Transmisje sportowe

Kirm
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: Kirm » 21 lut 2010, 11:05

marcinj mylisz się :/ Paweł Wójcik komentował kilka meczy w taki sposób ale głównie był na stadionie ;) Polsat w 2002 zrobił fantastyczną robotę w Korei i Japonii ;)
0 x
tmq
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: tmq » 22 lut 2010, 12:14

Przez przypadek włączyłem wczoraj TVP, żeby zobaczyć jak pokazują Igrzyska. Jakie było moje zdziwienie (chociaż w sumie tyle razy już mnie TVP zadziwiała) jak na bieg biathlonowy kobiet weszli po drugim strzelaniu!!! Cała TVP :D Jak dobrze, że wymyślono Eurosport :)
0 x
cris168
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: cris168 » 22 lut 2010, 15:28

Tak, a wcześniej Kurzajewski zapowiadał, że wracamy do Whistler (wymawiane przez wszystkich ŁISLER) o 21.55, czyli na bieg. A transmisja zaczeła się gdzieś o 22.10 - 22.15.
0 x
Maarten
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: Maarten » 24 lut 2010, 17:55

Dziś uroczystość powitania Małysza na Okęciu poprowadził Marek Rudziński z Eurosportu; jeśli dobrze pamiętam to wystąpił on już w podobnej roli po powrocie niektórych naszych medalistów z Pekinu.
0 x
piotrekbarwasny
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: piotrekbarwasny » 28 lut 2010, 14:41

10 marca Polsat otwarty pokaże mecz rewanżowy 1/8 finału Ligi Mistrzów. Stacja wybrała mecz pomiędzy Manchesterem United a AC Milanem.
0 x
Miczki
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: Miczki » 28 lut 2010, 19:52

No to dobrze ,bo nie mogę słuchać bzdur pana Salaka i Pola oraz Jagody.
0 x
wislok
Obserwator
x 22
x 99

Transmisje sportowe

Post autor: wislok » 28 lut 2010, 21:22

Igrzyska się kończą. Jak je ocenić w TVP?? Na pewno niejednoznacznie.W kanał otwartych było po prostu słabo,bardzo wielu konkurencji medalowych nie pokazali,szczególnie mi szkoda narciarstwa alpejskiego,które uwielbiam ,a które pokazano w ochłapach z retransmisji. Pokazano wszystko co istotnego dla niedzielnego kibica,czyli Małysz,Kowalczyk i Sikora. Sporo hokeja nawet i to jeszcze mały plusik.
TVP SPORT nie mam,ale jeśli transmitowali tak jak było to w programie zapowiedziane to trzeba ocenić tą antenę wysoko,pokazali dużo gier zespołowych i uzupełnili antenę otwartą jeśli chodzi o wiele ciekawych dyscyplin,które się nie zmieściły na antenę otwartą.
Strona internetowa to bajka,tam było wszystko jeśli chodzi o igrzyska. Ja wszystko prawie oglądałem za pośrednictwem Eurosportu.
0 x
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
tmq
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: tmq » 01 mar 2010, 9:49

Wg mnie TVP w kanałach otwartych się nie popisała... Tak jak wislok napisał, wielu konkurencji nie pokazano - i to ma być promocja sportu wśród młodzieży? Studio to wg mnie też kpina - czasami się zmieniało w promocję wiosennej ramówki TVP. Za mało ekspertów, za wielu aktorów, którzy nie mieli nic do powiedzenia na temat sportu. A Pani Chylewska biła rekordy niekompetencji. Co do poziomu komentatorów TVP to oceniam różnie:
Szaranowicz jak zwykle,
Jóźwik (jak zwykle) kompromitacja, kompletna ignorancja, dobrze, że miał przy sobie Krasickiego, który ratował często sytuację; niestety lekką atletykę komentuje świetnie ale na biegach się nie zna; i tak jednak przejdzie do historii tymi okrzykami w sobotę (za to btw. plus)
Sobczyński - w miarę fachowo ale dzielą go lata świetlne od Jarońskiego i Wyrzykowskiego
Babiarz - jw. ale również osobiście preferuję Eurosportowych Szewczyka i Taschera
Szpakowski, Czerkawski, Snopek, Krzoska - ok, tu lepiej od Eurosportu, gdzie byli Pieczatowski i Zawadzki, szkoda, że nie było Pełki w Eurosporcie
Dębowski - bardzo pozytywnie
Pajda / Ulbrycht - jak zwykle fachowo; zresztą wymiennie komentowali w TVP i Eurosporcie
Lechowska - może i fachowo, ale atmosfery ta pani robić nie umie i można usnąć podczas najbardziej emocjonującego slalomu czy zjazdu
Solecki - szczerze mówiąc to nie wiem, bo zdecydowaną większość igrzysk oglądałem na Eurosporcie
Krzoska (snowboard) - ok
Marendziak - nawet nieźle curling komentował, ale wolę Burlewicza w Eurosporcie.

Ogólnie poziom komentarza na Eurosporcie znacznie wyższy, można było się zresztą tego spodziewać. Eurosport bardzo pozytywnie oceniam; trochę za mało hokeja ale trudno się dziwić - priorytet miały dyscypliny pokazywane co tydzień, co zresztą popieram - dzięki temu był większy wybór gdy TVP pokazywała mecze hokejowe. Eurosport bardzo dobrze modyfikował ramówkę i dostosowywał ją do zmiennych warunków pogodowych i przekładania konkurencji.

TVP Sport dobrze wywiązała się z zadania pokazywania igrzysk, tak jak wislok napisał - pokazali to, co POWINNO się znaleźć na antenie otwartej. Przypomnę, że w Turynie było 40% więcej transmisji w kanałach otwartych.
Strona internetowa super.

I jeszcze Polskie Radio - z tego co słyszałem to było naprawdę dużo igrzysk, wielu ekspertów a także relacji na żywo; a komentarz Zimocha z biegu Kowalczyk chyba już każdy w internecie słyszał :D
0 x
Awatar użytkownika
matti
Obserwator
x 7
x 6

Transmisje sportowe

Post autor: matti » 01 mar 2010, 18:00

Ogólnie transmisje z igrzysk w TVP podsumowałem już w temacie: olimpiada w TVP, więc teraz wzorem tmq napiszę o komentatorach.

skoki narciarskie: Bardzo dobry komentarz Szaranowicza szczególnie w parze z Tajnerem. Lepiej niż w Eurosporcie
biegi narciarskie: Ja nie mam takich zastrzeżeń jak wielu z was do komentarza Jóźwika, a fakt, że komentował w parze z Krasickim podwyższa ocenę komentarza w TVP. Jednak komentarz z Eurosportu uważam za trochę lepszy.
biathlon: Sobczyński dobrze, ale jak wcześniej pisałem brakowało Grzywy. Szkoda, że w TVP nie ma już Miklasa. Duet Sobczyński - Miklas mógłby być całkiem niezły. Oczywiście Jaroński i Wyrzykowski komentowali lepiej niż w TVP
łyżwiarstwo figurowe: Dla mnie Babiarz jest najlepszym komentatorem tego sportu w Polsce i te igrzyska tego nie zmieniły. Para z Eurosportu nie komentuje tak dobrze jak on.
hokej: Tu jestem pozytywnie zaskoczony. Nie spodziewałem się tak dobrych komentarzy. Za hokej duży plus dla TVP
łyżwiarstwo szybkie: Tu też zaskoczenie spowodowane tym, że raczej nie oglądam tego sportu. Tu TVP też lepiej niż Eurosport
saneczkarstwo i bobsleje: tu z wiadomych względów nie ma co porównywać TVP i Eurosportu. Komentarz fachowy, oceniam pozytywnie.
narciarstwo alpejskie: TVP i Eurosport ocenił bym podobnie. Lubię komentarze Lechowskiej, ale faktycznie trochę sennie (prawie jak Chruścicki).
Pozostałych sportów nie oglądałem wcale, albo oglądałem bardzo mało więc nie będę się na temat ich komentarza wypowiadał.
0 x
Obrazek
Konslib
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: Konslib » 01 mar 2010, 23:48

A jak igrzyska pokazała nasza telewizja zwłaszcza w kanałach otwartych.. Nie najlepiej. Oto szczegółowa ocena.
BIATHLON- W TVP mogliśmy zobaczyć niemal wszystkie konkurencje. Zabrakło tylko transmisji od początku z biegu kobiet ze startu wspólnego, oraz obszerniejszego skrótu męskiej sztafety. Komentarz Piotra Sobczyńskiego na prawdę, niezły. Szkoda tylko że nie pomagała Mu pani Magdalena Grzywa, która była w studio, ale to nie to, co komentarz.
ocena: +4

BIEGI NARCIARSKIE. Biegi pań pokazane w całości, ale to była oczywistość. Drugi plus to radość Jóźwika po zwycięstwie Justyny. Minusy to jednak całokształt pracy tego komentatora-bardzo kiepski, brak transmisji ze sprintów drużynowych i przynajmniej obszerniejszych skrótów z biegów męskich.
ocena: -3

BOBSLEJE, SANECZKARSTWO, SKELETON. Tu TVP zatrudniła fachowców Eurosportu, co okazało się trafnym krokiem. Relacji i transmisji w sam raz, nie za dużo nie za mało.

ocena:5
CURLING. Niezły komentarz Marendziaka, szkoda że nie pokazano nieco więcej tej dyscypliny w kanałach otwartych, zwłaszcza męskiego finału. Ten kobiecy był za to pasjonujący.
ocena:4

HOKEJ. Generalnie dobrze.Sporo transmisji, co najmniej przyzwoity komentarz Stanisława Snopka i Jarosława Krzoski, bardzo dobry Dariusza Szpakowskiego, znakomita decyzja o zatrudnieniu Mariusza Czerkawskiego jako eksperta. Transmisji też sporo, ale zabrakło na otwartych antenach meczów o 6.oo Rosja -Słowacja, Słowacja-Czechy i Finlandia-Szwecja. W TVP SPORT mimo zapowiedzi nie pokazano w całości meczu Rosja -Czechy.
ocena:+4

KOMBINACJA NORWESKA. Pan Jóźwik na tym sporcie niestety się nie znał. Za wiele też nie miał okazji do wykazania, ale że dyscyplina bez Polaków nie ma się co dziwić. Choć trochę relacji mi jednak zabrakło
ocena:3

ŁYŻWIARSTWO FIGUROWE. Przemysław Babiarz popełnia błędy, ale moim zdaniem spisał się całkiem nieźle. Transmisje obszerne, zabrakło tylko czołowej grupy solistek w programie krótkim. Można było pokazać 2,a nie trzeci mecz hokejowych play offów, potem czołowe solistki, a potem końcówkę owego trzeciego meczu.
ocena: -5

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE. Bardzo dobry komentarz Piotra Dębowskiego, zwłaszcza brązowego medalu Polek, sporo transmisji, można wytknąć tylko pojedyncze braki, ale ogólnie nieźle.
ocena: -5

NARCIARSTWO ALPEJSKIE. Klapa. W otwartych kanałach zobaczyliśmy bardzo niewiele relacji, nie mówiąc już o transmisjach. Zamiast pokazywać nie emocjonującą część innych konkurencji, nie transmitowano na przykład zjazdu, a skrót zamiast Moniki Lechowskiej komentował nieznający się za bardzo na tym sporcie Sebastian Szczęsny. Właściwie żadnej konkurencji TVP nie pokazała dobrze.
ocena:1

NARCIARSTWO DOWOLNE I SNOWBOARD. Sporo transmisji z eliminacji, zdecydowanie brak z finałów, zwłaszcza z udziałem polskich zawodników. Najpierw zabrakło super widowiskowego snowboardcrossu, później skicrossu z Polką występującą całkiem nieźle. Eliminacje giganta w snowboardzie pokazane, z dalszej bardziej widowiskowej części tylko drugą część finału. Komentarz Soleckiego bardzo dobry, Krzoski niezły.

SHORT TRACK. Do czasu było dobrze. Ale z ostatniego dnia- w tym ćwierćfinałowego, najlepszego występu Polki i części finałów transmisji nie było...

SKOKI NARCIARSKIE. Tu się TVP specjalizuje, więc wpadki być nie mogło. Komentarz Włodzimierza Szaranowicza lubię choć wiem, że wzbudza on wiele kontrowersji.
ocena:5

STUDIO. Oj kiepsko. Goście niezwiązani ze sportem, sporo wpadek, za dużo studia w czasie gdy dzieje się coś ciekawego na arenach olimpijskich. W sumie w ogóle mogło by go nie być, było by lepiej.
Zabrakło sporej ilości transmisji, 130 godzin w porównaniu z poprzednimi igrzyskami to sporo mniej i te cięcia odczuliśmy jako kibice brakiem wielu ciekawych transmisji.

Jeszcze jeden mankament to zły dobór powtórek, gdzie nie postawiono na pierwszym miejscu na nocne wydarzenia.
No ale za te emocje przekazane nam i tak dziękujemy.
Nie mniej komentatorskim mistrzem tych igrzysk jest zdecydowanie Tomasz Zimoch z radiowej Jedynki. Warto dodać, że Radiowa Jedynka transmitowała obszerniej igrzyska niż TVP!
0 x
cris168
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: cris168 » 02 mar 2010, 14:47

Zgadzam się! W bloku powtórkowym powinny być powtórki z nocy, a nie z wieczoru. Włączam następnego dnia TVP 1 a tam znów skoki z Małyszem...
0 x
wislok
Obserwator
x 22
x 99

Transmisje sportowe

Post autor: wislok » 02 mar 2010, 21:56

Ja nie będę analizował dokładnie komentatorów,bo wielu dyscyplin po prostu w ogóle nie oglądałem. W ocenie skoków nie mogę się zgodzić z wieloma osobami. Wolę rzeczowy komentarz Eurosportu,gdzie komentatorzy skupili się na bieżących wydarzeniach -to jest analizowali dany skok,podawali odległość i miejsce,to naprawdę istotne,bo nie każdy ma tak dobry wzrok,żeby widzieć wynik i miejsce na ekranie telewizora,zresztą ile można słuchać tylko o tym Małyszu. Mnie komentarz Włodzimierza Szaranowicza doprowadzał do szewskiej pasji.
Pozytywnie zaskoczył mnie Dębowski,strasznie podobał mi się jego komentarz zawodów łyżwiarstwa szybkiego.
Hokej był naprawdę bardzo obszernie pokazywany ,a Czerkawski dla którego komentatorka to nie nowość sprawdził się znakomicie.
Sobczyński pozytywnie ,choć duet jest niezastąpiony,to tyle.
0 x
tmq
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: tmq » 03 mar 2010, 17:14

Rozbawiła mnie ponownie nasza telewizja publiczna :D znów się obudzili i po raz kolejny zdali sobie sprawę, jak wielką gwiazdą jest Justyna Kowalczyk, więc zakupili prawa do transmisji na resztę sezonu :D Ciekawe czy za rok też będą pokazywać PŚ dopiero po MŚ w Holmenkollen :) Znów będą wielkie nadzieje w TVP na porażkę Kowalczyk, czym można by wytłumaczyć brak transmisji. Nasza biegaczka na szczęście udowadnia wszystkim, a przede wszystkim specom w TVP, że jest skazana na sukces. A TVP jest skazana na jej pokazywanie w PŚ, choć zapewne robi to niechętnie.
0 x
wislok
Obserwator
x 22
x 99

Transmisje sportowe

Post autor: wislok » 05 mar 2010, 16:59

TVP się nie popisała tym,że biegów nie pokazuje od początku sezonu. Co by nie mówić na Kwiatkowskiego i jego TVP ,to od razu gdy nadeszły wielkie sukcesy ,bezzwłocznie kupili prawa do transmisji. Lepiej późno niż wcale,bo nie każdy ma Eurosport i jednak pozytywnie odbieram fakt,że TVP pokaże przynajmniej 11 startów Kowalczyk.
0 x
cris168
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: cris168 » 07 mar 2010, 15:45

Mnie denerwował komentarz Szaranowicza do dekoracji złota Kowalczyk... nie można było sie wczuć, tylko gadał, gadał....... Tak samo Szczęsny w Lahti - nie zamknie się ani na moment, tylko pitoli.....
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”