[TVP2] Szansa na sukces

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 4539
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
x 54
x 169
Kontakt:

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frontowiec »

''Szansa na sukces'' to był chyba pierwszy muzyczny talent show w Polsce, który był emitowany w porze niedzielnej-obiadowej w TVP2 po ''Złotopolskich'' (pamiętam że do 2006 roku był na przemian z ''Bezludną wyspą''). Bardzo często lubiłem oglądać ''Szansę na sukces'' razem z dziecięcym odpowiednikiem programu ''Mini Szansą'', gdzie jeśli chodzi o artystów muzycznych to faktycznie wystąpiło ich sporo.

To dzięki ''Szansie na sukces'' zostali odkryci m.in. Justyna Steczkowska, Ewa Farna czy Margaret (wtedy pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem Małgorzata Jamroży), gdzie nawet w programie wystąpiła również Alicja Janosz jeszcze przed ''Idolem'' - dowodem jest fragment ''Szansy na sukces'' z 1 czerwca 2001 roku który pojawił się w ''Łapu Capu'' (''Pompony dopiero rosną'' ;)).

Gdyby ''Szansa na sukces'' była do dzisiaj, to faktycznie by wystąpili np. Enej, LemON, Red Lips, Lisowska, Hyży, Cleo czy inni najnowsi artyści muzyczni.
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

To nie był pierwszy talent-show w Polsce. Warto przypomnieć chociażby programy nadawane na przełomie lat 80. i 90. jak np. "Śpiewać każdy może", gdzie debiutowała Edyta Górniak, czy "Mini Listę Przebojów" będącym takim plagiacikiem "Mini Playback Show" z Holandii. :) Ale fakt, że dotąd "Szansa na sukces" jest najdłużej emitowanym talent-show w historii polskich telewizji. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Patryk M

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patryk M »

Pamiętam te niedzielne obiady przy "Szansie", to były czasy... Obecnie próżno szukać programów pokroju "Szansy", a już tymbardziej nadawanych w godzinach południowych. Teraz dominują talent show gdzie częściej od uczestników liczą się jurorzy i prowadzący i gdzie wygrać może każdy, niezależnie od tego jak śpiewa (przykład to "Idol"). Chociaż i one już się w pewnym stopniu wypaliły :P Gdyby "Szansa" leciała do dziś, z pewnością bym ją oglądał. I oprócz mnie na pewno miała wielu swoich stałych odbiorców :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tyle, że większość uczestników etapu "Live" w piątej edycji "Idola" nie powinna się w ogóle tam znaleźć. Do tego przyczynili się jurorzy, ale w dużej mierze produkcja, ale to dyskusja na inny temat. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

Pragnę wspomnieć, że wczoraj minęło 12 lat od wydania, które wywołało spore kontrowersje na tyle, że było szeroko komentowane wśród widzów na forum GW (forum.gazeta.pl/forum/w,26334,24226163,24226163,Szansa_na_sukces_z_Bayer_Full_.html)! Jak większość fanów "Szansy" też byłem oburzony tym faktem, a następnie starałem się nie oglądać tego chłamu, choć obejrzałem nawet pasmo reklamowe, które leciało przed nim (trwało jakieś 6-7 minut)... niestety silna wola okazała się słaba i zobaczyłem jedynie 10-minutowy fragment po powrocie z niedzielnego obiadu (bo całości nie dało się oglądać i w dodatku głośno... a poza tym nie chciałem ryzykować skoku ciśnienia!), siostra uczyła się na balkonie (więc zamknąłem ją na kilka minut - specjalnie na jej prośbę), a następnego dnia ja i 1 z moich kolegów komentowaliśmy sb błyskotliwą zapowiedź lidera zespołu ("Szansa na sukces, to także szansa dla disco polo" :lol:) i to wydanie, chichrając się do rozpuku i mając przy okazji niezłą "bekę"! :DD

Co ciekawe, cały czas są dostępne w internetach 2 "zabawne" występy z tego odcinka (Majteczki w kropeczki oraz Blondyneczka) - jeszcze brakowało, żeby gościli "Od przedszkola do Opola", choć w "Szansie" kiczowatych artystów już trochę było (Janusz Laskowski, W. Gąsowski, Ich 3 - wszyscy w 2001, Rosiewicz w 2002, Papa Dance w 2004, Doda - inny hit 2005 roku oraz Happy End, który był nieco później - w 2006)... :P.

Powtórka miała miejsce 24 lipca owego roku (oglądanie tego odcinka było dla mnie istną gehenną, a zrobiłem to jedynie na prośbę rodziny, bo to był tradycyjnie poobiedni czas spędzony u babci... najgorsze jest to, że nie miałem dokąd pójść! :angry:) - całe szczęście, ten odcinek nie był powtarzany w TV Polonia (nie dziwię się... Polonii na całym świecie pewnie nie było tęskno za tym nurtem!), grupa nie została zaproszona na finał sezonu 2005/2006, a poza tym to były czasy kiedy disco polo popadło w niełaskę i było wyszydzane, ku uciesze antyfanów... aż chce się sparafrazować Gesslerkę: "Drogie Panie, drogie pany, eksperyment nieudany"! :P, :D

PS. Jestem pewien, że jakby "Szansa" istniała cały czas, to Kurski próbowałby wpłynąć na Skrętkowską, żeby zapraszała więcej "artystów" tego nurtu! :P Dziękuję za uwagę. ;)
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

[TVP2] Szansa na sukces

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

Ostatnio pojawił się odcinek Szansy na sukces z 11 listopada 2001, którego gwiazdą był - wówczas świętujący już ogromny sukces za diamentową płytę w wyniku sprzedaży ich albumu Ad.4 i za przebój z tej płyty pt. Powiedz - zespół Ich Troje. Poniżej nagranie tego odcinka, nadesłane prosto od użytkownika z Częstochowy (zwróćcie uwagę na to, że Michał Wiśniewski, głowa [czytaj: lider] zespołu, miał oczywiście sztucznie czerwone włosy): Ostatni raz odcinek ten powtarzano w maju 2004 (przejrzałem numery Gościa Niedzielnego w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej). Natomiast w 2014 w jednym z odcinków Szperaczy.tv w TVP Rozrywka, pośród fragmentów programów archiwalnych, był nawet fragment tego odcinka (gdzie śpiewano utwór Zawsze z Tobą chciałbym być).
telemaniak92 pisze:Pamiętam też, że autorka wspominała w kilku wywiadach, iż w "Szansie" gościli prawie wszyscy znani i cenieni piosenkarze, ale miała problem z namówieniem Ewy Demarczyk i Niemena na udział w ocenianiu uczestników (ostatecznie artysta się zgodził)... muszę jednak przyznać, że było też wiele grup i wokalistów, którzy nie wystąpili w tym popularnym cyklu czyli KSU, Kult, Róże Europy, UNIverse, Stare Dobre Małżeństwo, Sztywny Pal Azji, Brygada Kryzys, Lech Janerka, Edward Hulewicz, Kasia Sobczyk, Marlena Drozdowska i Patrycja Kosiarkiewicz! 8)
Hulewicz gościł w programie (w parze z Ewą Śnieżanką w odcinku z 20 stycznia 2008), a Sobczyk - w odcinku z 14 grudnia 2008.
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
Posty: 588
Rejestracja: 20 lut 2016, 22:08
x 1
x 18

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kolos »

Mi tam zawsze "Szansa" wydawała się dość nudna i panowała w tym programie raczej senna atmosfera. Ale faktycznie program leciał w dobrej porze obiadowej więc często się oglądało tak czy inaczej. Długo zresztą nie było specjalnej alternatywy w niedzielne popołudnie w TV.
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
telemaniak92
Obserwator
Posty: 291
Rejestracja: 07 maja 2016, 0:23
Lokalizacja: Majków
x 597
x 12

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telemaniak92 »

...ale jak gościł jakiś rockandrollowy zespół (np. Lombard, Lady Pank, Oddział zamknięty i Republika), a występowali wyraziści uczestnicy to nie można było zasnąć; ja tak nie miałem!!! ;)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wczoraj minęło ćwierć wieku od debiutu programu w Polsce. :):
https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomos ... cs&utm_v=2
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Warto dodać, że jedynym chyba zespołem discopolo, który wystąpił w programie był Bayer Full, tak samo jedynym raperem, który wystąpił był Liroy. To trochę dziwne, że w programie nie pojawił się nigdy chociażby Boys, który przecież cały czas był obecny w mediach głównego nurtu, w tym telewizji publicznej (np. Jaka to Melodia?). Podejrzewam, że to przez Wojciecha Manna, który jak wiadomo jest koneserem muzyki i na pewno wpływał na wybór zespołów do programu. Kogo lubił - zaprosił, a kogo nie to nie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A przypadkiem gości do programu nie zapraszała sama Elżbieta Skrętkowska? ;)
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Na pewno tak, ale w komitywie z Mannem. Przecież chyba nie traktowała go tylko jak pracownika, lecz jako partnera. Muszę przyznać, że lubiłem ten program - był przecież jednym z niemal świętych obok "Familiady", "Złotopolskich" i "Na dobre i na złe" punktów niedzielnej ramówki TVP2 ;)

Ostatnio oglądam sobie stare odcinki na YouTube - jest cały odcinek z m.in. Ich Troje, Krzysztofem Krawczykiem a także Kabaretem OTTO. Mam też swoje ulubione występy np. Arka Makowskiego ("Za 10 minut 13-sta"), faceta od "Ostatni raz zatańczysz ze mną" w odcinku z Krawczykiem, czy też Krzysztofa Bieleckiego ("Ach te twoje oczy") z odcinka z zespołem Happy End. O właśnie, może ten zespół częściowo zalicza się do tych mniej reprezentatywnych obok Bayer Full, które wystąpiły w programie.

Nie da się ukryć, że "Szansa na sukces" to setki wspaniałych, nieraz oszałamiających, nieraz zabawnych występów. Wiele wspomnień i wiele karier się zaczęło po występach w tym programie. Na pewno jedna z ikon polskiej telewizji.
Grzelich1996
Junior
Posty: 1019
Rejestracja: 11 lis 2010, 13:02
Lokalizacja: Kodeń
x 5

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzelich1996 »

Tym facetem z odcinka z Krawczykiem (utwór "Ostatni raz zatańczysz ze mną") był Grzegorz Markocki. Odcinek ten wyemitowano 17 maja 1998. Natomiast 4 lata później, w 2002 roku, ten sam pan brał udział w pierwszej edycji polskiego Baru (nagrał nawet utwór "Królem być rock'n'rolla"), a od września 2002 do maja 2003 prowadził w Polsacie Hitmanię (która weszła na antenę w miejsce Disco Polo Live).
http://www.youtube.pl/telefilmkoden2 - mój profil na YouTube
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

O proszę, czyli poniekąd sprawdziły się jego słowa do Wojciecha Manna "może zastąpię kiedyś pana miejsce" :) Miejsca nie zastąpił, ale swój program muzyczny poprowadził ;)
krykon46
Użytkownik
Posty: 157
Rejestracja: 22 paź 2017, 15:35
x 25
x 26

[TVP2] Szansa na sukces (1993-2012)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krykon46 »

Szansa na sukces wraca na antenę! Fakt dotarł do informacji o powrocie programu, są też pierwsze daty castingów.
https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/szan ... gi/r3mqmrm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Parowka09 i 12 gości