Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Też wywalenia Meiji z żonką nie uważałbym za tragedię, a wręcz święto!!!

Oboje byli nie do ruszenia przez ponad 20 lat, a robią tragiczne wprost tele od ponad dekady. Czas najwyższy się ich pozbyć.

Ale z drugiej strony nieco mi szkoda Diaza. Moreno tak pół na pół. Madero tak naprawdę też. Ta nowa Esmeralda jest o wiele gorsza od wersji 1997 (ratuje ją tylko wątek nowych Adriana i Gracieli - cała reszta wyraźnie gorzej zrobiona i poprowadzona).

Nie mniej Televisie od dawna potrzebne było "wietrzenie" w gronie producentów. Ale znowu jak Mintza tam walną, to nie wiem czy to najlepsze wyjście...
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Przyda się takie odświeżenie w Televisie :) Biedna Nathalie Lartilleux ostatnio informowała, że szykuje nową telenowele a tu nic :lol: Szczerze mi w ogóle nie jest jej szkoda... Nathalie robiła same gnioty i durnoty m.in. "Nie igraj z aniołem", "Kotka", "Morze miłość" czy "Dzikie serce" albo jej "nowość" "El vuelo de la Victoria". Co to Salvadora to miał kilka dobrych telek np. "Esmeralda" czy "Las Amazonas" a najlepsza moim zdaniem to "Paulina" <3 Ale nie jest mi jakoś specjalnie go szkoda. Za to szkoda mi Moreno :( Tworzył bardzo fajne telki np. "Kiedy się zakocham", "Nieposkromiona miłość", "Kobiety w czerni" czy "Nigdy Cię nie zapomnę". Choć jego ostatnia telenowela "Y mañana será otro día" była niewypałem. Reszty mi nie jest szkoda.
Cieszę się, że nie zwolnili Angeli Nesmy Mediny bo to moim zdaniem najlepsza producentka <3
Mam nadzieję, że Televisa nie przekształci się w drugie Telemundo. Nie lubię telenowel "rosa" jednak czasami od czasu do czasu jakaś się przyda :) Bo to są w końcu te "prawdziwe" telenowele ;)
Televisa tworzy teraz wiele telenowel za pomocą W Studios i Lemon Film i są to te "cięższe" telki. Za 3 tygodnie startuje telenowela "Contracara" z Angelique Boyer <3
Eduardo
Obserwator
Posty: 512
Rejestracja: 01 sie 2017, 15:45
x 50
x 268

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Eduardo »

Jantar pisze: Nie oszukujmy się, ciekawe scenariusze oznaczają właśnie kryminał, trupy przynajmniej w co 3-4 odcinku i lejącą się krew.
Oj nie przesadzaj. Kiedy się Zakocham, Otchłań namiętności czy Za głosem serca miały bardzo ciekawe scenariusze, a nie były kryminalne. Klasyczną telenowele też można zrobić ciekawie, ale trzeba chcieć. Ale taka Nathalie Lartilleux robiła wszystko na jedno kopyto. Nie dość że nudne telenowele to do tego pełne absurdów.
Przyda się wprowadzenie zmian w Televisie, bo już dawno nie było tam ciekawej telenoweli.
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Znamy już jeden z pierwszych pomysłów Patricio Willsa.

Televisa oficjalnie zapowiada projekt "Fabryka marzeń" w ramach którego zaadaptuje swoje najsłyniejsze telenowele do formatu 25 odcinkowych serii. Swoich nowych wersji doczekają w przyszłym roku takie ikony telenowel jak "Cuna de lobos", "Paulina", "Cristina", "Rubi", "El maleficio", "Colorina", "La madrastra", "Los ricos tambien lloran" (pierwowzór "Marii z przedmieścia"), "Rosa salvaje", "Corona de lagrimas", "Quinceanera", "Corazon salvaje".

Teaser https://twitter.com/Telenovelesco_/stat ... 0043904000
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Moim zdaniem głupota. Jak można skrócić telenowelę ok. 150 odc. po 45 min do 20-25-u odcinków? Przecież to wyjdzie coś w rodzaju streszczenia! Historie zostaną potraktowane dosłownie po łebkach.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8081
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

No to ja mam takie zapytanie dotyczące amerykańskiej telenoweli lub opery mydlanej nadawanej na TVP1 w pierwszej połowie lat 90.

Dwa fakty, które pamiętam:
- serial był emitowany przed Modą na Sukces i z dużym prawdopodobieństwem po tym, jak ten pierwszy zakończył się, jego miejsce w ramówce zajęła rodzina Forresterów
- pamiętam z tego serialu: jedną bądź dwie sceny - antagonistka, raczej typowa starsza, otyła kobieta z czarnych włosami skoczyła z samolotu na spadochronie. Potem była taka akcja, że świeciły się jej w oczach gwiazdki (nie wiem, czy następowało w jednym odcinku, czy może to dwa różne momenty w całym serialu). Pamiętam, że ten ostatni motyw potem śnił mi się po w nocy jako koszmar :D

Pytanie jest proste: co za serial? :rolleyes:
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Tomek, zadałeś temat do przemyślenia... Osobiście nie bardzo pamiętam, co było emitowane w paśmie przed Modą na sukces. Z amerykańskich soap oper na TVP były emitowane 2 tytuły: Miłość i dyplomacja oraz Pokolenia. Plus także część odcinków Santa Barbary. Nie jestem pewna, ale chyba wszystkie były na TVP2, a Moda od początku była na TVP1. Scen, które wspominasz, w ogóle nie kojarzę.

PS. Nie sądzisz, że post bardziej nadaje się do tematu TVP dawniej?
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

W drugim etapie telenoweli "Maria z przedmieścia" pojawiła sie postać grana przez naszą rodaczkę Ludwikę Paletę :) https://twitter.com/ludwikapaleta/statu ... 2464922624
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Wreszcie jakaś perełka na horyzoncie. Trwają zdjęcia do nowej wersji hitowej "Yo soy Betty, la fea". Główne role w przygotowanym przez Telemundo remaku zagrają m.in. Daniela Tapia, Erick Elias, Aaron Diaz, Hector Suarez Gomis i Sabrina Seara.

Obrazek
Karolajjnnaa
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lis 2018, 20:18

Telenoweley

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karolajjnnaa »

Fajnie by było jak by wróciły na stację TV4 takie tenelowele jak "Zbuntowani" albo "Jesteś moim życiem" i to o wieczornych porach np 18/19 jak kiedyś gdy każdy był już w domu i w spokoju mógł ogladac. Pamiętam jak z koleżankami czasem wracaliśmy z dworu na któryś z tych seriali :) :(
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Dzisiaj na Facebooku na pytanie "Jaka jest oglądalność Mari z przedmieścia i Światło twoich oczu?" Novela.pl odpisała "Bez rewelacji" :( Skoro wiedzą to dlaczego nie opublikują wyników?
Jednak jestem ciekawy, która z telek trzyma się lepiej...
"Maria..." mi się podoba a "Światło..." jest nudnę ale to kwestia gustu ;) Ciekawie czy w styczniu zobaczymy jakieś telenowele ;)
"Jesteś moim życiem" było emitowane już wiele razy i ponowna emisja raczej nie wyszła by na dobrze. "Zbuntowani" to dobry pomysł. Nie ma możliwości, żeby telenowele na Czwórce były emitowane o 18/19 bo TV4 stawia na własne produkcje, które są dla nich bardziej opłacalne ;)
Awatar użytkownika
Carrington
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 08 sie 2014, 20:49
x 2

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Carrington »

Nikt nie wyłapał, że Tele5 powtarza "Królową południa" z Kate del Castillo? :P Właśnie przypadkowo odkryłem to przy przeglądaniu jej filmografii na Filmwebie. Emisja codziennie o 4 nad ranem - z weekendami włącznie.
Jantar
VIP Expert
Posty: 4435
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 248
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Też zauważyłam, ale w EPG podają, że odcinek ma zaledwie 15 minut! Emisja od 4.00 do 4.15! Coś mi się więc zdaje, że to jakiś błąd jest, ale z ciekawości to sprawdzę.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
pablo21
Junior
Posty: 1226
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 114
x 178

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Co do wyników ogladalności pasma telenovel w TV4 to obawiam się że poprostu wkrótce koniec pasma telenovel latino bo ten gatunek w popularności wypiera u nas gatunek telenovel tureckich które są bardzo ostatnio na czasie u nas. Nie zdziwie się jak Polsat kupił lub kupi nowy tytuł coś z tureckich produkcji dla sprawdzenia wyników. Skoro nawet nadawca Filmboxów spółka SPI int. planuje wprowadzić globalnie i także u nas kanał TDC HD poświęcony telenovelom tureckim.
Nie ma już dobrych telenovel latino tak jak kiedyś to było i trzeba to sobie przyznać szczerze. Ja jestem zaszokowany wysokim poziomem telenovel tureckich. To co obecnie emituje TVP w TVP1 i TVP2 a zwłaszcza TVP2 o 17.00 to telenovela dla mnie bardzo dobra i wciagajaca. U mnie cała rodzina to ogląda. Nawet brak który nie lubi telenovel. Oglada wszystkie odc. z wyprzedzeniem na YT z napisami PL bo się nie może doczekać nowych odc. w TVP. :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości