Transmisje sportowe

Evil
Junior

Transmisje sportowe

Post autor: Evil » 20 sie 2008, 9:00

Dzisiaj z racji przedłużenia się transmisji meczu Włochy - Polska w siatkówkę mężczyzn (mecz trwał 5 setów), spotkanie Polska - Islandia w piłkę ręczną, które rozpoczęło się pod koniec meczu siatkówki, zaczęto transmitować w TVP Info. Samo logo i zegar, ten żenujący napis "na żywo" i belka z wynikiem meczu. Gdy już mecz w siatkówkę się zakończył, w TVP Info nagle przerwano transmisję meczu ręcznej (przez chwilę szary obraz i nagle pojawił się prowadzący) i oznajmił, że Polska - Islandia będzie dalej emitowany, ale w TVP 2. Więc przełączyłem na TVP 2, a tam plansza główna "Dwójki" (pomarańczowa z liczbą "2") i z logiem TVP 2, ale w letterboxie. Po chwili tą planszę zrobili w 4:3, przez co logo Dwójki było brzydkie i strasznie rozciągnięte. No i w końcu mecz kontynuowano, lecz bez komentatora.

EDIT
Wrócił komentator do swojej pracy w 2. połowie spotkania :)
mały chińczyk
Obserwator
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: mały chińczyk » 20 sie 2008, 9:07

Właśnie włączono komentarz Macieja Starowicza
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: Alfernando » 20 sie 2008, 9:11

Co ciekawe TVP pokaże losowanie kolejnej rundy Pucharu UEFA.
mały chińczyk
Obserwator
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: mały chińczyk » 20 sie 2008, 9:16

Masz informacje kiedy i gdzie?
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: Alfernando » 20 sie 2008, 9:49

Losowanie Ligi Mistrzów o 18:00 28 sierpnia. Losowanie Pucharu UEFA dzień później o 12:00. Jeszcze taka informacja, we wrześniu rozpoczną się ME w Pruszkowie w kolarstwie torowym rywalizacje na walodromie pokaże TVP Sport i TVP Info (zapewne). We wrześniu start także większości lig m.in PLH. Co ciekawepod koniec sierpnia skoki powrócą do TVP za sprawą LGP.
mrc5
Obserwator

Transmisje sportowe

Post autor: mrc5 » 20 sie 2008, 10:01

Dzisiaj mecz Polska - Ukraina. TVP wymyśliła sobie, że przerwie meczu będzie (!) Wieczorynka. Nie mogliby wyemitować Wieczorynki po meczu, a Wiadomości później. Na tym tracą i dzieci i kibice.

A przerwa podczas meczu Piłkarzy Ręcznych była spowodowana awarią prądu, napisałem o tym w temacie "Olimpiada w TVP".
[u]http://forum.media2.pl/viewtopic.php ... 2&p=18[/u]
Evil
Junior

Transmisje sportowe

Post autor: Evil » 20 sie 2008, 10:08

Ciekawe propozycje sportowe TVP na sierpień jeszcze. (nie uwzględniałem IO)

20 sierpnia (dzisiaj)
18.00-Ukraina - Polska (mecz towarzyski piłka nożna) [TVP 1]

24 sierpnia (niedziela)
22.40- Magazyn Ekstraklasy Szybka piłka [TVP 2]

26 sierpnia (wtorek)
20.35-Wisła Kraków - F.C. Barcelona rewanż [TVP 2] (w tym czasie na TVP 1 film Straszny film IV)

29 sierpnia (piątek)
20.15-Letnie Grand Prix w Zakopanem - skoki narciarskie [TVP 1]
20:45-Manchester United - Zenit Sankt Petersburg - piłka nożna Superpuchar Europy [TVP 2]

30 sierpnia (sobota)
20.15-Letnie Grand Prix w Zakopanem - skoki narciarskie [TVP 1]

31 sierpnia (niedziela)
14.40-GKS Katowice Motor Lublin - piłka nożna I liga [TVP Info]
22.45-Magazyn Ekstraklasy Szybka piłka [TVP 2]
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: Alfernando » 20 sie 2008, 13:26

Jest ich znacznie więcej zdaje mi się. A tak apropo to warto włączyć dzisiaj Sportklub o 21:00 i obejrzeć mecz Anglia-Czechy. Na stronie sportklubu reklamują to wydarzenie jakio wielkie święto. Najrwyraźniej jednak nie wiedzą, żę Anglia ma inną flage, a tak którą dali jest flagą Wielkiej Brytanii. Ciekawe kto skomentuje. [wycięte]
Evil
Junior

Transmisje sportowe

Post autor: Evil » 20 sie 2008, 13:36

Alfernando pisze:Jest ich znacznie więcej zdaje mi się.
Jak napisałem - uwzględniłem tylko otwarte kanały TVP i nie uwzględniałem IO.
Pawel

Transmisje sportowe

Post autor: Pawel » 20 sie 2008, 16:53

Alfernando pisze:Ciekawe kto skomentuje. Jest kilku kandydatów Tomasz Brzeziński, Marcin Hierasimowicz, Marcin Gawor oraz Marcin Grzywacz. Ja bym najchętniej wysłuchał tego pierwszego, zresztą Sportklub z jednym wyjątkiem jeskim jest Rabit ma dobrych komentatoró futbolu.
Wczoraj na Sportklubie mecz Anglików U21 ze Słowenią U-21 komentował bodajże Gawor. Na pewno wyszło to lepiej niż komentarz z meczu o Tarczę Wspólnoty.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Transmisje sportowe

Post autor: Tomala » 20 sie 2008, 17:01

Nie wiem jak Wam, ale mi się podoba styl komentowania komentatorów z nsport... Na prawdę fajnie się to ogląda i słucha... Nie wiem czemu ale przypomniana mi to styl komentatorów z canal +
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Zonk
Użytkownik

Transmisje sportowe

Post autor: Zonk » 20 sie 2008, 17:18

Dla mnie takie porównanie jest nie ma miejscu. To jak porównywać komentarz Jońcy czy Jasiny do Pełki :P

Mnie zaś TVP rozczarowało w kwestii transmisji Igrzysk. O ile rozumiem chęć pokazywania startów Polaków, to już przerywania transmisji zawodów z [tu wpisać], by pokazać inne zawody (też nie od początku) to jakiś ponury żart z widzów. Na TVP Sport (gdzie mają pokazywać sporty zespołowe) jest to najbardziej dobitne.

PS: W sprawie szczypiorniaka - ta informacja krąży w kuluarach do początku roku, bo popularność sportu wzrosła wystarczająco, by nie liczyć na łaskę TVP Sport z ich małym zasięgiem i - to też żadna tajemnica - podejściem do sprawy rozwijania zainteresowania transmitowanych zawodów. Polsat Sport w te kwestii to jeden z najpopularniejszych kanałów sportowych na rynku z dosyć dużym zasięgiem. No i pieniążki też niczego sobie mogą zaproponować.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator

Transmisje sportowe

Post autor: Tomala » 20 sie 2008, 17:28

Nie no Jońcy, czy Jasiny to nie da się z nikim porównać... ;P
Komentatorzy c+ są po za konkurencją... Pamiętam jaki poziom mieli Smokowski, czy Twarowski... Chodziło mi o pewien styl komentowania nie o samych komentatorów... A w nsport słucha sie tego na prawdę miło... Czego nie powiem o Sport Klubie...
CZYNY NIE CUDA... ;)
Evil
Junior

Transmisje sportowe

Post autor: Evil » 20 sie 2008, 18:58

Na TVP 1 trwa transmisja meczu Ukraina - Polska. Komentuje Maciej Iwański, w studio są Rafał Patyra i Maciej Szczęsny, który - no już dość często jest zapraszany do TVP jako ekspert/gość. Komentarz pana Iwańskiego dzisiaj to istny koszmar
"4 lata temu wygraliśmy tutaj z POLSKĄ"
"poszedł Błaszczykowskiemu na pomoc Błaszcz..yyy. Murawski"
można by tak wymieniać.
Belka z wynikiem meczu jest ta nasza, polska z TVP Sport. Błędów technicznych nie zauważyłem, ale realizatorzy ukraińscy to też słaby popis.

W przerwie meczu Wieczorynka. :D
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

Transmisje sportowe

Post autor: Alfernando » 20 sie 2008, 19:14

Działo się coś oprócz gola bo mi się przysnęło?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”