Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Niby ta sama fabuła, ale zupełnie inny klimat.
A Gorzka zemsta była hitem, znam wiele osób które oglądają ją wielokrotnie, bo to po prostu świetna telenowela.
To jak ze Zbuntowanym aniołem, tyle razy był emitowany, a ludzie dalej chcą oglądać. 😉
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Mi Gorzka zemsta nie przypadła do gustu rzuciłam dalsze oglądanie po 1 odcinku kiedyś obejrzę całość :-\
Bloo411
Obserwator
Posty: 468
Rejestracja: 09 kwie 2021, 16:02
x 14
x 61

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bloo411 »

AnaPaula pisze: 30 lip 2021, 19:27 Szkoda, że gdy jakimś cudem w telewizji pojawia się telenowela latino, to wybór jest zupełnie nietrafiony :rolleyes: TTV sięgnęło po tytuł z wyższej półki, który najprawdopodobniej zaliczy klapę i stracimy pasmo... A wystarczyło nie silić się na eksperymenty i postawić na jakiś klasyk z Televisy - wtedy szanse powodzenia byłyby większe ;)
Czas przywyknąć, że jeżeli masz ochotę na telenowelę latino, to tylko Novelas+, lub Internet. Innej opcji nie ma. Nie ma co liczyć na stacje naziemne. One jak widać nie chcą telenowel, wolą sprawdzone paradokumenty.
Soy tu fan
Obserwator
Posty: 656
Rejestracja: 19 cze 2019, 4:39
x 137
x 86
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soy tu fan »

"W obronie honoru" jest zbyt amerykańska jak dla mnie. Kolumbijska faktycznie miała swój klimat
http://lastelenovelas.fora.pl - forum dyskusyjne o telenowelach latynoskich i nie tylko 8)
Liam
Junior
Posty: 1410
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 98
x 217

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

Nie żyje Gino Renni, czyli Ramon ze „Zbuntowanego anioła”. Aktor zmarł po krótkiej walce z COVID-19, w wieku 78 lat.
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Oglądam "Dzikie Serce" po raz 4 i znowu zachwyca tak powinno się robić telenowelę a Nathalie ma do tego talent :) Nie dziwi mnie ze telenowela miała aż pół miliona podczas emisji 6 lat temu o 17.00 w TV4 obecnie obejrzę 27 odcinek obyczajówki szybko wciągają :)
shawu
Obserwator
Posty: 429
Rejestracja: 19 maja 2018, 15:26
x 10
x 282

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: shawu »

1.
W obronie honoru bardzo mi się podobała jak oglądałem na player ale... pamiętam że wstawili 2/3 odcinków od razu. Oglądałem z dużym przewijaniem. Teraz jak oglądam w tv, to stwierdzam że się nie umywa do oryginału. Na plus jedynie rola Beatriz i uroda Andrei. W oryginale Beatriz/Eduvina była jakąś epizodyczną dziwaczką, tutaj fajnie jest przedstawiona. Odcinki są nudnawe, akcja zbyt amerykańska, latają z pistoletami jak w narko. Piosenkarka i jej wątki męczą strasznie.

2.
Aby rzetelnie ocenić telenowele trzeba odrzucić pierwszych 10 i ostatnich 10 odcinków. Ważne aby te 140 środkowych było dobre. W przypadku "Gorzkiej Zemsty" ten warunek został spełniony. Akcja była zwarta, z niecierpliwością czekało się na kolejne odcinki. @Maria123 zgadza się że początek nie porywał ale im dalej tym akcja się bardziej rozkręcała. Ostatnie odcinki bardzo słabe.
Była magia hacjendy, cudowna muzyka, dużo chemii, wątki jakieś bardziej zgrane. Raquela była komediowa ale jej postać miała drugie dno, na końcu łezka się przy jej wątku pojawiła. Z jej bratankami można było nie raz się popłakać ze śmiechu.
Ta telenowela ma magiczny klimat rzadko spotykany w tv (podobnie jak z naszym "Ranczem"). W tym przypadku można było się wzruszyć, pośmiać, a i łezka nie raz poleciała. Właśnie tego trzeba dobrym telenowelom.

3.
Co do pewniaków w tv dodam jeszcze "Luz Maria". Pamiętajmy że ten tytuł kojarzy prawie każdy w wieku 30+. Hit porównywalny do Esmeraldy.

4.
Co do powodów klap w tv:
- zero promocji, Esmeralda jakieś zapowiedzi miała ale to tytuł przyciągnął widzów.
- przerzucanie ramówki
- kiepski dobór tytułów
- debilne tytuły np. "Przeklęta" to bardziej pasuje do horroru niż opowieści o miłości.
- konkurencyjne pasma tureckie
- brak stałego pasma, co się odbuduje to likwidują

Telenowele mają szansę na sukces ale trzeba do tematu podejść poważnie.
La Bandida była mega hitem bo TVP się postarało aby tak było.
BasiaBasia12
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 07 maja 2021, 19:02
x 1
x 10

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BasiaBasia12 »

Nie mogę się z toba zgodzić. Co do Rubi to wersja z Barbara Mori była o wiele lepsza niż z Camilą Sodi to w Obronie honoru tak samo mnie wciągnęło jak Gorzka zemsta. Niby ta sama opowieść a każda postać tak inaczej przedstawiona. Niby postać Sofii a Normy to to samo a każda gra na swój sposób inaczej. Gabriela zagrała super ale tak samo zagrała swoją role Sonia. Powiem tak. Dwie wersje tego samego a ogląda się jak by dwie różne telenowele o tym samym wątku.
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Bo tylko fabuła i wątki były te same, a klimat już zupełnie inny.
Oglądałam W obronie honoru na początku z zaciekawieniem, ale im dalej tym już mniej mi się podobało. Jednak Gorzka zemsta była o niebo lepsza, tam było wszystko, czarne charaktery, komediowe postaci, chemia między 3 parami, muzyka, i co rzadko się zdarza, tam nie było wątków typu może mnie zdradził może nie, ale nie będziemy razem przez pół telenoweli. Bardzo mi się podobało, że sobie ufali. 🙂
Awatar użytkownika
Kamil1998
Poster
Posty: 1525
Rejestracja: 14 lut 2021, 19:45
x 4
x 614

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil1998 »

Wolę "Gorzką zemstę" za cudowny klimat, muzykę, obsadę. Za wszystko. Tam każdy znał swoje miejsce.
W "Obronie honoru" jedynie godna uwagi rola Sonyi Smith. Cudowna aktorka z ogromną charyzmą. 🔥♥️

Co do "Rubi" to obie wersje mnie kupiły. Bardziej ta z 2004 roku. Barbara Mori fenomenalna, wybitna i przepiękna. 😍 Camila poradziła sobie bardzo dobrze. Jedynie sceny płaczu y niej kulały, także ta kwestia do poprawki. ;)
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Mnie "W obronie honoru" się spodobało i wciągło po pierwszym odcinku ( nie tak jak Gorzka zemsta ) telenowela świetna Sonya Smith cudowna tak samo Scarlet Gruber kiedyś obejrzę jeszcze raz :)
Co do wersji Rubi Ceny marzeń ale mam na liście więc obejrzę Rubi z Camilą mi się podobała Camila świetna :)
Awatar użytkownika
karolina1995
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 01 mar 2016, 20:17
x 20
x 24

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karolina1995 »

Wg telemagazynu Wieczna miłość odcinki premierowe o 22:09 natomiast powtórki następnego dnia o 21:00 na Polonia 1 :)
La malquerida/mujer de nadie/Trzy siostry
Despertar contigo/Pasion y poder/
Kobieta z Vendaval/zakazany owoc/Dziedziczka/
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

shawu pisze: 02 sie 2021, 22:47 1.
W obronie honoru bardzo mi się podobała jak oglądałem na player ale... pamiętam że wstawili 2/3 odcinków od razu. Oglądałem z dużym przewijaniem. Teraz jak oglądam w tv, to stwierdzam że się nie umywa do oryginału. Na plus jedynie rola Beatriz i uroda Andrei. W oryginale Beatriz/Eduvina była jakąś epizodyczną dziwaczką, tutaj fajnie jest przedstawiona. Odcinki są nudnawe, akcja zbyt amerykańska, latają z pistoletami jak w narko. Piosenkarka i jej wątki męczą strasznie.

2.
Aby rzetelnie ocenić telenowele trzeba odrzucić pierwszych 10 i ostatnich 10 odcinków. Ważne aby te 140 środkowych było dobre. W przypadku "Gorzkiej Zemsty" ten warunek został spełniony. Akcja była zwarta, z niecierpliwością czekało się na kolejne odcinki. @Maria123 zgadza się że początek nie porywał ale im dalej tym akcja się bardziej rozkręcała. Ostatnie odcinki bardzo słabe.
Była magia hacjendy, cudowna muzyka, dużo chemii, wątki jakieś bardziej zgrane. Raquela była komediowa ale jej postać miała drugie dno, na końcu łezka się przy jej wątku pojawiła. Z jej bratankami można było nie raz się popłakać ze śmiechu.
Ta telenowela ma magiczny klimat rzadko spotykany w tv (podobnie jak z naszym "Ranczem"). W tym przypadku można było się wzruszyć, pośmiać, a i łezka nie raz poleciała. Właśnie tego trzeba dobrym telenowelom.

3.
Co do pewniaków w tv dodam jeszcze "Luz Maria". Pamiętajmy że ten tytuł kojarzy prawie każdy w wieku 30+. Hit porównywalny do Esmeraldy.

4.
Co do powodów klap w tv:
- zero promocji, Esmeralda jakieś zapowiedzi miała ale to tytuł przyciągnął widzów.
- przerzucanie ramówki
- kiepski dobór tytułów
- debilne tytuły np. "Przeklęta" to bardziej pasuje do horroru niż opowieści o miłości.
- konkurencyjne pasma tureckie
- brak stałego pasma, co się odbuduje to likwidują

Telenowele mają szansę na sukces ale trzeba do tematu podejść poważnie.
La Bandida była mega hitem bo TVP się postarało aby tak było.
Według mnie "Przeklęta" to byś bardzo dobry tytuł do tej telenoweli jaki mogli dać inny?
Pasma w TV4 zepsuła "Moja nadzieja" i "Trzy razy Ana" jedna zbyt komediowa ( takie w Polsce się nie przyjmują może na kanałach płatnych )
Druga zbyt psychologiczna gdy ją oglądałam to to była tortura szaro buro i ponuro :(
Liam
Junior
Posty: 1410
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 98
x 217

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

Odcinki telenoweli „Paloma” będą udostępniane na Player, dzień przed emisją w TTV.
Pierwszy odcinek na Player w niedzielę, 15 sierpnia.
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Nie moje klimaty więc chyba oglądać nie będę mogli zakupić Televisy "El vuelo de la Victoria" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości