Transmisje sportowe

Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Tu proponuje pisać wszystko o prawach do transmisji, o tym co warte jest uwagi w kanałach sportowych. Ponadto najlepsi komentorzy i dzennikarze.
Wie ktoś może kiedy kończy się umowa Sportklubu na Bundesligę?
Awatar użytkownika
Hubert
Obserwator
Posty: 302
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hubert »

Do sezonu 2008/2009 ma Sportklub
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Mam takie pytanie...
gdyby np. Polsat Sport chciał, to mógłby jechać na stadion i transmitować samemu towarzyski mecz reprezentacji Polski, czy do tego też są prawa?
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Z tego co wiem prawa ma tylko TVP i raczej nie ma szans zeby polska repr. zawitała do Polsatu Sport. Niema pozatym do transmisji takich praw.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Właśnie pytałem, czy do tego też są prawa, poszperałem w necie, i są ;)
Firma Sportfive ;]
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

A co sądzicie o Speedway Ekstralidze w TVP Sport?? Według mnie transmisje stoją na świetnym poziomie zdecydowanie wyższym niż to było w Polsacie. Sporo rozmów, fajne statystyki. Bardzo fajnie to wygląda. Komentarz też bardzo dobry. Darżynkiewicz to znawca żużla co potwierdza fachowym komentarzem. Cegielski też świetny jako ekspert. Przydałoby się tylko, żeby obok Darżynkiewicza była jeszcze jedna osoba bardzo dobrze komentująca tę dysycplinę ktoś taki na miarę Tomasza Lorka:). Choć kto wie może Czyszanowski będzie objawieniem. Magazyn Wokół toru nie jest prowadzony jak inne magazyny TVP Sport ze studia, ale z włączeniem lektora którym jest Sylwia Dekiert. Faktycznie magazyn jest szybki, bardzo dobry, realizowany w stylu TVP.

Komentatorzy żużla w TVP Sport:
Jarosław Krzoska - w TVP komentuje głównie hokej na lodzie. W moim odczuciu robi to bardzo fachowo, choć zdaję mi się, że TVP kreuje go na gwiazdę. Ponadto jest także sprawozdawcą piłkarskim. Komentuje m.in II ligę polską (w tej rundzie jeszcze nic) a także wystepy naszych drużyn w europejskich pucharach (przykład zeszłoroczny Puchar UEFA wraz z Andrzejm Iwanem). Prowadzi także często studio, ale wtedy kiedy zawody odbywają się w Małopolskim (Krzoska pracuje w krakowskim oddziale TVP). Jako komentatora żużla jeszcze go nie mieliśmy przyjemności słuchać, choć już pare razy prowadził studio (m.in podczas Ice Speedway w Sanoku) i mógł te występy zaliczyć do udanych. Czasem jest też dokoptowywany do innych dyscyplin sportu. Ostanio kolarstwo torowe, kolarstwo, pływanie, łyżwiarstwo szybkie.
Rafał Darżynkiewicz - Zdecydowana gwiazda redackcji sportowej TVP jeżeli chodzi o czarny sport. Komentuje wszystkie najważniejsze imprezy w żużlu. Począwszy od Grand Prix, którego komentuje skróty (pełne prawa posiada Canal+). Relacjonował także różnego rodzaju inne imprezy memoriały, mp par klubowych itd. Ma świetny głos i dlatego często wykorzystywany jest jako lektor w serwisach sportowych Jedynki, Dwójki, TVP Info i TVP Sport. Komentuje tylko żużel. Podczas ateńskich igrzysk także badminton, ale w Pekinie tej dysycpliny raczej relacjonować nie będzie.
Filip Czyszanowski - Można by rzec objawienie TVP Sport. Zajmuje się reportażem, który przygotowywuje do wszystkich serwisów sportowych. Jego reportaże są bardzo dobre dlatego wydaje mi się, że jako komentator czarnego sportu sprawdzi się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Hubert
Obserwator
Posty: 302
Rejestracja: 24 wrz 2007, 11:51
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hubert »

A oglądałeś transmisje w PS ?
Tam są jeszcze lepsi specjaliści np.Jerzy Mielewski i Tomasz Lorek.
Morus
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 19 lip 2006, 11:09
Lokalizacja: Toruń

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Morus »

Jeśli chodzi o całą oprawę transmisji to TVP pozytywnie zaskoczyła. Podobnie z komentarzem, choć brakuje głosu i komentarza Tomasza Lorka, który od paru lat kojarzył mi się z transmisjami żużla.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Trochę zapów ode mnie z transmisji żużla:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Realizacja ze strony TVP znakomita, chociaż nie wiem, po co pasek z wynikami na dole, niektórym może to nie pasować...
Na plus jest też to, że niektóre spotkania będą w otwartym TVP Info dla tych, którzy nie odbierają TVP Sport.
Retransmisje w nocy też na Info lecą.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Widziałem transmisje na Polsacie, ale owiele gorsze niż te TVP. Po za tym tu też jest świetny koemntator Darżynkiewicz a przypomnij sobie, że jednak większość meczy w Polsacie komentował Feddek i Wójcik i to mi się bardzo nie podobało.
Pawel

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pawel »

Pasek z wynikami na dole w stylu transmisji sportowych w stacjach amerykańskich kiedy podczas transmisji danego meczu są także podawane na bieżąco wyniki innych spotkań. Poza tym pasek z wynikami jest na czarnym pasku na dole, więc jak ktoś ma telewizor panoramiczny to i tak robi zoom i tego paska nie widzi.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

A jak typujecie kto poprowadzi Magazyn Ekstraklasy? Ja myśle, że mogą to być Kurowski, Patyra i Iwański choć nie zapominajmy też o Szpakowskim. Sądze jednak, że w tej kwesti TVP postaswi na młodych niż na rutyniarzy.
Co do żużla i paska to sądze, że to lepsze rozwiązanie aniżeli to stosowane podczas transmisji PLH.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Też tak sądzie, Iwański, Patyra, ale też Jasina może prowadzić. No zobaczymy :)
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Jasina? Coś ty. Jasiny nie wezmą. To, że prowadzi Studio ze skrótami LM nie oznacza, że poprowadzi magazyn. W magazynie wystąpi raczej jako sprawozdawca. Skoro już o komentatorach mowa to bęzie chyba tak:
D.Szpakowski, J.Krzoska, J.Jońca, T.Jasina, M.Zawacki, M.Iwański może też J.Banasikowski i R.Patyra, ale tak tego pierwszego dawno nie słyszeliśmy, choć w TVP Sport nadal pracuje (jest głównie w wozie transmisyjnym:P) a Patyra raczej będzie reporterem lub prowadzącym studio. A tak apropo to wydaje mi się, że najlepsza by była para Kurowski-Iwański albo Kurowski-Jabłoński. Patyry zbytnio nie lubie. Ale gdyby był p. Maciuś i Jacuś byłoby bardzo fajnie. Co do Iwańskiego to raczej nie nie nadaje się do prowadzenia studia. Może jakaś niespodzianka? Poczekamy zobaczymy.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Właśnie, Iwański najlepiej niech komentuje, super się drze :D
Patyra raczej na pewno będzie prowadzić studio, bo on się do tego nadaje po prostu. Prowadzi np. "Stadion INFO" i jeszcze jakiś program związany z EURO 2012. [zapomniałem nazwy].

Aha, miałem zapytać. Co to za Pan, bo wyleciało mi z głowy?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości