[Netflix] Królowa

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Czteroodcinkowa opowieść o odkupieniu, drugiej szansie i miłości pokonującej wszelkie różnice. To historia Sylwestra - emerytowanego krawca i drag queen, który wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu.

Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, decyduje się wrócić do rodzinnego górniczego miasteczka, gdy dostaje list od wnuczki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Sylwestra do zmierzenia się z przeszłością. Miniserial w reżyserii Łukasza Kośmickiego i według scenariusza Arniego Asgeirssona zrealizuje Opus TV.
Premiera jest zaplanowana na 2022 rok.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

W głównej roli wystąpi Andrzej Seweryn. W obsadzie również Maria Peszek i Julia Chętnicka.

https://www.vogue.pl/a/krolowa-nowy-pol ... -sewerynem
Liam
Junior
Posty: 1410
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 98
x 217

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

Rozpoczęły się zdjęcia do serialu. https://twitter.com/NetflixPL/status/1425366390865866753
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Premiera produkcji 23 czerwca.
W tytułową Królową wciela się Andrzej Seweryn. Maria Peszek zagra jego córkę Wiolę, a Julia Chętnicka wnuczkę Izę. W serialu zobaczymy również Antoniego Porowskiego, znanego fanom z serialu Netflix Porady różowej brygady, który wcielił się w rolę asystenta Sylwestra w jego paryskim atelier. W roli Corentina, serdecznego przyjaciela Sylwestra - Kova Rea.

W drugoplanowych rolach wystąpili Paweł Koślik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Veronique Bisciglia, Lucas Adelon Rembas, Himera, Lucy d'Arc, Bartłomiej Bobrowski aka Graża Grzech, Lola Eyeonyou Potocki, Mariusz Ząbkowski Dżag, Soa de Muse, Keiona i inni
Plakat serialu:
Obrazek
https://[link zakazany]/artykul/s ... 23-czerwca
Awatar użytkownika
Desovsky
VIP Expert
Posty: 657
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:06
Lokalizacja: Mazowieckie
x 2116
x 474

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Desovsky »

Dostępny jest też zwiastun:
(on/jego) | 💙💛 | 🏳️‍🌈 | Eurowizja 2024: YouTube
Miłego dnia!
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Powiem, że wygląda to bardzo dobrze. Serial tylko 4 odcinki, więc nie powinno byc przeciągania.
A Seweryn to klasa sama w sobie 😊
Awatar użytkownika
Hot Heart
Poster
Posty: 1873
Rejestracja: 24 maja 2020, 18:29
x 1036
x 722

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hot Heart »

Szczerze oczekiwałem czegoś innego i lepszego. Potencjał tematu był ogromny, a zrobili z tego kolejną obyczajówkę, dorzucając wątek drag queen. W wielu miejscach z przaśnym humorem.

Seweryn świetnie wyglądał i równie dobrze zagrał :)
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Serial króciutki, ale bardzo mi się podobał.
Seweryn klasa sama w sobie. Ale na oklaski zasługuje Julia Chętnicka, która zagrała wnuczkę 💜
Serial obalił wiele stereotypów, ale żałuję, że nie mieli czasu za bardzo pokazać wątku draq queen. Zaledwie musnęli, za to bardziej skupili się na wątkach obyczajowych. Dużo wzruszeń i humoru, serial oceniam na mocne 8/10.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Wg mnie jest zbyt pretensjonalnie i uważam że można było więcej wycisnąć z tego tematu. Niemniej ogląda się spoko, szybko leci czas, Peszek i Seweryn świetni, natomiast Chętnicka to objawienie, genialna dziewczyna!
Lexie_NY
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 14 wrz 2021, 7:11
x 630
x 11

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Lexie_NY »

Mnie też Chętnicka zachwyciła. Z przyjemnością obejrzę ją w jakiejś innej roli. Jak dla mnie serial mógłby mieć odcinek/dwa więcej bo w ten sposób łatwiej by było dopełnić całość. Wydaje mi się, że trochę za szybko skończyli i koniec jest taki bardzo "na łatwiznę". Postać Peszek jak dla mnie jest antypatyczna. A pan Andrzej Seweryn to serio klasa sama w sobie. Szkoda trochę, że tak poszli na łatwiznę.
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Zna ktoś utwór do którego tańczyli górnicy w czasie castingu? 😊
Albo jestem ślepa, i nie widziałam tego w napisach, albo naprawdę nie było, a wydaje mi się znajomy 🙈
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[Netflix] Królowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Ależ to był dobry serial, znowu Netflix nie zawiódł i dał coś świeżego na polskim rynku. 🙂 Chętnicka była po prostu ✨rewelacyjna✨, w ogóle aktorzy byli bardzo naturalni, dobrze, że raczej postawiono na nieopatrzone twarze.

Duży szacun dla Seweryna za rolę Loretty, wypadł świetnie, ale taka rola wymagała niesamowitej odwagi. 😎

Zakończenie bardzo pozytywne i optymistyczne, szkoda, że w polskich realiach raczej niemożliwe... ☹️

9/10, mam wrażenie, że nieco za szybko się skończył, szkoda, że tylko 4 odcinki. Mogli bardziej rozszerzyć pewne tematy z przeszłości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości