Skoki narciarskie w TVN

Alek1224
Thinker
Posty: 5516
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 512

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Są też banery z ekipą Down The Road.
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Alek1224 pisze: 17 lis 2021, 23:36 Jest na Playerze.
Jak się dokładnie nazywa materiał, bo nie mogę znaleźć ?
Awatar użytkownika
J-Will
Obserwator
Posty: 437
Rejestracja: 12 kwie 2017, 1:44
x 39
x 169

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: J-Will »

Średnio mi się podoba to studio, wali green screenem na kilometr a tak być nie powinno. Lepiej gdyby zbudowali im jakieś realne studio, zapraszanie Sebastianów Karpielów-Bułeczków to natomiast czerpanie najgorszych wzorców z TVP. Ja rozumiem, że Eurosport ma być tym kanałem z zawartością dla zapaleńców a TVN dla rodzin no ale bez jaj. Ciekawe czy studio w Eurosporcie się coś zmieni.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8569
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 866

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

bucik11 pisze: 18 lis 2021, 11:58
Alek1224 pisze: 17 lis 2021, 23:36 Jest na Playerze.
Jak się dokładnie nazywa materiał, bo nie mogę znaleźć ?
https://player.pl/programy-online/sport ... ery,225186

Od 22. minuty dwuminutowa próbka ze studia skoków. Wygląda to świetnie!
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Ja tam żadnego studia z reguły nie oglądam - nie potrzebne mi ono do szczęścia, bo całą otoczkę skokową zwykle czerpię z portalu skijumping.pl. Dla mnie liczy się transmisja i odpowiedni komentarz - dawniej widzowie mieli do wyboru dwa rodzaje komentarzy, teraz będzie tylko jeden.

Edward Miszczak: "Dziś inaczej patrzymy na sportowców. Jak na zjawisko superstar. Dla ludzi jest istotne, co noszą, jak się zachowują ich żony, w jakie kampanie społeczne są zaangażowani. My mamy platformy, żeby o tym wszystkim opowiadać. U nas nikt nikomu nie będzie przeszkadzał. Płakałem, gdy widziałem byłego trenera naszych skoczków, który pracując już dla innej narodowej reprezentacji stał na skoczni i odwracał się do kamery RTL-u, żeby przed daniem skoczkom sygnału na start, wytłumaczyć widzom, co robi. A u nas nie dało się do niego podejść z mikrofonem. Myślałem sobie: "kiedy u nas będzie taki świat, że będzie nas stać, żeby też tak myśleć o widzu. Żeby oni z myślą o widzu trenowali, skakali, a my żebyśmy z myślą o widzu to wszystko pokazywali".

Tzn. nie rozumiem. Z jednej strony chce nie przeszkadzać, a z drugiej chciałby stać z kamerą przy trenerze?

Edward Miszczak: "Tępię - i to siłą fizyczną - fascynację prowadzącego sobą, swoim pytaniem i traktowanie rozmówcy jak scenografii".

A zatem Sebastian Szczęsny niemal na pewno będzie bity! :)
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Już na konfie Szczęsny nie błyszczał, bo nie miał jak przy Michałowskim i Korościelu. Chociaż i tak jak się odezwał to mnie ciarki żenady przechodziły no mam OGROMNĄ AWERSJĘ do faceta za ostatnie kilkanaście lat...

Najlepszy jego tekst, że w życiu nie spotkał się z taką nowoczesnością jak w TVN. Ale do*rał Kurze 🤣

Studio najmniej mnie interesuje, natomiast choćby wczoraj w Dzień po Dniu na 24, ŚWIETNE materiały, objaśnienia, wywiady porządne z skoczkami i Dolezalem, NAWET Z PERTILE dłuższą rozmowę przeprowadzili. Już widać, że jest dużo lepiej niż ostatnie lata w Kurze, gdzie błyszczał tylko Tajner, a skoczkowie wręcz niechętnie udzielali dennych wywiadów, bo nonstop te same dwa pytania im zadawali i jak roboty odpowiadali...
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Parę minut temu rozpoczęło się studio w TVN. Naprawdę bardzo ładnie wygląda to studio, wirtualnie pokazali też skocznię i nieźle to wygląda :) Fajnie, że połączyli się z Adamem Małyszem :) Niepotrzebny jest Sebastian Karpiel ;) Jakub Kot na plus :) Całkiem okej wyglądało też łączenie z Kamilem Stochem :)
DAWIDKI
Junior
Posty: 924
Rejestracja: 20 lip 2009, 14:34
x 227
x 162

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DAWIDKI »

Łączenia z puszki (Małysz i Stoch) i udawanie że się gada z nimi na żywo.

Tego nawet w TVP nie przerabiali xD
k0kos
Użytkownik
Posty: 189
Rejestracja: 28 sie 2017, 19:00
x 17

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: k0kos »

"Tylko jedna reklama " podczas pokazywania wyników w tabeli...Ja akurat patrzę na wyniki zawodników.
felek07
Użytkownik
Posty: 88
Rejestracja: 21 sie 2021, 16:34
x 118
x 25

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: felek07 »

Bardzo dobre wyniki oglądalności w aviosie. To był strzał w dziesiątkę dla TVN-u!
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Oglądałem transmisję na TVN i studio po transmisji. Niczego nadzwyczajnego nie zauważyłem - komentatorzy z Eurosportu, nieco cyniczny komentarz Błachuta, Kacper Merk pod skocznią (wszystko po staremu, czyli takie kopiuj-wklej z Eurosportu do TVN) a samo studio sprawiało wrażenie wielgachnego, prowadzący i goście zaś siedzący przy stole tacy malutcy, bo kadrowani z oddali - cała reszta to pusta przestrzeń niczym nie wypełniona. Po stole mającym być niby "w kształcie skoczni" też się więcej spodziewałem - jest to zwykły stół, który w bardzo nadmiernej interpretacji może kształtem nieco przypominać skocznię. Prowadzący Szczęsny i Michałowski - neutralni, dobór gości - zupełnie przypadkowy. Jakub Kot nie może być uznany za pełnoprawnego eksperta, na niszowym kanale jest okej, ale na głównej antenie w pierwszej transmisji oczekiwałbym kogoś poważniejszego np. jego ojca. Jakub jako gość mógł pojawić się później już w trakcie sezonu. Kamila Karpiel zaś nie wiem skąd się tam wzięła - chyba przywiózł ją Sebastian Bułecka, bo mają takie same nazwisko. Efekty specjalne? W studiu po transmisji nie zauważyłem. Mieli podobno teleportować skoczków do studia i wyobrażałem sobie, że to będzie właśnie po konkursie. A po konkursie zaś poleciały standardowe wywiady spod skoczni. Co mnie zaskoczyło? Był jeden taki element... Reklama w trakcie transmisji. Pojawiła się ona gdy pokazywano tabelkę z wynikami, ale nie zirytowało mnie to, bardziej bym rzekł, że rozśmieszyło.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Studio typowo "tvnowskie", czyli na planie okręgu - ostatnio częściej spotykane np. w TVN24, choć dla wielu programów potrafią narysować dużo przyjemniejszy plan, jednak uważam, że można było się wysilić bardziej i mimo krągłości studia, wygenerować coś zupełnie innego.

Na temat prowadzących się nie wypowiadam, bo generalnie skoki to nie moja bajka, a co za tym idzie, często nie wiem o czym się mówi xD Moją jedyną obserwacją jest zbytnią próba wyluzowania przekazu TVN względem studia Eurosportu. Pytanie brzmi: czy dotychczasowy widz, który skoki oglądał w TVP1 i TVP Sport czuje się uradowany formułą TVN?

Na obronę zasługuje fakt, że mieli naprawdę mało czasu na ogarnięcie całości, a i generalnie doświadczenia brak. Nawet jeśli mają merytoryczne wsparcie ES, to tamtejsi dziennikarze muszą też coś zrobić na swoją antenę.

Jeśli chodzi o transmisję. Ta "Tylko jedna reklama" gdzieś mi umknęła, więc nie zabieram głosu. Jeśli chodzi o komentarz, to było ok. Bez zbędnych emocji, w miarę sprawiedliwe osądy zawodników, także polskich. W TVP nie dość, że komentatorzy są bardziej rozemocjonowani, to nazbyt często wchodzą w role adwokatów polskich skoczków.
Tomek63
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 20 sie 2021, 12:28
x 53
x 25

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek63 »

Studio: 8/10 - naprawdę fajnie wygląda, trochę za duże. Pojawiła się tam wirtualna skocznia w Niżnym Tagile w 3D. Dosyć krótkie studio przed konkursem, bo chyba 10 minut. W przerwie, raport ze skoczni Kacpra Merka (ok. 2 minuty). Więcej nie zauważyłem, bo oglądałem urywkami.

Czołówka: 2/10 - tak słabej czołówki nie pamiętam od jakiś 10 lat. Mogli dać tą z zapowiedzi, wtedy pewnie byłaby dużo lepsza. Muzyka nudna, obraz raczej też nie fascynujący. W TVP były 8 razy lepsze. Komentarz: 6/10 - podobnie jak w TVP, bez rewelacji. Dość dużo mikro-pomyłek. Trochę mało emocji było, chyba już bym wolał nawet gdyby się darli co skok. Spodziewałem się, że będzie lepiej. Pojawił się ,,filigranowy Japończyk'', jednak w wykonaniu Junshiro Kobayashiego (ciekawe czy dzisiaj też tak powiedzą)

Transmisja: 6/10 - generalnie spoko, ale reklama po 30 skokach mnie rozbawiła, jednak lubię zobaczyć jak wygląda klasyfikacja. No cóż, muszę zobaczyć w Internecie... W II serii przerwy na reklamę nie było. Zobaczymy, czy dzisiaj będzie. Szybkie zakończenie po skokach i rozpoczęcie chwilę przed konkursem (15:57), przed II serią transmisja pojawiła się 5 minut, zanim rozpoczęli skakać.

Ogólnie: 5,5/10 - myślę, że w czasie sezonu się polepszy. Obiecujący początek, jak na pierwszą transmisję w historii skoków w TVN.
Miłego życia i sukcesów polskich sportowców :D

Osoba ze spektrum autyzmu.
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4464
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 796
x 253

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

DAWIDKI pisze: 20 lis 2021, 15:51 Łączenia z puszki (Małysz i Stoch) i udawanie że się gada z nimi na żywo.
W łączeniu z Małyszem było wspomnienie o serii próbnej, więc to było raczej na żywo.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16069
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3520
x 2826

Skoki narciarskie w TVN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Małysz był lajw. Stoch był z odtworzenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości