Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Soy tu fan
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Soy tu fan » 19 cze 2019, 5:18

Adix2004 pisze:
16 cze 2019, 17:14
Telenowela "La Fan" na AXN White powinna skończyć się 1 października (przy 127. odcinkach), mam nadzieję, że po niej AXN wyemituje kolejną telenowele np. "Betty en NY" czy "La Doña" lub "Dueños del Paraiso" z Katy del Castillo (do którego mają internetowe prawa, serial dostępny jest na platformie AXN Now, pod tytułem "Władcy raju").
O tym nie pomyślałem... Ale w tym wypadku chyba potrzebna jest dodatkowa licencja?
0 x
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 92
x 191
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] » 19 cze 2019, 12:01

Telenowela "Mi adorable maldición" od lipca w TV4 :)
https://www.telenovela.pl/start/przekle ... ipca-w-tv4
1 x
pablo21
Obserwator
x 1

Telenowele

Post autor: pablo21 » 19 cze 2019, 12:09

Jednak to nie koniec pasma telenovel w TV4 :-)
To pewnie po zakończeniu serialu o 16 w TV4 też coś będzie w TV4 w ramach drugiego pasma telenovel które było? :-)
Wygląda na to że Polsat nie ma nic nowego jeszcze by wstawić za słaba w oglądalności "Paulinę" o 17, która przerzucił do TV6 by skończyć i wrzucił coś zastępczo na szybko by mieć czas na zakup nowości :-) Bardzo dobry wybór :-)
Ja wciąż liczę na to że dokończą emisję "Drogi do szczęścia" która mają w całości i dali na iPli :-( Mogli by dać ją do TV6 :-(
0 x
Adix2004
Obserwator
x 11
x 18

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 20 cze 2019, 11:27

Nadal nie wierzę w to, że będzie premiera w Czwórce do tego w wakacje :) Dobrze, że zdecydowali się na "Mi adorable maldición" bo to jedna z ostatnich klasycznych telenowel w Televisie. Mimo iż nie lubię telenowel Sady to chętnie obejrzę :)
Czwórka zrozumiała, że nie znajdzie nic innego w miejsce telenowel, z powtórką "Gliniarza i prokuratora" się nie udało, tak samo z powtórkami "Policjantek i policjantów" i "Jokera".
Myślę, że emisja telenoweli w wakację to dobry pomysł np. "Dzikie serce" największą oglądalność zyskało właśnie w wakacje, do tego w konkurencyjnych stacjach zwyke nie ma wtedy co oglądać :)
Super by było gdyby jesienią powróciło pasmo o 16.00 i dali np. klasyczne "Vino el Amor", wtedy byłyby dwa pasma telenowel, ale narazie cieszmy się z tej premiery ;)

Soy tu fan pisze:
19 cze 2019, 5:18
Adix2004 pisze:
16 cze 2019, 17:14
Telenowela "La Fan" na AXN White powinna skończyć się 1 października (przy 127. odcinkach), mam nadzieję, że po niej AXN wyemituje kolejną telenowele np. "Betty en NY" czy "La Doña" lub "Dueños del Paraiso" z Katy del Castillo (do którego mają internetowe prawa, serial dostępny jest na platformie AXN Now, pod tytułem "Władcy raju").
O tym nie pomyślałem... Ale w tym wypadku chyba potrzebna jest dodatkowa licencja?
Jest dodatkowa licencja bo mają obecie tylko licencję na emisję w internecie... Jednak skoro mają już przetłumaczony serial, nawet lektora, a serial błąka się po platformach, do których prawie nikt nie ma dostępnu to dokupienie liciecji na emisję w TV bardziej im się opłaca niż wykupienie nowego serualu, tłumacznie itp.
0 x
xime
Użytkownik
x 3

Telenowele

Post autor: xime » 20 cze 2019, 14:26

Adix2004 pisze:
20 cze 2019, 11:27
Nadal nie wierzę w to, że będzie premiera w Czwórce do tego w wakacje :) Dobrze, że zdecydowali się na "Mi adorable maldición" bo to jedna z ostatnich klasycznych telenowel w Televisie. Mimo iż nie lubię telenowel Sady to chętnie obejrzę :)
[...]

Super by było gdyby jesienią powróciło pasmo o 16.00 i dali np. klasyczne "Vino el Amor", wtedy byłyby dwa pasma telenowel, ale narazie cieszmy się z tej premiery ;)
Też jestem zaskoczona.

Telenowele Sady, które były u nas emitowane przeważnie mi się podobały. Poza " Światłem Twoich oczu", które przemęczyłam tylko dla wątku Paulina i Vanessy, bo protagoniści byli koszmarni. Trailer "Przeklętej" zapowiada się dobrze. Trochę zaskoczona jestem samym tytułem, bo przy telenoweli to spodziewałabym się raczej "Przeklęta miłość" albo coś w tym rodzaju :DD

Fajnie byłoby zobaczyć "Vino el Amor". Może kiedyś ją kupią :)
0 x
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
x 4
x 54
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Huerco » 20 cze 2019, 14:34

Tylko. że Przeklęta to tak naprawdę ostatnia klasyczna telenowela, którą TV4 mogła kupić od Televisy. Ciekawe co dalej. Mogliby np. kupić coś od brazylijskiego Globo. Dobrym wyborem byłoby Totalmente Demais, bardzo klasyczna i lekka telenowela. Teraz puszcza to iTVN. Jest jeszcze O Outro Lado Do Paraiso, chyba najbardziej "meksykańska" telenowela w Brazylii od lat. Również bardzo klasyczna telenowela, ale trochę mroczna, podobna w stylu do Sin Tu Mirada. Jest jeszcze Betty in NY z Telemundo, ale to bardziej komediówka.
0 x
Adix2004
Obserwator
x 11
x 18

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 20 cze 2019, 16:35

Z łatwiejszych telenowel w Televisie mają jeszcze do wyboru "Vino el Amor", "Que Bonito Amor" czy "El vuelo de la Victoria", "En Tierras Salvajes" czy "Lo Imperdonable".
Wolałbym, żeby zamiast w Globo poszli w Venevision lub Aztece, niestety w Telemudno mają do wyboru tylko jedną typową klasyczną telenowele "Rosa Diamente", bo Telemudno woli produkować swoje narcoseriale.
0 x
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
x 4
x 54
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Huerco » 20 cze 2019, 19:12

Venevision już nie nagrywa. Azteca teraz robi tylko seriale. Vino el amor to słaba telenowela. Główni bohaterowie to tragedia. Przez 120 odcinków na 140 absolutnie nic się nie dzieje.
0 x
shawu
Użytkownik
x 6
x 172

Telenowele

Post autor: shawu » 20 cze 2019, 20:27

Brazylijskie telenowele nie mają najmniejszych szans na powodzenie w tv4. Ludzie wolą płaczliwe klasyki hiszpańskojęzyczne.
Szansę na dobrą oglądalność mają seriale typu: La sombra del pasado lub La Imperdonable.

Duży sukces odniosły produkcje kolumbijskie z RTI. Gorzka zemsta, Prawo pożądania i oryginalna Brzydula RCN. Kolumbijskie tele mają fajny klimat, dobrze się ogląda.
0 x
Soy tu fan
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Soy tu fan » 21 cze 2019, 0:53

Myślę, że Czwórka prędzej poleci w coś z Argentyny niż z Brazylii czy Kolumbii. "Esperanza mia" chyba dobrze sobie radziła?

Gdzieś mi się chyba obiło plotka jakoby grupa Polsatu nabyła prawa do "Lo Imperdonable", których do dziś niewykorzystała, nie wiem czy to prawda albo wycofali się z zakupu.
0 x
Awatar użytkownika
AgnieszkaWawa
Użytkownik
x 3

Telenowele

Post autor: AgnieszkaWawa » 21 cze 2019, 9:40

Świetna wiadomość ! :) Nie spodziewałam się :)

PS. Wiecie może na którym odcinku Tv 4 zakonczyła emisję ,,Drogi do szczescia"" ?
0 x
vlv
Użytkownik
x 3

Telenowele

Post autor: vlv » 21 cze 2019, 9:50

Na 41 odc.
1 x
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Adix2004
Obserwator
x 11
x 18

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 21 cze 2019, 15:19

Soy tu fan pisze:
21 cze 2019, 0:53
Gdzieś mi się chyba obiło plotka jakoby grupa Polsatu nabyła prawa do "Lo Imperdonable", których do dziś niewykorzystała, nie wiem czy to prawda albo wycofali się z zakupu.
Jeśli chodzi o "Lo Imperdonable" to było już tyle plotek co do emsji w Polsce, najpierw było, że Czwórka wykupiła tą telenowele, potem było, że TV4 przerywa emisję "Trzy razy Ana" a w zamian będzie emitować "Lo Imperdonable", następnie była jeszcze plotka, że jakaś platforma internetowa wykupiła telenowele ale to też nieprawda...
Szczerze dziwię się, że Czwórka nie wykupiła tej telenoweli...
Huerco pisze:
20 cze 2019, 19:12
Venevision już nie nagrywa. Azteca teraz robi tylko seriale. Vino el amor to słaba telenowela. Główni bohaterowie to tragedia. Przez 120 odcinków na 140 absolutnie nic się nie dzieje.
Azteca od czasu to czasu produkuje jeszcze telenowele, Venevision ma w archiwum kilka klasyków.
Co do "Vino El Amor" to mi się osobiście podoba ;)
Soy tu fan pisze:
21 cze 2019, 0:53
Myślę, że Czwórka prędzej poleci w coś z Argentyny niż z Brazylii czy Kolumbii. "Esperanza mia" chyba dobrze sobie radziła?
Też mi się wydaje, że prędzej dadzą coś z Argentyny, z Telemudno chyba jeszcze nic nie było w TV4, ale z klasyków mogli by dać "Rosa Diamente".

TV4 od Globo niech się trzyba z daleka, bo te telenowele się raczej nie przyjmą, brazylijskie telenowele są za trudne dla polskiego widza.
0 x
Awatar użytkownika
Huerco
Obserwator
x 4
x 54
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Huerco » 21 cze 2019, 16:55

Nie wiem, co jest trudnego do zrozumienia w O Outro Lado Do Paraiso, gdzie protagonistka to biedna dziewczyna mieszkająca w jakiejś chacie. zakochuje się w bogatym paniczu i biorą razem ślub dlatego, że jego matka odkrywa. że dziewczyna ma w posiadaniu ziemię, na której są zasoby szmaragdów. Po tym matka głównego bohatera i jej córka umieszczają ją w psychiatryku, zabierają jej dziecko, a ona po 10 latach wraca się zemścić. Niczym nie różni się to od meksykańskich telek rosa jak np. Dzikie serce. Jedynie jest pokazane w bardziej filmowy sposób i gra aktorska jest bardziej naturalna.

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=nGFCl83adRo
0 x
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 92
x 191
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] » 21 cze 2019, 17:19

Historia może i idealna, ale jednak ta filmowa praca kamery i specyficzny, niemal psychodeliczny klimat odbiera jej urok telenowel, do których swoich widzów przyzwyczaiła Czwórka. Produkcja wydaje się bardzo mroczna w odbiorze. Już lepszym wyborem byłaby wspomniana wcześniej "Totalmente demais", ale ona też niestety posiada ten specyficzny klimat, którymi charakteryzują się wszystkie produkcje Globo. Do tego dochodza jeszcze dłużyzny i mnogość wątków, co też jest in minus.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”