
vlv
Użytkownik
x 4

Telenowele

Post autor: vlv » 06 wrz 2018, 13:10

Pełna zgoda z @Jantar. Klasyczne telenowele to jest to. Moim zdaniem słowa "kryminalne" i "telenowela" w ogóle nie idą w parze i nie powinny być nigdy łączone, chyba że na dedykowanych stacjach czy serwisach, gdzie wybredni fani mogą sobie obejrzeć takie nietypowe produkcje.

"Królowa serc" to była masakra. Ledwo przetrwałem 20 odcinków. Tępota, sztuczność, green screen, ten udawany przepych aż wylewał się z ekranu skutecznie zniechęcając seans.

Z Telemundo klasyczna "Gorzka zemsta" mogłaby być dużym hitem, może i większym niż "Esmeralda", szkoda że Puls jest takim ignorantem, aby to dostrzec. Jego strata.
0 x
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Jantar
VIP Expert
x 8
x 37
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 06 wrz 2018, 14:04

Eduardo pisze:Tu już nawet nie chodzi o telenowele kryminalne. Ale po co cały czas katować ludzi tymi samymi historiami. Ten sam motyw jest w każdej telenoweli emitowanej na TV4. Klasyczna i prosta telenowela też może być ciekawa. Ale ile razy można oglądać dziewczynę mieszkającą w szałasie, na wysypisku czy w innych slamsach. Te historie są tak podobne do siebie, że wydaje się jakby tylko aktorzy się zmieniali. Mogliby się pokusić o coś ciekawszego.
Bo w tamtych rejonach świata tak właśnie wygląda życie. Jest bardzo duże rozwarstwienie społeczne, duża przepaść ekonomiczna, duże bezrobocie - po prostu samo życie. Telenowele klasyczne mają też za zadanie edukować społeczeństwo, pokazywać różne wątki społeczne. U nas jednak ta przepaść ekonomiczna między poszczególnymi warstwami społeczeństwa nie jest aż tak duża, jest też znacznie lepsza edukacja, co powoduje, że niektóre wątki bardziej nas irytują. To wszystko ma swoje korzenie głęboko w historii, a także w religii - to ostatnie zwłaszcza tyczy się seriali tureckich (przykładowo jedna z najważniejszych kwestii to prawa kobiet, które w Europie są uważane za coś oczywistego, ale w Ameryce Łacińskiej, czy w krajach muzułmańskich już niekoniecznie). Wprawdzie na przestrzeni stuleci obyczajowość się zmienia, zmieniają się także społeczeństwa, kobiety uzyskały prawa zaledwie 100 lat temu (i Kościół Katolicki coraz częściej mówi, że trzeba je nam odebrać), jest postęp cywilizacyjny i edukacyjny to jednak pewne sprawy codzienności były, są i będą zawsze takie same: każdy z nas się zakochuje i prędzej czy później zakłada własną rodzinę, każdy z nas ma lepsze czy gorsze relacje ze swoimi krewnymi. I o tym właśnie opowiadają telenowele. Te wątki zawsze będą takie same, a będzie się zmieniało tylko ich tło społeczne, historyczne, obyczajowe.
0 x
lukison
Użytkownik

Telenowele

Post autor: lukison » 06 wrz 2018, 14:27

Sam też lubię melodramaty ale dobrze zrobione - Owszem każdy ma swoje zdanie ale gdy widzę w ''Esmeraldzie'' jedną z bohaterek gdzie wręcz rozpacza po śmierci męża, a w kolejnej scenie zadaje sobie sprawę że przecież kocha innego - I zrobi teraz wszystko żeby go odzyskać, bo nie wyobraża sobie życia bez niego to wybaczcie ale ja pasuje :rolleyes: .
0 x
Eduardo
Użytkownik
x 38

Telenowele

Post autor: Eduardo » 06 wrz 2018, 14:42

vlv pisze:Pełna zgoda z @Jantar. Klasyczne telenowele to jest to. Moim zdaniem słowa "kryminalne" i "telenowela" w ogóle nie idą w parze i nie powinny być nigdy łączone, chyba że na dedykowanych stacjach czy serwisach, gdzie wybredni fani mogą sobie obejrzeć takie nietypowe produkcje.

"Królowa serc" to była masakra. Ledwo przetrwałem 20 odcinków. Tępota, sztuczność, green screen, ten udawany przepych aż wylewał się z ekranu skutecznie zniechęcając seans.
.
No widzisz dla ciebie masakrą są telenowele typu Królowa serc, a dla mnie typu Esmeralda. Ale każdy ma inny gust i o tym się nie dyskutuje.

Co do telenowel to one nie dzielą się tylko na kryminalne i klasyczne. Są też takie pośrodku jak np. Otchłań namiętności. Gdzie jest normalna historia miłosna, ale są w tym też wątki gdzie jest sporo akcji. I właśnie o takie telenowele w polskiej telewizji mi chodzi. Ostatnia taka to chyba była "Za głosem Serca".
Ja tam lubię jak coś się dzieje w telenoweli. Jak są ciekawi Villanii którzy nakręcają akcję, ciekawe wątki, tajemnice. A nie tylko jakieś smętne opowieści, które nic nowego nie pokazują. Na ogół jest biedaczka która później okazuje się bogaczką, prot idiota który wierzy we wszystko co mu się powie. To już zbrzydło. Wiem że Polacy nie lubią myśleć i bardziej rozbudowane telenowele są dla nich niestety za trudne :angry:
0 x
Jantar
VIP Expert
x 8
x 37
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 06 wrz 2018, 14:52

Eduardo pisze:Co do telenowel to one nie dzielą się tylko na kryminalne i klasyczne. Są też takie pośrodku jak np. Otchłań namiętności. Gdzie jest normalna historia miłosna, ale są w tym też wątki gdzie jest sporo akcji. I właśnie o takie telenowele w polskiej telewizji mi chodzi. Ostatnia taka to chyba była "Za głosem Serca".
Ja tam lubię jak coś się dzieje w telenoweli. Jak są ciekawi Villanii którzy nakręcają akcję, ciekawe wątki, tajemnice
Te telenowele bazują na motywach "Romea i Julii" Szekspira. Masz zwaśnione rodziny, młodych zakochanych w sobie, konflikt od pokoleń, intrygi i mnóstwo rodzinnych sekretów... To też są jednak klasyczne "rosy".
0 x
AnaPaula
Użytkownik
x 2

Telenowele

Post autor: AnaPaula » 06 wrz 2018, 19:56

Eduardo pisze:Co do telenowel to one nie dzielą się tylko na kryminalne i klasyczne. Są też takie pośrodku jak np. Otchłań namiętności. Gdzie jest normalna historia miłosna, ale są w tym też wątki gdzie jest sporo akcji. I właśnie o takie telenowele w polskiej telewizji mi chodzi. Ostatnia taka to chyba była "Za głosem Serca".
Ja tam lubię jak coś się dzieje w telenoweli. Jak są ciekawi Villanii którzy nakręcają akcję, ciekawe wątki, tajemnice. A nie tylko jakieś smętne opowieści, które nic nowego nie pokazują. Na ogół jest biedaczka która później okazuje się bogaczką, prot idiota który wierzy we wszystko co mu się powie. To już zbrzydło. Wiem że Polacy nie lubią myśleć i bardziej rozbudowane telenowele są dla nich niestety za trudne :angry:
Tak jak Ty wolę telenowele oparte na motywach szekspirowskich, jak wspomniała Jantar, połączenie romansu z wątkami kryminalnymi i unikam klasycznych historii o Kopciuszku, chyba że są ciekawie zrealizowane (np. "Ukryta miłość"), ale przykład porażki "Trzy razy Ana" oraz sukcesu przykładowo "Dzikiego serca" na TV4 pokazuje, że polscy widzowie przyjmują jedynie telenowele niewymagające dużego nakładu myślowego ;) I ze strategicznego punktu widzenia - aby utrzymać ten gatunek w naszej TV - lepiej, żeby stacje ostrożnie dobierały tytuły i sięgały po najprostsze klasyki... Choć nie wydaje mi się, aby zakup choćby "El Color de la Pasión" czy "Rosa Diamante" był nieostrożnością - są to klasyki, ale na wysokim poziomie - byłby to taki powiew świeżości i zmiana scenerii, wreszcie nie wysypisko śmieci czy chatka w lesie ;)
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”