Olimpiada w TVP

damian323
Użytkownik
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: damian323 » 25 sie 2008, 19:13

Alfernando pisze:Napewno dostanie bo ktoś musi w TVP komentować mecze. Przypomne, że TVP pokazuje wszystkie rozgrywane mecze w LM. W zeszłym sezonie 6 komentatorów komentowało w tym roku myśle, że ta liczba zwiększy się do 9.
tak ale mi chodziło o te mecze na żywo
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: Alfernando » 25 sie 2008, 19:15

[wycięte]
damian323
Użytkownik
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: damian323 » 25 sie 2008, 19:32

Alfernando pisze:To ich napewno nie dostanie :) Ale przeniśmy ten temat do Transmisji sprtowych.
ale iwański kilka komentował,np:Celtic-Barcelona,wiec mozliwe ze takze Michał dostanie swjoą szansę,ale jak nie liga mistrzów to puchar uefa
mały chińczyk
Obserwator
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: mały chińczyk » 25 sie 2008, 19:55

Apropo Zawackiego to dla mnie 3 komentator piłkarski po Szpakowskim, Iwańskim zostawia w tyle Jasinę, Jońce, Krzoskę a napewno Banasikowskiego, Kwiatkowskiego, Ciarkowskiego, czy Saternusa.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: Alfernando » 25 sie 2008, 20:21

Cisowskiego nie Ciarkowskiego :)
mały chińczyk
Obserwator
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: mały chińczyk » 26 sie 2008, 7:56

Mały błąd chodziło mi o Cisowskiego.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: Alfernando » 27 sie 2008, 13:09

Igrzyska już się zakończyły a więc pozwolę sobie na ocenę poszczególnych komentatorów:
Dariusz Szpakowski 5 - bardzo fajnie komentował, podobnie też przeprowadzał wywiady. Co ciekawe to właśnie pan Szpakowski komentował najwięcej polskich medali bo aż 3. Świetne duety z Gryczukiem i Serugą. A futbol to geniusz. Choć w czasie meczu Belgia-Brazylia powiedział, że podobają mu się Belgowie. Duet z Jasiną genialny.
Marek Jóźwik 5 - medale w kajakach górskich było blisko, ale na pocieszenie skomentował konkurs kulomiotów i złoto Tomasza Majewskiego. Świetny komentarz. Szczególnie gdy komentował rekord świata Bolta i Isinbayevev. Ogólnie jest w gronie kilku osób które mogły medale komentować.
Przemysław Babiarz 5 - komentarz niezły, szkoda tylko że w pływaniu nasi nie zdobywali medali i nie kwalifikowali się do finałów przez co zbyt często porównywał co by np. Korzeniowskiemu dał rekord Polski. Ale duet z Wiederkiem był genialny pamiętacie tekst Janka o piwie dla Lizaka? W lekkoatletyce fajnie że znów się sprawdzał komentował bardzo dobrze. W pływaniu medali nie było choć powinny być co najmniej 3 to za to miał osłodę w postaci srebra Małachowskiego.
Waldemar Heflich 5 - Haha ten to komentował. Wyborny duet z Holcem. Medali też nie było choć powinny być co najmniej 3. Fajnie komentował, pamiętacie tekst Gdzie moja biała kartka? Nieźle. Ale naprawdę fajnie komentował.
Bożena Niewitecka 2 - [wycięte]
Jarosław Idzi 5 - Ogólnie komentował dobrze. Jeździectwo i skoki do wody wzorowo, moim zdaniem lepiej jednak mógłby się sprawdzić w pięcioboju. Nie komentował go źle, ale mógł lepiej. Tekst który dzięki niemu zapamiętam to Ta szpada jest jak język kameleona i tekst o koniach, które są ambitne mają stres :)
Łukasz Jaruchowski +4 - Komentarz całkiem dobry, ale czasem zbytnio często się powtarzał. No i komentował z genialnym ekspertem, niektóre mecze :) Zorientowani wiedzą o kogo chodzi :)
Maciej Starowicz -5 - Bardzo dobry komentarz szczypiorniaka, ale w meczu z Brazylią niepotrzebnie puściły mu nerwy, ale na pewno komentował bardzo dobrze, ale ja z jego komentarzu akurat nie zapamiętam meczu Polaków a mecz Dania-Rosja i genialny rzut w 60 minucie przez co Rosjanie przegrali. Wtedy to nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Moim zdaniem niepotrzebnie zaangażowali go w badmintonie, który komentował jednym słowem kiepsko. Pierwszy raz komentował ten sport i widać, że czasem nie miał dużego pojęcia o tym co dzieje się na boisku.
Marcin Cisowski 5 - Choć komentował z Warszawy to szło mu dobrze, szczególnie w komentarzu badmintona, którego relacjonował cudownie. W futbolu było trochę gorzej, głównie dlatego że za mało się odzywa.
Magda Grzywa 3 - Nie rozumiem jak można biathlonistkę zaangażować do sportów których ona nie potrafi skomentować. W BMX było głównie skupianie się na tym jak ci kolarze to robią, w gimnastyce artystycznej poradziła sobie trochę lepiej podkreślam trochę.
Janusz Pindera 5 - Boks amatorski jest moim zdaniem mało widowiskowy, głównie przez sędziów. 16 lat czekamy na medal poczekamy kolejne 4. Szkoda. Ale na komentarz Pindery narzekać nie można.
Sebastian Szczęsny 5 - Podnoszenie ciężarów to komentarz bardzo dobry, w boksie też nie najgorszy, ale tu się za mało odzywał. A w ciężarach trochę zbyt często moim zdaniem mówił Trzymaj trzymaj.
Ireneusz Nawara 5 - Zalicza się do klubu medalowego. Nie wyobrażam sobie aby gimnastyki nie komentował Nawara. Ta sportowa to dla niego pikuś. W artystycznej też sobie dobrze poradził. Do usłyszenia w Londynie :P
Krzysztof Ratajczak 5 - Bardzo dobry komentarz hokeja, śmiem twierdzić że lepszy niż Sobczyńskiego.
Piotr Sobczyński 5 - Genialnie komentował koszykówkę. To było cudowne jak komentował. Naprawdę bomba. Hokeja w jego wykonaniu aż tak bardzo nie cenie i dobrze się stało, że dostał jak przypuszczałem tylko finał panów. Ale kosz to po prostu cudeńko.
Bogusław Solecki 5 - Kolejny dobry duet, tym razem z Supronem. Przed Igrzyskami nie myślałem, że będę mógł go zaliczyć do grona komentatorów medali, a jednak myślę że jego genialny komentarz z Supronem medalu Wieszczek będziemy wspominać długo. Ogólnie komentował bardzo dobrze.
Dominik Jabłecki 5 - Relacjonował z Warszawy, a mimo to poradził sobie bardzo dobrze, choć na antenie otwartej dwie walki Krawczyka to jego debiut, gdyż wcześniej gościł tylko w TVP Sport i to najczęściej przy okazji biathlonu.
Jarosław Krzoska -5 - Kolarstwo szosowe ze startu wspólnego bardzo kiepsko, ale już kolejne wyścigi były świetnie. Dałbym mu +4 ale medal Mai Włoszczowskiej bezcenny. W koszykówce, o której nie wspomniałem też nie było w jego wypadku najgorzej.
Ryszard Łabędź 5 - Nie radził sobie na początku z szermierką, potem było lepiej. Koszykówka to klasa i ogólnie dobrze mu szło. Czasem się nie umiał wysłowić. A przecież był aktorem :P
Krzysztof Sendecki 5 - Bardzo dobry komentarz koszykówki zobaczymy jak się potoczą jego losy, bo związany jest kontraktem z TVP Sport.
Tomasz Jasina 5 - Nie byłem zwolennikiem jego wyjazdu, bo futbol można z Warszawy skomentować a łucznictwo [wycięte] Ogólnie większych zastrzeżeń nie mam, ale mecz finałowy futbolu to klasyka. Genialny duet z Szpakowskim.
Michał Zawacki 5 - Myślę, że ten luzak jest jednym z najlepszych komentatorów młodego pokolenia. Świetnie radzi sobie i tym razem to potwierdził. Brawo.
Sławomir Kwiatkowski 5 - Szkoda, że nie może komentować poważniejszych meczy bo to naprawdę świetny komentator którego bardzo cenie.
Leszek Masierak 5 - Znów zacznę zdanie od szkoda, no bo szkoda, ze nie pojechał do Pekinu bo to naprawdę bardzo dobry komentator i nie myli się ciągle, choć czasem za sztywny.
Piotr Dębowski 5 - Bardzo dobry komentarz, czasem jednak za często liczył punkty. Nieźle komentował podnosił głos przy wielu akcjach co mi się podobało.
Mariusz Szyszko +4 - Ekspert bardzo dobry do pary z Dębowskim ale broń Boże aby więcej razy sam komentował.
Ireneusz Pardo 5 - Także przyszłość polskiego komentatorstwa. Naprawdę świetnie sobie radzi i szkoda, że co set się przedstawiał. A duet z Kardasem całkiem niezły.
Hubert Malinowski 4 - Radził sobie kiepsko. W siatkówce plażowej jak komentował wspólnie z Kardasem to jeszcze, ale sam potwierdził że siatkówka to sport nie dla niego.
Jarosław Marendziak 5 - Moim zdaniem jeden z najlepszych komentatorów tych Igrzysk. Plażówka to niesamowity komentarz, a i triathlon i strzelectwo to wyborowe relacje, oby więcej pan Jarosław komentował, tylko szkoda że w TVP nie ma dyscyplin które on najbardziej lubi. W sumie w TVP jeśli chodzi o komentarz bezrobotny.
Jacek Jońca 5 - Żywiołowością nie imponuje, ale naprawdę świetnie sobie poradził z tenisem i tenisem stołowym. Jeden z lepszych komentatorów tych sportów w Polsce. W tenisie stołowym tworzył udany duet z Adamem Gierszem.
Krzysztof Kwiatek 5 - Świetny komentarz triathlonu mężczyzn w parze z Jerzym Górskim. Dla mnie naprawdę bomba.
No i to chyba wszyscy komentarzy których ja słyszałem.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: Alfernando » 08 wrz 2008, 16:42

Tymczasem rozpoczęła się Paraolimpiada. TVP Sport pokazuje Igrzyska w półgodzinnym bloku od 22:30. Wczoraj premiera magaznu. Prowadziła go Paulina Malinowska. Ekspertem był Janusz Pindera (Rzeczpospolita, TVP). Program wypełniły, niestety tylko felietony będących w Pekinie Justyny Szubert i Roberta El-Gendy. Do tego doszły przeprowadzane przez nich wywiady. Eurosport też w kratke pokaże olimpiade. Od czasu do czasu. Najczęściej w blokach od 12 i kolejno 1 h i 2 h.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: Alfernando » 14 wrz 2008, 17:56

Tak sobie wyliczyłem:
Najwięcej medali Polaków komentowali:
D.Szpakowski - 3
W.Szaranowicz - 2
M.Jóźwik - 1
P.Babiarz - 1
B. Solecki - 1
S.Szczęsny - 1
R.Łabędź - 1

Ciekawy ranking, aczkolwiek wolałbym aby było więcej tych cyferek przy nazwiskach.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: Alfernando » 09 lis 2008, 18:52

Za niecałe pótorej roku kolejne Igrzyska tym razem w Vancouver. Już emitowany jedst magazyn olimpijski.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: Alfernando » 18 gru 2008, 11:34

[wycięte]
Daredevil
Użytkownik

Olimpiada w TVP

Post autor: Daredevil » 18 gru 2008, 21:19

Nie za wcześnie na takie typowania? Mamy jeszcze półtorej roku...
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: Alfernando » 19 gru 2008, 7:37

No już nie półtorej a rok. Igrzyska rozegrane zostaną na przełomie stycznia i lutego.
munio181
Użytkownik

Olimpiada w TVP

Post autor: munio181 » 22 gru 2008, 3:16

A Hokej i Darek SZpakowski? wg mnie pewniak.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Olimpiada w TVP

Post autor: Alfernando » 22 gru 2008, 12:39

Dariusz Szpakowski jako komentator hokeja hmmm. Od czasów Igrzysk w Turynie nie skomentował ani jednego spotkania. Zresztą tak samo było przed Turynem. Ale teraz TVP ma znacznie lepszą redakcje hokejową. Stanisław Snopek i Jarosław Krzoska całe cztery lata pracowali na nominacje. To tak jakby dwaj kajakarze wywalczyli minimum olimpijskie, ale jechać mógłby tylko jeden, bo za drugiego wskoczyłby kajakarz, który tego mima nie wywalczył, ale za zasługi. No tak samo jest ze Szpakowski. Ale teraz tak raczej nie będzie. Myślę, że jeśli kogoś usłyszymy to to będzie Marek Sokołowski, ale on by komentował z Warszawy.
[wycięte]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”