Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Dziękuje serdecznie za odpowiedź oj mało telenowel radziło sobie bardzo dobrze w Aztece :-[
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Odeszła legenda i królowa telenowel.
W wieku 96 lat zmarła Delia Fiallo, matka telenoweli 'rosa', autorka scenariuszy wielu najsłynniejszych telenowel :'(
Spod jej pióra wyszły m.in. "Esmeralda", "Cristina", "Rosalinda", "Nie igraj z aniołem", "Morze miłości", "Luz Maria", "Kassandra", "Fiorella", "Zakazane uczucie", "Ukryta miłość" i wiele, wiele innych. https://twitter.com/Canal_Estrellas/status/1409954178022191104
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Aż mi się humor popsuł wielką strata naprawdę szkoda pani :'(
Awatar użytkownika
Kamil1998
Poster
Posty: 1548
Rejestracja: 14 lut 2021, 19:45
x 5
x 626

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil1998 »

Piękny wiek! Niech spoczywa w pokoju.

Z sentymentem wspominam jej dzieła jak np. "Morze miłości" czy "Nie igraj z aniołem".
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Wraz z jej śmiercią kończy się pewna epoka.
Pociesza, że pozostawia na wieczność swoje dziedzictwo. Niezatarty ślad w historii latynoamerykańskiej i światowej telewizji.

W ostatnich latach głośno krytykowała współczesnych twórców telenowel, gdzie zarzucała im wprowadzanie tematyki narco i zapominanie o uczuciach, które powinny być esencją telenoweli. I w tym też się nie pomyliła. Nastąpił przesyt przemocą, a największe wytwórnie zaczęły szybko powracać do klasycznego melodramatu.
Mooniaa
Poster
Posty: 1943
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 328

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Piękny wiek, nawet nie wiedziałam, że to już tyle.
A dzięki niej tyle wybitnych telenowel powstało.

Esmeralda, czy Luz Maria, perełki ❤️
Awatar użytkownika
Dominik19891
Obserwator
Posty: 453
Rejestracja: 09 paź 2020, 18:14
x 2
x 26

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik19891 »

Mi się podobały "Cud Miłości", "Fiorella", "Luz Maria"
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

M@rcin pisze: 29 cze 2021, 23:04 Wraz z jej śmiercią kończy się pewna epoka.
Pociesza, że pozostawia na wieczność swoje dziedzictwo. Niezatarty ślad w historii latynoamerykańskiej i światowej telewizji.

W ostatnich latach głośno krytykowała współczesnych twórców telenowel, gdzie zarzucała im wprowadzanie tematyki narco i zapominanie o uczuciach, które powinny być esencją telenoweli. I w tym też się nie pomyliła. Nastąpił przesyt przemocą, a największe wytwórnie zaczęły szybko powracać do klasycznego melodramatu.
"
Zgadzam się z tą panią śp. Telenowela powinna mieć w sobie uczucia bo to jest najważniejsze :'(
Liam
Junior
Posty: 1426
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 99
x 220

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

Zwiastun „Królowa i konkwistador” na antenie Jedynki.
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Pozwoliłam sobie przejrzeć stare strony ( 2014 - 2015 rok ) i widzę ze dużo osób pisało ze " Dzikie serce " to badziewie czy " Kotka " :-\
Mi obie produkcje się bardzo podobały a CI poprawiło pasma o 17.00 miało pół miliona widzów :)
To przykre ze TVN7 zmarnowało " Kobietę ze Stali " podczas rywalizacji z " Dzikim......." mogli wstawić o 16.00 mimo ze jeszcze nie miałam okazji obejrzeć " Kobiety ...." to mam na liście więc obejrzę
Wracając do CI i LG to były bardzo dobre telenowele bardzo mi się podobały i to przykre ze tyle osób nazywało ja badziewami jednak to takie " rosy " są najchętniej oglądane w Polsce czekam na jeszcze jedną produkcję Nathalie czyli " El vuelo de la Victoria " klasyczne " Rosy " mi się nigdy nie znudzą a ponadto były i są u nas hitami jeżeli jestem w temacie Nathalie pozwolę sobie zapytać czy ta producentka powróci jeszcze do Televisy z nową produkcją? ;)
Mooniaa
Poster
Posty: 1943
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 328

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Klasyki mogły się już przejeść, bo wszystkie opierają się na tym samym schemacie 🙂 co nie zmienia faktu, że takie telki raczej są popularne i lubiane. Na pewno lepsze niż jakies narconovele.
Mnie osobiście podobały się klasyki z lat '90 z Wenezueli, które emitowała Romantica 🙂 później sporo telek Televisy z TVnu, ale ulubioną pozostanie Gorzka zemsta, gdzie była hitem na całym świecie, i ciągle jest powtarzana. Sądzę, że jeszcze nie jeden raz ją obejrzę. 🙂
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

Mnie osobiście Gorzka zemsta się nie podobała odpuściłam po 3 odcinkach jednak mam ją na liście i obejrzę kiedyś całość :)
Czy polecacie Triumf miłości z Maite ? Zamierzam obejrzeć w jesieni i ma 172 odcinki dlatego chcę wiedzieć czy warto ;) ;)
Awatar użytkownika
Kamil1998
Poster
Posty: 1548
Rejestracja: 14 lut 2021, 19:45
x 5
x 626

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil1998 »

Lartilleux miała zrealizować remake słynnej "Donii Barbary", ale nie dostała zielonego światła. Biorąc pod uwagę jej zdolności to dobrze się stało. Ta produkcja to wysoki kaliber a ona zapewne by zmasakrowała wprowadzając absurdy do fabuły.
Liam
Junior
Posty: 1426
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 99
x 220

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

Nie tylko "Doni Barbary", w ostatnim czasie chciała robić też remake hitowej "Amandy" ale także nie dostała zielonego światła. Chciała także stworzyć adaptację "Los Ricos Tambien Lloran", ale ten remake przekazano Carlosowi Barbasano. Jej mąż (Salvador Mejia) także nie ma ostatnio szczęścia. Televisa nie dała już mu zielonego światła na dwie produkcję - remake "Kobiety Judasz" i "Corazon Guerrero" (remake argentyńskiej telenoweli "Valientes").

Wygląda na to, że Mejia i Lartilleux nie mają już takich wtyk w Televisie jak kiedyś :lol:
Maria123
Użytkownik
Posty: 160
Rejestracja: 05 cze 2021, 15:56
x 7

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maria123 »

A szkoda bo dużo osób ich wyśmiewa a to jednak klasyki ich były w Polsce i wielu krajach hitami ja czekam może Nathalie dostanie zielone światło :) ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: skaty i 12 gości