[TVP1] Kawa czy herbata? (1992-2013)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
piotrek-matrix
Użytkownik

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrek-matrix »

3q33 pisze:A ja mam pytanie. Czy przypadkiem te nowe studio nie znajduje się w nowej siedzibie TVP (budynek B, potocznie "Wieża Babel")?

Owszem, może i zmiany formuły, prowadzących, scenografii itp. wprowadzają za często, ale w tym wypadku wyszły im świetnie. Bardzo przestrzenie i nowoczesne studio, aż się miło ogląda.

Dziś do programu po ponad 5-miesięcznej przerwie powróciła Iwona Schymalla, która znów prowadzi program wraz z Pawłem Pochwałą. Jak on sam dziś wspomniał wróciło "stare dobre małżeństwo".

A co do Piotra Maślaka, to już dwa lata temu prowadził program śniadaniowy w TV Puls, więc trochę doświadczenia na tym polu już ma.
Nowe studio "Kawy...?" znajduje się w starym bloku F Telewizji Polskiej - a dokładnie w legendarnym Studiu 2.

A co do Maślaka to nie prowadził on śniadaniówki Pulsu. Prowadzili ją Katarzyna Olubińska i Jacek Pawlewski, który przez pewien czas prowadził z Odetą Moro-Figurską "Kontakt" w Dwójce, drugą parą byli właśnie Ola Rosiak i Piotr Maślak i pewnie dlatego Ci się pomylili...

Schymalla i Pochwała zachowywali się dzisiaj naprawdę jak małżeństwo w fazie wiecznego romansu.... ;)

To stare studio "Kawy...?" od września 2008 do stycznia 2009 rzeczywiście było bardzo ładne i nowoczesne. Masz racje Kamilo. Muszę przyznać, że tamto mi się nawet bardziej podobało niż to wielkie! Dopiero od stycznia 2009 zaczęli je psuć... i w grudniu była już katastrofa... Nie dało się na to patrzeć...
bartex9
Użytkownik

Post autor: bartex9 »

Nie oglądam tego programu. Macie może jakieś zapy żeby porównać jak studio się zmieniało?
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 111
x 148
Kontakt:

Post autor: Ama18 »

Zdjęcia nowego studia na poprzedniej stronie, poprzednie - jak nie na forum, to na Youtube.

Obecna scenografia wygląda całkiem dobrze. Podoba mi się połączenie "starych" kolorów: beżu, brązu, także bieli. Choć po co zmieniają tak często studio (trzecie w ciągu roku), skoro to z września 2008 było ładne? W sumie - pieniądze wyrzucone w błoto.

No i Schymalla z Pochwałą - lata lecą, a oni tak samo nieciekawi, wręcz usypiający. Przyzwyczajenia widzów będą górą, choć "rozdzielenie" ich trochę pomogłoby programowi.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 576
x 2822

Post autor: Karol »

Mało ostatnio zaglądam na forum, bo nie mam na to czasu. Przyznam jednak, że zmiany w "Kawie czy herbacie" wyszły moim zdaniem na dobre programowi. Najbardziej podoba mi się, że wreszcie zdecydowano się na przejście na realizację programu w formacie panoramicznym. Szkoda jednak, że zakręcono na widzach tzw. "wałka". Niby w ub.r. przedłużono jego emisję o 45 minut, to od stycznia tak naprawdę program nadawany jest tylko 15 minut dłużej w stosunku do tego co było kiedyś. Wszystko przez przywrócenie programu "Kwadrans po ósmej", który został wciśnięty w "Kawę...". Mimo to - zmiana na plus. A lepszy "Kwadrans po ósmej" niż cała ta "Rozmowa Jedynki".
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3216
x 1425

Post autor: Trzeciak »

Podczas dzisiejszego programu (ok. 7.50) zmieniono oświetlenie w studiu z pomarańczowego na niebiesko-białe, ponieważ nakazała to jedna z projektantek o czym wspominał prowadzący dzisiejszy program - Marek Zając. Pozytywnie nowe oświetlenie przyjęła m. in. goszcząca w studiu Dorota Stalińska.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Post autor: Ice »

Takie małe pytanie dla oglądających 'KcH' - czy w programie nadal pojawia się Wojtek Jermakow?
Awatar użytkownika
Mattatyah_LION
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Mattatyah_LION »

Nie znam się na technice emisji etc i mam pytanie odnośnie 16x9
Mam zwykły telewizor kineskopowy 4x3
Otóż gdy KcH zaczęła produkcje w formacie panoramicznym to nadawali i tak 4x3, ale z pasami (letterbox) ale generowanymi już "u nich"
Natomiast gdy dziś włączyłem KcH to obraz na moim telewizorze był rozciągnięty do 4x3, dopiero gdy przełączyłem sobie pilotem tv na 16x9 to wyglądało to dobrze. Czy oznacza to że teraz nadają prawdziwie sygnał 16x9? Jednak jedna sprawa mi jeszcze nie pasuje ponieważ mam ustawione w moim telewizorze że automatycznie rozpoznaje format i się przełącza i pamiętam jak kilka razy na TVP Kultura telewizor sam przełączał się na 16x9, a dziś przez KcH tego nie zrobił. Wyglądało to trochę tak jakby produkowali w 16x9 a następnie nadawali w 4x3, ale nie przez nałożenie czarnych pasów tylko przez rozciągnięcie.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Teraz na Cyfrze+ (skąd sygnał biorą pozostałe platformy) i Astrze (niedoszła platforma TVP) program nadawany jest w prawdziwym 16:9, natomiast w analogu i w Cyfrowym Polsacie (wersja pobierana przez CP z Astry i wysyłana na Hot Birda) jest letterbox.

Ja mam Cyfrowy Polsat, dekoder Echostar DSB-717 (nie A). I przekaz z Cyfry jest rozciągany do 4:3, mimo tego że mam w opcjach ustawiony format telewizora 4:3 - a więc dekoder powinien generować letterbox, tak jak to robi na TVN Warszawa, Polsat Cafe, TVP Kultura. Przekaz Polsatu jest OK, ale tylko dlatego że jest on nadawany oryginalnie w letterboksie.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 111
x 148
Kontakt:

Post autor: Ama18 »

Dzisiaj TVP1 miała drobną awarię - m. in. "Kawa czy herbata" i "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie" zostały nadane (z transpondera Cyfry+) bez flagi WSS. Naziemnie i z tp. Cyfrowego Polsatu - letterbox. Zresztą, przy drugim programie logo było dostosowane do formatu 4:3... dziwna ta awaria.
piotrek-matrix
Użytkownik

Ice pisze:Takie małe pytanie dla oglądających 'KcH' - czy w programie nadal pojawia się Wojtek Jermakow?
Tak - został reporterem, przygotowuje felietony wprowadzające do rozmowy - ostatnio na temat tego, jak poradzić sobie w zimowe dni?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3216
x 1425

Choć to nie do końca jest związane z tematem, to jak poinformowal Pressserwis Marek Zając (który dziś prowadził "Kawę czy Herbatę?" w TVP1) został wicenaczelnym tygodnika "Przekrój". Pełni tę funkcję obok Juliusza Urbanowicza, a redaktorem naczelnym jest Katarzyna Urbanowicz.

Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że były już prowadzący program Jerzy Petersburski "Junior" był dziś gościem w "KcH?" po raz drugi od momentu uruchomienia tego studia. Temat był związany typowo z filmem (nie dosłyszałem czego dotyczył).
Pozdrawiam, Trzeciak
piotrek-matrix
Użytkownik

Radek Brzózka - prezenter piątkowych wydań "Kawy czy herbaty?" od marca będzie jednym z uczestników nowego show Polsatu - „Tylko nas dwoje. Just The Two Of Us”, w którym o zwycięstwo rywalizować będzie 10 gwiazdorskich śpiewających par złożonych z profesjonalistów i amatorów. Jego nauczycielką śpiewu będzie Kasia Cerekwicka. Oby się to dla niego nie skończyło, jak dla Kammela po "Tańcu z gwiazdami"...
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3216
x 1425

Raczej Brzózka zostanie w TVP1, nie ma o co się martwić. W końcu to jedna z bardziej zaufanych i "tańszych" gwiazd TVP, a wyrzucenie go byłoby raczej blędem, i z tego doskonale zdaje sobie sprawę góra. Poza tym Popek i Richardson występowały już w konkurencyjnych programach, i z tego powodu ich nie wyrzucono, a normą stały się już występy gwiazd w "szołach" stacji konkurencyjnych.

A Kammela zwolniono, bo naruszył warunki (które były inne) 10-letniej umowy z 1997 roku, która mu się kończyła (m. in. zakaz współpracy z konkurencją). Prawdopodobnie poszło o to, że bez zgody TVP1 wystąpił w programie "Kuba Wojewódzki", a nie w "Tańcu z gwiazdami". Więc był postawiony w innej sytuacji niż Brzózka.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3216
x 1425

Warto może dodać, że od pierwszego marca program ma nową oprawę muzyczną, która jest ani lepsza, ani gorsza od tej poprzedniej. Reszta pozostała bez zmian (tak jak od stycznia 2010 roku).
Pozdrawiam, Trzeciak
piotrek-matrix
Użytkownik

Zmiana oprawy muzycznej, moim zdaniem na gorszą, jest pewnie rozbiegiem do zmiany czołówki, o ile nie całej oprawy graficznej... "Kawa...?" ma teraz czołówkę silnie związaną z porami roku - jesienią i zimą, więc pewnie na wiosnę ją zmienią. Moim zdaniem temu programowi przydałaby się stała czołówka i stała oprawa graficzna - nowa i porządna, a nie zmieniana co pół sezonu, czyli w związku z porą roku. Oprawa powinna być teraz naprawdę dobrze wykonana i być przeznaczona na cały rok - a obowiązywać nawet dłużej! Żeby się w końcu widzowie przyzwyczaili do jakiegoś jingla i do jakiegoś loga - tak jak to jest w przypadku "Pytania na śniadanie" czy "DDTVN". Jesli chodzi o "Kawę...?" mogliby trochę unowocześnić belki programu i zegarek. Są bardzo biedne... Przydałoby się coś bardziej aktywnego...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”