Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Adix2004
Obserwator
x 19
x 25

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 04 lut 2019, 16:10

Mnie wyniki dziwią, skoro "Esmeralda" się przyjęła to myślałem, że "Maria..." i "Paulina" też.
Może gdyby po 1. emisji "Esmeraldy" Czwórka dała "Paulinę" czy "Marię..." to oglądalność była by lepsza. Jednak oni woleli wałkować "Nie igraj z aniołem" i jeszcze raz "Esmeraldę" i pasmo się wykruszyło.
Jeśli utrzyma się pasmo telenowel w TV6, to nie robi mi to różnicy gdzie będzie emitowana "Paulina", bo oba kanały są tak samo dostępne.
Może gdy TV6 zobaczy jaką oglądalność zbiera u nich "LU" to od marca obok "Pauliny" dadzą jakąś powtórkę z Czwórki na co mają jeszcze licencję. A późnej premierę np. "Lo imperdonable". Chyba, że będą wałkować "Nie igraj z aniołem" albo pasmo telenowel w ogóle zniknie.
Raz już tak było, jak TV4 emitowało "Nieposkromioną miłość", z powodu niskiej oglądalności przenieśli na TV6. Po tym na TV6 dali powtórkę "Nie igraj a aniołem" i "Otchłań namiętności". Oglądalność była na tyle dobra, że potem znowu pasmo przenieśli do TV4. Więc nie wszystko stracone.
0 x
Awatar użytkownika
AgnieszkaWawa
Użytkownik
x 3

Telenowele

Post autor: AgnieszkaWawa » 04 lut 2019, 16:14

Oj, obawiam się że pasmo telek na Tv 4 własnie umarło. Nie ma dla mnie różnicy na którym kanale to oglądam ale sam fakt przeniesienia jest smutny. Mogli dac Pauline wiecej czasu, jest lepszym serialem niż Maria (moim zdaniem).
0 x
DiegoWolferss
Użytkownik
x 1
x 1
Kontakt:

Telenowele

Post autor: DiegoWolferss » 04 lut 2019, 17:05

Śmiem twierdzić, że w Polsce umarła "moda" na latynoskie seriale. Już dawno temu. Teraz to właśnie tureckie seriale mają większy popyt — nie oszukujmy się, nawet w rodzimych krajach telenowel latynoamerykańskich tureckie seriale są chętnie oglądane...
0 x
https://my.w.tt/XQi5246pqQ - zapraszam, moja książka "Tylko z Tobą" :) i nie, nie jest to fanfiction o tureckim serialu "Tylko z Tobą" ;) aczkolwiek akcja toczy się także w Turcji ^-^
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 27
x 6

Telenowele

Post autor: Atahan » 04 lut 2019, 17:43

Zgadzam się z @DiegoWolferss . Sam należę do osób, które zrezygnowały z latynoskich produkcji. Jeszcze kilka lat temu, jakby ktoś powiedział, że znikną seriale typu "Ukryta miłość", "Za głosem serca" itd. nie uwierzyłbym, ale od momentu wejścia seriali tureckich zauważam, że telenowele z ameryki nie są na tyle ciekawe. Po 108. odcinkach "Wiecznej miłości" wydarzyło się tyle zawirowań, powrotów i odejść, intryg, romansów i knucia, że każda inna produkcja latynoska robiłaby to z 300 odcinków. Dodatkowo w praktycznie każdej scenie w Turcji towarzyszy muzyka, która jest na wysokim poziomie, milej się dzięki niej ogląda, produkcje latynoamerykańskie tyle tej muzyki nie mają i jest jeszcze takie "coś" co sprawia, że każda turecka opowieść, choć podobna fabuła to jest coś takiego, żeby chociaż zobaczyć, a w latynoskich produkcjach mam takie odczucie, że gdzieś to już kiedyś widziałem, a później to już aktorzy z jednego do drugiego i nawet nie było za bardzo widać, że jest jakiś nowy serial.

To moja subiektywna opinia, ale skoro nawet w krajach latynoamerykańskich tureckie seriale się oglądają (Telemundo) to chyba jednak jest w tym trochę prawdy i nie ja jeden to zauważyłem.
1 x
Elif - TVP 1 [14:00]
Narzeczona ze Stambułu - ZOOM TV [20:00]
DiegoWolferss
Użytkownik
x 1
x 1
Kontakt:

Telenowele

Post autor: DiegoWolferss » 04 lut 2019, 18:39

Jedyne "coś innego" pod hasłem "telenowela" w Ameryce Łacińskiej prezentuje Telemundo w serialach tj. "Señora Acero", "El Señor de los Cielos" i in. cała reszta to remaki remaków 🙄
0 x
https://my.w.tt/XQi5246pqQ - zapraszam, moja książka "Tylko z Tobą" :) i nie, nie jest to fanfiction o tureckim serialu "Tylko z Tobą" ;) aczkolwiek akcja toczy się także w Turcji ^-^
Jantar
Activist
x 8
x 40
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 04 lut 2019, 18:51

Atahan pisze:
04 lut 2019, 17:43
...nawet w krajach latynoamerykańskich tureckie seriale się oglądają (Telemundo)
Nie tylko na kanałach Telemundo oglądają się seriale tureckie. Kanał z telenowelami Pasiones też je emituje i mają całkiem niezłą widownię. W zeszłym roku do swojej ramówki seriale tureckie wprowadziła też Azteca i mają się dość dobrze obok emisji własnych archiwalnych produkcji. W Puerto Rico i innych krajach też sporo ich emitują, są także obecne na platformach VOD, w tym największej o nazwie Wapa. Także produkcje tureckie dobywają latynoski rynek, który Latynosi oddają bez walki zamieniając tradycyjne telenowele w króciutkie seriale w amerykańskim stylu. Ktoś sobie wyobraża, że historię ze 150-200 odc. zamknąć w 20-u i to jeszcze o połowę krótszych? No chyba, że tak okroją wątki i postacie, że będzie to nie do obejrzenia. Telenowela rządzi się własnymi prawami i nie da się niczego przyspieszyć, ale owszem można wstawić więcej postaci i wątków, żeby było ciekawiej.
0 x
DiegoWolferss
Użytkownik
x 1
x 1
Kontakt:

Telenowele

Post autor: DiegoWolferss » 04 lut 2019, 19:01

Innym sposobem jest, tak jak wspomniałem wyżej, tworzenie tzw. "narconovel"
0 x
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 117
x 238
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] » 04 lut 2019, 19:10

Narconovel i bioserii, które dodajmy są wybitnie lokalnymi produkcjami. Sprzedają się i są popularne tylko w Ameryce Południowej i USA, ale jednocześnie zniszczyły sprzedaż telenowel Telemundo w Europie. Nic dziwnego, że teraz próbują się odbić klasyczną "Betty en NY". Televisa niestety jak ślepa idzie w ich ślady. To co wyprawia tam Patricio Wills woła o pomstę do nieba.
0 x
AnaBr
Użytkownik

Telenowele

Post autor: AnaBr » 04 lut 2019, 20:35

Ja również od 2 lat oglądam seriale tureckie i swego czasu całkiem porzuciłam przez to telenowele latino. Mimo wszystko jednak zaczęło mi brakować telenowel.
Ale teraz oglądając i to i to, stwierdzam, że w telenowelach brakuje dobrych aktorów, dobrego przedstawienia historii i oddania emocji.
W ostatnich latach coraz więcej było telenowel , które miały duży potencjał, a później okazywały się klapą.
Wydaje mi się, że Televisa zbyt długo była zacofana w swoich produkcjach, czasy i moda na seriale się zmieniała i nadal zmienia, a oni non stop przedstawiali jedno i to samo, te same schematy i remaki niedawno wyprodukowanych telenowel co zaczęło robić się nudne.
Każdemu się to przejadło, a wtedy głośniej zrobiło się o tureckich serialach, jakaś nowość jakaś świeżość w tym wszystkim.
Televisa miałaby szansę na odbudowę, ale najpierw musiałaby odrzucić ten głupi pomysł na seriale 20 odcinkowe. :rolleyes:
Znowu kolejne remaki jednego i tego samego, pewnie będzie podobny schemat i podobna historia tylko po prostu o wiele, wiele krótsza.
I znów to samo. Według mnie Televisa tylko się tym jeszcze bardziej pogrąży.
Nie wróżę im dobrej sprzedaży jak i sukcesów.
0 x
Jantar
Activist
x 8
x 40
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 04 lut 2019, 22:46

Tu nie chodzi o to, że telenowele oparte są na jednym schemacie. Obojętnie jaka historia będzie przedstawiona, zawsze będzie to ten sam schemat. Tak jest urządzone po prostu życie. Rzecz polega na interesującym przedstawieniu, zbudowaniu ciekawych wątków, relacji, intryg, przedstawieniu emocji i ważnych dla teraźniejszości tematów. W Turcji nadal istotnymi tematami są walka o prawa kobiet, z przemocą w rodzinie, zabójstwami honorowymi, etc. Dlatego w ich serialach bohaterki są silne, zdecydowane, wiedzą czego chcą i nie dają sobą rządzić. Latynosi są w troszkę innej sytuacji. W telenoweli latynoskiej wypada temat zabójstw honorowych, ale nadal są aktualne inne. Niestety te tematy są zbyt mało wykorzystywane. Nie mówię, że mają być bardzo eksponowane, ale powinny być wplecione nie tylko w akcję, ale także w charaktery postaci.

Telenowele w postaci 20-kilku odcinków to będzie po prostu parodia telenoweli. Wyjdzie z tego potworek ze spłyconą historią i okrojonymi postaciami. Na dobrą sprawę, zanim będzie można określić, czy to coś stanie się porażką, czy jakimś tam sukcesem, już będzie schodzić z anteny i na miejscu pierwszego pojawi się kolejny.
0 x
Ann
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Ann » 05 lut 2019, 11:58

Ja to nie rozumiem po co co chwilę kręcić remaki kolejnych telenowel - to przecież dalej ta sama historia - po co ją po raz kolejny ekranizować.... jak dla mnie bezsensowne. Na prawdę bardzo rzadko udaje im się mnie przekonać do obejrzenia po raz x nty tej samej telenoweli tylko ze w innej obsadzie. Udało się to np "Kiedy się zakocham" i " Za głosem serca" ale np już remaku Esmeraldy i Cristiny nie ruszyłam...
0 x
DiegoWolferss
Użytkownik
x 1
x 1
Kontakt:

Telenowele

Post autor: DiegoWolferss » 05 lut 2019, 13:41

I właśnie dzięki tym ciągłym remakom i powtarzaniu tych samych historii telenowele latynoskie tracą widzów, według mnie. Tymczasem praktycznie każda produkcjs turecka to historia oryginalna i też dlatego Turcy podbijają światowy rynek seriali
0 x
Jantar
Activist
x 8
x 40
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar » 05 lut 2019, 14:36

Ann pisze:
05 lut 2019, 11:58
"Kiedy się zakocham" i " Za głosem serca" ...
A jeszcze przed tymi wersjami w Polsce była emitowana wcześniejsza, czyli La mentira pod polskim tytułem Kłamstwo i miłość.

Każda z tych wersji jest jednak inna, chociaż główna historia jest taka sama.
0 x
Ann
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Ann » 05 lut 2019, 16:23

Jantar pisze:
05 lut 2019, 14:36
Ann pisze:
05 lut 2019, 11:58
"Kiedy się zakocham" i " Za głosem serca" ...
A jeszcze przed tymi wersjami w Polsce była emitowana wcześniejsza, czyli La mentira pod polskim tytułem Kłamstwo i miłość.

Każda z tych wersji jest jednak inna, chociaż główna historia jest taka sama.
La Mentirę też oglądałam, tak samo jak prawdziwą miłość z Fernandem Colungą którą uwielbiam ;)
0 x
pablo21
Obserwator
x 1

Telenowele

Post autor: pablo21 » 10 lut 2019, 21:10

TV Polsat w ogóle na TV4 nie emituje zapowiedzi że emisji "Pauliny" zostanie przeniesiona z TV4 do TV6 na godz. 17.15 po jednym odc. od Pon. do Piątku. Być może w tym tygodniu rozpoczną emisję zapowiedzi i puszczą pasek na dole w trakcie emisji telenoveli o przenosinach emisji telenoveli z kanału TV4 do siostrzanej TV6. Przy okazji w najbliższy Piątek ostatni odc. telenoveli "Światło Twoich Oczu" w TV4 o 17. Jestem ciekaw czy dalej będą nadawać pasmo telenovel w TV6 czy tylko przenoszą emisję "pauliny" do TV6 by ją dokończyć i to będzie koniec pasma telenovel w stacjach Polsatu? nie rozumiem po co jest kanał tematyczny Polsat Romans w wyższych płatnych pakietach? Po co go trzymają skoro nie ma nic wspólnego z nazwą i nie emituje telenovel w ramówce? :-( Liczę że jednak tylko przenoszą pasmo telenovel z TV4 do TV6 i dalej będzie coś po "Paulinie" i np. teraz pasma zamie godziny od 17.15 do 19.15 w TV6. :-( Nawet jakby powtórzyli poprzednio emitowane tytuły telenovel Televisy które gościły w ramówce TV4 to by było dobrze :-)
Ale zobaczcie jakby chcieli zamknać pasmo telenovel i tylko dokończyć emisję "Pauliny" w TV6 to by nie dawali jej dokończeniowej emisji w TV6 na dobrą godzinę 17,15 tylko zepchneli emisję na godziny poranne aby tylko dokończyć czy w TV4 czy to w TV6.
Moim zdaniem pasmo zostało na stałe przeniesione z TV4 do TV6 przez Zarząd TV Polsat. Polsat nie ma dużych wymagań co do ogladalności TV6 u nich. To kanał 3-4 wyboru w DVB-T. Dla nich ważniejsze są główny TV Polsat, Super Polsat i teraz TV4. W nie pompuja kasę dużą w ramówki. Jakby TV6 też miał super ramówkę to wszystkie te kanały wdały by się w kanibalizm między soba. Zawsze jeden kanał musi mieć słabsze wyniki w jednoczesnie nadal zarabiać na reklamach :-)
Wg. mnie po zakończeniu emisji serialu "Drużyna A" o 16.15 lub zakończeniu emisji którejś z kolei "Miodowych Lat" wrzuca drugi tytuł do emisji w TV6. Oby tak było :-(
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”