[TVN] LAB

Polskie scripted-docu, docu-crime, itp :)
Awatar użytkownika
Pzet
Junior
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sty 2011, 9:54
x 180

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pzet »

FelciakPL pisze: 10 kwie 2021, 14:27 W nowych odcinkach LAB (od 40 odcinka - emisja od 12.04) usłyszymy narratora. Będzie nim Piotr Dobosz znany z serialu Szpital i Szkoła.

Z drugiej strony nie dość, że spadł z TVN7 i jest emitowany już o 16:00 na głównym TVN, to jeszcze z tego serialu robi się paradoku.
Czy oni ocipieli z tym narratorem? Normalnie myślałem, że przez przypadek włączyła mi się wersja z audiodeskrypcją. Serial, pomimo jego wad, lubiłem sobie czasem obejrzeć po powrocie z pracy - oglądało się to jak normalny serial kryminalny. Teraz po prostu nie jestem w stanie tego oglądać. Czuję się, jakby twórcy uważali mnie za debila, któremu trzeba tłumaczyć, co dzieje się na ekranie.
Impostor
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 21 lis 2020, 13:43
x 12
x 15

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Impostor »

Lektor, lektorem, mi osobiście nie przeszkadza, niby miał dodać trochę dynamizmu... ale jest jeden problem, dynamizmu w tym serialu nie ma. Nawet pomimo widocznie wprowadzonych zmian w sposobie prowadzenia fabuły i zapewne - przemontowaniu odcinków.

Największą zmorą tego serialu jest zamykanie komisarzy w hali na Dąbka i generalnie rozwiązywanie wszelakich spraw kryminalnych w budynku LAB-u. Niestety, nie sprawdza się to tak dobrze jak w przypadku Szkoły czy Szpitala, gdzie cała akcja tak naprawdę toczyła się w "budynku instytucji". Serial kryminalny wymaga jednak czegoś więcej.

Przykłady z dzisiejszego odcinka: praktycznie wszystkie zdjęcia plenerowe ścięte do minimum. Strzelnicę, w której dokonano zbrodni, widzimy tylko na początku podczas zbierania materiałów, a później komisarze muszą tam wrócić (tego już widz nie zobaczy). Z kolei postrzelenie studentki w trakcie odcinka też wywołuje uśmiech na twarzy. Producenci nawet nie wysilili się na pokazanie akcji ratunkowej pod uczelnią, ba, z samą studentką komisarze nie rozmawiają nawet w szpitalu (ale za to widzimy, że tam są, natomiast samej postaci studentki już nie).

Prawdziwym koszmarem jest po prostu ścięcie punktu kulminacyjnego odcinka. Pomiędzy komisarz a zabójcą dochodzi do strzelaniny, policjantka musi oddać strzał, aby uratować ofiarę. A co w tym momencie widzi widz na ekranie? Ujęcia z drona losowych miejsc w Krakowie i sam zapis dźwięku, który ma widzowi choć trochę przybliżyć "strzelaninę" ;D

Nie kupuje argumentu, że jest pandemia i teraz znacznie trudniej nagrywa się zdjęcia plenerowe i na lokacjach. Jest to po prostu zwyczajne cięcie po kosztach, które w okrutny sposób odbija się na oglądalności LAB-u. Ale być może to pokazuje, że era paradoku powoli zmierza ku końcowi.
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

TVN będzie pokazywać serial od poniedziałku do piątku o 6.00 (od pierwszego odcinka) od 21 czerwca, a także od poniedziałku do piątku o 16.00.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

bucik11 pisze: 12 kwie 2021, 15:03 Stacja TVN po wyemitowaniu wszystkich odcinków, będzie pokazywać serial od początku. Dokładnie od 17 maja od poniedziałku do piątku o 16.00.
Serial premierowo będzie emitowany tydzień dłużej, do 21 maja. Pierwszy sezon będzie liczył w sumie 68 odcinków.
Awatar użytkownika
Mat.212347
Obserwator
Posty: 642
Rejestracja: 03 sie 2020, 11:06
x 36
x 46

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mat.212347 »

Nie pewny jest nowy sezon Labu, Player napisał komuś że nie ma żadnych informacji o kontynuacji serialu.
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

matik pisze: 06 kwie 2021, 11:16

W Metro serial dostanie się do prime-time! Od 10 maja o godz. 20:10 - emisja od poniedziałku do piątku.
Nie wiem od kiedy ale nawet w Metro przenieśli "LAB" na godzinę 13:25 ;D
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Od 31 maja. Cierpliwości działu programowego na emisję w PT starczyło tylko na 3 tygodnie ;)
Awatar użytkownika
Mat.212347
Obserwator
Posty: 642
Rejestracja: 03 sie 2020, 11:06
x 36
x 46

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mat.212347 »

Ekipa nie wróci na plan, co za tym idzie nie będzie nowych odcinków.
Awatar użytkownika
Mat.212347
Obserwator
Posty: 642
Rejestracja: 03 sie 2020, 11:06
x 36
x 46

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mat.212347 »

Tylko 452 tys widzów Labu, serial jesienią zastąpi nowy serial.
https://[link zakazany]/artykul/k ... lu-lab-tvn
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Do przewidzenia było serial nie osiągnie sukcesu, dodanie lektora do późniejszych odcinków jeszcze bardziej pogorszyło sprawę.

A tak z ciekawości, czy serial miał jakiś cliffhanger na koniec?
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Trochę upokarzająca porażka, mocno promowanego serialu TVN.
SebMat
Obserwator
Posty: 439
Rejestracja: 28 lip 2020, 10:29
x 190
x 70

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SebMat »

Ten serial jak dla mnie był słaby. Parę odcinków oglądałem, a później odechciało mi się oglądać.
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Ja szczerze mówiąc obejrzałem tylko pierwszy odcinek w pełni i na początku myślałem, że będzie całkiem okej, ale później ten serial był tragedią. Oby kolejny był fajniejszy i żeby był chociaż przez rok emitowany :rolleyes: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Kiler
Obserwator
Posty: 584
Rejestracja: 09 sty 2019, 7:54
Lokalizacja: Dobrzewino
x 35
x 137

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kiler »

Szczerze mówiąc to nie obejrzałem nawet sekundy tego czegoś. :P Jak się okazuje dobrze zrobiłem. :)
Canal+: Nowy Comfort+ Canal+ Filmbox HBO
Polsat Box: M Sport

PlayNowTV: Pakiet Extra III goNET.tv III APV III Netflix III Viaplay III Rostelecom III Disney+ III SkyShowtimeIII HBO Max
Verdline
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 18 cze 2021, 12:57
x 61
x 48

[TVN] LAB

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Verdline »

Ten serial to nieporozumienie, wcale się nie dziwię, że zleciał z anteny po jednym sezonie. Fatalna gra aktorska na poziomie paradoku ( oprócz aktora Marcina Sianko), dziwna kolorystyka te ciemne szarawe kolory i jeszcze w późniejszych odcinkach ten narrator. W porównaniu do polsatowskiego Śladu, to Ślad przy tym to majstersztyk.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Paradokumenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], Liam, MaciejOlek, Mooniaa, Tomasz_B i 14 gości