Telenowele

Forum fanów telenowel :)
BasiaBasia12
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 07 maja 2021, 19:02
x 1
x 10

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BasiaBasia12 »

W 99,99% następną telenowela będzie La Dona z Aracely Arambula, narazie Novelas w Polsce idzie śladem tych samych aktorek. Cały czas powtarza się Angelica Boyer, Leticia Calderonon, i aktor grający Rodrigeza z Prześladowanej. Wiec raczej to będzie z Aracelą produkcja.
Bloo411
Obserwator
Posty: 475
Rejestracja: 09 kwie 2021, 16:02
x 14
x 61

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bloo411 »

@pablo21 , co do Zone Romantica, to ta stacja na długo przed zamknięciem w Polsce moim zdaniem dogorywała. Nadawca kombinował jak koń pod górę, bo jak to nazwać, skoro nadawca wprowadził do ramówki filmy, które nie były produkcji latynoamerykańskiej? (pamiętam też, że w ofercie przez pewien czas, gdzieś ok. 2004-2005 roku były młodzieżowe seriale produkcji kanadyjskiej i nowozelandzkiej). Coraz więcej było powtórek telenowel, aniżeli premier. Ponadto stacja nadawała w przestarzałym formacie 4:3 i w kiepskiej jakości obrazu i dźwięku. Nie wiem jak w kablówkach później, ale w Cyfrowym Polsacie (Polsat Box obecnie) jakość obrazu była koszmarna (chyba, że ktoś miał TV CRT, to mógł tego nie doświadczyć). Nie wspomnę już o tym, że przez to, iż stacja była robiona na Węgry i Polskę, to oglądaliśmy ich reklamy, a Węgrzy nasze. Zdarzały się wpadki z tłumaczeniem, gdzie odcinek danej telenoweli był po węgiersku. Tak naprawdę ta stacja była dobra za czasów Wizji TV i jeszcze przez pewien czas po fuzji Wizji TV z Cyfrą+. Potem stopniowo zaczęli psuć tą stację zakupując w moim odczuciu niezbyt dobre pozycję. Na chwilę pojawiło się światełko w tunelu, jak zainwestowali w telenowele meksykańskiej Televisy ("Destinaldo Amor", "Querida Enemiga", "Al Diablo Con Los Guapos", "Corazon Salvaje"), czy brazylijskiego Rede Globo ("Klon" czy "Droga do Indii"). Jednak nie trwało to zbyt długo.
pablo21
Junior
Posty: 1226
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 114
x 178

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Kanał nazywał się Zone Romantica co można było sporo poszerzyć w tematyce emitowanej na tym kanale. Nie bez powodu dawali także filmy romantyczne czy seriale oprócz latynoskich. Kanał Novelas+ ma w nazwie słowo "Novelas" czyli telenovele. Tutaj treść jest ograniczona do tej tematyki. Kanał we Francji nigdy nie odszedł od swojej tematyki i u nas Novelas+ będzie taki sam. Jest to po prostu kanał tematyczny od Grupy C+ głównie z myślą o ofercie i abonentach pay TV Grupy C+. :-) Podsumowują: kanał stworzony by zadowolić fanów takich seriali. :-)
Liam
Junior
Posty: 1427
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 99
x 220

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

Finały telenowel aktualnie emitowanych w TV:
28 grudnia - „W obronie honoru”
Pierwszy tydzień lutego - „Paloma”
17 luty - „Imperium kłamstw”
Bloo411
Obserwator
Posty: 475
Rejestracja: 09 kwie 2021, 16:02
x 14
x 61

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bloo411 »

Może to bzdurka, ale czy Wy też macie wrażenie, że Novelas+ przestało się przykładać do "odwzorowania" logotypów telenowel podczas zapowiedzi?. Wcześniej, jak np. podczas emisji "Miłość po grób" polskie logo serialu podczas zapowiedzi było bardziej zbliżone do oryginału, aniżeli teraz polskie logo "Imperium kłamstw".
Awatar użytkownika
karolina1995
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 01 mar 2016, 20:17
x 20
x 24

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: karolina1995 »

Wg tej strony Polska zakupiła licencję La desalmada, więc nie wykluczone że się u nas pojawi, kto wie może zaraz po finale w Meksyku :)


https://www.google.pl/amp/s/www.elunive ... sica%3famp
La malquerida/mujer de nadie/Trzy siostry
Despertar contigo/Pasion y poder/
Kobieta z Vendaval/zakazany owoc/Dziedziczka/
vlv
Junior
Posty: 839
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Finał w Meksyku w tym tygodniu już.
Jeżeli to prawda, to chyba chodzi o TV4.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Liam
Junior
Posty: 1427
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 99
x 220

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

karolina1995 pisze: 24 paź 2021, 19:10 Wg tej strony Polska zakupiła licencję La desalmada, więc nie wykluczone że się u nas pojawi, kto wie może zaraz po finale w Meksyku :)


https://www.google.pl/amp/s/www.elunive ... sica%3famp
Możesz mi przytoczyć fragment, gdzie pisze iż polska kupiła „La Desalmada”? :)

W artykule pisze jedynie, że klasyczne telenowele oglądają się bardzo chętnie w Europie Środkowej m.in na Węgrzech, Rumunii czy Polsce. Nie ma tam ani słowa o zakupie LD do Polski.
AnaPaula
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 sty 2013, 19:23
x 9
x 22

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AnaPaula »

W tym artykule nie ma żadnej wzmianki, jakoby Polska nabyła prawa do emisji tej telenoweli :rolleyes: Poinformowano w nim jedynie, że klasyczne telenowele cieszą się dużą popularnością w Europie Środkowej (w tym u nas), a produkcje Televisy sprzedają się do ponad 100 krajów. Obecnie liderem sprzedaży jest "La Desalmada".

W ten właśnie sposób, a mianowicie czytanie bez zrozumienia, tworzą się plotki :twisted:
pablo21
Junior
Posty: 1226
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 114
x 178

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Uwaga!!! TVP po powtórce w kanale TVP Kobieta HD sezonu 1 i 2 włoskiego serialu "Wszystko dla Pań - Paradiso delle signore" znanego kiedyś z emisji w TVP1 HD emituje dokupiła kolejne sezony i teraz emituje sezon 3 czyli premierowe odc. nigdy nie emitowane w Polsce w kanale otwartym/naziemnym. Sezon 3 i kolejne sezony były emitowane na płatnym kanale (oferta kablówek i platform satelitarnych!) Romance TV HD. Emisja odc. bez zmian codziennie przez cały tydzień o godz. 20.30 i powtórki w nocy nad ranem po godz. 3. Kto nie miał Romance TV HD to może obejrzeć premierowo kolejne sezony od sezonu 3. :-) Odc. sezonu 3 (od odc. 41 w numeracji po odc. sezonu 1 i 2!) są emitowane w TVP Kobieta HD od 16.10.2021r.
Co do zakupu "La Desalmada" to jeśli to prawda to prawdopodobnie emisja w TV4. może Polsat przywróci pasma telenovel do TV4 tak jak dawniej skoro TVN do swojego TTV dal pasmo "Palomy"? :-) Telenovele latynoskie wracają do łask bo te tureckie trochę osłabły w popularności. W zależności co z tureckich tytułów wybierze dany nadawca do zakupu u siebie w emisji. U nas ostatnio TVP wybiera same tasiemce długie i kiepskie. "Przysięga" już tak stoczyła się na dno w akcji że widać że akcja idzie na siłę byle by ciągnąć dalej serial. :-(
Już lepsze pozycje tureckie emitują kanały: Novelas+ i Dizi Polska. :-)
Awatar użytkownika
Kamil1998
Poster
Posty: 1548
Rejestracja: 14 lut 2021, 19:45
x 5
x 626

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil1998 »

Ta dziewczyna jest po prostu fanką telenowel i najchętniej układałaby ramówki emisji w Polsce. ;) Specyficzna persona.
Gdyby LD się pojawiło to jakieś portale dałaby o tym znać, Novela.pl czy Telemagazyn chociażby.
Izabel
Obserwator
Posty: 345
Rejestracja: 12 sie 2021, 16:15
x 3
x 30

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Izabel »

karolina1995 pisze: 24 paź 2021, 19:10 Wg tej strony Polska zakupiła licencję La desalmada, więc nie wykluczone że się u nas pojawi, kto wie może zaraz po finale w Meksyku :)


https://www.google.pl/amp/s/www.elunive ... sica%3famp
Nie wiem ile w tym prawdy ale ucieszyłabym się gdyby poleciała i do tego w TV4 :)
Awatar użytkownika
Dominik19891
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 09 paź 2020, 18:14
x 2
x 26

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik19891 »

Czyli Karolina1995 i Izabel to te same osoby ?
Izabel
Obserwator
Posty: 345
Rejestracja: 12 sie 2021, 16:15
x 3
x 30

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Izabel »

Niby po co te oskarżenia? Jestem całkiem inną osobą przeczytałem i się ucieszyłam ponadto napisałam cyt. "Nie wiem ile w tym prawdy" tamta uzytkowniczka napisała ze wie na 100% :)
Celina
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 01 kwie 2021, 17:39
x 11
x 6

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Celina »

Ja też na początku gdy przeczytałam artykuł bez tłumaczenia to pomyślałam że będzie w Polsce, dopiero gdy użyłam translalora to wtedy dopiero zrozumiałam że chodziło o to że cieszą się popularnością itd.
Proponuję używanie tłumacza jeśli coś się czyta w innym języku to wtedy nie będzie nieporozumień.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 12 gości