Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

Baroner
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:34
x 3
x 3

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Baroner »

Jordi pisze: 08 paź 2020, 12:20 No nie no aż dwie godziny dali na mecz, więc myślę, że Iga się "wyrobi" w tym czasie ;) Przynajmniej bardzo na to liczę.
Wyrobiła się, zgodnie ze średnią turniejową w godzinę i 10 minut. Czyli zapewne TVN automatycznie pokaże finał w sobotę o podobnej porze.
m1992
Junior
Posty: 1048
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Zastanawiam się, czy Discovery nie chciało by w przyszłości zrezygnować ze sprzedaży sublicencji na skoki narciarskie do TVP? Z tego co przeczytałem, ostatnia sublicencja kończy się po tym sezonie (chyba że już została przedłużona).
Co prawda, chyba jest jakiś wymóg prawny transmitowania tego w kanale otwartym, stąd pytanie czy Discovery nie chciałby tego przenieść do TVN/TVN7/TTV /Metro (oczywiście z pozostawieniem także w Eurosporcie).
Ciekaw jestem jak to wygląda pod względem zysku za sublicencję i kosztów pokazywania tych skoków na antenach otwartych grupy Discovery.
Tzn. koszty jako takie byłyby pewnie znikome - komentatorzy i sygnał może być ten sam co w Eurosporcie, tylko - dla przyciągnięcia widzów do ES pewnie studio byłoby tylko w ES, kwalifikacje także (w przerwach między I a II serią mogą być cały czas reklamy żeby coś zarobić). Bardziej chodzi o koszty ramówkowe i potencjalne zyski.

(Update:) Notabene, jak teraz poczytałem, to nie jestem pewny czy w ogóle skoki muszą wg prawa być transmitowane na antenie otwartej - mówi o tym art 20b ustawy o radiofonii i telewizji i tam nie ma nic o skokach, chyba że jest w rozporządzeniu KRRIT, bo mogą coś dodać do tej listy.

Sprawa mogłaby być poniekąd także polityczna, wiemy że ostatnio TVP i TVN są "na wojennej ścieżce" jeśli chodzi o programy informacyjne.
Z tego co widzę, ostatni raz prawa były przez TVP kupowane praktycznie tuż po zakupie TVN przez Discovery. Tamta decyzja mogła być jeszcze podjęta przez poprzednie kierownictwo, poza tym Discovery nie zdążyło się jeszcze "zorganizować" z nowo kupionym TVNem. Nie było też jeszcze aż takiej wojny propagandowej (a tym bardziej nie zauważali jej pewnie managerowie z centrali Discovery).
Jak myślicie, Discovery będzie dalej chciało sprzedawać sublicencje na skoki dla TVP?
Ostatnio zmieniony 15 lut 2021, 1:28 przez m1992, łącznie zmieniany 2 razy.
Taberski
Obserwator
Posty: 435
Rejestracja: 27 wrz 2018, 4:24
x 96
x 67

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Taberski »

Dopóki Kurski będzie przepłacał byle by tylko mieć to tak.
m1992 pisze: 15 lut 2021, 1:16 (Update:) Notabene, jak teraz poczytałem, to nie jestem pewny czy w ogóle skoki muszą wg prawa być transmitowane na antenie otwartej - mówi o tym art 20b ustawy o radiofonii i telewizji i tam nie ma nic o skokach, chyba że jest w rozporządzeniu KRRIT, bo mogą coś dodać do tej listy
Tak. Jest rozporządzenie w którym jest obowiązek emisji
I TY TEŻ MOŻESZ PRZYWALIĆ W TVP I KURSKIEGO
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1432
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Chyba, że Discovery postawi tak zaporową kwotę, że Kurski zrezygnuje. Poza tym ja na miejscu Discovery olałbym TVP i sam skoki pokazywał.
Awatar użytkownika
J-Will
Obserwator
Posty: 437
Rejestracja: 12 kwie 2017, 1:44
x 39
x 169

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: J-Will »

Pieniądz jest pieniądz i jeżeli TVP będzie chciało kupić to raczej wszelkie wojenki pójdą na bok. Gorzej jak nie będą chcieli to wtedy Discovery zostaną z lekkim orzechem do zgryzienia, TVN jest na bakier ze sportem ale ze względu na popularność i prestiż skoków to najlepiej byłoby je ulokować właśnie na TVN z racji dużo większego odbioru tej stacji oraz łatwiejszej reklamy aniżeli na pozostałych stacjach. Niemniej właśnie wiedząc, że TVN nie jest chętne do pokazywania sportu a na TVN7 jest inny pomysł to podejrzewam, że TTV albo Metro by to dostało przy czym na Metro mogłyby przepaść tak jak ręczna, która tam leciała.

Swoją drogą czy na pewno mogliby dawać transmisję z Eurosportu? Polsat przy F1 podkładał swój komentarz zamiast brać z Eleven, chyba iż tamten przypadek jakoś inaczej działał.
Parowka09
VIP Expert
Posty: 4476
Rejestracja: 12 lis 2014, 16:06
x 798
x 256

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

TVN pokazywał przecież Rolanda Garrosa (z takim samym komentarze co na Eurosporcie).
Awatar użytkownika
J-Will
Obserwator
Posty: 437
Rejestracja: 12 kwie 2017, 1:44
x 39
x 169

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: J-Will »

Faktycznie zapomniałem o tym meczu, w takim razie cofam pytanie.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Ja nadal dziwię się TVN, że odsprzedają skoki Kurskiemu. Przecież na reklamach zbijaliby kokosy. Chyba, że naprawdę Jacol płaci jak za największe diamenty tego świata...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie wiem czy TVN jako podmiot lokalny jest stroną w transakcji sprzedaży sublicencji. Jak rozumiem z artykułów, kolejny sezon będzie ostatnim, w którym Eurosport będzie posiadać wyłączność do transmisji i odsprzedaży praw na rynkach lokalnych, jeśli chodzi o Skoki Narciarskie. A przypominam, że dwa miliardy czekają na wydanie, więc może być ciężko ową wyłączność Eurosportowi utrzymać 🙂

Ciekawe, bo gdy poprzednim razem Eurosport zaklepał sobie skoki, to było to jasne na dwa lata przed początkiem wyłączności, teraz został im tylko jeden sezon 2021/22 i cisza.
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3924
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

Metro pokaże jutro mecz Polska - Słowenia, będzie to spotkanie o awans na mistrzostwa Europy 2022.

https://prasa.tvn.pl/131110-eliminacje- ... izji-metro
Vojthas
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 22 sie 2019, 13:09
x 4

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vojthas »

Komentarz zmagań olimpijskich w Eurosporcie będzie z Warszawy. Źródło: moja rozmowa z red. Markiem Rudzińskim.
m1992
Junior
Posty: 1048
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

IO już za 2,5 tygodnia a nie ma ani śladu o ewentualnym uruchomieniu dodatkowych kanałów Eurosportu. Wiele zatem wskazuje na to że transmisje które nie zmieszczą się w Eurosport 1 i 2 ani w TVP1 i Sport zostaną pokazane tylko w (Eurosport) Playerze.
abc70620
Obserwator
Posty: 599
Rejestracja: 10 lis 2019, 18:48
x 2
x 98

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: abc70620 »

Oraz w głównym Playerze bez dopisku Eurosport.
m1992
Junior
Posty: 1048
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Dlatego właśnie dałem w nawiasie.
abc70620
Obserwator
Posty: 599
Rejestracja: 10 lis 2019, 18:48
x 2
x 98

Sport w stacjach Grupy TVN Discovery

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: abc70620 »

Dobrze to określiłeś, bo trzeba wiedzieć czym jest Eurosport Player, a czym zwykły Player.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości