[POLSAT] Kowalscy kontra Kowalscy

Zapowiedzi polskich produkcji fabularnych oraz dokumentalnych.
Jordi
VIP Expert
x 2149
x 2071

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Zapowiedzi nie oszukiwały. Były przęciętnie dosyć i taki po przynajmniej dwóch odcinkach jest ten serial.

Kwiatkowska rządzi tu niepodzielnie, z drugiej strony totalnie przegięty Mecwaldowski, totalnie ŻADNA Żukowska i megaklocowaty Cebulski.

Dla odmiany tutaj budżetu nie żałowano, mamy wypasioną chałupę, helikopter, wyścigówkę, serwala, porządny pożar... Aż człowiekowi tuż po obejrzeniu Marii Matejko żal się robi, że części tej kasy nie dano tam choćby na wnętrza...

Serial bardzo pod typowego widzą Polsatu. Nieco głupkowaty, ale na szczęście daleki od dna jakim są Kiepscy... Pewno jeszcze kilka epów zerknę w wolnej chwili, ale w soboty o 20 bym tego nie oglądał ;)

Takie 3= za te dwa epy.

PS. Zapomniałem. Piosenka w napisach jest KOSZMARNA :o I to "Janku coś ty narobił" w 2 epie Jezu... Tu im brakło budżetu :lol:
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 66
x 231

Post autor: Kamilo »

Najsłabszym ogniwem jest Zdrójkowski 2. Rola informatyka może jest specyficzna, ale nakłada się na to nieco sztuczna i mało przekonująca gra aktorska. Mecwaldowski jest irytujący, ale bardziej jako Kowalski niż Mecwaldowski.

Generalnie serial miły, lekki i przyjemny - taki typowy polsatowski odmóżdżacz. Równie dobrze mógłby powstać z 15, a może z 20 lat temu. Ode mnie 4/5, co nie zmienia faktu, że przyszłość w telewizji czarno widzę :)
Awatar użytkownika
Hot Heart
Junior
x 627
x 266

Post autor: Hot Heart »

Po 10 odcinkach nawet przyjemny serial.
Kwiatkowska z Orleańską najbardziej rozwalają, chociaż Joanny mogłoby być znacznie więcej :lol:

Mecwaldowski bardzo irytuje, na początku przesadzonymi krzykami, a później seplenieniem. Cebulski jest straszny... za to Zdrójkowski miło zaskoczył. Minusem także użycie jakiejś piosenki disco polo chyba ze dwa razy...

Póki co najlepszy 9ep
[ Spoiler ]
Swoją drogą wycięli z rosyjskiej wersji trochę dobrych scen, na jedną czekałem, ale jej nie było. :P
R_321
Obserwator
x 9
x 59

Post autor: R_321 »

Ja również po 10 odcinkach i muszę przyznać, że miałem obawy o ten serial, bo seriale komediowe z prawdziwego zdarzenia w naszym kraju to naprawdę rzadkość, a ,,Kowalscy'' są serialem KOMEDIOWYM. Na olbrzymi plus Kwiatkowska, Wawrzecki (robią fantastyczną robotę :D) i Orleańska, której dla mnie także stanowczo za mało :D Mecwaldowski faktycznie na dłuższą metę zaczyna irytować tym wiejskim akcentem. Adamczyk czy gra papieża czy doktora Andrzejka czy bogacza , gra tak samo , Żukowska nie przeszkadza mi , ale z pewnością nie napędza tego serialu. Najmłodsza obsada niestety jest najsłabszym elementem produkcji. Zaśmiałem się i to wiele razy, głównie za sprawą tej 3, którą wymieniłem.
[ Spoiler ]
Generalnie w skali szkolnej dałbym temu serialowi takie 4-. Mimo, że nie przepadam szczególnie za tego typu produkcjami czy kabaretami, ten serial na sobotnie wieczory w ramach resetu po ciężkim tygodniu mogę polecić :) Mam nadzieję, że oglądalność mimo bardzo silnej konkurencji będzie chociaż przyzwoita, bo i ,, Kowalscy'' i ,,Matejko'' są naprawdę dobrzy :)
Jordi
VIP Expert
x 2149
x 2071

Po 10 odcinkach ogólnie przeciętny serial, ale dlatego, że mamy dużą sinusoidę jeśli chodzi o poziom. Mamy DWA bardzo dobre odcinki (4 i 9 - oba z Orleańską), dwa przyzwoite. Niestety pozostałe sześć było nudnawych (jeden bodaj 7 koszmarnie nudny).

Na plus Kwiatkowska, Orleańska, miło zaskakuje Zdrójkowski. Co prawda rola drewniaka, ale daje radę. Z drugiej strony koszmarnie napisany bohater Mecwaldowskiego, który nie bawi, a irytuje strasznie zazwyczaj. Poza tym BOLI momentami strasznie Cebulski. Adamczyk, Żukowska średniawka.

Ogólnie taka sobie komedia z przebłyskami, ale wątpię czy się sprawdzi w sobotnim prime-time.

3+ za te 10 epów.

PS. Piosenka w wersji Szomańskiej nieźle brzmi i chyba twórcy też to zauważyli, bo od 3 epa Kindla ani razu się nie pojawił xD
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 377
x 1376

Post autor: Abbott »

Po dwóch odcinkach mogę stwierdzić, że serial dobry na odmóżdżenie. Faktycznie jest trochę przerysowany i pojawia się dużo absurdów, które by się nie pojawiły w normalnym życiu (ani nawet w polskim prawie). Jednak na pozycję stricte rozrywkową daje mu szansę. Mnie bawi i nie nudzi. :)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 87
x 2468

Post autor: wiatriwoda »

Po obejrzeniu 2 odcinków jestem pozytywnie zaskoczony. Pierwszy odcinek wprowadzający i gorszy od drugiego, który wyszedł bardzo, bardzo fajnie. Całe szczęście, że emitowane są dwa na raz. Mecwaldowski świetny, choć czasem przerysowany, ale też miał najwięcej do grania i najlepsze komediowo kwestie. Kwiatkowska też bardzo dobra, Wawrzecki klasa. Reszta to bardziej obyczaj z elementami komediowymi. Pozytywnie mnie zaskoczyła Żukowska.

Napisane jest to dobrze, 20 minut niby krótko, ale sporo się dzieje, sceny nie są za długie, widać techniczne elementy charakterystyczne dla komedii. Ale nie jest to tylko komedia, to już widać. Świetny finał 2 odcinka, daje taki oddech czegoś więcej.

Całość ocenię po 10 odcinakach, ale po 2 odcinkach jest dobrze, gdybym obejrzał 2 miesiące temu i ktoś spytał czy to na polski rynek i tylko po tych 2 odcinkach miał zdecydować to bym powiedział - tak. To dla mnie mieszanka Rancza, Kiepskich i Graczyków w jednym, opakowane bardzo porządnie pod względem zdjęć, scenografii czy nawet tych piosenek specjalnie nagranych, które tu pasują jak ulał do treści.
Parowka09
VIP Expert
x 569
x 93

Post autor: Parowka09 »

Wojciech Mecwaldowski w wywiadzie dla "Tele Tygodnia" zapowiedział, że powstanie drugi sezon serialu.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 54
x 190

Post autor: matik »

Pytanie co ma na myśli mówiąc o drugim sezonie. Do tej pory nagrali 20 odcinków a na Ipli udostępnili tylko 10 odcinków, a podobno miał być cały sezon przedpremierowo.
Parowka09
VIP Expert
x 569
x 93

Post autor: Parowka09 »

Chodziło o plan zdjęciowy do serialu.
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
x 21
x 229

Post autor: Captain_M »

Pytanie, czy wiosną rzeczywiście pokażą 20 odcinków, czy może jedynie 10.
Jordi
VIP Expert
x 2149
x 2071

To byłaby wtopa jakby nie dali 20, bo w zapowiedziach i klipach do serialu jest wiele scen, których jeszcze nie było :o
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 87
x 2468

Post autor: wiatriwoda »

W odcinkach 3-5 Wawrzecki wymiata, a w finale 3 mistrz :) Gąsiewska o dziwo na plus, Orleańska I piękny i bezrobotny stworzyli dobry duet. Kwiatkowska jest idealnie obsadzona, a Adamczyk ma co raz więcej dobrych scen do grania. Matko Obuchowicz ciężko poznać :o Na wyróżnienie zasługuje scena "pod stołem" i Adamczyk w finale piątego.

Ciekawe jest to, że nie jest to głupa produkcja, tylko chce przekazać coś więcej, choć drogą komediową. Trochę tak jak było kiedyś w Rodzinie Zastępczej, gdzie na koniec często padał jakiś morał odcinka.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1210
x 4334

Post autor: pulkownik »

wiatriwoda pisze: 23 lut 2021, 23:34 Ciekawe jest to, że nie jest to głupa produkcja, tylko chce przekazać coś więcej, choć drogą komediową.
Też na to zwróciłem uwagę, szczególnie widać to w scenach Kwiatkowskiej i Żukowskiej, gdy biedna Kowalska wytyka hipokryzję bogatych i jakie puste życie prowadzą.
Awatar użytkownika
Hot Heart
Junior
x 627
x 266

Post autor: Hot Heart »

Wywiad z Mecwaldowskim.
https://www.polsat.pl/news/2021-02-26/w ... a-smiechu/

Niewyraźny sposób mówienia, to jego pomysł:
Wymyśliłem sobie, że Henryk mówi bardzo niewyraźnie. Na początku zostało to przyjęte z wielkim entuzjazmem, bo wszyscy się śmiali, jednak okazało się, że widz musi rozumieć, co mówi aktor. To było dla mnie najtrudniejsze, żeby zmienić sposób gry i zacząć mówić tak, aby inni mnie rozumieli, aby nie musiały lecieć napisy z tłumaczeniem, tak jak zaproponowałem, żeby było (śmiech).

Dodatkowo, możliwe że będzie kontynuacja:
Jeśli coś jest zrobione z miłości, radości, a my, aktorzy i ekipa, nie możemy doczekać się, kiedy znów wrócimy na plan, to musi coś znaczyć!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapowiadane seriale polskie”