Piłka nożna w TVP

Parowka09
VIP Expert
x 459
x 47

Piłka nożna w TVP

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Parowka09 »

Karol pisze:Mam nadzieję, że TVP w przyszłości zrezygnuje z tego typu zakupów programowych. W dobie problemów finansowych, sport nie wydaje się zbyt mądrą inwestycją - ba, przecież to zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto. Nie bez powodu LM jest domeną płatnej telewizji, bo widocznie niekodowana nie jest w stanie na tym zarobić.

Jeśli życie za kredyt nazywa się prestiżowym, to aż brakuje mi słów, by ładnie opisać mój kredyt hipoteczny :lol

Osobiście jestem zdania, że za dostęp do ekskluzywnych sportów, rozgrywek, itp., powinniśmy - jak ma to miejsce zazwyczaj - płacić. Pojedyncze mecze w tygodniu to gratka dla Januszy sportu.
Brawo dla prezesa Kurskiego za zakup sublicencji na LM. Sport = oglądalność. Ludzie płacą abonament za coś, a tym czymś jest sport (kadra, LM).
Awatar użytkownika
Jakob
VIP Expert
x 1
x 18

Piłka nożna w TVP

Post autor: Jakob »

Parowka09 pisze:Brawo w TVP. Zakup na ostatnią chwilę, ale dobrze, że LM znów będzie w otwartej TV (nie tylko Legia + finał).
No tak, trzeba czymś podnieść oglądalność. Sport to najłatwiejsze rozwiązanie, ale i bardzo kosztowne. Ten ruch może mieć słoną cenę.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 76
x 2119

Piłka nożna w TVP

Post autor: wiatriwoda »

O o to tu chodzi. Jeśli jest sytuacja dobra finansowa, to trzeba kupować, a nie jak się żebrze o pożyczki. Oczywiście TVP wydaje mnóstwo pieniędzy na badziewne programy obecnie, piłka jest lepszym produktem, ale trzeba mieć po pierwsze wizję telewizji, a po drugie aktualne możliwości. Nie ma teraz ani tego ani tego, jest miotanie się między ścianami.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 541
x 2578

Piłka nożna w TVP

Post autor: Karol »

Parowka09 pisze: Brawo dla prezesa Kurskiego za zakup sublicencji na LM. Sport = oglądalność. Ludzie płacą abonament za coś, a tym czymś jest sport (kadra, LM).
Ludzie płacą abonament za sam sport? Po pierwsze, nie wszyscy jak wiemy płacą abonament. Po drugie, jeśli już go płacimy, to oczekujemy, że telewizja publiczna będzie prowadzona w sposób prawidłowy, z korzyścią dla spółki oraz widowni. Nie samym sportem Polska żyje, a TVP praktycznie już nie ma nic do zaoferowania widowni. Pojedyncze wybryki, pt. zakup praw sportowych to jednak za mało. Bo ciężko na tym zarobić, szczególnie nadawcy publicznemu, ktory nie rekompensuje strat poprzez emisję reklam, bo te są dużo mniej atrakcyjne niż w telewizji atrakcyjnej.

TVP przynosi straty, państwo poprzez pożyczki, które pewnie zostaną za kilka lat umorzone, łata dziurę budżetową w spółce. Zarząd powinien dążyć do obniżenia kosztów produkcji oraz emisji sygnału, ograniczyć zatrudnienie i dopiero po wygenerowaniu zysku myśleć o wydawaniu dziesiątków milionów złotych na piłkę nożną.

Skoro powołujesz się na płacony przez Polaków abonament, to ja powiem tak: nie chce aby moje pieniądze były wydawane na takie g*** jak kopajka :-P
Parowka09
VIP Expert
x 459
x 47

Piłka nożna w TVP

Nie wszystkim się dogodzi ;). Większość ludzi jest za LM w otwartej TV.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 541
x 2578

Piłka nożna w TVP

Post autor: Karol »

