Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Jordi
VIP Expert
x 2028
x 1935

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

rifi pisze:Właśnie 5 raz emisja piątego sezonu na Romanca TV , a fani a zarazem widzowie TV PULS skączyli oglądać na sezonie piątym więc bez sensy enty raz oglądać sezon pierwszy, tak po za tym chyba nie możliwym jest aby ta produkcja nie miała oglądalności skoro TV PULS wyemitowała 5 sezonów. Więc TV PULS mogła by pomyśleć o fanach tej produkcji która została przerwana bez podanego powodu, to tak jakby TVP1 przerwał emisję Mody na sukces.
Burza uczuć była emitowana, gdy Puls zadowalał jej wynik - później widocznie dla Pulsu stał się niewystarczający - widocznie widownia cały czas pozostawała bez zmian - nie rosła co dla stacji sukcesywnie zyskującej jest porażką - tu krzyki paru osób "bo ja chcę obejrzeć dalej" nic nie dadzą.

Wałkowaliśmy to już przy Evce - gdy coś nie spełnia oczekiwań to zlatuje z anteny - czysta kalkulacja :) Fani BU powinni raczej męczyć romance-tv na FB o nowe odcinki aniżeli Puls, który walczy o 5 miejsce w kraju w oglądalności :)

PS. W ogóle pan Jacek odpowiedział ci, więc nie rozumiem tego dalszego wałkowania tematu...
Robertita
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Robertita »

Na Fb tv4 na pytanie czy dadzą Cachito De Cielo odpisało ,,Tajemnica" - to może jednak dadzą (tzn. raczej tv6). Ja bym była bardzo zadowolona i śmieszą mnie osoby mówiące ,,telenowele fantasy w Polsce nie przyjmują się najlepiej". A Kobieta w lustrze to niby co ?
Jordi
VIP Expert
x 2028
x 1935

Telenowele

Jeśli chcesz porównywać Kobietę w lustrze do CDC to nie wiem jak....

Kobieta w lustrze mimo motywu "fantasy" to jednak typowa historia o kopciuszku, który zakochuje się w księciu z bajki - Juliana jest typowym "brzydkim kaczątkiem", które dzięki lustru staje się łabędziem - i tu fantastyka się kończy - ten element nie przysłania głównej idei fabularnej :) No i zdarzają się też luźniejsze momenty, ale z pewnością nie jest to komedia, a CDC jest komedią (pierwsze 50 odcinków to w ogóle miejscami straszna głupota)... pomijam już fakt, że fani Maite byli i nadal są zdruzgotani faktem, iż dano jej kompletnie do niej niepasującego Fernandeza (i wiekiem i wyglądem zwłaszcza :P ) pomijając zarys fabularny gdzie ksiądz się zakochuje w kobiecie i chce z nią żyć, co w Meksyku odbiło się szerokim echem i falą megakrytyki na twórców...

Co do następców telek w TV6 to chodzą plotki (podkreślam "plotki"), że jedno miejsce jest już zarezerwowane dla "Corazon Indomable" - w drugim no podejrzewam, że pójdą schematami sprzed lat i będzie albo La Tempestad z Levym, albo właśnie CDC z Perroni (na przekór wszystkim fanom Willa i Maite obie były porażkami ratingowymi Televisy w samym Meksyku xD Samo CDC skrócono o 40 odcinków, LT już mniej bo o około 20, ale też... ).
Robertita
Użytkownik

Telenowele

A ja jestem fanką Maite i uwielbiam CDC ! I jeśli drugą telką jaką zakupiła Polska jest CI to super :D
Generalnie te dwie telki to moje wymarzone pozycje w polskiej tv, chętnie obejrzałabym także Mentir Para Vivir. Jedyne o co się modlę to żeby nie wykupili Solamente Vos :/ Poza Zbuntowanym aniołem, który zresztą i tak nie dorastał do pięt meksykańskiemu remake'owi, nie cierpię produkcji z Argentyny :/ Np. taki Ojciec Coraje - bleee :/
Jantar
VIP Expert
x 8
x 57
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

Robertita pisze:Poza Zbuntowanym aniołem, który zresztą i tak nie dorastał do pięt meksykańskiemu remake'owi, nie cierpię produkcji z Argentyny
Raczej odwrotnie: to remake Televisy nie dorasta do pięt Zbuntowanemu!!!! Proci dobrani fatalnie, zerowa chemia, prawie zero gry aktorskiej poza Evorą i aktorami starszego pokolenia. Lubię telenowele Televisy, ale ten remake to horror!

A co do telenowel argentyńskich to jednak chyba są najlepsze, skoro i Televisa, i kolumbijskie Caracol i RCN, i brazylijskie Globo, i wenezuelskie Venevision, i meksykańska Azteca biją się o zakup scenariuszy na swoje remake'i... O ile jeszcze wszyscy poza Televisą robią też telenowele na własnych pomysłach i scenariuszach, o tyle uwielbiana w Polsce Televisa robi w ostatnich latach wyłącznie remake'i - jak nie produkcji własnych sprzed lat to kupują od Globo, Caracolu, RCN, z Argentyny i reszty... Telemundo ostatnio też poszło w remake'i - ta uwielbiana przez fanów internetowych La patrona to przecież remake, a nie produkcja własna, własne to mają telki kryminalne które ostatnio przestały się sprawdzać.
Jordi
VIP Expert
x 2028
x 1935

Telenowele

Dobry remake nie jest zły, tylko Televisa niestety kopiuje w 90% oryginały... ZA meksykańskie było dla mnie niezłym potworkiem - ogólnie rimejki Televisy telek z innych krajów nie są zbyt udane... Inaczej jest z Telemundo - La Patrona wyszła świetnie, Rosa Diamante bardzo dobrze. Póki co La Impostora po 4 odcinkach też bardzo ciekawa :-) co do porażek no to taką ewidentną było Dama y Obrero. Natomiast bardziej mroczne i sensacyjne produkcje dobrze się trzymają, o czym świadczy sukces El Senor De Los Cielos (robią 2 sezon).

Co do Solamente Vos rimejku Televisy to ja już po obsadzie wiem, że będzie o wiele słabsze i nie dorówna genialnej Natalii Oreiro...

W ogóle tylu fanów co w PL to Televisa chyba nigdzie nie ma na świecie.... niezrozumiały totalnie fenomen...
Jantar
VIP Expert
x 8
x 57
Kontakt:

Telenowele

Oczywiście, że dobry remake bardzo dobrze się ogląda! Dla mnie świetnie wypadł remake Azteki argentyńskiej telenoweli Perla negra, w której to wersji zatytułowanej Perla główną rolę zagrała Silvia Navarro. Ale Silvia jest świetną aktorką - każda jej telenowela ma to coś, co przyciąga przed ekrany i co sprawia, że chce się oglądać kolejne odcinki. Tak było z jej telenowelami produkowanymi przez Aztecę i tak jest teraz z tymi produkowanymi przez Televisę.

Dobrze mi się ogląda Amores verdaderos - w tym przypadku wersja oryginalna nie przypadła mi aż tak bardzo do gustu, a mieliśmy szansę ją oglądać na Polonii1.

Ale remake Zbuntowanego zrobiony przez Televisę to nawet gorzej, niż potworek... To istny horror! Telka totalnie była pozbawiona klimatu, postacie wypadły strasznie sztucznie, a proci byli koszmarni...
Johny Begood
Poster

Telenowele

Post autor: Johny Begood »

Pytaliście o porę emisji 'Kobiety w lustrze' w PULS 2. Mogę już potwierdzić, że serial rozpocznie emisję w poniedziałek, 10 lutego o godz. 19:00.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Robertita
Użytkownik

Telenowele

Panie Jacku, chciałam Pana przed czymś ostrzec. Otóż nie wydaje mi się, aby kupienie produkcji GLOBO (bo chodzą słuchy, że Pan planuje coś takiego) zaprocentowało dużą oglądalnością. To, że na forach jest kilka osób o dziwnych gustach nie oznacza, że większość fanów telenowel się z tego ucieszy i będzie to oglądać ! Żeby była oglądalność, muszą być dobrzy aktorzy i odpowiednia atmosfera telenoweli, a tego produkcje GLOBO nie posiadają - w przeciwieństwie do Televisy, najlepszej wytwórni na świecie. Dziękuję za uwagę i żeby potem nie było, że nie ostrzegałam !
Jantar
VIP Expert
x 8
x 57
Kontakt:

Telenowele

Robertita pisze:Televisy, najlepszej wytwórni na świecie
Televisa od dawna przestała być najlepszą i jedynym wartym uwagi producentem telenowel! Od dobrych kilku lat jej produkcje ograniczają się jedynie do remaków produkcji własnych lub innych producentów! Dawno nie mieli dobrej produkcji oryginalnej, czyli własnej - w przeciwieństwie do Azteci, Globo, Venevisionu i innych. Telki nadal się dobrze sprzedają za granicę, bo po prostu jadą na renomie zdobytej przez lata. Jednak oglądalność ostatnich produkcji w różnych krajach pozostawia wiele do życzenia - rankingi nie są tak rewelacyjne. Ostatnio nawet hiszpańska TVE zapowiedziała, że nie będzie już kupować telenowel Televisy, bo wszystkie, które w ostatnich latach mieli, nie wypadły za dobrze w rankingach i spadały na gorsze godziny. To, że u nas Televisa jest lubiana to wynik tego, że od likwidacji Romantici tylko z Televisy mamy premierowe produkcje na antenach. To właśnie Romantica dawała nam różnorodność produkcji: Caracol, Venevision, Telemundo, Globo, RCTV, Argentyna, pasmo Televisy też się znalazło - każdy znalazł coś dla siebie. Teraz nie mamy w ogóle wyboru: premierowa jest tylko Televisa na TV6.

A bym chętnie obejrzała Montecristo z Azteci albo z Caracolu (pierwsze z Silvią Navarro, drugie z Paolą Rey), Corazon apasionado czy Rosario z Venevisionu (o starszych produkcjach już nie wspominając, bo mają świetne i w dodatku klasyczne), coś starszego z Telemundo, RCTV, czy z Argentyny. Dobrych produkcji, znacznie lepszych od bieżących Televisy, jest bardzo dużo, tylko nasze stacje nie chcą ich kupować - uparły się na seriale amerykańskie (wałkowane po iluś kanałach przez lata te same tytuły), albo w drodze łaski na premiery z Televisy. Niewielu widzów natomiast zna pozostałych producentów, bo niewielu ogląda w oryginale w necie, tak jak niewielu miało dostęp do Romantici. A swego czasu to właśnie na produkcjach brazylijskich i argentyńskich wyrośli pierwsi fani tego gatunku w Polsce - teraz tak przez młodych zapomnianych produkcjach.
Ann
Użytkownik
x 1

Telenowele

Post autor: Ann »

Dla mnie akurat wytwórnia telenowel nie ma znaczenia. Z Globo oglądałam np viver a vida i bardzo mi sie podobało - takiej historii jeszcze w żadnej telenoweli nie było - główna bohaterka po wypadku jeździła na wózku inwalidzkim.

Uprzedzona natomiast jestem do telenowel kryminalnych niezależnie z jakiej wytwórni (ale to niestety domena Telemundo) nie lubię takich pomysłów na telenowele. Kwestia tego która wytwórnia jest lepsza jest dyskusyjna - kiedyś np Televisa robiła wspaniałe telenowele obecnie jakoś im nie wychodzi.
pablos2654
Użytkownik

Telenowele

Post autor: pablos2654 »

Panie Jacku czy może pan zdradzić kiedy pojawią się jakieś zwiastuny Kobiety w Lustrze?
Johny Begood
Poster

Telenowele

Post autor: Johny Begood »

Pierwszy tydzień lutego.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
x 25
x 43

Telenowele

Post autor: PPM »

Widzieliście już zwiastun "Kobiety w lustrze"?? --> http://pulstv.eu/video-mamy-zwiastun-kobiety-w-lustrze/
piotrekzgr
Junior

Telenowele

Post autor: piotrekzgr »

Widziałem oglądając Puls dziś :) Świetny zwiastun, zachęca do oglądania! Z przyjemnością po raz kolejny obejrzę tę historię :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”