[TVP Historia] Szlak Nadziei (2021)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

Gdyby jeszcze Idunia sprawdzała się w tych wszystkich programach, ale w "Szlaku nadziei" jest strasznie niewiarygodna, nie jeden uczestnik byłby lepszy w tej roli niż ona, w "PnŚ" też radzi sobie poniżej oczekiwań, sprawdza się w imprezach plenerowych, na "JESC" o ile to nie jest wydarzenie pokroju "Festiwalu w Opolu" gdzie nie potrzeba aż tak bardzo kipić emocjami. Zupełnie inne zdanie mam o Kammelu, w jego przypadku ciężko mi nawet znaleźć program, który położyl, a jak wiadomo ma całkiem bogate portfolio pod tym względem, ale też nie wciśnięto go do prowadzenia programu historycznego czy informacyjnego gdzie ewentualnie mógłby się nie sprawdzić.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19322
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2218
x 13431

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Medyk24 pisze: 07 lut 2021, 10:04 ale też nie wciśnięto go do prowadzenia programu historycznego czy informacyjnego gdzie ewentualnie mógłby się nie sprawdzić.
Czy napewno? :twisted:

Obrazek


To oczywiście prehistoria, Tomek prowadził Teleexpress przez niecały rok (2004/2005) i wypadał w programie całkiem nieźle :D Ówczesne władze TVP (Dworak) chciały zrezygnować ze studia oprawy, Kammel z Mołek mieli trafić do Teleexpressu a Schymalla do Wiadomości, finalnie tylko Kammel pojawił się w informacjach. To tak tytułem offtopicu ;)
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

No tak, jak mogłem zapomnieć, nie mniej "Teleexpress" jest jednak programem z nieco mniejszym zarysem informacyjnym niż inne serwisy TVP, nie mniej jak widać i tutaj się sprawdził. :)
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Dla mnie groteskowe jest porównywanie Dziennikarza/prezentera TV , który ma blisko 25-letnie doświadczenie z 30-letnią tancerką, która nie ma takiego doświadczenia siłą rzeczy i wykształcenia w tym kierunku.
Akurat Ida jest wiarygodna w tym projekcie. Natomiast nigdy nie dałbym jej do śniadaniówki. Zawsze jak ją widziałem w śniadaniówce to przełączam kanał.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11285
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 660
x 1879

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

W takim razie nie rozumiem co taki świeżak robi w programie historycznym. Sorry, ale z jej wizerunkiem nieco zwariowanej tancerki jest niewiarygodna w tym programie. Mam wrażenie, że co chwilę były cięcia żeby Ida wiedziała co ma powiedzieć, za to innych uczestników słucha się o wiele lepiej jak opowiadają o historii. Broni ją jedynie fakt, że program jest dość nudny i tak mocno jakoś nie jest to zauważalne.
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

Skoro patrzysz na Idę Nowakowską stereotypowo to twój problem. Akurat została wychowana w duchu umiłowania do Polski i historii. Widzę, że przeżywa historie przedstawione w programie , poza tym śledzę jej instagram i tam np. poleca książkę historyczną . Może nie wypada znakomicie, ale właśnie widać, że z emocji, dziś twierdzi, że program to był jeden z najważniejszych projektów w jej życiu i bardzo ją zmienił.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19322
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2218
x 13431

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Szkoda tylko, że to wychowanie "w duchu umiłowania do Polski i historii" nie przełożyło się na zasób słownictwa Nowakowskiej. Jak na patriotkę bardzo słabo włada językiem ojczystym.
Awatar użytkownika
ambiroz
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 13 sie 2020, 19:07
x 117
x 46

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambiroz »

Jakby w obecnej telewizji ktokolwiek chwalił się bogatym słownictwem…
Ostatnio zmieniony 07 lut 2021, 12:50 przez ambiroz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19322
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2218
x 13431

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

To posłuchaj Manowskiej, Kammela, Rogalskiej czy nawet Szymkowiaka. Nikt nie oczekuje od prezenterów telewizyjnych kwiecistych metafor i wyrafinowanych zapowiedzi, niech po prostu potrafią się swobodnie wysławiać...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

wislok pisze: 06 lut 2021, 23:37 3,a cztery programy to gigantyczna różnica, patrząc na to,że w jednym sezonie Ida nie miała przykładowo niczego. Kammel na brak projektów w TVP nie może narzekać podobnie jak Ida czy Manowska i kilka innych osób. TVP ma znacznie więcej programów rozrywkowych i przeróżnych eventów od konkurencji.
Tak? To dlaczego jak jest jakiś event - jak koncerty okolicznościowe czy jubileusze artystów, to najczęściej wybierani są Nowakowska i Brzozowski, a Kammel już nieco rzadziej? ;)
wislok pisze: 06 lut 2021, 23:37 Chcesz żyć w alternatywnym świecie i twierdzić,że Ida ma masę projektów ,a inni nie to sobie żyj, ja nie mam czasu na jałowe wyimaginowane dyskusje i problemy.
Rozumiem, że jak ktoś przedstawia suche, a twarde (a czasem bolesne ale jednak) fakty, to już żyje w wyimaginowanym alternatywnym świecie? Ciekawy tok dedukcji.
wislok pisze: 06 lut 2021, 23:37 Nie podoba Ci się ,że Ida prowadzi tyle programów to zwyczajnie ich nie oglądaj. i po problemie/
Chyba forum jest od tego, by napisać co się nie podoba, a tym bardziej, jeśli chodzi o telewizję publiczną.
Medyk24 pisze: 07 lut 2021, 10:56 W takim razie nie rozumiem co taki świeżak robi w programie historycznym. Sorry, ale z jej wizerunkiem nieco zwariowanej tancerki jest niewiarygodna w tym programie. Mam wrażenie, że co chwilę były cięcia żeby Ida wiedziała co ma powiedzieć, za to innych uczestników słucha się o wiele lepiej jak opowiadają o historii. Broni ją jedynie fakt, że program jest dość nudny i tak mocno jakoś nie jest to zauważalne.
wislok pisze: 07 lut 2021, 11:21 Skoro patrzysz na Idę Nowakowską stereotypowo to twój problem. Akurat została wychowana w duchu umiłowania do Polski i historii. Widzę, że przeżywa historie przedstawione w programie , poza tym śledzę jej instagram i tam np. poleca książkę historyczną . Może nie wypada znakomicie, ale właśnie widać, że z emocji, dziś twierdzi, że program to był jeden z najważniejszych projektów w jej życiu i bardzo ją zmienił.
I znowu ta gadka - stereotypy. Akurat programy, które prowadziła Ida sama - z wyjątkiem JESC, choć dużo bardziej to event niż typowy program - gdzie bardzo ważna jest rola prowadzącej, czyli "Ameryka dająca się lubić" i "Szlak Nadzei" okazały się klapą. Widocznie Nowakowska nie jest jeszcze aż taką osobowością telewizyjną - jak o niej sądzi Kurski. Fakt, "The Voice Kids" w sezonie, gdzie Nowakowska zastąpiła Kurdej-Szatan podniósł wyniki oglądalności, ale to bardziej zasługa Kammela, występujących dzieciaków oraz pokłosie sukcesów Viki Gabor na JESC oraz premierowej edycji "The Voice Senior".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

pulkownik pisze: 07 lut 2021, 12:25 Szkoda tylko, że to wychowanie "w duchu umiłowania do Polski i historii" nie przełożyło się na zasób słownictwa Nowakowskiej. Jak na patriotkę bardzo słabo włada językiem ojczystym.
Czy słabo? Widziałem ludzi władających dużo gorzej. Wiemy z czego to wynika, ja tu nie zamierzam jakoś być ustawiony w tej dyskusji jako jakiś obrońca Nowakowskiej. Wychowałem się w telewizji, w której prym wiedli dziennikarze z krwi i kości- Torbicka, Młynarska, Dowbor, Fajkowska ,a nie brano do prowadzenia programów czy śniadaniówek modelek, tancerek, influencerek . Teraz trend się zmienia, co zauważył w jakimś wywiadzie Olszański. Dla mnie niezrozumiały jest ten hejt na Nowakowską, taka Gonzales kaleczy dla mnie język dużo bardziej,a jakoś głosów krytyki nie słyszałem. Wzięliście sobie na cel Idę, jakby jakoś była znaczaco gorsza od Tomaszewskiej, Zawadzkiej, Tamary itd.

@Trzeciak, kto prowadził najwięcej koncertów w Opolu ? Kto prowadził specjalny jubileuszowy program z okazji Opola i 50-lecia Dwójk i kto prowadził najważniejszą konferencję z okazji 5-lecia Kurskiego ? Równie dobrze mógłbym stwierdzić, że pozycja Idy słabnie, skoro nie ma na ten moment żadnego programu w głównych antenach TVP, a "Szlak Nadziei" został zdegradowany do niszowego TVP Historia . Rozumiem, że dla Ciebie wszystkie pozycje rozrywkowe TVP2 i eventy powinien prowadzić Kammel (być może z punktu widzenia fachowości masz rację) , ale po prostu może już nie da rady, przypominam, że pracuje jeszcze w Radiu Zet. Wyciąganie wniosków typu- pozycja jego słabnie, zaraz go wywalą itd. jest śmieszna, bo co rusz ma nowe programy i wydarzenia. Po prostu inni też muszą coś dostać . Czy Ci się to podoba czy nie,
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

wislok pisze: 07 lut 2021, 14:30 Czy słabo? Widziałem ludzi władających dużo gorzej. Wiemy z czego to wynika.
A to ciekawe... Z czego więc to wynika ??? Bo ja nie wiem... ;D
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

wislok pisze: 07 lut 2021, 14:30
pulkownik pisze: 07 lut 2021, 12:25 Szkoda tylko, że to wychowanie "w duchu umiłowania do Polski i historii" nie przełożyło się na zasób słownictwa Nowakowskiej. Jak na patriotkę bardzo słabo włada językiem ojczystym.
Dla mnie niezrozumiały jest ten hejt na Nowakowską, taka Gonzales kaleczy dla mnie język dużo bardziej,a jakoś głosów krytyki nie słyszałem. Wzięliście sobie na cel Idę, jakby jakoś była znaczaco gorsza od Tomaszewskiej, Zawadzkiej, Tamary itd.
Problem jest nie tyle w Idzie, ale nieco dalej. Konkretyzując:
Trzeciak pisze: 07 lut 2021, 14:08 Widocznie Nowakowska nie jest jeszcze aż taką osobowością telewizyjną - jak o niej sądzi Kurski.
Żeby nie nie było - prywatnie nie mam nic do Nowakowskiej, bo osobą wydaje się znacznie fajniejszą niż Rafał Brzozowski, nie neguję też jej osiągnięć jako tancerki, JESC i "Wirtuoza V4+" poprowadziła super, fajnie, że jest w "DDD" (choć mam sporo zastrzeżeń do jej bezstronności ;)), ale nawet kilka jaskółek jeszcze kolorowej nie czyni. Kurski twierdzi, że to już taka osoba, która udźwignie prowadzenie każdego programu i eventu, ale tak nie jest. "Pytanie na śniadanie" prowadzi jak jakieś spotkanie w babskim gronie, w "The Voice Kids" zachowywała się jeszcze bardziej inwazyjnie w stosunku do dzieciaków niż Kurdej-Szatan (może w nowej edycji jest lepiej - oby), przy ostatnim koncercie galowym na KFPP w Opolu nie zachowała do końca należytej powagi, a w "Szlaku Nadziei" jej rola jest dość niezrozumiała, szczególnie jeśli mowa o osobie, która znana jest głównie z typowych programów rozrywkowych.
wislok pisze: 07 lut 2021, 14:30 @Trzeciak, kto prowadził najwięcej koncertów w Opolu ? Kto prowadził specjalny jubileuszowy program z okazji Opola i 50-lecia Dwójki i kto prowadził najważniejszą konferencję z okazji 5-lecia Kurskiego ?
I to mnie cieszy - poza konferencją dotycząca 5-lecia Kurskiego w TVP, bo można odnieść wrażenie, jakby Kammel był tam z łapanki. ;)
wislok pisze: 07 lut 2021, 14:30 Równie dobrze mógłbym stwierdzić, że pozycja Idy słabnie, skoro nie ma na ten moment żadnego programu w głównych antenach TVP.
Za to za trzy tygodnie będzie obecna aż w dwóch i to dużych programach TVP2. ;)
wislok pisze: 07 lut 2021, 14:30 a "Szlak Nadziei" został zdegradowany do niszowego TVP Historia
Chyba nie takiego niszowego, skoro teleturniej "Giganci Historii" okazał się sukcesem anteny.
wislok pisze: 07 lut 2021, 14:30 Rozumiem, że dla Ciebie wszystkie pozycje rozrywkowe TVP2 i eventy powinien prowadzić Kammel (być może z punktu widzenia fachowości masz rację) , ale po prostu może już nie da rady, przypominam, że pracuje jeszcze w Radiu Zet.
Rzecz w tym, że Kammel już od prawie roku nie współpracuje z Radiem Zet: https://www.press.pl/tresc/61293,radio- ... m-kammelem

Z tym Kammelem to był trochę skrót myślowy. Nie twierdzę, że ma prowadzić wszystko co się da, ale nie ma nic przeciwko, by było więcej osób z warsztatem na wizji - jak np. Maciej Kurzajewski (mimo jego nieco irytującej osobowości), Radek Brzózka, czy na nawet Łukasz Nowicki.
wislok pisze: 07 lut 2021, 14:30 Wyciąganie wniosków typu- pozycja jego słabnie, zaraz go wywalą itd. jest śmieszna, bo co rusz ma nowe programy i wydarzenia.
Nigdzie tak nie napisałem, prędzej @pulkownik i to na MChacie, kiedy ogłoszono, że to Brzozowski zastępuje Kammela w "The Voice Senior".
pulkownik 3 sierpnia 2020 o 7:52 pisze:Mam przeczucie że to może być ostatni sezon Kammela w TVP. Sikora do Kids, Wolny kilka miesięcy z różnymi partnerkami w PnŚ a potem „na prośbę widzów” z Rogalska ;)
wislok pisze: 07 lut 2021, 14:30 Po prostu inni też muszą coś dostać . Czy Ci się to podoba czy nie,
I wracamy do punktu wyjścia. Ida Nowakowska w marcu będzie prowadzącą aż 4 programów - najwięcej jeśli chodzi o twarze rozrywki obecnej TVP. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
wislok
Junior
Posty: 1488
Rejestracja: 24 cze 2009, 17:29
x 37
x 215

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wislok »

To nie wina Idy, "szlak nadziei" Przekladano kilkukrotnie, a decyzja o DDD podjeto w ostatniej chwili.w DDD jest jurorka, a nie prowadząca. Mysle, ze odpoczniemy od Idy na jesień. Moim zdaniem jest autentyczna w tym projekcie, sam projekt skopany przez producentów.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[TVP Historia] Szlak Nadziei

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nic nie stało na przeszkodzie, by ktoś w "DDD" Idę zastąpił w jury. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości