Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 28
x 6

Telenowele

Post autor: Atahan » 23 paź 2019, 13:51

Telenoweli żadnej nie dadzą i w sumie dobrze.
0 x
Elif - TVP 1 [14:00]
Narzeczona ze Stambułu - ZOOM TV [20:00]
Adix2004
Obserwator
x 19
x 25

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 25 paź 2019, 16:30

Finał "Przeklętej" 9 lub 10 stycznia. Wszystko zależy od tego czy 27 grudnia w piątek po świętach Czwórka puści serial czy będą emitować tego dnia filmy.

Premiery na pewno nie zobaczymy, ale nie zdziwię się jak TV4 przywróci pasmo na 16.00 i 17.00 dając powtórki "Nie igraj z aniołem" lub "Esmeraldy. Uważam, że był by to dobry pomysł, jakby chcieli przygotować pasmo na inne telenowele np. wiosną po "Esmeraldzie" o 16.00 wyemitować kultową "Luz Marię" a o 17.00 "El vuelo de la Victoria". Dwie klasyczne historię.
Czwórka już raz zrobiła sobie pod górkę przenosząc "Paulinę" do TV6, a w miejsce jej dając "Policjantki i policjanci" i "Gliniarz i prokurator". Oby dwie producje słabo się oglądały i po dwóch tygodniach zmieni ramówkę usuwając "PiP", przesuneli "Gliniarza..." i dali powtórki "Jokera". Nadal było słabo dlatego zdecydowali się na premierę telenoweli latem. Teraz zmiast "Przeklętej" dali "Sekrety Sąsiadów" i "Miodowe lata" i jestem pewien, że słabo się oglądają.

Ogólnie dziwię się, że Czwórka nie korzysta z okazji mając jeszcze licencję i nie powtarza żadnych telenowel np. rano w Czwórce czy po południu na TV6.
0 x
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 28
x 6

Telenowele

Post autor: Atahan » 25 paź 2019, 17:32

Ja tam nie liczę już na telenowele w TV4. Spróbowali odbudować pasmo "Przeklętą" i skończyło się źle. Nie będą w nieskończoność próbować. Nawet jeśli te 'seriale' zbierają z 2,5%, to i tak będą emitować owe polskie seriale, bo nie muszą płacić innemu państwu za licencję.

Też mnie to zastanawia, że nie próbują z powtórkami telenowel rano. Albo w okolicach 10:00-12:00. I tak bym nie oglądał, bo nie mam nawet jak, ale, gdyby emitowane były hity, to pewnie z 3% by osiągnęli.

Moim zdaniem, jeśli TV4 będzie chciało ten ostatni raz spróbować z telenowelami, to wybierze jakiś turecki serial i przebada rynek. Jak się sprawdzi, to dokupi, a jak nie, to papa. Z telenowel Televisy, czy ogólnie latynoamerykańskich zaczynają się kończyć te 'dla polskiego widza'. Plus doliczyć do tego te słabe rosy, jak "Przeklęta" i wychodzi, że Czwórka nie ma już za bardzo, co kupić. Gdyby tak w Televisie znowu zaczęli tworzyć takie telki, jak "Zaklęta miłość", czy "Za głosem serca". Obecnie moim zdaniem mamy w większości imitacje telenowel. Albo seriale, które bardziej nadają się na Netflixa, niż do tv, albo telenowele, w których nic się nie dzieje, jak właśnie "Przeklęta". :P
0 x
Adix2004
Obserwator
x 19
x 25

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 26 paź 2019, 10:58

Atahan pisze:
25 paź 2019, 17:32
Też mnie to zastanawia, że nie próbują z powtórkami telenowel rano. Albo w okolicach 10:00-12:00. I tak bym nie oglądał, bo nie mam nawet jak, ale, gdyby emitowane były hity, to pewnie z 3% by osiągnęli.
Nawet takie powtórki mogliby dać w TV6. W Szóstce tylko powtórki lecą, więc powtórka jakieś telenoweli jak znalazł.
Atahan pisze:
Moim zdaniem, jeśli TV4 będzie chciało ten ostatni raz spróbować z telenowelami, to wybierze jakiś turecki serial i przebada rynek. Jak się sprawdzi, to dokupi, a jak nie, to papa.
Jakoś wątpię, żeby Czwórka spróbowała z tureckim serialem. Jeśli by spróbowali to gdzie? Wolne pasmo to 16-17 a o tej godzinie TVP 1 i TVP 2 emituje tureckie "hity" :lol: Nie wiem czy dobrym pomysłem było by dawać turecki serial, gdy o wiele większa stacja emituje inną turecką telenowele.
Jeśli chcieliby odnieść jakiś 'sukces' to musieliby dać coś lekkiego. Widzowie Czwórki przy telenowelach oglądają tylko proste na jedno kopyto historie. Taki bardzo telenowelowy serial tureckie ale chyba nie prosty to "Yasak Elma" :)
Atahan pisze:
Z telenowel Televisy, czy ogólnie latynoamerykańskich zaczynają się kończyć te 'dla polskiego widza'. Plus doliczyć do tego te słabe rosy, jak "Przeklęta" i wychodzi, że Czwórka nie ma już za bardzo, co kupić. Gdyby tak w Televisie znowu zaczęli tworzyć takie telki, jak "Zaklęta miłość", czy "Za głosem serca".
Czwórka z 'ros' ma jeszcze do wyboru "El vuelo de la Victoria".
W Televisie miesiąc temu zmienił się dyrekor programowy. Ten co teraz rządzi jest znany z umiłowania do klasycznych telenowel i hacjendówek. Nie lubię telenowel typu 'rosa' ale hacjendówke chętnie zobaczę.

Ogólnie wydaje mi się, że Czwórka za jakiś czas znowu spróbuję z telenowelą. Najlepszym pomysłem na sam początek była by powtórka kultowej "Luz Marii". Telenowela to klasyk plus była hitem w Polsacie nawet większym niż "Esmeralda" w TVN.
0 x
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 28
x 6

Telenowele

Post autor: Atahan » 26 paź 2019, 15:07

Tylko ile razy można próbować z czymś, co się nie ogląda? "Trzy razy Ana" zawaliła pasmo. Postawili na hity sprzed lat i tylko "Esmeralda" się obroniła. Pasmo zawaliło się drugi raz. Teraz w lipcu zaczęli z "Przeklętą"i we wrześniu pasmo zawaliło się 3 raz w ciągu 2 lat.
Do końca świata przecież nie będą próbować z telenowelami, żeby wyrzucać je po kilku miesiącach.
W porządku, mają "El vuelo de la Victoria", ale nie mają pewności, że serial mógłby się sprawdzić. Uznajemy, że się sprawdzi. Z każdym kolejnym tytułem będzie coraz trudniej znaleźć telkę, która zaciekawi polskich widzów i rezultat będzie taki, że pasmo wyleci 4 raz.
Takie jest moje zdanie na ten temat. Co do próby z tureckim serialami... Kiedyś Puls, TV4 i kanały TVP w jednym momencie emitowały i latynoskie telki i tureckie, i sobie radzili. "Yasak Elma" jest tak prosty, że nie trzeba w ogóle używać mózgu podczas oglądania, czyli coś w sam raz dla widowni polskiej, haha.
0 x
Ann
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Ann » 26 paź 2019, 20:03

Adix2004 pisze:
26 paź 2019, 10:58
Atahan pisze:
Nawet takie powtórki mogliby dać w TV6. W Szóstce tylko powtórki lecą, więc powtórka jakieś telenoweli jak znalazł.
Atahan pisze:
Moim zdaniem, jeśli TV4 będzie chciało ten ostatni raz spróbować z telenowelami, to wybierze jakiś turecki serial i przebada rynek. Jak się sprawdzi, to dokupi, a jak nie, to papa.
Jakoś wątpię, żeby Czwórka spróbowała z tureckim serialem. Jeśli by spróbowali to gdzie? Wolne pasmo to 16-17 a o tej godzinie TVP 1 i TVP 2 emituje tureckie "hity" :lol: Nie wiem czy dobrym pomysłem było by dawać turecki serial, gdy o wiele większa stacja emituje inną turecką telenowele.
Jeśli chcieliby odnieść jakiś 'sukces' to musieliby dać coś lekkiego. Widzowie Czwórki przy telenowelach oglądają tylko proste na jedno kopyto historie. Taki bardzo telenowelowy serial tureckie ale chyba nie prosty to "Yasak Elma" :)
Atahan pisze:
Z telenowel Televisy, czy ogólnie latynoamerykańskich zaczynają się kończyć te 'dla polskiego widza'. Plus doliczyć do tego te słabe rosy, jak "Przeklęta" i wychodzi, że Czwórka nie ma już za bardzo, co kupić. Gdyby tak w Televisie znowu zaczęli tworzyć takie telki, jak "Zaklęta miłość", czy "Za głosem serca".
Czwórka z 'ros' ma jeszcze do wyboru "El vuelo de la Victoria".
W Televisie miesiąc temu zmienił się dyrekor programowy. Ten co teraz rządzi jest znany z umiłowania do klasycznych telenowel i hacjendówek. Nie lubię telenowel typu 'rosa' ale hacjendówke chętnie zobaczę.

Ogólnie wydaje mi się, że Czwórka za jakiś czas znowu spróbuję z telenowelą. Najlepszym pomysłem na sam początek była by powtórka kultowej "Luz Marii". Telenowela to klasyk plus była hitem w Polsacie nawet większym niż "Esmeralda" w TVN.
I tu możesz się mylić, bo gusty są różne... mnie się np Luz Maria nie podobała. Ciężko trafić... Myśle że już lepszym wyborem byłaby powtórka Porywów Serca niz Luz Marii..
0 x
Adix2004
Obserwator
x 19
x 25

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 26 paź 2019, 21:05

@Ann oczywiście, że mogę się mylić jednak "Luz Maria" to typowy klasyk plus oglądalność była na poziomie 3 mln w Polsacie. W przypadku "Porywów serca" to już nie jest typowy klasyk plus oglądalność była na poziomie jakoś 2 mln w TVN. Osobiście dla mnie lepszym tytułem są "Porywy serca" z moją ukochaną Gabrielą Spanic, jednak jestem zdania, że lepszym tytułem do emisji w Czwórce byłaby "Luz Maria". Telenowela jakiś czas temu była emitowana m.in na Węgrzech gdzie się przyjęła.
0 x
Mooniaa
Użytkownik
x 1

Telenowele

Post autor: Mooniaa » 27 paź 2019, 22:49

Szkoda, że skończyła się moda na telenowele latino, a jak wróci to pewnie te z wątkami o kartelach i narkotykach, a to już nie to samo. Ja mam sentyment do tych pierwszych telenowel z kanału Romantica gdzie leciały telenowele z Venevisionu. 🙂🙃
0 x
Ann
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Ann » 28 paź 2019, 18:06

Ja też mam słabość do tych starych telenowel np z TV Regionalnej jak Maria Celeste czy Kassandra :)
0 x
Awatar użytkownika
Atahan
Obserwator
x 28
x 6

Telenowele

Post autor: Atahan » 28 paź 2019, 19:56

A ja, jako iż od dopiero kilku lat oglądam telenowele, to chciałbym, żeby zachowały poziom z tych powiedzmy lat 2008-2014. Te były moim zdaniem najlepsze, bo obecnie mamy jakieś imitacje, gdzie przez 60 odcinków proci i villana nic nie robią (czyt. "Przeklęta"). Chciałbym także, żeby jakieś leciały w tv. Nie mówię, że ma być taki wysyp jak w latach 2015-2016, gdzie od 10:00 do 18:00 pełno telenowel było, ale gdyby tak leciało ich z 4-5, no i MIAŁY OGLĄDALNOŚĆ to byłoby fajnie. Na razie z telek latino w tv nie oglądam, żadnej - jedynie turecki serial na Zoom TV "Narzeczona ze Stambułu". Oglądam te latynoskie telenowele, których nie było mi dane obejrzeć w telewizji z "Zaklętą miłością" na czele, która jest cudowna! Takie telenowele powinni tworzyć teraz. Świetnie prowadzona akcja, pełno intryg i zdrad oraz dialogi, które są po prostu bardzo dobrze napisane. Jak się obrażać, to na całego, jak ma być romantycznie to jest. A nie 'gadanie o pogodzie'.
Może, gdyby TV4 powtórzyło "Dzikie serce", jak te 5 lat temu nadawało premierę, to coś by się ruszyło. Z jednej strony napisałbym, że może stacje z np. MUX-8, ale moim zdaniem jeśli już by poszli, to w seriale tureckie wzorując się na Zoom, które chyba bardzo dobrze wyszło na premierze "Narzeczonej..." skoro mamy już trzy pasma powtórkowe. :)
0 x
Adix2004
Obserwator
x 19
x 25

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 29 paź 2019, 16:55

Dokładnie! Kiedyś to były telenowele, nie to co teraz... Teraz telenowele to takie bardziej seriale. Jakby znowu Televisa zaczęła robić takie telenowele jak np. "Zaklęta Miłość", "Za głosem serca" czy "Otchłań namiętności" to byłyby co oglądać :)

Dobrym pomysłem byłaby powtórka czegoś co się dobrze oglądało, żeby przyszykować pasmo do jakiejś premiery.

@Atahan uważam, że jeśli Czwórka miała by spróbować z tureckim serialem to najlepszy wybór to "Yasak Elma" bo jest ona bardzo telenowelowa 😄
0 x
AnaPaula
Użytkownik
x 2

Telenowele

Post autor: AnaPaula » 29 paź 2019, 19:14

Atahan pisze:A ja, jako iż od dopiero kilku lat oglądam telenowele, to chciałbym, żeby zachowały poziom z tych powiedzmy lat 2008-2014. Te były moim zdaniem najlepsze, bo obecnie mamy jakieś imitacje, gdzie przez 60 odcinków proci i villana nic nie robią (czyt. "Przeklęta").
No właśnie, gdyby Czwórka cofnęła się kilka lat, to na pewno mieliby co emitować ;D Zgadzam się, że telenowele produkowane w tych latach (i jeszcze wcześniejszych) miały to "coś", ten niesamowity klimat :)
0 x
Adix2004
Obserwator
x 19
x 25

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 29 paź 2019, 19:50

Czy jest w ogóle jakiś klasyk z takich starszych lat, który Czwórka mogła by wyemitować? Ja tylko kojarzę "Que Bonito Amor" z Danną Garcią z 2012 roku... Z nowszych klasyków to do wyboru mają tylko "El vuelo de la Victoria" z Pauliną Goto.
0 x
Ann
Użytkownik

Telenowele

Post autor: Ann » 29 paź 2019, 20:12

Nie wiem może się mylę, ale myślę że z takich nieemitowanych telenowel szanse miała by Alborada z Fernandem Colungą bo jest bardzo fajna, albo np La madrastra z Victorią Ruffo. Szkoda też ze w Polsce nie puścili Corazon Salvaje z 1993 r z Edith Gonzalez.
0 x
Adix2004
Obserwator
x 19
x 25

Telenowele

Post autor: Adix2004 » 30 paź 2019, 7:50

Owszem, szkoda że nigdy u nas nie wyemitowali "Corazon Salvaje" z Edith Gonzalez. Telenowela jest bardzo dobra. Co to "Alborady" to ta telenowela mogła by się przyjąć natomiast "La Madrasta" to trudna historia, więc wątpię żeby się przyjęła.

Czwórka mogła by na różne sposoby spróbować odratować pasmo telenowel, ale oni pewnie będą mieli to w dupie i po "Przeklętej" poleci jakieś paradoku.

Mam nadzieję, że kiedyś ZOOM TV wyemituje jakąś latynoską telenowele, choć oni zapewnie przestawią się na tureckie seriale. Może kiedyś AXN WHITE coś da... Wyemitowali "La Fan" z Telemudno to i może kiedyś coś innego u nich zobaczymy.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”