[TVP1] 300 % normy

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2416
x 1039

[TVP1] 300 % normy

Post autor: Trzeciak » 06 wrz 2008, 1:50

Materiały prasowe znajdujące się na tvp.pl pisze:Emisja: soboty i niedziele, godz. 17.20
Prowadzący: Joanna Jeżewska i Maciej Orłoś

W nowym teleturnieju Jedynki „300 % normy” będziemy sprawdzać wiedzę uczestników programu na temat wydarzeń z życia Polaków w czasach PRL-u..
Każdy zespół uczestników może wygrać aż trzy razy, wykonując przysłowiowe „300 % normy”.

Pytania koncentrować się będą na życiu kulturalnym ówczesnych czasów (koncerty, festiwale, konkursy), na pewnych absurdach politycznych, obyczajowych i językowych, wynikających z kontekstu realiów Polski Ludowej.

Pytania przygotowywane będą w formie zabawnych materiałów filmowych, które powstały w oparciu o bogate archiwum programów Telewizji Polskiej oraz materiały Polskiej Kroniki Filmowej.

Istotną rolę w programie będą odgrywać prowadzący, którzy z humorem wprowadzą widzów oraz uczestników teleturnieju w obyczajowy kontekst pytań. W roli prowadzących: Maciej Orłoś i Joanna Jeżewska : aktorka i parodystka, która będzie wcielać się w skeczach i piosenkach w słynne postaci znanych kobiet PRL-u: piosenkarek, aktorek, prezenterek.
Program na antenie zadebiutuje dopiero jutro, ponieważ dziś na antenie odbędzie się transmisja meczu eleminacyjnego do MŚ 2010 - Polska-Słowenia. Swoją drogą potwierdziła się wersja jednego z userów na tym forum, że Joanna Jeżewska będzie parodiowała różne sytuacje podczas tego programu.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
michal
VIP Expert
x 5
x 14

[TVP1] 300 % normy

Post autor: michal » 16 wrz 2008, 22:06

Moim zdaniem bardzo fajny teleturniej ukazujący absurdalne kroniki filmowe PRL-u.
Szkoda że z powodu wieku nie miałbym szans na wygraną.
0 x
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
x 68
x 70
Kontakt:

[TVP1] 300 % normy

Post autor: SNOL » 17 wrz 2008, 0:04

Zgadzam się, oglądałem z prawdziwym zaciekawieniem. Tylko te wstawki z piosenkami i scenkami 'niby na niby' mi się nie podobały. Ze scenek kapało sztucznością, reszta całkiem całkiem! Będę oglądał następny odcinek.
0 x
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
krzyniu_ibiza
Użytkownik
Kontakt:

[TVP1] 300 % normy

Post autor: krzyniu_ibiza » 20 wrz 2008, 18:43

Podoba mi się. Jeden z niewielu teleturniejów TVP, który trzyma poziom. Orłoś się dobrze sprawuje, a i Pani, która parodiuje i śpiewa jest świetna.
0 x
Awatar użytkownika
wwe19989
Użytkownik
Kontakt:

[TVP1] 300 % normy

Post autor: wwe19989 » 22 wrz 2008, 9:50

Ta pani to Joanna Jeżewska.

{{{Ja wiem, że może to upierdliwe, ale czy to tak trudno używać dużych liter i interpunkcji? Byłaby to bardziej estetyczna wypowiedź. Pozdrawiam - Tomek}}}
0 x
Demokracja = Ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem ma 2 głosy a profesor z uczelni jeden. System wielce nie sprawiedliwy.
Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju! = mitologia dla mas.
Nie ma demokracji bez oficjalnych konfliktów – wyrzekanie się konfliktowości to grób demokratyzmu
-Stefan Kisielewski.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2416
x 1039

[TVP1] 300 % normy

Post autor: Trzeciak » 18 paź 2008, 18:52

Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale od dziś program jest nadawany w nowej oprawie graficznej i scenografii. Trochę dziwne to, że teleturniej dopiero 1,5 miesiąca jest na antenie, a już dokonuje się w nim zmian. Oceniając zmiany w oprawie graficznej, to trochę ona nawiązuje do poprzedniej, ale obecna wersja jest gorsza. Natomiast plus dla scenografii, jest bardziej nowoczesna i dynamiczna.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Kuba 942
Użytkownik

[TVP1] 300 % normy

Post autor: Kuba 942 » 06 lis 2008, 17:34

Mi on przypomina 'Kochamy Polskie Seriale" i "Kochamy Polskie Komedie" bo dużo w nim scenek z filmów z tamtych czasów.
Teleturniej nawet nie zły.
0 x
michal
VIP Expert
x 5
x 14

[TVP1] 300 % normy

Post autor: michal » 08 lis 2008, 15:25

Właśnie sobie obejrzałem 14 odcinek 300% normy na iTVP momentami miałem ochotę to wyłączyć z powodu idiotycznych scen z Izaurąktórych nie mogłem znieść. Mam pytanie czy te głupie scenki dalej muszą psuć ten program który bez tego byłby o niebo lepszy?
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2416
x 1039

[TVP1] 300 % normy

Post autor: Trzeciak » 17 lip 2009, 21:58

wirtualnemedia.pl pisze:Teleturniej Macieja Orłosia znika z anteny Jedynki

Teleturniej "300 proc. normy" prowadzony przez Macieja Orłosia, najprawdopodobniej nie doczeka się kontynuacji w jesiennej ramówce TVP 1. Zastąpić ma go inny program rozrywkowy.

"300 proc. normy" nadawane było w Jedynce od września ub.r do początku lipca br., jesienią 2008 roku w soboty i niedziele o 17.20, a w tym roku głównie w soboty o 17.20. Teleturniej sprawdzał wiedzę uczestników na temat wydarzeń z życia Polaków w czasach PRL-u. Gracze odpowiadali w nim na pytania przygotowane w formie zabawnych archiwaliów filmowych z tamtych czasów.

- Nadaliśmy 50 odcinków tego programu, co spowodowało wyczerpanie się zbioru archiwaliów w nim wykorzystywanych. Wszystkie kuriozalne rzeczy z czasów PRL-u zostały już pokazane i wyśmiane w tym programie - tak w rozmowie z Wirtualnemedia.pl powód zdjęcia teleturnieju z anteny tłumaczy Roman Rogowiecki, zastępca dyrektora TVP 1 ds. audycji artystycznych i rozrywkowych.

Z danych AGB Nielsen Media Research wynika, że wszystkie odcinki programu "300 proc. normy" oglądało średnio 2,62 mln widzów przy udziale w grupie 4+ wynoszącym 25,72 proc., a w 16-49 - 19,81 proc. W czasie jego emisji Jedynka wygrywała z konkurencją, bo TVN miał wtedy 15,49 proc. udziału, TVP 2 - 15,27 proc., a Polsat - 11,5 proc. (dane dla grupy 4+).

Na razie nie zdecydowano, jaki program zastąpi "300 proc. normy" w jesiennej ramówce Jedynki. - Jest parę różnych pomysłów - mówi tylko Rogowiecki. Jedną z propozycji jest teleturniej, w którym brałyby udział pary narzeczeńskie.
Cóż, wielka szkoda, że program spada z anteny TVP1, tym bardziej, że spodziewałem się go w jesiennej ramówce TVP1. Jeżeli to miał być teleturniej, który wypełniałby "misje publiczną", to właśnie w idealny sposób ją wypełniał, ponieważ i była rozrywka na dobrym poziomie, i było trochę przybliżenie czasów PRL, które są częścią najnowszej historii Polski. Ja jednak myśłe(oczywiście mogę się rzecz jasna mylić), że jest drugi podtekst tej decyzji - oszczędności związane z TVP.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

[TVP1] 300 % normy

Post autor: Ice » 17 lip 2009, 22:17

Żadnego podtekstu w tym nie ma, bo jeśliby tak było to TVP nie produkowałaby nowych formatów rozrywkowych. Proste jak drut.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”