Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Adix2004
Obserwator
x 18
x 22

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 09 gru 2018, 13:01

Wydaje mi się, że jeśli po "premierowej" emisji "Esmeraldy" Czwórka od razu dała by "Marię z przedmieścia" to ta również była by hitem. Jednak TV4 postawiło po raz enty dać "Nie igraj z aniołem", które po przejęciu pasma po "Esmeraldzie" (ostatnie odcinki miały powyżej 700. tys. widzów), "Nie igraj z aniołem" miało początkowo 500. tys. a jak było dalej nie wiadomo. Po "Nie igraj z aniołem" dali ponowie "Esmeraldę" oglądalność znowu zleciła. I tak pewnie na średnie stacji 300. tys. "Marii..." i "Światło..." nie udało nie podnieść pasma do oglądalności "Esmeraldy" dlatego Novela.pl pisze, że wyniki bez rewelacji, a pewnie mają oglądalność 300-400. tys.
Dobrym pomysłem była by emsja "Pauliny", która była u nas wielkim hitem, oglądalność 2,3 mln nawet Gabriela Spanic została zaproszona do Polski ale odmówiła z powodu innych zobowiązań na planie "Porywy serca".
0 x
Poti
Użytkownik
x 9

Telenowele

Post autor: Poti » 09 gru 2018, 13:08

Tak tylko pytanie czy Czwórka bierze to pod uwage ze Paulina to był drugi Hit Televisy zaraz po Esmeraldzie nie sadze. Oni maja swoją strategie i myślą po swojemu. :(
0 x
Jantar
VIP Expert
x 8
x 37
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 09 gru 2018, 13:12

Zależy też, co dla stacji oznacza "zadowalająca oglądalność". Paradokumenty mają oglądalność na poziomie 1,5 mln.
0 x
Adix2004
Obserwator
x 18
x 22

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 09 gru 2018, 13:31

Teraz każda stacja myśli po swojemu.
Kiedyś Czwórka "brała" pod uwagę zdanie widzów. Z tego co pamiętam było tak z "Nieposkromioną miłością". Każdy chciał tą telenowele a tu po wyemitowaniu była klapą.
Stacja parzy na własne produkcje inaczej niż na zagraniczne seriale. "Esmeralda" jest w TOP10 najlepszych seriali Czwórki pod względem oglądalności. Oczywiście pierwsze miejsca zajmują ich własne produkcje ale w tej liście znajduję się także "Nie igraj z aniołem", "Triumf miłości" i "Esmeralda".
Dla nich ich nowy serial "Septagon" jest hitem a miał oglądalność na pozomie 600. tys. Patrząc na wcześniejszą emisję i gatunek serialu telenowele na poziomie 300-400. tys. mają bardzo dobrą oglądalność. A wyższa oglądalność telenowel podwyższa średnie stacji.
0 x
Poti
Użytkownik
x 9

Telenowele

Post autor: Poti » 09 gru 2018, 15:32

No trzeba poczekac na ruch stacji czy w styczniu sie cos pojawi po Marii
0 x
Ann
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Ann » 09 gru 2018, 16:07

Poti pisze:Maria z przedmieścia konczy sie według obliczeń 16 stycznia. Natomiast Światło twoich oczu 15 lutego. A skoro wiele telenowel sprzed lat jest w sprzedaży to Czwórka ma pole manewru. Po prostu Esmeralda była trafiona natomiast Maria z przedmieścia i Światło twoich oczu niekoniecznie. Ale czekam cały czas na Pauline badz Fiorelle.
Aż trudno mi uwierzyć ze "Maria z Przedmieścia" ma tylko zadowalającą oglądalność - ja oglądam z wielką przyjemnością. Za to powiem wam ze "Paulina" chyba straciła po latach przynajmniej w moich oczach - postać Pauliny jest strasznie przerażająco naiwna - momentami irytująca, nie wiem czy jakbym miała wybierać co chciałabym zobaczyć po "Marii z Przedmieścia" nie zdecydowałabym się na jakiegoś innego klasyka...

Mnie sie marzy zeby ktoś odgrzebał Marię Celeste z Sonyą Smith ale to chyba nierealne :(
0 x
Poti
Użytkownik
x 9

Telenowele

Post autor: Poti » 09 gru 2018, 16:16

Przypuszczam że będzie tylko 1 telenowela nie nastawiam sie na 2 po słabych wynikach. Ale moglo by byc tym razem cos naprawde fajnego jakas Fiorella czy Cud Milosci badz Paulina czy Cristina. Ale podobno dostepne jest W niewoli uczuc ? Televisy. Gdyby Maria była emitowana sama to by sobie lepiej radziła widz miałby tylko 1 telenowele. Natomiast pasmo psuje Światło twoich oczu której emisja jest niewypałem.
0 x
xime
Użytkownik
x 3

Telenowele

Post autor: xime » 11 gru 2018, 18:15

Czemu emisja "Światła Twoich oczu" jest niewypałem? Wyżej określana jest jako "zadowalająca", więc chyba nie może być tak źle? Ciekawe czemu nie podają danych liczbowych, jedynie zdawkowe odpowiedzi.

Nie zauważyłam, żeby ktoś tu podawał tą informacje, więc napiszę, że ipla.tv ma w swojej bibliotece odcinki "Amores Verdaderos". Długo nie dodawali tej telenoweli do swojej oferty, aż straciłam nadzieję. Dopiero dzisiaj, przypadkowo zauważyłam, że w końcu jest! :)
0 x
Poti
Użytkownik
x 9

Telenowele

Post autor: Poti » 11 gru 2018, 19:57

Ale wyniki są słabe. Już od dluzszego czasu widać ta tendencje że jak sa 2 telenowele to oglądalność średnio się kształtuje. Jak jest 1 to jest inaczej. Wiec przypuszczam że bedzie na wiosne 1 tytuł.
0 x
Adix2004
Obserwator
x 18
x 22

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 11 gru 2018, 23:50

Dlaczego wyniki są słabe? Jak to określiła Novela.pl są "bez rewelacji". Czyli są pewnie na pozimie średniej stacji 300-400. tys. czyli są po prostu dobre. Jeśli były by słabe ty było by to poniżej 200. tys.
Choć teraz nie wiadomo co w głowach stacji siedzi. Ja chciałbym, żeby utrzymali pasmo - klasyk + premiera <3 I nawet o 6.00 rano mogli by dać "Mój grzech" lub "Kiedy się zakocham" <3
Od 10 stycznia wraca "Niewolnica Viktoria" o 6.00 tylko nie rozumiem dlaczego od 16. odcinka?
0 x
Jantar
VIP Expert
x 8
x 37
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 12 gru 2018, 1:49

Adix2004 pisze:Od 10 stycznia wraca "Niewolnica Viktoria" o 6.00 tylko nie rozumiem dlaczego od 16. odcinka?
Pewnie dlatego, że odc. 1-15 były emitowane w powtórce w zeszłym roku jakoś (góra w styczniu tego roku) w godz. południowych i nie miały rewelacyjnych wyników, więc zdjęli z emisji. A ponieważ o 5.00 rano emisja była w całości to teraz zostało "do zgrania" od tego 16-go odc. Z tego, co dziś mi powiedziano, ramówka na styczeń jeszcze nie jest ostateczna i "Niewolnica Victoria" jeszcze może się zmienić na coś innego. Ostateczna ramówka ma być tuż przed świętami.

Biorąc pod uwagę, że "Niewolnica Victoria" skończyła się zaledwie 3 miesiące temu, nie daję dobrych wyników o tej godz. 6.00, więc spodziewajmy się szybkiej zmiany na coś innego.
0 x
Adix2004
Obserwator
x 18
x 22

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 12 gru 2018, 7:44

To mam nadzieję, że się zmieni... Fajnie było by zobaczyć nawet o tej szóstej "Sezon na miłość" lub "Oblicza miłość"... Niestety pewnie już na te starsze "Miłość jak czekolada" i "Za głosem serca" nie mają już praw :(
Nie zdziwię się jak Puls zamieni "Niewolice..." na jakieś "Niesamowite" lub "Lekarze na start" :(
0 x
Pinirini
Użytkownik
x 8

Telenowele

Post autor: Pinirini » 12 gru 2018, 7:54

Adix2004 pisze:To mam nadzieję, że się zmieni... Fajnie było by zobaczyć nawet o tej szóstej "Sezon na miłość" lub "Oblicza miłość"... Niestety pewnie już na te starsze "Miłość jak czekolada" i "Za głosem serca" nie mają już praw :(
Nie zdziwię się jak Puls zamieni "Niewolice..." na jakieś "Niesamowite" lub "Lekarze na start" :(
Do telenoweli Za głosem serca mogą mieć prawa bo ta telenowela była przed Obliczami miłości wiec różnica nie duża.
0 x
Jantar
VIP Expert
x 8
x 37
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 12 gru 2018, 9:57

Nie mają już praw ani do Za głosem serca, ani do Oblicz miłości. Jeszcze mają prawa do Słodkiej miłości i do nieszczęsnej Victorii + Zbuntowanego.
0 x
Adix2004
Obserwator
x 18
x 22

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 12 gru 2018, 16:12

Skąd wiadomo, że mają tylko do tych telenowel?
Czyli do "Moje serce bije dla Loli" i "Sili" też nie mają już praw?
"Słodka..." napewno nie poleci skoro nawet przy 1. emisji nie utrzymała się o piątej rano.
Dziwię się, że Puls nie spróbuję pasma od 12.00-15.00. Odnowić prawa do emisji ich sprawdzonych telenowel "Miłość jak czekolada", dać hit sprzed lat (np. "Paulina"), jakaś premierę i nowy turecki serial. Ale co po tej stacji można się spodziewać? Jak dla mnie ta stacja to dno i wodorosty...
Szkoda, że Telewizja Metro nie chce emitować telenowel. Mogli by sięgnąć po coś z archiwum TVN skoro to grupa. A dla Metro byłby to dobry pomysł jeśli chodzi o telenowele.
Ostatnia wiadomość od Telewizji Metro dotycząca telenowel...
"No cóż, po prostu taki mamy plan, że telenowel u nas nie będzie. W przyszłości oczywiście teoretycznie wszystko jest możliwe, ale teraźniejszość będzie bez telenoweli. Ale nie trać wiary, może kiedyś, kto to wie?".
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”