Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Conan
VIP Expert

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Conan »

Esmeralda i Zbuntowany anioł tylko na pozór są podobne. W tej pierwszej historia jest opowiedziana "na poważnie", z całą przesadą i ckliwością gatunku. W tej drugiej z z przymrużeniem oka, a to zmienia całe postrzeganie telenoweli. To samo tyczy się głównych bohaterek. Jak można porównać bezbronną Esmeraldę wylewającą hektolitry łez do bezpośredniej i charakternej Milagros?
xime
Użytkownik
x 3
x 1

Telenowele

Post autor: xime »

Jantar pisze:
[email protected] pisze:Czy "Triumf miłości" i "Nie igraj z aniołem" nie były durne? Też były, a to przecież największe sukcesy telenowelowe TV4.
Sukces chyba najbardziej ze względu na Levy'ego i Maite Perroni, aniżeli na samą telkę i resztę obsady. Wszystkie telki z Levym były na TV4 sukcesem. Natomiast już historie o Kopciuszku z Zurią Vegą już takim sukcesem nie były.
A "Ukryta miłość" nie była sukcesem?
Polacy najwidoczniej uwielbiają Levyego w parze z Maite :)
Ale czy obsada "Corazon Indomable" przyciągnie Polaków przed telewizory? Czy Breco jest takim wabikiem? Osobiście bardzo ją lubię, ale w takich telenowelach jak "Zakazane uczucie" a nie w CI :/

[email protected] pisze:Do Jantar, xime. Nie piszcie swoich osobistych marzeń telenowelowych, tylko pomyślcie bardziej ogólnie o gustach polskich widzów, o tym co się może najbardziej spodobać polskiej widowni. W ten sposób pomożemy panu Jackowi odnośnie kolejnych zakupów i nie będzie wpadek jak z "Prawdziwym uczuciem", czy "Ja, ona i Eva", która położyła pasmo telenowel w TV Puls/PULS2.

"Montecristo", "Alborada", "La Heredara", "Mañana es para siempre", to bardzo udane telenowele, ale niestety zbyt ambitne. Nie odniosą one żadnego większego sukcesu w Polsce.
To wybacz, to była taka moja luźna propozycja ;) Też nie chcę by pasmo telenowel zniknęło, ale szkoda że kosztem ciekawych i ambitniejszych propozycji :( Liczę, że jednak da się to jakoś połączyć.

Co do wymienianych tytułów: "Maria z przedmieścia" to taka historia, która jednak się zestarzała, wątpię by przypominanie jej miało sens.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 206
x 366
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

Zadam Wam jedno proste pytanie. Czy w "Prawdziwym uczuciu" i "Nieposkromionej miłości" główna bohaterka jest biedną sierotką znajdującą zatrudnienie jako służąca w domu bogatej rodziny, gdzie zakochuje się w synu swoich pracodawców, a na końcu okazuje się dziedziczką całej fortuny? Odpowiedz brzmi nie jest taką postacią. Łatwo więc wysnuć z tego wnioski i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego te dwie propozycje TV4/TV6 okazały się porażką w stosunku do wcześniejszych bardziej typowych telenowel.
pablo21
Obserwator
x 1

Telenowele

Post autor: pablo21 »

Panie Jacku jeśli by były problemy z zakupem "Esmerlady" to polecam inną klasykę "La Usurpadora" czyli "Paulina" kiedyś emitowana na TVN-ie. Ani "Esmeralda" ani "Paulina" nawet nie były emitowane jako powtórki w TVN7. Z tego co pamiętam jedynie "Esmeralda" była emitowana przez TVN w paśmie porannym jeszcze raz na życzenie widzów.
Johny Begood
Poster

Telenowele

Post autor: Johny Begood »

Esmeralda nie jest już sprzedawana - wycofano ja z rynku.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Jantar
VIP Expert
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

[email protected] pisze:Polscy widzowie lubią właśnie takie historie jak "Esmeralda", stąd też taki sukces "Triumfu miłości", czy "Nie igraj z aniołem w TV4. Co ciekawe, wszystkie te trzy wymienione przeze mnie telenowele pochodzą spod pióra tej samej autorki - Delii Fiallo, której to właśnie scenariusze odnoszą największe sukcesy na świecie, w tym także w Polsce.
Skoro mowa o Delii Fiallo to może dobra byłaby Kasandra z Coraimą Torres i Osvaldo Riosem? Telenowela była emitowana wieki temu na TVP3 jedynie w godzinach porannych. Jest to też historia klasyczna.
[email protected] pisze:Zadam Wam jedno proste pytanie. Czy w "Prawdziwym uczuciu" i "Nieposkromionej miłości" główna bohaterka jest biedną sierotką znajdującą zatrudnienie jako służąca w domu bogatej rodziny, gdzie zakochuje się w synu swoich pracodawców, a na końcu okazuje się dziedziczką całej fortuny? Odpowiedz brzmi nie jest taką postacią. Łatwo więc wysnuć z tego wnioski i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego te dwie propozycje TV4/TV6 okazały się porażką w stosunku do wcześniejszych bardziej typowych telenowel.
Klasyczne historie to nie tylko te, w których główna bohaterka jest biedną jak mysz kościelna sierotą porzuconą przez bogatego ojca, do którego rezydencji przypadkiem trafia do pracy jako służąca, po czym zakochuje się w swoim rzekomym bracie... Generalnie bohaterki klasycznych historii są biedne, ale niekoniecznie muszą pracować jako służące. W klasycznej historii drugim głównym elementem są skłócone rodziny i motyw zemsty - jedna rodzina traci majątek w wyniku intryg drugiej. To też są klasyczne historie. I tu bohaterka wcale nie musi być mdła i zapłakana, może też być dziewczyną z charakterem.

A skoro o takich telenowelach mowa to podsuwam La Revanchę z Venevisionu - wersja z roku 1989, z Rosalindą Serfaty i Jean Carlo Simancasem jako protagonistami. Może być też Dulce Enemiga z Gigi Zanchettą i Guilermo Davilą - też produkcja Venevisionu.

http://www.youtube.com/watch?v=dycfAwSRlkw - entrada La Revanchy...

Swoją drogą Venevisionu bardzo mi brakuje w polskiej tv.
Johny Begood pisze:Esmeralda nie jest już sprzedawana - wycofano ja z rynku.
O nie! Jaka szkoda!!
piotrekzgr
Junior

Telenowele

Post autor: piotrekzgr »

[email protected] pisze:Podobnie zresztą jest w przypadku "Zaklętej miłości", w której grał William Levy, też nie była takim sukcesem jak wcześniejsze klasyczne telenowele z ich udziałem.
No nie przesadzaj, Zaklęta miłość była wielkim hitem w MX, a i w Polsce miało dobrą oglądalność, pamiętam, że na TV4 odniosło sukces, leciało w paśmie po zbuntowanych :) Zaklęta miłość pojawiała się w najlepiej oglądanych pozycjach TV4 w tygodniu.

Co do Esmeraldy - moim zdaniem to jedyna telenowela, która może odnieść sukces po latach. Miała ogromną rzeszę fanów w Polsce. Podobnie z Labiryntem namiętności, który też Polacy lubili :) Dajcie spokój z tymi bzdurnymi Nie igraj z aniołem i triumf miłości, pomijając, że te telenowele są po prostu głupie, to leciały i to całkiem niedawno. W dodatku emitowane były już 2 razy w krótkim czasie. Po co oglądać ten chłam po raz trzeci? :P

Panie Jacku, a myślał Pan o tym, aby wyemitować jeszcze raz telenowele emitowane już w Pulsie? Kobieta w lustrze czy Twarz Analiji, czy te telenowele nie miały dobrej oglądalności?

Aha i Panie Jacku, błagam...tylko nie emitujcie Niewolnicy Isaury :D Tylko nie to :P

EDIT: Jeśli nie Esmeralda, to może jednak Paulina? Chociaż mam obawy, że jednak się nie przyjmie...
Johny Begood
Poster

Telenowele

Nie będzie Izaury :)
piotrekzgr
Junior

Telenowele

Post autor: piotrekzgr »

Dziękuję :D Normalnie kamień z serca :D A hmmm....czy zastanawiał się Pan nad zakupem Jesteś moim życiem z tymi samymi głownymi bohaterami, co Zbuntowany anioł? Z tego co wiem Jesteś moim życiem osiągnęło sukces na TV4 :)

I ponawiam pytanie, czy Twarz Analiji i Kobieta w lustrze miały dobre wyniki? Może iść w stronę telenowel znanych z Pana stacji? :)
Johny Begood
Poster

Telenowele

Nie komentuję tego, co chcę kupić dopóki nie kupię :D
Jantar
VIP Expert
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

Może dałoby się wynegocjować Esmeraldę w pakiecie z inną telenowelą? Raczej powinni być chętni na sprzedaż... W końcu różni producenci i dystrybutorzy idą na rękę kupującym, jeśli jest zainteresowanie jakimś tytułem. Poza tym czytałam kilka lat temu w prasie latynoskiej, że RCTV digitalizuje swoje produkcje z zamiarem ponownego wprowadzenia ich do sprzedaży na rynek międzynarodowy. Może więc inni pójdą ich śladem i też rzucą klasyki do ponownej sprzedaży...
Johny Begood
Poster

Telenowele

Powtórzę jeszcze raz: Esmeralda nie jest już sprzedawana - wycofano ja z rynku.
Jantar
VIP Expert
x 8
x 54
Kontakt:

Telenowele

piotrekzgr pisze:A hmmm....czy zastanawiał się Pan nad zakupem Jesteś moim życiem z tymi samymi głownymi bohaterami, co Zbuntowany anioł? Z tego co wiem Jesteś moim życiem osiągnęło sukces na TV4 :)
Jesteś moim życiem byłoby też ciekawe, ale może na później - w paśmie po ZA. 2 telenowele codziennie z tymi samymi aktorami to nie będzie dobry pomysł - niektórym widzom zaczną się mylić postacie i w końcu przestaną oglądać...

Też mnie ciekawi, co planuje p. Jacek... Sądzę, że niebawem się dowiemy :)
Jordi
VIP Expert
x 1971
x 1893

Telenowele

Post autor: Jordi »

Jantar wydaje mi się, że nikt nie pójdzie w nieznaną historię i to tak starą...

Szkoda, że Esmeraldy nie da rady już kupić :/ Moim zdaniem najlepsze propozycje (takie z szansą na sukces i utrzymanie pasma) to...

- La Usurpadora - nie był to taki hit jak Esmeralda, ale nadal popularna była - plus taki, że ma niewiele odcinków, bo tylko 100.
- Kobieta w lustrze - emitowana parę lat temu na Puls ma wielu zwolenników - nawet w klimacie podobna do ZA, bo też zawiera w sobie komedię, ale też historię "Brzydkiego kaczątka", która jest podobna do "Kopciuszka".
- Brzydula - bezsprzecznie była popularna na tvn - też telka z komediowym zacięciem, a jednak sukces odniesiony :)

jeśli by się dało to też jak Jantar byłbym za jedną z wymienionych Peruwiańskich telenowel - Luz Maria, Milagros, Pobre Diabla :)

jeśli coś "premierowo" w Polsce, to....

- Rosa Diamante - klasyczna telenowela z tego roku od Telemundo - znany widzom Mauricio Ochmann (Marina, Klon) zagrał głównego amanta - Lupita Ferrer też jest znana choćby z Meandrów Miłości (były na Puls) czy też wiekowej Rosalindy... Przede wszystkim nie była przeciągana i to jej niewątpliwy plus - akcja szła dość szybko i dzięki temu 129 epów tylko wyszło (w starej argentyńskiej to chyba 200-coś było)
- La Patrona - megahit z Telemundo tegoroczny - nie jest to klasyczna telka, ale Aracely Arambula ma nadal w PL wielu fanów pomimo jej nieobecności na ekranach od dobrych paru lat... też 120-kilka odcinków chyba było...

albo coś z Venevision, ewentualnie Azteci (coś z Silvią Navarro, albo Emperatriz z Gabrielą Spanic), ale to trzebaby dogłębniej się rozejrzeć :) Televisa niech se dalej będzie w TV4/6 :)
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 206
x 366
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

Wielka szkoda :( W takim razie na inne kultowe telenowele Televisy sprzed 1999 roku, też niema szans?
Jantar pisze:Marimar też może być wycofana - planują teraz nakręcenie nowej wersji przecież...
Przecież jest już nowa wersja "Marimar" i jest nią właśnie, proponowane przeze mnie wielokrotnie "Corazon Indomable" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”