Olimpiada w TVP

mrc5
Obserwator

Olimpiada w TVP

Post autor: mrc5 » 30 lip 2012, 13:15

odziom91 pisze:
rex456 pisze:Ale dzisiaj jakoś nadążają i starają się pokazywać wszystko. Jedyne co mi się nie podobało dziś, to te reklamy co dwa gemy podczas meczu Radwańskiej, taka chęć zarobienia kasy :(
Hmmm... ale chyba najbardziej wkurza też to, że gdy kończy się transmisja na danym programie, to jest pożegnanie spikera na imprezie i oddanie głosu do studia, zejście z anteny - około 5 minut reklam - wejście na studio TYLKO po to, aby poinformować, że czas przełączyć się na inny program (np. TVP 2) i koniec. Później przełączam się na drugi program - oczywiście tam reklamy 10 minut lecą no i jest studio. Po drodze dowiaduję się, że "coś się stało" w trakcie trwania reklam - lub co gorsza, jeśli coś zostało wyemitowane tylko na TVP Sport (do którego na dzień dzisiejszy nie mam dostępu).

Ręce opadają...
Tak było wczoraj przy meczu o brąz naszego dżudoki, która wypadła akurat w momencie przejścia z TVP1 na TVP2. Najpierw zapowiadali, że walkę pokaże TVP Sport. Ostatecznie walka została też nadana przez TVP Info, a także częściowo przez TVP2 - tam się opamiętali i przyspieszyli rozpoczęcie transmisji.
dvbtwidz

Olimpiada w TVP

Post autor: dvbtwidz » 30 lip 2012, 13:23

Nie dość, że na otwartej antenie nie pokażą debla Radwańskich, to dzisiejszego meczu Urszuli z Williams też nie pokażą. Ja nie wiem... Tam, gdzie Polacy nie występują, to puszczają na Jedynce i Dwójce.
Rozzka
Użytkownik

Olimpiada w TVP

Post autor: Rozzka » 30 lip 2012, 13:56

muszę powiedzieć że podobaja mi się cała oprawa olimpiady w tvp, widać profesjonalne podejście, żałuję jedynie że nie mam więcej czasu żeby oglądać wszystkie transmisje
skubi
Obserwator

Olimpiada w TVP

Post autor: skubi » 30 lip 2012, 15:09

Mecz Radwańskiej właśnie trwa w TVP2.
rex456
Użytkownik

Olimpiada w TVP

Post autor: rex456 » 30 lip 2012, 16:49

Jednak Urszula Radwańska w Dwójce, miła niespodzianka, szkoda, że Polka przegrała, ale lepiej grała od siostry.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

Olimpiada w TVP

Post autor: Dijon » 30 lip 2012, 18:04

Z jednej strony igrzyska w HD, a z drugiej... Eh, szkoda gadać.

Obrazek
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator

Olimpiada w TVP

Post autor: Pzet » 30 lip 2012, 18:10

Tymczasem TVP2 przerwała transmisję meczu tenisa stołowego reprezentantki Polski Li Qian i odesłała widzów do TVP Sport. Tam z kolei przerwano transmisję meczu siatkówki. Wcześniej oczywiście puszczono blok reklamowy, przez co nie wyemitowano części jednego setu. Kompletny brak koordynacji.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: Ama18 » 30 lip 2012, 18:20

Przerwano mecz siatkówki? Zdawało mi się, że pokazali piłkę meczową spotkania Rosjanek (które wygrały) z... kimś, komentatorzy się pożegnali i dopiero wtedy poszły reklamy.
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator

Olimpiada w TVP

Post autor: Pzet » 30 lip 2012, 18:31

Nie śledziłem tego meczu. Przełączyłem się z TVP2, skąd mnie odesłano i nie przyjrzałem się jaka była sytuacja w meczu. Jeżeli było tak jak piszesz, to pół biedy. Ale to nie zmienia faktu, że widzowie nie mający dostępu do TVP Sport zostali pozbawieni możliwości obejrzenia występu reprezentantki Polski. Niestety przegrała.

EDIT:
Sprawdziłem jak było z tym meczem: rzeczywiście kończył się w chwili tego przełączania. Ale był to 4. set, więc teoretycznie mógł jeszcze dalej trwać.
dvbtwidz

Olimpiada w TVP

Post autor: dvbtwidz » 30 lip 2012, 18:46

TVP nie może puszczać jednej części na antenie otwartej, a drugiej na TVP SPORT. Wszyscy Polacy mieli być na otwartej antenie. TVP nie wywiązuje się z obietnic. Wprawdzie Radwańska była pokazana w TVP 2, ale mówili tylko, że transmisja w TVP SPORT.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Olimpiada w TVP

Post autor: Direct » 30 lip 2012, 20:41

Nie siedzę w temacie, więc może nie powinienem się wypowiadać, ale moim zdaniem nie głupim pomysłem byłoby, aby na czas olimpiady TVP2 zajęła się transmitowaniem tylko i wyłącznie IO, od rana do wieczora wszystko na TVP2. A gdyby jakieś ważne konkurencje np. z Polakami były rozgrywane jednocześnie, wówczas do akcji powinna wkraczać także TVP1. Bo takie mieszanie transmisji, przeskakiwanie z Jedynki do Dwójki i jeszcze na TVP Sport musi powodować wpadki czy urwane przekazy.
Pozdrawiam, Direct
dvbtwidz

Olimpiada w TVP

Post autor: dvbtwidz » 30 lip 2012, 21:12

Ale i tak TVP nie pokazuje wszystkich naszych występów. Za to dziennikarze dyskutować potrafią przez wiele czasu.
Awatar użytkownika
matti
Obserwator

Olimpiada w TVP

Post autor: matti » 30 lip 2012, 23:24

dvbtwidz pisze:TVP nie może puszczać jednej części na antenie otwartej, a drugiej na TVP SPORT. Wszyscy Polacy mieli być na otwartej antenie. TVP nie wywiązuje się z obietnic. Wprawdzie Radwańska była pokazana w TVP 2, ale mówili tylko, że transmisja w TVP SPORT.
Nikt nie mówił, że wszystkie transmisje zawodów z udziałem Polaków będą na otwartej antenie bo to jest po prostu niewykonalne. Od początku była mowa, że część będzie w TVP Sport, który jest bardzo szeroko dostępny. Ponadto wszystko możesz obejrzeć w internecie więc nie masz prawa marudzić.

Odnośnie meczu tenisa stołowego to na TVP 2 była Panorama więc musieli przerwać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Olimpiada w TVP

Post autor: Trzeciak » 30 lip 2012, 23:32

matti pisze:Ponadto wszystko możesz obejrzeć w internecie więc nie masz prawa marudzić.
Nie każdy ma komputer i internet z parametrami dostępnymi do odbioru takich transmisji.

Przy okazji:http://www.eurovisionsports.tv/london2012/ - z tych 12 kanałów korzysta TVP przy transmisjach olimpijskich. Na stronie dostępne są także informacje jakie konkurencje z danym czasie będą transmitowane.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert

Olimpiada w TVP

Post autor: Dijon » 30 lip 2012, 23:38

Powodem nietransmitowania niektórych konkurencji może być też to, jak z dzisiejszą grą podwójną sióstr Radwańskich - po prostu obiekt może nie mieć rozstawionych kamer do transmisji telewizyjnej. Tak jak to dzisiaj powiedziała Chylewska.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”