[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2701
x 1140

Post autor: Trzeciak » 30 lip 2009, 16:06

Kilka godzin temu @Peter Parker założył już podobny wątek, jednakże przypadkowo został ususnięty (skutek usunięcia pierwszego posta), więc zakładam ten wątek.

http://www.youtube.com/watch?v=-WY29ZAAQZ4 - pożegnanie Schymalli z widzami "Kawy czy Herbaty?" (przy okazji dziękuję @Peter Parker za zgranie filmu i umieszczenie go na YT, jednocześnie sorry za powstałą sytuację. )W związku z objęciem funkcji dyrektora TVP1 Iwona Schymalla po raz ostatni po 15 latach obecności poprowadziła poranny program Jedynki. Podczas pożegnania Paweł Pochwała przypomniał o wspólnie poprowadzonych 1156 programach, oraz podziękował Schymalli, przez co ona się popłakała. Trudno się dziwić - przez prawie 15 lat to była najbardziej rozpoznawalna para tego programu, a Schymalla będzie jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy w historii tego programu.
Iwonę Schymallę w roli prowadzącej "Kawę czy Herbatę" zastąpi Agata Konarska z TVP Info.

http://www.tvp.pl/gwiazdy/iwona-schymal ... zy-herbata -galeria zdjęć z pożegnania Iwony Schymalli.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 348
x 1898

Post autor: Karol » 04 sie 2009, 6:14

Swoją drogą jeśli dobrze wczoraj ten program oglądałem, to właśnie w nim sponsorem nagród była Telewizja Na Kartę :D
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2701
x 1140

Post autor: Trzeciak » 04 sie 2009, 21:47

Łoo tam promocja TNK w "Kawie czy Herbacie?" :). Tymczasem przyszła prowadzącą ten program, która zastąpi Iwonę Schymallę oprócz prowadzenia programów w TVP ma także inne zajęcie o czym napisał Presserwis.
press.pl pisze:Agata Konarska prowadzi programy w TVP i zarazem biuro komunikacji PLL LOT

Agata Konarska, dziennikarka prowadząca programy w Telewizji Polskiej pracuje jednocześnie dla PLL LOT. Firmom to nie przeszkadza, choć jest sprzeczne zarówno z zasadami dziennikarstwa, jak i public relations.
Konarska prowadzi programy i serwisy biznesowe w TVP Info (do końca sierpnia jest na urlopie), a niedawno została współprowadzącą poranne pasmo TVP 1 ”Kawa czy herbata?”. Jednocześnie kieruje biurem komunikacji korporacyjnej LOT-u.

– Nie ma tu konfliktu interesów, bo w telewizji pani Konarska nie zajmuje się LOT-em, a jako rzecznik prasowy firmy występuję ja – mówi Andrzej Kozłowski, rzecznik prasowy PLL LOT.

Agata Konarska nie znalazła czasu na rozmowę z "Presserwisem", ale przedstawiła sprawę p.o. rzecznikowi prasowemu TVP Danielowi Jabłońskiemu. – Jak nas zapewniła pani Agata Konarska, obowiązki w LOT, wykonywane w ramach umowy-zlecenia, nie kolidują z jej pracą w TVP. LOT i TVP nie są firmami konkurencyjnymi – wyjaśnia Jabłoński.

– Jestem zdumiona – reaguje na to Krystyna Mokrosińska, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i członek Komisji Etyki TVP poprzedniej kadencji. – Skoro pracodawca się na to godzi, to z punku widzenia prawa pracy niczego tej sytuacji nie można zarzucić. Ale jest jeszcze etyka. Przecież kierowanie biurem komunikacji to czysty PR. A zgodnie z "Zasadami etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej" prezenterzy nie powinni pracować w biurach prasowych, firmach PR ani w reklamie – wylicza Mokrosińska.

– Nie można łączyć pracy dziennikarskiej z rzecznikowaniem – przypomina też Wiktor Legowicz, dziennikarz ekonomiczny Programu III Polskiego Radia. – Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do pracodawcy – zastrzega.

– To nieetyczne i już – ucina Marek Wróbel z Rady Etyki Public Relations, prezes agencji Neuron. – Prowadzący pasmo poranne nie jest wprawdzie dziennikarzem w pełnym znaczeniu tego słowa, ma jednak wpływ na to, co mówi i przedstawia w programie. Nie można łączyć tej pracy z kierowaniem biurem komunikacji, nieważne czy na zlecenie, czy na etacie – dodaje. Łączenie pracy PR-owca i dziennikarza znalazło się na liście siedmiu nadużyć w branży, opracowanej przez Radę Etyki PR.
Sprawę skomentuję obustronnie. Z jednej strony skoro to firmom TVP i PLL LOT to nie przeszkadza, to nie ma żadnego problemu, ale z drugiej strony rzeczywiście to nie jest zbyt etyczne, tym bardziej, że Konarska prowadziła programy biznesowe w TVP Info. W ten sposób nie trudno o stronniczość w sprawie informacji, ale Konarska jakoś sobie z tym poradziła :).
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2701
x 1140

Post autor: Trzeciak » 28 sie 2009, 20:59

Telewizyjna Jedynka emituje już zapowiedzi "Kawy czy Herbaty" (jedną z nich widziałem koło 18.40), która od poniedziałku będzie trwała od 6.00 do 8.45. Tego dnia poraz kolejny zostanie odświeżona oprawa - oprawa muzyczna zostaje bez zmian, natomiast czołówka programu jest nieco zbliżona do letniej, z tym że są motywy jesienne, a na końcu pojawia się wysolaryzowany niebieski budynek TVP. Logo programu zostaje bez zmian.

A oto kto w jakie dni tygodnia będzie prowadził program:
- Agata Konarska i Paweł Pochwała (poniedziałek, środa)
- Paulina Chylewska i Marek Zając (wtorek)
- Marta Kielczyk i Grzegorz Miśtal (czwartek)
- Paulina Chylewska i Marek Zając (piątek)
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
piotrek-matrix
Użytkownik

Post autor: piotrek-matrix » 28 sie 2009, 21:04

Wirtualnemedia.pl:

Marta Kielczyk i Grzegorz Miśtal od września dołączą do grona prowadzących poranny program w TVP1 "Kawa czy herbata?".

Nowi prowadzący na antenie TVP 1 pojawią się po raz pierwszy 3 września. Ich dołączenie do redakcji "Kawy czy herbaty?" nie spowoduje odejścia nikogo z dotychczasowych prowadzących. Aktualnie program prowadzą: Paulina Chylewska i Marek Zając, Agnieszka Szulim-Badziak i Radek Brzózka oraz Paweł Pochwała i Agata Konarska, która zastąpiła Iwonę Schymallę.

Marta Kielczyk będzie łączyć pracę w TVP1 z kierowaniem przedpołudniowym pasmem w "Jedynce" Polskiego Radia oraz prowadzeniem "Panoramy" w TVP2.
Marta Kielczyk jest bardzo uroczą osobą i bez wątpienia na głowę bije Szulim, Konarską czy Chylewską. Nie ma też się co obawiać o to, czy się sprawdzi w tej porannej roli, bo to bardzo dobra i profesjonalna dziennikarka, a z drugiej strony bardzo wyluzowana i naturalna. Zresztą ma już doświadczenie w takich programach, przez bardzo krótki czas prowadziła parę wydań "Pytania na Śniadanie"...
Grzegorz Miśtal też jest w porządku. Tylko, według mnie, do tej pory nie do końca "wykorzystany" w Jedynce. Zapowiadał tylko programy i prowadził krótki "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie", a więc nie miał gdzie się zbytnio wykazać. Mam nadzieję, że w "Kawie czy herbacie?" pokaże się z jak najlepszej strony.

Teraz w "Kawie czy herbacie?" są 4 pary prowadzących, więc jedna z nich musi prowadzić 2 razy. Od kilku dni na Jedynce lecie zwiastun, wedle którego będzie to wyglądało tak:
PONIEDZIAŁEK i ŚRODA - Agata Konarska i Paweł Pochwała
WTOREK - Paulina Chylewska i Marek Zając
CZWARTEK - Marta Kielczyk i Grzegorz Miśtal
PIĄTEK - Agnieszka Szulim - Badziak i Radek Brzózka

Ja osobiście żałuję, że akurat Agata i Paweł 2 razy w tygodniu, bo są niestety najsłabszą parą. Ale cóż. Jako jedyni z grona gospodarzy "Kawy czy herbaty?" nie mają nic innego do roboty w TVP, więc wepchnęli im 2 programy w tygodniu...

Prowadzący to nie jedyna zmiana w jesiennej "Kawie czy herbacie?". Przede wszystkim program wydłuża się do 8.45. Po ósmej każdego dnia stały cykl poradnikowy "Kawa czy herbata daje radę" na który, wedle zapowiedzi, składają się talk-show i felieton. Każdego dnia mają pojawiać się inne zagadnienia m.in. prawo i ekonomia, zdrowie i uroda oraz lifestyle. W codziennym cyklu mają pojawić się nowi prowadzący - każdego dnia inny. Jednym z nich będzie Wojciech Jermakow, dziennikarz i kierowca rajdowy, do tej pory związany z TV4, gdzie prowadził m.in. "Happy Hour"z Małgorzatą Kosik. Od września w "Kawie czy herbacie?" pojawi się też nowa oprawa graficzna (w stylu poprzedniej, jednak z nowymi motywami), której fragmenty można oglądać w zwiastunie jesiennego sezonu programu. Oprawa muzyczna uległa niewielkiej zmianie przy końcu czołówki. Jesienna czołówka kończy się widokiem nowego budynku TVP - bloku B. Bardzo więc możliwe, że "Kawa czy herbata?" od września, podobnie jak "Pytanie na śniadanie" przeniesie się do nowego studia.

Pierwsza nowa "Kawa czy herbata?" już w poniedziałek -, dokładnie w 17. urodziny programu. Jubileuszowy program poprowadzą Agnieszka i Radek.

A we wtorek 1 września:
tvp.pl:

W 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej autorzy popularnego magazynu porannego przygotowali jego specjalne wydanie z Westerplatte. 1 września „Kawę czy herbatę?” z okrętu marynarki wojennej ORP „Gen. K. Pułaski" poprowadzą Agata Konarska i Paweł Pochwała.
– Będziemy m.in. łączyć się z Wieluniem, ponieważ II wojnę światową rozpoczęło właśnie bombardowanie Wielunia, a nie, jak się powszechnie uważa, strzały na Westerplatte. Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytania, dlaczego Wieluń, czy to było celowe działanie hitlerowców, czy przypadek oraz dlaczego w szkołach uczy się, że pierwszy atak był na Westerplatte – mówią Paweł Jeż i Jerzy Kisielewski, wydawcy programu tego dnia.
Z kolei Wojciech Siudmak opowie o tym, co sprawiło, że właśnie w Wieluniu planowane jest wzniesienie Pomnika Harmonii i Pokoju.
Z programu widzowie dowiedzą się również o projekcie „Piłka dla pokoju”. Co roku dzieci z kilkunastu krajów Europy rozgrywają w rocznicę II wojny światowej mecz towarzyski dla upamiętnienia historii, propagowania idei tolerancji itp. W tym roku mecz zostanie rozegrany po raz pierwszy w Wieluniu.
„Kawa czy herbata?” 1 września zaprasza też na opowieść „Mój 1 września" Zofii Kucówny, Józefa Hena i prof. Władysława Bartoszewskiego.
W programie także historia Budzimiry Wojtalewicz-Winke, przedstawicielki Polonii gdańskiej, gdańszczanki od pokoleń, która wyszła za mąż za Niemca i - za sprawą niemieckiego pisarza Dietera Scenka - stała się bohaterką powieści „Jak pogoniłam Hitlera. Gdańszczanka-Polka w ruchu oporu?”. Książka należy do kanonu lektur w niemieckich szkołach. Życiorys Budzimiry Wojtalewicz-Winke jest niezwykle barwny, bowiem żyła w cieniu dwóch totalitaryzmów: niemieckiego i sowieckiego. Twórcy „Kawy czy herbaty” zastanowią się, czy pojednanie polsko-niemieckie jest możliwe.
Ponadto w „Kawie czy herbacie?” kuchnia marynarska na okręcie ORP „Gen. K. Pułaski” i felieton o niewybuchach i niewypałach z II wojny światowej, których jest wiele na dnie morskim, ale też na Westerplatte oraz felieton o Muzeum II wojny światowej i raport na temat kobiet w armii.
Ciekawe, jak zmieni się teraz "Kawa czy herbata?", w której, jak na TVP - kryzysu nie widać...
0 x
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Post autor: Ice » 28 sie 2009, 22:26

Dlaczego skopiowałeś swój post z innego forum?
0 x
piotrek-matrix
Użytkownik

Post autor: piotrek-matrix » 28 sie 2009, 22:59

Bynajmniej. Ten post napisałem tutaj. A ponieważ tam była dyskusja, a wiele odpowiedzi napisałem właśnie tu, to jaki jest sens przepisywania tego drugi raz, zwłaszcza, że ten post nie był krótki? :/
0 x
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Post autor: Ice » 28 sie 2009, 23:16

Ok, spoko. Tylko zapytałem. :) W przypadku Twojego posta jest to trochę uzasadnione.
0 x
piotrek-matrix
Użytkownik

Post autor: piotrek-matrix » 28 sie 2009, 23:20

Gdybym przepisał kogoś post to mogłoby to być bardzo problematyczne, ale swój... to chyba nie karalne ;) Luzik... Miałem jeszcze zamiar napisać to na Twoim forum, bo widziałem, że też tam nie jest to do końca jasne, ale żeby było jasne, nie przepisze już. ;)
No i ciekawe, co to będzie z tą "Kawą czy herbatą?". Skostniała trochę ta ich formuła, ale może uda im się coś zmienić. Może...
Pozdrawiam. ;)
0 x
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

Post autor: TiM » 01 wrz 2009, 7:05

Trzeba coś powiedzieć o nowej czołówce. Jest po prostu okropna. Jest praktycznie taka sama jak letnia, tylko z innymi sytuacjami. Stara, była o wiele lepsza. Do tego brakuje mi pani Schymalli. Bez niej to już nie jest ta ''Kawa czy Herbata''. Oczywiście dzisiejszej parze naprawdę dobrze idzie.
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 348
x 1898

Post autor: Karol » 01 wrz 2009, 8:21

Mówisz o dzisiejszej parze? Wcale nie jest taka nowa, bowiem Agata Konarska zastąpiła Iwonę Schymallę już jakiś kilka tygodni temu. Schymalla szczerze powiedziawszy już dawno mi się przejadła - była chyba jedyną, tak długo prowadzącą "Kawę czy herbatę" prezenterką TVP. Program nowocześniał, ona starała się odmładzać... Dobrze, że objęła funkcję dyrektora TVP1 bo chyba bym umarł z nią z nudów. Konarska się wyrabia póki co, na samym początku była kiepska, teraz już jest w miarę dobrze.

Dzisiaj "Kawa czy herbata" nadawana jest z Gdańska, z Westerplatte. Czołówka nie jest taka zła, ale niedopracowana jak każda dotychczasowa, szczególnie gdy pokazuje się co będzie za chwilę w "KcH".
0 x
michal
VIP Expert
x 5
x 17

Post autor: michal » 01 wrz 2009, 11:49

Ja też uważam że dobrze że Iwony Schylalli już nie ma w programie. Ona już dawno mi się znudziła a uważam że każdy program powinien co jakiś czas zatrudniać nowe twarze. Jeśli już mowa o Iwonie Shymalli to pamiętam wydanie z 2004 roku w którym zaproszono dwóch młodych ludzi do zaśpiewania bardzo głupiej piosenki o treści:
Między nami było dobrze, a potem zaczełaś pyszczeć. A potem było miło - o ale nie tak jak dawniej. Ref. 2x Kaszana zdalnie sterowana
Pamiętam że tuż po piosence p. Iwona nie mogła wyść z zachwytu i mówiła z entuzjazmem "brawo, brawo, brawo! No pięknie, brawo!".
Do dziś nie wiem co jest szczególnego w tej piosence i uważam że w telewizji nie powinna się nigdy pojawić.
0 x
piotrek-matrix
Użytkownik

Post autor: piotrek-matrix » 01 wrz 2009, 12:36

WOW! Od 7 września, w programie "Kawa czy herbata" pojawi się nowa para prowadzących. W każdy poniedziałek, o godz. 6.00 rano widzów przywitają Odeta Moro–Figurska oraz Jerzy Petersburski.

Odeta Moro–Figurska i Jerzy Petersburski dołączyli do grona gospodarzy porannego programu telewizyjnej Jedynki. Odeta Moro–Figurska zdobyła sympatię widzów prowadząc od lipca 2007 r. wraz z Włodzimierzem Szaranowiczem program "Pytanie na śniadanie" emitowany w TVP2. Jerzy Petersburski to znany pianista, kompozytor i satyryk, który w latach 1992 – 1997 w magazynie "Kawa czy herbata" prowadził konkursy muzyczne przy fortepianie.

Nowa para gospodarzy to nie jedyna niespodzianka, którą twórcy przygotowali dla widzów "Kawy czy herbaty".

Od września "Kawa czy herbata" będzie trwać dłużej – do godz. 8:45. W jesiennej odsłonie programu, o godz. 8.00, pojawi się nowe pasmo poradnicze "Kawa czy herbata? daje radę". Każdego dnia tygodnia w paśmie poruszane będą tematy z zakresu psychologii (poniedziałek), rodziny (wtorek), prawa (środa), zdrowia (czwartek) oraz stylu (piątek).

W poniedziałkowym paśmie "Między nami" Odeta Moro–Figurska i Jerzy Petersburski rozmawiać będą z ekspertami o relacjach między ludźmi, problemach pokoleniowych, różnych typach osobowości oraz edukacji psychologicznej.

"Moja rodzina" to temat przewodni każdego wtorkowego pasma. Prowadzący Paulina Chylewska i Marek Zając będą poruszać trudne problemy dotyczące m.in. wychowania dzieci, konfliktów wychowawczych i podziału ról w rodzinie.

"Mam prawo" to tytuł środowego pasma poradnikowego. Agata Konarska i Paweł Pochwała pomogą widzom odnaleźć się w trudnym świecie prawa konsumenckiego, kruczków prawnych, regulaminów i przepisów.

W czwartkowym paśmie "Moje zdrowie" prowadzący Marta Kielczyk i Grzegorz Miśtal wraz z ekspertami odpowiedzą na trudne pytania m.in. z zakresu zdrowego żywienia, higieny ciała oraz profilaktyki lekarskiej. W piątki Agnieszka Szulim–Badziak i Radek Brzózka wprowadzą widzów w weekendowy nastrój. W paśmie "Mój styl" eksperci przybliżą najnowsze trendy w modzie i podpowiedzą jak dbać o urodę.

W każdy poniedziałek i piątek w ostatniej części programu do prowadzących dołączy Wojciech Jermakow.
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 348
x 1898

Post autor: Karol » 08 paź 2009, 0:41

Ładnie panią Schymallę pan nowy prezes zrobił w chu*a. Pozwolił jej pokierować Jedynką całe 2,5 miesiąca :lol: Zastanawia mnie teraz po co był ten cały cyrk z odejściem z "Kawy czy herbaty", wręczanie kwiatów, łzy i życzenia szczęścia... Teraz jej się przyda, bo pozostała bez stanowiska w TVP. Być może to dla niej c'est la vie televisión pública de Polonia.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2701
x 1140

Post autor: Trzeciak » 09 paź 2009, 23:56

[quote="Dziennik "Rzeczpospolita""]...

Po trzech miesiącach kierowania głównymi antenami telewizji ze stanowiskami pożegnają się dyrektorzy nominowani przez Farfała: Iwona Schymalla (TVP 1) i Krzysztof Nowak (TVP 2).

Schymalla do lipca była dziennikarką i prezenterką TVP 1 (pasma porannego i programów religijnych). W telewizji publicznej pracuje od 16 lat. Nowy zarząd już zaproponował jej pozostanie w stacji. – To dziennikarka, w którą telewizja inwestuje od wielu lat i powinna zostać na Woronicza – mówi jedna z zaufanych osób nowego zarządu TVP.
...
więcej: http://www.rp.pl/artykul/118849,374090_ ... wizji.html[/quote]
Czyli może jeszcze się z TVP nie pożegna. A nawet gdyby tak się stało to długo bezrobotna nie zostanie. Sama obecnie studiuje w Wyższej Szkole Filmowej - ma tam zostać producentem filmowym - to tak w ramach ciekawostki.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”