Transmisje sportowe

Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: Alfernando » 09 kwie 2009, 20:09

Oczywiście nie ingeruje, gdyż każdy ma prawo do własnego zdania. Co do Iwańskiego to on jednak nadal krzyczy gooooooooooolll ale teraz już tylko podczas najważniejszych meczów. Pamiętacie spotkanie Zagłębie-Steau (tu wiem iż jest jakaś literówka) w el. do LM :) . Co do golfa, to wczoraj był tylko swoisty wstęp z udziałem gwiazd, a Turniej Masters z udziałem Tigera Woodsa startuje dziś. Transmisja w TVP HD.
_____________________________________________________________________________________

Dziś 1/4 Pucharu UEFA. Studio prowadził R.Patyra a jego goścmi byli M.Szczęsny i R.Błoński. Komentują Maciej Iwański i Andrzej Juskowiak. Dodam jeszcze tylko iż ten duet będzie już nam towarzyszył do końca tych rozgrywek tj. w 5 meczach.
marcinj161
Obserwator
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: marcinj161 » 10 kwie 2009, 9:31

Można też tutaj powiedzieć, że Maciej Iwański i Andrzej Juskowiak wczorajszy mecz komentowali ze studia w Warszawie ...
Jedyne forum w sieci o kanałach sportowych i sporcie w TV !!
Serdecznie zapraszam !!
http://www.tvsportowe.pl/forum/index.php
piotrekbarwasny
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: piotrekbarwasny » 10 kwie 2009, 9:42

Pewnie tylko finał będzie komentowany ze stadionu, a przecież w tamtym sezonie Iwański komentował także ze stadionu wszystkie spotkania, które pokazywała dwójka.
marcinj161
Obserwator
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: marcinj161 » 10 kwie 2009, 9:50

Może dlatego, ze zbliżaja sie święta ?? Nie wiem, ale to trochę dziwne, w TVP mecz z Warszawy był komentowany tylko w wypadku problemów technicznych, a wczoraj pierwsi komentatorzy nie pofatygowali się, aby wyjechac do Hamburga. Jak mówił Alfernando: "Wkońcu będzie dobrze pokazywany Puchar UEFA, gdy wraca do TVP". A tu nic szczególnego jeden mecz w tygodniu, a i tak komentowany z Warszawy. Do Hamburga jest chyba nie całe 3h lotu samolotem. Poczekajmy na Alfernando zobaczymy, co on powie na ten temat.
Serdecznie zapraszam !!
Pawel

Transmisje sportowe

Post autor: Pawel » 10 kwie 2009, 12:39

Alfernando pisze:Co do golfa, to wczoraj był tylko swoisty wstęp z udziałem gwiazd, a Turniej Masters z udziałem Tigera Woodsa startuje dziś. Transmisja w TVP HD.
Oczywiście że w środę był to tylko taki wstęp ale miło było pooglądać dawne gwiazdy tego sportu.
Na szczęście wczoraj już problemów z dźwiękiem żadnych nie było i bardzo przyjemnie się oglądało transmisję.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: Alfernando » 10 kwie 2009, 12:56

Za to TVP HD władowało na ekran zielone kółeczko. Przy transmisjach sportowych nie trzeba go umieszczać, ale chyba TVP golf potraktowała jako rozrywkę. Świetny komentarz natomiast w wykonaniu państwa Personów. Co do komentarza meczu komentowali z Warszawy bo taką decyzję podjął R.Korzeniowski i tyle. Dziś powrót Euroligi hokeistów na trawie. Transmisje trwają w Eurosport2 komentują Jakub Pieczatowski oraz Piotr Żukowski. Wiele osób krytykuje ITI za nachalne promowanie na swojej antenie Legii Warszawa, ale teraz kiedy Śląsk Wrocław kupił Zygmunt Solorz-Żak pojawiły się informacje, że planuje Superstację zastąpić kanałem Śląsk Wrocław TV. Jeśli to będzie kanał pokroju Lech TV czyli dostępny w internecie to zgoda, ale jesli takie coś pojawi się jako stacja TV to ja bardzo przepraszam, ale co oni zamierzają tam puszczać.
marcinj161
Obserwator
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: marcinj161 » 10 kwie 2009, 13:53

Archiwalne mecze, może dogadają się z Ekstraklasą S.A,co do sprawy pokazywania meczy Śląska w Ekstraklasie z poślizgiem, tak jak to jest w przypadku angielskich, hiszpańskich, czy włoskich klubów. Jak się nie myle LECH TV pokazuje mecze Lecha z z opóźnieniem. Na pewno wywiady z zawodnikami, trenerami, reportaże z obozów przygotowawczych, oraz mecze w okresie przygotowawczym. Z zapowiedzi Solarza wynika, że na pewno do projektu dołaczą dziennikarze Polsatu. Ja osobiście na głównego dziennikarza zajmującego się Śląskiem typuję na Piotra Przybysza, Polsat Sport traci prawa do championship, a Pan Piotr był tam głównym ekspertem.
Wydaje mi się, że nie ma potrzeby, aby kreować nowy kanał, wystarczy zrobić specjalne okienko w Polsacie Sport, badź PSE.
ITI nachalnie promuje Legię dlatego, że z kim by nie grała w Pucharze Polski, a w danej chwili jest jakiś ciekawszy mecz to i tak pokazą Legię. Nie mam nic przeciwko programom publistycznym, czy reportażom. W każdej kolejce PP pokazywać Legię, lekka przesada. Śląsk Wrocław staje się rewelacją chyba warto inwestować.
Serdecznie zapraszam !!
Czaja
Obserwator

Transmisje sportowe

Post autor: Czaja » 10 kwie 2009, 14:05

Oby tylko nie było takich konfliktów między właścicielem a kibicami, tak jak jest to w Legii. I myślę, że wtedy Śląsk może daleko zajść. Ja natomiast słyszałem, że Śląsk TV nie zastąpi Superstacji.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: Alfernando » 10 kwie 2009, 14:07

No cóż. Przeszukiwałem dzisiaj internet. Zajrzałem do programu niemalże każdej stacji sportowej w Europie oraz głównych publicznych i niestety muszę zakomunikować, że MŚ I Dywizji w hokeju na lodzie w Toruniu pokaże tylko jedna zagraniczna stacja - Rai Sport Piu ! Do tego Włosi pokażą mecze tylko swojej drużyny. Jest to niewątpliwa porażka Polski jak i właściciela praw do imprezy.
________________________________________________________________________________

Jeszcze w ramach ciekawostki powiem, że na stronie internetowej http://www.esporttv.pl można zobaczyć retransmisję stojącego na wysokim poziomie meczu Atlas Stal Ostrów - Asseco Prokom Sopot. Mecz wygrali Ostrowianie i teraz stawiam sobie pytanie czy to Sopot jest tak słaby czy Ostrów tak dobry. Atlasowi brakuje jeszcze jednego zwycięstwa do wyeliminowania Prokomu i odwrotnie. Mecz został zrealizowany przez Telewizję Polską S.A, która przygotowała obraz i esporttv.pl która przygotowała stronę merytoryczną, czyli belki, obsługę dziennikarską.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: Alfernando » 10 kwie 2009, 17:09

Post pod postem, lecz wiadomość bardzo istotna. Otóż Telewizja Polska S.A nabyła prawa do transmisji Copa America 2011. Impreza odbędzie się w wakacje w Argentynie jak już wspominałem w roku 2011. TVP do tej pory transmitowała wiele edycji, ale dwa lata temu zmagania kupił Sportklub. W tym przetargu chętnych było wielu, bo praktycznie każda polska tv walczyła o te prawa, a mianowicie - TVP, Sportklub, ITI, Polsat, Orange Sport. Narazie nie znane są jeszcze jakiekolwiek szczegóły. Nie jest to wiadomość oficjalna, ale dowiedziałem się tego z dość pewnych źródeł!
piotrekbarwasny
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: piotrekbarwasny » 11 kwie 2009, 12:57

Kto komentuje mecz Flota - Podbeskidzie na TVP Sport. Jakiś znajomy głos, ale nie wiem jak się nazywa?
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: Mario98 » 11 kwie 2009, 13:46

Nikt jeszcze tego nie napisał, więc ja napiszę. Czwartkowy "Przegląd Sportowy" donosi, że w przetargu na LM na główny pakiet swoje oferty złożyli tylko ITI i Polsat. Obie warte 20mln.€. Canal+ wg. dziennikarza nie wystartuje w przetargu a TVP chce zachować to co ma obecine

Obrazek
www.forum-soccer.home.pl

Kazik o Tusku: "Wku... mnie, że dozorca mojego kraju jest kretynem"
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: Mario98 » 11 kwie 2009, 13:48

piotrekbarwasny pisze:Kto komentuje mecz Flota - Podbeskidzie na TVP Sport. Jakiś znajomy głos, ale nie wiem jak się nazywa?
Sławomir Kwiatkowski ;]
www.forum-soccer.home.pl

Kazik o Tusku: "Wku... mnie, że dozorca mojego kraju jest kretynem"
marcinj161
Obserwator
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: marcinj161 » 11 kwie 2009, 14:09

Podobny głos do Roberta Walczaka, ale to Sławomir Kwiatkowski :)
Serdecznie zapraszam !!
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: Alfernando » 11 kwie 2009, 16:51

Akurat mario posłużyłes się najgorszy z możliwych tekstów. Jest on zupełnie nie merytoryczny i nie zawiera argumentacji doniesien autora. Jest to moim zdaniem bardziej odczucia pana LUK niż fakty. Poczekajmy jednak do 5 maja. Co do Sławka to ja pierwsze słysze, żeby miał podobny głos do Roberta Walczaka, który mówi w zupełnie innej tonacji niż Sławomir. Jednak i tak się ciesze, że Sławek coraz częściej komentuje mecze, bo jak juz kiedyś mówiła to wielki talent.
___________________________________________________________________________________________________________________________________

Teraz z innej beczki. Wróce do speedway'e w Sportklubie. Otóż przy całej transmisji, a w zasadzie retransmisji pracowało 11 osób. 5 osób to opertatorzy kamery, dwie osoby odpowiadające za obsługę techniczą, dwóch reporterów, komentator, reralizator oraz kierownik produkcji. Komentował dobrze znany kibicom żużla z anteny EduSat Michał Stencel. Zresztą powiązań jest więcej, ale o tym za chwilę. Reporterami w parku maszyn byli Marcin Wypior i Andrzej Heahne junior. Za rerealizację i montaż odpowiadał Marcin Wypior. Producentem był Andrzej Heahne senior. Transmisję przygotwała firma TV9 - czyli ta sama, która II ligę przygotowywała dla Sportklubu. Poirytował mnie fakt, że Stencel cały czas mówi Sportclab, zamiast Sportklub.
___________________________________________________________________________________________________________________________________

W następnych Złotych Transmisjach dalej Legia Warszawa. Tym razem mecz z Sampdorią Genua.

Przy okazji to dla wszystkich Wesołych Świąt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”