Większość ludzi nie ogląda LM, jeśli mamy taki przelicznik. To już "M jak miłość" lepiej się sprzedaje ;-) W kraju, w którym rządzą Biedronki, nie dziwota, że spora część społeczeństwa chce mieć wszystko za free albo za marne grosze :-) Szkoda tylko, że nikt nie myśli nad konsekwencjami w przyszłości, gdy sportowe fanbojstwo Kurskiego dobije TVP :-)
Parowka09
VIP Expert
x 459
x 47

Piłka nożna w TVP

Tylko, że "MjM" nie daje dobrego PR-u TVP, ale LM już tak. Poza tym LM to sublicencja od NC+, więc prawa nie kosztowały dużo, albo nawet nic.
konradTV
Użytkownik
x 16

Piłka nożna w TVP

Post autor: konradTV »

Studio LM leci w HD :)
Parowka09
VIP Expert
x 459
x 47

Piłka nożna w TVP

Rafał Patyra podczas studia powiedział, że mecz 2.kolejki również wybiorą widzowie.
Awatar użytkownika
rafik
VIP Expert
x 91
x 57
Kontakt:

Piłka nożna w TVP

Post autor: rafik »

Czyli pewnie Barcelona poleci, no, ewentualnie Lewandowski, bo Bayern (?) gra w środę.
Dziękuję, że przeczytałeś/aś mój post :) Jeżeli chcesz, odpisz :)
[ Spoiler ]
Parowka09
VIP Expert
x 459
x 47

Piłka nożna w TVP

27 września gra PSG - Bayern. Ten mecz to muszą pokazać. Jest Polak + najdroższy zawodnik w historii futbolu.
kamil2505
VIP Expert
x 13
x 296

Piłka nożna w TVP

Post autor: kamil2505 »

Sam jestem ciekaw jakie będą wyniki oglądalności Ligi Mistrzów w TVP. Warto przypomnieć, że w latach 2010-2011 mecze pokazywał Polsat i zajmował wtedy regularnie czwarte miejsce w rynku telewizyjnym. Trochę lepiej było od 2012 roku, kiedy to zawody te zaczęła pokazywać TVP. Jednak w ostatnim sezonie (2014/2015) oglądalność poszła już znacząco w dół (średnio jakieś 2 miliony), ale pozycja w rynku była już lepsza niż za czasów Polsatu (pomimo podobnej oglądalności), bo druga.

Patrząc w niedaleką przeszłość - w poprzednim sezonie w TVP były mecze Legii i te przynosiły bardzo dobrą oglądalność (Legia w fazie grupowej). Już gorzej było w tym roku. Lipcowe mecze Legii nie dostały się nawet do TOP20 tygodnia (chociaż tutaj można powiedzieć, że wtedy widzowie wybierali raczej kanały informacyjne - z wiadomych względów). W sierpniu było już lepiej. Wiec poczekajmy...

Wyniki oglądalności mogą być tym bardziej ciekawe, bo konkurencja spora. Dwójka pokazuje swoje hitowe seriale, TVN "Milionerów" i "Azję Express", a Polsat "Supermodelki Plus Size", które osiągnęły całkiem dobry wynik podczas premiery.

Myślę jednak, że kto chciał Ligę Mistrzów oglądać to już dawno CANAL+ posiada. Nie dość, że większy wybór spotkań to jeszcze można wszystko oglądać co najlepsze w ramach "Multiligi Mistrzów" (uwielbiam i polecam).
Alek1224
Activist
x 17
x 69

Piłka nożna w TVP

Post autor: Alek1224 »

Ja jestem pewien że za 2 tygodnie poleci Bayern - PSG. Raz że hit, dwa - Lewandowski a trzy - Neymar.
Pawel

Piłka nożna w TVP

Post autor: Pawel »

Parowka09 pisze: Poza tym LM to sublicencja od NC+, więc prawa nie kosztowały dużo, albo nawet nic.
To że to sublicencja nie znaczy że dostali to za darmo. Canal+ jakby nie dostał dobrej oferty to by tej sublicencji nie udostępnił.
Parowka09
VIP Expert
x 459
x 47

Piłka nożna w TVP

NC+ już współpracowała z TVP w sprawie sublicencji i Telewizja Polska dała NC+ sublicencję na IO, MŚ w piłce ręcznej kobiet itp. Myślę, że teraz może być to na podobnej zasadzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”