[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wirtualnemedia.pl informują o zmianach w programie "Kawa czy Herbata?" planowanych na przyszły rok. Z programu została odsunięta Agnieszka Szulim-Badziak, a z końcem roku pożegna się także Jerzy Petersburski. Możliwe, że do programu powróci Iwona Schymalla, ale wtedy bym zadał pytanie po co był ten "cyrk", z jej pożegnaniem. Poza tym zmiany w programie co kilka miesięcy nie są zbyt dobre dla samego funkcjonowania programu, ale póki co TVP dominuje w tym paśmie, więc o spadki w wynikach obawiać się nie trzeba.

Edit: I wszystko jasne. W styczniu do programu wraca Iwona Schymalla, znikają Jerzy Petersburski i Marta Kielczyk, więc od nowego roku program będą prowadzić następujące pary: Mimo wszystko uważam jednak, że takie zmiany nie są w tej chwili potrzebne.

- Paulina Chylewska i Marek Zając
- Iwona Schymalla i Paweł Pochwała
- Radosław Brzóska i Agata Konarska
- Odeta Modo-Figurska i Grzegorz Miśtal

Mimo wszystko uważam jednak, że takie zmiany nie są w tej chwili potrzebne. I nie chcę na ten temat więcej się rozpisywać.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
Posty: 1235
Rejestracja: 21 wrz 2007, 22:38
Lokalizacja: 076
x 21
x 33

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peter Parker »

Kawa czy Herbata od dziś w nowym studio i w 16:9 ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Nie no, takiej miłej niespodzianki się nie spodziewałem :D Bardzo ładne studio, no i prawdziwe 16:9. Super! Szkoda tylko, że została ta oprawa graficzna :/ Wiadomości, tak jak Panorama mają kamery 16:9, ale tylko podczas łączenia ze studia programu śniadaniowego do prezenterki programu informacyjnego.

PS: Brak nazwy dnia tygodnia pod zegarkiem, trochę to łyso wygląda tym bardziej, że jest na nie miejsce...
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

A był jeszcze dzisiaj Petersburski czy już mu podziękowali?
piotrek-matrix
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:48

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrek-matrix »

Zmiany w "Kawie...?". Dobrze że są. To na początek. Zmiana rozdzielczości na 16:9 to też krok naprzód. Co do grafiki przydałoby się jeszcze zmienić ten zegarek, gdyż jest beznadziejny, a połowa jego powierzchni to puste pole... Można by też dodać belki z tematem rozmowy. Czołówka w porządku, muzyka też. Najważniejsze że nie ma już tych fatalnych podkładów!!! Nowe headliny też są ok. Co do scenografii studia - rzeczywiście duże, to dobrze, jest kilka miejsc do przeprowadzania rozmów to też urozmaici program - bardzo ciekawy pomysł z centrum kontaktu z widzami. Trochę w tym studiu tak ciemno... Ale to tylko moja subiektywna uwaga, za ciemne kolory dla mnie jak na poranek...

Bardzo się cieszę, że nareszcie do programu wróciła POGODA ze studia z prezenterem. To bardzo dobry krok i mam nadzieję, że już nie przyjdzie nikomu do głowy to zmienić. Jedyna rzecz, która mi się nie podoba to WIADOMOŚCI o 6.01!!! Są niepotrzebne!!!!! To nie jest program informacyjny tylko śniadaniowy - serwisy co 30 minut wystarczą!!! Poza tym są też przeglądy prasy - dobrze, że znowu robią je prowadzący! ALE WIADOMOŚCI O 6.01 to niepotrzebna strata programu!

Co do formuły to nareszcie powróciło tempo tego programu i energia. Bez teledysków. Bez nudnych podkładów, które usypiają. Jest naprawdę ciekawiej.

Co do nowych par prowadzących:
poniedziałek - Odeta Moro-Figurska i Marek Zając
wtorek - Iwona Schymalla i Paweł Pochwała
środa - Agata Konarska i Grzegorz Miśtal
czwartek - Aleksandra Rosiak i Piotr Maślak
piątek - Paulina Chylewska i Radek Brzózka

Para poniedziałkowa całkiem w porządku,
Za wtorkową nie przepadam - bo to już było - łącznie z wielkim pożegnaniem z wielkim płaczem - całkowicie bez sensu ten powrót!
Środowej pary się boję i uważam, że się nie uda - to są za poważni dziennikarze, będzie tutaj brakowało luzu - mogliby razem prowadzić Wiadomości a nie "Kawę....?", bardzo żałuję, że nie ma Marty Kielczyk, która z Grzegorzem Miśtalem stworzyła naprawdę fantastyczny duet - ona żywiołowa, on stonowany - teraz będzie zalatywać nudą i biznesowymi newsami...
Czwartek - para skopiowana z "Kontaktu" - o ile Ola Rosiak w "Kawie...?" się sprawdziła i na pewno sprawdzi, o tyle boję się trochę Piotra Maślaka, który jest raczej dziennikarzem publicystycznym - zobaczymy, ale moje przeczucia co do niego mogą się sprawdzić... Będzie jak w publicystyce.
No i piątkowa para - myślę, że będzie w porządku - pracowali już razem, szkoda że nie ma Agnieszki Szulim, która pomimo jakiś tam wad, dobrze rozumiała się z Brzózką. Teraz może być trochę sztucznie. Zobaczymy.

Gdybym ja układał te pary, to mając tych samych prowadzących trochę bym to jednak pozmieniał:
poniedziałek - Paulina Chylewska i Grzegorz Miśtal
wtorek - Agata Konarska i Piotr Maślak
środa - Iwona Schymalla i Paweł Pochwała
czwartek - Aleksandra Rosiak i Marek Zając
piątek - Odeta Moro-Figurska i Radek Brzózka

No ale to są tylko moje propozycje...

Ogólnie zmiany na lepsze. Najważniejsze, że wróciła pogoda, przeglądy prasy, że jest rozdzielczość 16:9 i duże studio. Brakuje belek z tematami, lepszego zegarka. Za to niepotrzebne są WIADOMOŚCI o 6.01!!! Wystarczyłaby wtedy pogoda - i to byłoby z sensem!
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Mnie najbardziej jest szkoda Petersburskiego, którego bardzo lubiłem. Studio bardzo mi się podoba. Jest kulturalne i naprawdę dobrze zrobione. Co do formatu to ja nie jestem zadowolony, bo nie podobają mi się tak realizowane programy w przeciwieństwie do filmów, które w 16/9 wyglądają lepiej. Wiadomości moim zdaniem za często, czasem kiedy nie dzieje się nic ważnego, nie są potrzebne. Ale mają mozliwosc emisji większej liczby reklam.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

@piotrek-matrix, pod zegarkiem znajduje się już data/dzień tygodnia, więc pusta luka została zapchana ;) Zegar teraz naprawdę ładnie wygląda.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Przyszedł czas aby odtwarzacz na tvp.pl wreszcie był panoramiczny.
Ile można jeszcze czekać?
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Widzę, że ledwo zaczął się nowy rok, a TVP na nowo zaczyna szastać pieniędzmi. Bo po co codziennie inny duet? Wystarczyłyby 2-3 najbardziej lubiane. Przykre jest też to, że szanse dostają zawsze te same osoby. Np. taki Maślak - nie dość, że to prezenter newsowy i w programie się nie sprawdzi, to na dodatek pół roku temu TVP rozwiązała z nim kontrakt, pewnie wypłacili mu za to odszkodowanie, a teraz zatrudniają na nowo. Dziwię się, bo takimi osobami jak on czy Konarska można by obsadzić ''Info Poranek'', gdzie co chwilę prowadzący się zmieniają, a nie poranne show. Zwłaszcza, że za chwilę znowu zmieni się kierownictwo i wyleci 1/3 zespołu KCH. Na dodatek nie wiem po co kolejne studio, skoro poprzednie wcale nie było złe...
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Nie było złe? Po ostatnich zmianach było obrzydliwe! U mnie na tyle, że pożegnałem się z oglądaniem programu (przy rozmowach te ''pixele'' z ekranów i tandetne motywy kwiatowe umieszczone za prowadzącymi). Ta zmiana była potrzebna
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Trzeba przyznać, że studio im wyszło. Poprzednie naprawdę było brzydkie i niedopracowane.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Przydałoby się jeszcze dostosować scroll \\' do 16:9.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
piotrek-matrix
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 28 sie 2009, 20:48

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrek-matrix »

Zgadzam się z Tobą Kamilo co do tych prowadzących - Konarska czy Maślak to nie są żadne uniwersalne gwiazdy telewizyjne, ale zwykli dziennikarze informacyjni... Nie nadają się do tego programu...
Jeśli chodzi o studio to zmiana nie tyle była potrzebna, co konieczna!!! Tamte studio to był rozlatujący się grat ze starym wielkim stołem - teraz studio jest piękne, ogromne (aż 5 miejsc do przeprowadzania rozmów, centrum kontaktu, kuchnia, duża plazma), nowoczesne. Tak jak powinno być. Mam tylko nadzieję, że znowu za rok nie zmienią tego studia...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A ja mam pytanie. Czy przypadkiem te nowe studio nie znajduje się w nowej siedzibie TVP (budynek B, potocznie "Wieża Babel")?

Owszem, może i zmiany formuły, prowadzących, scenografii itp. wprowadzają za często, ale w tym wypadku wyszły im świetnie. Bardzo przestrzenie i nowoczesne studio, aż się miło ogląda.

Dziś do programu po ponad 5-miesięcznej przerwie powróciła Iwona Schymalla, która znów prowadzi program wraz z Pawłem Pochwałą. Jak on sam dziś wspomniał wróciło "stare dobre małżeństwo".

A co do Piotra Maślaka, to już dwa lata temu prowadził program śniadaniowy w TV Puls, więc trochę doświadczenia na tym polu już ma.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

A przypomnijcie sobie pierwotną wersję studia. Kiedy nie było starego stołu odkopanego z ''Pytania na śniadanie'', żadnych brązowych paneli, tylko wszystko w bieli. To prezentowała się całkiem dobrze. Później niestety zmieniło się kierownictwo i przyznaję, że to sknocili. Ale nie było jeszcze tak źle. No dobra, ale nie była to pierwszorzędna inwestycja, jaką powinno się wykonywać, będąc 700 mln pod kreską. Bo tym sposobem to się spłuczą ze wszystkich pieniędzy przed kampanią wyborczą i wyborami prezydenckimi.
3q33 pisze:A co do Piotra Maślaka, to już dwa lata temu prowadził program śniadaniowy w TV Puls, więc trochę doświadczenia na tym polu już ma.
Przecież Maślak w Pulsie prowadził ''Puls Raport'', a nie żaden program śniadaniowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości