Paradokumenty TV4 - temat zbiorczy

Polskie scripted-docu, docu-crime, itp :)
Msciciel
Obserwator

Post autor: Msciciel » 30 wrz 2014, 11:48

Zakładam ten wątek,bo wczoraj była premiera w TV4.
Do samego serialu bo tak go można określić mi się podobał. Bije na głowę "Dlaczego ja?" itp. Teraz widać,że Tako media robi g*wniane paradokumenty i Atm grupa wzięła się do tego porządnie tak jak do "Pięlegniarek". Chciałbym żeby już skończyła się era na paragnioty,ale gdyby miały one zostać (mówię teraz tylko o Polsacie,bo te firmy robią dla nich te "seriale") to wolałbym żeby robiła je ATM Grupa.

PS. Jak jeszcze produkcja Tako media "Na patrolu" jest "w miarę" to "Sekrety sąsiadów" jest takie nijakie i podobne do "Dnia,który.." nawet jest ten sam lektor z drugiej serii.
Tak ogółem dla mnie Policjantki i Policjanci jest przemyślane i po prostu fajne, a ogółem całe to pasmo na TV4 oceniam na 3- ocena zaniżona za "Sekrety sąsiadów" gdyby ich nie było i był jakiś inny paradokument na jakimś poziomie byłoby 3+.

PS2. mediaf założył wątek o nazwie " [?] Policyjny paradokument ATM Grupy" więc proszę żebyście go usunęli. :)
0 x
Johnny
Obserwator

Post autor: Johnny » 30 wrz 2014, 14:27

Wszystkie 3 to dno.
Na patrolu - takie coś jak Gliny, Gliniarze i Komenda z ta różnica, że tamte były prawdziwe patrole a tu jest wymyślone historie. Dlaczego nie mogą prawdziwych? Przecież wówczas wystarczy towarzyszyć ekipie policji i nie trzeba mieć aktorów wiec dlaczego reality mają max 1 premierę w tygodniu a paradokumenty aż tyle.
Sekrety sąsiadów - kolejne Trudne sprawy i Ukryta prawda
Policjanci i policjantki. Bardziej obyczajówka niż o policjantach. Np. Wczoraj kobieta się poskarżyła policji, że mąż po ślubie chce z nią robić straszne rzeczy, czyli spędzić noc poślubną. Potem się okazało, że ona tylko za niego wyszła bo chciała polski paszport a kocha kogoś innego.
Ciekawe jak z oglądalnością bo z powtórkami ML i 13P w ostatnim tygodniu już prawie dogonili w 16-49 TVN 7.
0 x
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
Msciciel
Obserwator

Post autor: Msciciel » 30 wrz 2014, 14:42

Po części się z tobą zgodzę,ale tylko w tym że "Sekrety sąsiadów" to g*wno. "Na patrolu" całego nie oglądałem bo w tym czasie oglądałem PM i przełączyłem na to na kilka minut gdzieś w połowie więc nie będę pisać czy to dobre czy nie,ale po tych kilku minutach wywnioskowałem,że może być. Co do "Policjantek i policjantów" to powinno być tak,że pokazują dwie pary w każdym odcinku i każda zajmuje się jedną sprawą. Powinno też być więcej pokazane jak prowadzą śledztwo chociaż to taki oddział terenowy. Jeszcze tylko nie powinno być tych wstawek w których się wypowiadają,że np. To moja pierwsza taka akcja itp.

Nie wiem czy widzieliście ale ten komisariat to studio ATM. :)
0 x
lukaa
Junior
x 3
x 1

Post autor: lukaa » 30 wrz 2014, 18:00

Ja już na samej czołówce
Policjantki i Policjanci
widziałem aktorzyne z "Dlaczego Ja?" ten łysy wiedziałem że to będzie porażka. Dokladnie powinno byc autentyczne a nie zmyślone.

3 x Nie
0 x
xyz
Msciciel
Obserwator

Post autor: Msciciel » 30 wrz 2014, 19:51

Tak patrząc na dzisiejszy odcinek i na wasze komentarze to chyba też będę na NIE. Choć trzeba przyznać,że jest to lepsze od innych paradokumentów. Raczej też bym wolał autentycznych policjantów i sprawy.
0 x
tvferdex97
Junior
x 2
x 10

Post autor: tvferdex97 » 30 wrz 2014, 20:56

To i tak mnie dziwi że aż grubo pojechali z aż trzema nowymi paradokumentami, ale oczywiście pomimo tego że nie oglądałem wogóle to 3xNIE!
0 x
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 81
x 74
Kontakt:

Post autor: SNOL » 01 paź 2014, 22:17

Przyznam, że "Policjantki i policjanci" to najlepiej zrealizowany paradokument, jaki widziałem w polskiej telewizji. Gdybym oglądał tego typu produkcje, to bym... oglądał. :) Duży plus dla Grupy ATM, nie spodziewałem się. Bardzo dobrze dobrani aktorzy grający policjantów, dają się lubić. Podoba mi się też edukacyjny element - przed listą płac pojawia się np. informacja dla uchodźców czy ofiar przemocy, potrzebujących pomocy.

Zdjęcia powstają w zdecydowanej większości na południu Wrocławia - na Wojszycach, Gaju i Południu. No i tak jak pisał Msciciel, KMP gra siedziba ATM-u przy ul. Dwa Światy w Bielanach Wrocławskich. Policjanci chcieliby mieć do dyspozycji tak nowoczesny budynek. ;) W fabule pojawiają się autentyczne nazwy wrocławskich ulic, ale grają je wspomniane południowe rejony miasta. Był też wyjątek - prawdziwy Most Milenijny. Dobrze dobrali to miejsce do wydarzeń - gdybym robił jakieś szemrane interesy, też spotkałbym się z bandytami pod tym mostem! :D

Mimo dobrej recenzji, nadal wolałbym w tym miejscu realne wydarzenia i prawdziwe akcje w "Stop drogówce".

EDIT: Dodałem tytuł serialu na początku.
0 x
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
piotrekzgr
Junior

Post autor: piotrekzgr » 02 paź 2014, 11:22

Z tych trzech paradokumentów, zdecydowanie najlepszy jest "Policjantki i policjanci", oczywiście, nie zachwyca mnie jakoś super, ale z tych trzech ten jakoś przypadł mi do gustu.
0 x
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 20
x 109

Post autor: Dominik » 02 paź 2014, 11:43

Jak dla mnie najlepiej zrealizowanym paradokumentem jest 'Na sygnale'. Co nie zmienia faktu, że nic mnie nie przekona do bycia widzem tego typu produkcji ;)
0 x
Msciciel
Obserwator

Post autor: Msciciel » 02 paź 2014, 11:43

Własnie z poprzednikami się zgadzam niby dobry (jak na paradokument to bardzo dobry),ale lepsze byłoby zrobić program autentyczny taki jak np. "Gliniarze" na Polsat Play lub "Ciemna strona miasta" też z tego kanału. :)
0 x
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 178
x 71
Kontakt:

Post autor: mateusz_71 » 02 paź 2014, 17:23

SNOL pisze:Był też wyjątek - prawdziwy Most Milenijny. Dobrze dobrali to miejsce do wydarzeń - gdybym robił jakieś szemrane interesy, też spotkałbym się z bandytami pod tym mostem!
ATM uwielbia ten most ;) . Wszelkie sceny porwania, wręczania okupu (w PM i Fali Zbrodni) zazwyczaj tam były nagrywane . W Pierwszej Miłości poszli o krok dalej, odbył się tam ślub Radka i Nicoli. Jeśli mnie pamięć nie myli, ten most "zagrał" (na greenboxie) w jakimś odcinku Świata Według Kiepskich. W ramach ciekawostki dodam, że w dzisiejszym odcinku Niesamowite! (prod. Tako Media), w pobliżu Mostu Milenijnego znajdował się sąd :D . Przeprawa uniwersalna :) .
0 x
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 152
Kontakt:

Post autor: Poland » 02 paź 2014, 22:50

Mi seriale "Sekrety sąsiadów" oraz "Policjantki i Policjanici" bardzo się podobają. Zaś o "Na patrolu" się nie wypowiem bo go nie widziałem. Co więcej uważam że "Sekrety sąsiadów" powinny zostać przeniesione do Polsatu na 19:30 - owszem przegrają z "Wiadomościami" ale to lepsze niż puszczani po raz enty pod rząd Kiepscy.

PS: Proponuje ten temat przekształcić w zbiorczy dla wszystkich paradokumentów Czwórki :)
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2907
x 1236

Post autor: Trzeciak » 03 paź 2014, 16:32

Dominik pisze:Jak dla mnie najlepiej zrealizowanym paradokumentem jest 'Na sygnale'. Co nie zmienia faktu, że nic mnie nie przekona do bycia widzem tego typu produkcji ;)
Chyba "Na patrolu", bo "Na sygnale" TVP2 raczej nie jest (szczególnie w drugiej serii) paradokumentem. ;)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 20
x 109

Post autor: Dominik » 03 paź 2014, 17:32

Miałem na myśli 'Na sygnale'. Widziałem tylko pierwsze odcinki i wtedy to jeszcze wyglądało jak dobrze zrobiony paradokument ;)
0 x
Msciciel
Obserwator

Post autor: Msciciel » 03 paź 2014, 17:49

Poland pisze:PS: Proponuje ten temat przekształcić w zbiorczy dla wszystkich paradokumentów Czwórki :)
Też byłbym za tym by zmienić nazwę wątku tylko czy to mogę zrobić ja (założyłem wątek) czy tylko admin?

Nazwa tematu zmieniona. /Direct
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Paradokumenty”